Widok

1 września zdrożeją bilety komunikacji miejskiej w Gdyni i Sopocie

Opinie do artykułu: 1 września zdrożeją bilety komunikacji miejskiej w Gdyni i Sopocie.

Gdańsk wprowadził podwyżkę cen biletów za przejazdy komunikacją miejską już od 1 lipca, Gdynia i Sopot zrobi to za kilka dni - 1 września. Cena za bilet jednorazowy wyniesie 3,20 zł zamiast 3 zł. Zdrożeją też bilety okresowe.

Podwyżka to efekt wiosennych ustaleń podjętych na zgromadzeniu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, gdzie rekomendowano wprowadzenie nowych cen w komunikacji miejskiej na terenie wszystkich gmin wchodzących w skład związku, w tym także ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni miesięczny jest droższy niż w Warszawie!

Gdynia 240 tysięcy ludzi, Warszawa ponad dwa miliony z metrem i tramwajami.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 19

czyżby?

Właśnie sprawdziłem - najtańszy normalny bilet 30-dniowy w Warszawie to 110 zł. Gdynia: 70 zł
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 3

a weź udowodnij
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Weź to na logikę. Sieć autobusów, metra i tramawjów jest naście razy większa niż w Gdyni.

W Wawie jest większy tabor, więcej ludzi do obsługi, benzyna kosztuje podobnie w Gdyni i Wawie, więc jakim cudem bilet ma być tańszy w Wawie niż w Gdyni? Oba miasta dokładają do transportu miejskiego, ale Wawa musiałaby dokładać sporo, żeby bilet był tańszy niż w Gdyni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Zapomniałeś jeszcze dopisać, co prawie zawsze robisz, że twój przedmówca jest wyznawcą Szczurka i

ofiarą gdyńskiej propagandy. Te 2 epitety są obowiązkowe w twojej dyskusji internetowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mamy lotnisko

nie wystarczy?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

I kolejkę

Na Gdyński Wierch ;-D
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kolejka na Kamienną Perć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po najbliższych wyborach samorządowych. Jeśli gdynianie pójdą w końcu po rozum do głowy, a następnie z tym zapasem do urn wyborczych.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jest nasza poranna ptaszynka. Dziś już nawet nie wysilał się z jakimiś długimi tekstami w pierwszym komentarzu.

Od razu przeszedł do sedna sprawy i z grubej rury rzucił - Szczurek - do dymisji!
Wina Szczurka 100%, przecież on w Sopocie nic nie robi, a na dodatek funduje mieszkańcom Sopotu jeszcze podwyżki komunikacji miejskiej.Skandal!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

hahaha chyba cię pogrzało :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

powod?

Czemu nie jest podany? Chetnie poczytam jak to paliwo zdrożało. Albo inflacja?
Ja też mam rekomendację. Podnieście jeszcze ceny okresowych. Za dużo ludzi jeździ autobusami. Korki sa stanowczo za Male!
popieram tę opinię 243 nie zgadzam się z tą opinią 14

Od przyszłego roku mają być podwyżki wody i śmieci.

Jak Szczurek to wszystko uzasadnia ???
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale w roku wyborczym wyremontuje 100 m chodnika, by pokazać, jakndba o sprawy mieszkańców. Tak było ostatnio na Dąbrowie. Dziś ten szeroki na 1 metr chodnik zarasta trawą.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

W pas się kłaniać, wy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

okresowe też podrożeją o 2 zł

widać że się artykułu nie czytało.....a kierowcy to za darmo ludzi wiozą?a sprzątacze za darmo sprzątają?W Gdyni i tak już dawno podwyżki nie było.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 23

aaa mieszkaniec na darmo płaci podatki ???
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z twoich podtaków oczywiście wszystko jest opłacane. Można by rzecz, że bez nich budżet Gdyni by się nie spiął,

komunikacja by przestała jeździć, przedszkola by musiał być zamknięte, a nauczyciele nie dostawali by pensji. Tak ważne są twoje ogromne podatki, które odprowadzasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Skoro są nie istotne

to po co je odprowadzać?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powód jest prosty - miasta nadal ponoszą ogromne koszty dopłat do komunikacji miejskiej. Koszt doprowadzenia komunikacji miejskiej do nowych osiedli to olbrzymie wydatki. Zarządy miast powinny odpowiedzieć sobie na pytanie. Co jest tańsze. Zagęszczenie zabudowy na terenach już dobrze skomunikowanych i posiadających dobrą infrastrukturę czy dalsza ekspansja na przedmieścia. W Gdańsku takich terenów jest dużo. Dla przykładu: Nowy Port, Brzeźno, Letnica, Dolne Miasto, Stare Przedmieście.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale to nie miasto kupuje sobie mieszkania np w Szadółkach
i potem zrzędzi że zapaszek nie teges
to nie miasto tkwi w korkach, w każdym samochodzie jeden człowiek,
to nie miasto, tylko ludzie wolą mieszać poza miastem

każesz im zamieszać w blokowisku i slumsie?
ale oni wolą domek i ogródek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak mieszkają w Kowalach to niech poproszą gminę Kolbudy o wybudowanie linii tramwajowej do Gdańska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

żart z czasów św.pam.Edzia Gierka:
amerykańskie Polonusy przyslali synka do Starego Kraju na studia i on pisze list
"...i jeszcze Wam napiszę, że niepotrżebnie mi przysłaliście tego Cadillaca, bo tu wszyscy studenci jeżdżą na wykłady autobusem"
w odpowiedzi rodzic pisze:
"...i nie mortw się, Franuś, przyślemyk ci big porzundny bus, nie bydzies gorsy"

Autobus to tutaj w Rat City - luksus. Słusznie jest dwa razy droższy niż benzyniak, a cztery razy - niż gazik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby wszystkie miejsca parkingowe w mieście były płatne przez okrągły rok to nie opłacałoby się przyjeżdżać samochodem do Gdańska. Ludzie zostawialiby samochody na przedmieściech i dojeżdżali komunikacją miejską.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

jesli by za komunikacje mieli zaplacic wiecej niz za parkowanie, paliwo, ubezpieczenia i amortyzację

i jeszcze by ta komunikacja byla taka pogięta, że bez dobrych tabletek nie skumasz taryf

to głupi by nie jechał furmanką do samego celu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może to nie wystarczający powód, ale

od przyszłego roku w Gdyni wprowadzą bezpłatne przejazdy dla rodzin wielodzietnych z trójką dzieci. Co oznacza zmniejszenie przychodów z biletów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

bilans musi się zgadzać

http://dziecko.trojmiasto.pl/Rodziny-z-trojka-dzieci-pojada-gdynska-komunikacja-za-darmo-n102427.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo tych rodzin wielodzietnych to tysiące są?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze

W końcu i w Gdyni coś sie dzieje.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 52

Nie rozumiem jednego ostatnimi latami podnoszono ceny wielu towarów np w Mc Donsldsie ,marketach itp tłumacząc to wysokością ceny paliwa a bylo to wtedy 5,25 zł standardowego diesla. Teraz paliwo jest po 4,20 czyli teoretycznie ceny powinny maleć.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbił cenę o 20 groszy, nie ma co przeżywać marudy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Szczurek cesarzu dziekujemy.

Po co zrobiłeś darmowe bilety jak wielodzietni dostali pińcet +??? Dlaczego mam dodatkowo płacić za ich bilety??? Poważnie nie masz już pomysłów na miasto i mieszkańców??? Tylko imprezki propaganda i rozdawanie pieniędzy???
popieram tę opinię 133 nie zgadzam się z tą opinią 35

mam dwoje dzieci, nie zarabiamy za dużo, bo jesteśmy małżeństwem nauczycieli.

nam nie przysługuje darmowa komunikacja a tym co mają 3 x 500 + należy się jazda za darmo. Szczurek gdzie w tym wszystkim logika?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 11

.

Ludzie cieszcie się z tych 500 zł chociaż. A nie, że narzekacie.

Daj palec, wezmą rękę.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Te przyszłe dzieci z 500+

będą pracowały na Twoją emeryturę (tak tylko przypominam). Chyba że liczysz na dzieci islamistów....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

beda s*aly na twoja emeryture. 90% tych dzieci skonczy jak ich starzy, czyli brzrobotni, bez wyksztalcenia za to z otwarta morda "dajta bo mje sie nalezy"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak w Twojej rodzinie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zmien prace, eez kredyt. 90% nauczycieli mija sie z powolaniem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wielodzietni będą jeździć za darmo, ale to nie jest niewiadomo ile osób :)
Poza tym ostatnia podwyżka była z 15 lat temu.
Nie stać cię dopłacić 2 zł na bilet miesięczny ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

w 2005 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

trzęsienia zoemi też nie było dawno,
więc też koniecznie trzeba zorganizować.

nie było też wojny i epidemii
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok. oni potrzebują forsy, każdy potrzebuje

tylko że w takiej sytuacji nie dostaną mojej forsy
moją (mniej) dostanie Lukoil
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli jak zwykle szczuruś nie miał na nic wpływu i nic nie mógł zrobić?

może zarząd MZK zrobił to złośliwie w ramach ogóloświatowego spisku przeciwko najlepszemu samorządowcowi??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To skandal i tak już było strasznie drogo

nie będę jeździł lub nie będę kasował.
popieram tę opinię 94 nie zgadzam się z tą opinią 19

Nie jeździj, mniej patalogii w autobusach będzie, więc i komfort podróży się podniesie.

A jak zdecydujesz się pojechać, to kontrolerzy cię złapią i będzie mandacik.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

super pomydl

Moim zdaniem trafna decyzja, kazdy chce super nowy autobus, burzy sie ze nie ma klimatyzacji a za bilety placilby mbiej?
Pomyslcie ile kosztuje utrzymanie i serwisowanie obecnych nowoczesnych busow a ile kosztowalo np. Ikarusow??
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 69

Komunikacja nie ma zarabiać! Wystarczy kasę z bezsensownych imprezek

z openera czy arki zainwestować w komunikację i byłaby najnowocześniejsza w Europie. Tak mamy jeżdżące muzeum.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wszystko zlikwidować zeby niczego nie bylo

Kononowicz to ty?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14

Czyli lepiej dotować w 100% komunikację miejską, niż żeby sama chociaż trochę na siebie zarabiała.

Geniusz zarządzania jesteś. Dobrze, że nie rządzisz miastem, bo byś puścił z torbami wszystkich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ty też jesteś Ge(j)niusz

Komunikacja miejska z założenia nie ma na siebie zarabiać. to nie prywatne przedsiębiorstwo. I niegdzie w europie na siebie nie zarabia.. oczywiscie niech trzeba dokladają jak najmniej, ale nie za wszelką cenę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdyńskie autobusy są nowoczesne?

Dobre. Szczególnie cała masa rozlatujących się jelczo-mercedesów i neoplanów.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Masa. Kilkanaście sztuk na 350 pojazdów w sumie. Eh pasażerowie. Tylko narzekają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

wybrałam się z rodziną na Babie Doły.

Żeby pojechać z dzieckiem i mężem na Babie Doły, musiałam jechać w jedną stronę dwoma autobusami. tak więc- w jedną stronę skasowaliśmy bilety łącznie za 18 zł, w powrotną drogę też 18, co łącznie daje 36 zł... Wiecie ile kilometrów przejechalibyśmy samochodem na gaz za te 36 zł? ... strasznie droga wycieczka do innej dzielnicy Gdyni.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba było kupić godzinowe za 4,6

Wtedy wyszłoby 13,8 w jedną stronę. Istnieją też godzinowe na linie zwykłe, które kosztują 3,6, ale prędzej w Gdyni spotkasz jednorożca niż kupisz taki bilet u kierowcy.

Może ta podwyżka plus kolejna spółka komunikacyjna (np. Miejska Spółka Komunikacji Czasowej) coś zmieni na plus i jednorożec się pojawi...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na gaz i to hybrydowym:

Ja 360 km a jakby mi się nie śpieszyło to więcej. A tedeikiem z czarną rurą i opalonym zderzakiem to ile?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serwisowanie nowoczesnych autobusów kosztuje więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zdrożeją aby byla kasa dla rodzin z trojka dzieci, aby oni mogli jeździć za darmo. Wkurza mnie to, wystarczy sobie dzieci narobic......
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 37

I potem się niby nie zajmować

jak alimenciarz Kijowski.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13

Milcz. Dzieci sie kocha. To sol naszego narodu. Dla ciebie liczy sie kariera to plac. Nawet nie wiesz ile jest pracy przy dzieciach. Ktos bedzie musial pozniej pracowac zeby kolo ciebie, na ciebie zarobic.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 19

Ty sobie prostaku odpowiedz co maja do tematu dzieci? Zazdroscisz ze ich nie masz lub ciebie na nie nie stac? Tudziez jestes malo atrakcyjnym abg sie ktos toba zainteresowal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 21

Oo matka polka
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy sobie dzieci narobić...

Ha, myślisz, że to takie proste? To do dzieła i korzystać z profitów....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Olu, chetnie ci zrobię dzieci, chcesz? Moje zdrowe, odchowane, więcej nie chcę, ale tobie mogę zrobić, jak chcesz....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

mam już dwoje dzieci :) takze dziękuję za propozycje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

no to daleko Olu nie masz do tych wszystkich wspaniałych profitów jakie mają rodziny wielodzietne! Do dzieła! By the way : bilet darmowy dla rodzin wielodzietnych nie jest od trójki, a od czwórki dzieci, no ale i tak jesteś już w połowie drogi. Skoro utrzymanie 4 dzieci jest dla Ciebie pikuś i naprawdę tak zazdrościsz tych darmowych biletów, to ja nie wiem na co Ty kobieto jeszcze czekasz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

3zela to i tak dużo

szczególnie dla bezrobotnych.
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 9

to do roboty !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

my nie szukamy pracy, tylko godziwych zarobków

na wynajem, jedzenie i bilet miesięczny

tylko weź znajdź
jak żydzą i ledwie na wynajem styka
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

kk

wiesz co to może znajdź bezrobotnym pracę................a nie głupi slogan: DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

3 zeta to 10 dkg sera i 3 bułki ...

dlatego bezrobotni powinni jeździć za darmo .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Emeryci, renciści, czarni imigranci, księża, urzędnicy, bezrobotni, bezdomni, matki wielodzietnych rodzin i ich dzieci, uczniowie i studenci powinni jeździć za darmo. Mają płacić tylko ludzie pracujący.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To było do przewidzenia.

Z czegoś trzeba finansować darmowe przejazdy dla dzieciorobów. Dobrze, że ja nie będę się do tego dokładał.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 31

Tobie wiatr hula w gaciach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pozostaje Ci strzelić sobie w torbę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk Owicz już. wcześniej podwyższył. ceny biletów do 3,6 zł

I nie było zadymy
Gdańszczanie cicho siedzą i płacą 3,6 zł a przecież ceny paliwa od dwóch lat są znacznie niższe! Peowska ekonomika.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 21

Matoł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

rzony sie kończom trza siem nachapać!

spokojnie wielka miotła was rozliczy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo kraj "katoicki" więc ciesz sie bo to woda prawie świecona

A w a zasadzie świecona bo kazda inwestycja pokropiona..
Pokaż mi na mapie świata BOGATY kraj katolicki.. pokaż
Tylko nie wskazuj Irlandii bo to juz od dekady nie jest kraj katolicki.... (pełen liberalizm swiatopoglądowy i społeczny)
Włochy powiadasz... tak szczególnie te katolickie południe.... bida z nyndzą...
Hiszpania - patrz Irlanidia

No tak zaraz tu wyjedziesz z razylia, Mexyiem, Argrntyna...
Byłem widziałem - bida z nyndzą.

Co ma nynsza do katlicyzmu ?

Sposób myslenia i mentalność - to ma

Kiedyś byłem ultrakatilikiem ale pomieszkawszy troche tu troche tam nabrałem wręcz wrogości go ogłupiania ludzi przez mafijna organizację z Watykanu.

Struktuta społecznna powinna byc płaska , demkratyczna i czasowa a nie hierarchiczna w postaci piramidy, skostniała i bezwzgledna, kontrolujaca wszystko i wszystkich, pobierająca za to sowity haracz

Dlateo pańśtwa luterańskie odniosły sukces a katolickie są w wiecznej wielopokoleniowej biedzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

zastanawiałem się nad tym popularnym stereotypem

ale katolickie są też Toskania, Szwajcaria i Katalonia
a luterańska jest też Łotwa, Botswana i (aglikańska) Jamajka

są inne czynniki, co najmniej równie ważne dla poziomu cywilizacji
jak dominująca religia

najlepiej to widać u Muzułmanów
jest Somali i jest Brunei, jest Arabia Saudyjska i jest Abu Zabi
jak by były z innych planet, zasiedlone przez różne gatunki istot

...rozumnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ps: proponuje

zajrzeć do artykułu kto sprzedał wodociągi w obcy kapitał! chyba mówisz o Gp

"sytuacja jedyna w swoim rodzaju na świecie?"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co??? ceny paliwa są niskie i podwyżki ????

aż strach się bać co będzie jak paliwo zacznie drożeć!!!!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak

Paliwo w dół bilety w górę.. Ciekawe :-)
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez kilka lat dojeżdżałam do pracy skm+autobus/trajtek w Gdyni

Od paru miesięcy zaczęłam korzystać z samochodu raz na czas (ze względu na pogodę, albo napięty plan dnia). Robiłam to coraz częściej a teraz praktycznie codziennie dojeżdżam autem. Czas przejazdu może i czasami bywa zbliżony. Koszt- może i wyższy, ale płacąc za benzynę chociaż wiem za co płacę- za komfort, ciszę, czystość, brak przeciągów, bezdomnych, krzyczących do telefonu, kanarów, którzy zawsze zjawiali się gdy chciałam się zdrzemnąć. No i te ciągłe podwyżki, ze którymi nic nie idzie.
Niby chcą ludzi zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej a póki co odstraszają na tysiąc sposobów.
A dla tych co zaraz mi wyskoczą z rowerem- nim także sie posiłkowałam, ale wtarganie roweru do skamki, a potem trasa w tzw przedziale bydlęcym- nie- dziękuję.
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja także tylko sporadycznie korzystam z komunikacji miejskiej. Też zawsze się zastanawiałem za co w sumie płacę i to nie mało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

super :) z rana kolejny raz zostałem uświadomiony ze do pracy tylko autem :)

i mozecie robic tempo 5, sciezki dla swołoczy pedalarskiej, zabierac miejsca parkingowe a ja dalej bede jezdził autem :)
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak cie stać to jeździj. Mnie nie stać i musze się męczyć w SKM :\
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak Gdynia walczy z korkami i wspiera ekologie. Żenada.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 2

lepiej jezdzic autem

za paliwo place ok 200 zl/mc. Rozwoże 2 dzieci do szkoły. Gdybym miała zaplacic sobie i dzieciom za miesięczny, to by się nie oplacalo. Gdynia narzeka ze za dużo aut wszędzie itd....., ale podwyzsza ceny biletow zkm. Co to za alternatywa wogole?
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niech drożeją ,ja jeżdżę rowerem do pracy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Przesiadam się do auta

Miasta mają zachęcać mieszkańców do wybierania komunikacji miejskiej. Póki co bardzo się starają żeby nas odstraszyć. Gratuluję
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

Adamowicz przynajmniej miał jaja i podniósł wcześniej by nie stracić pieniędzy z turystów,

którzy jeżdżą najczęściej na biletach jednorazowych.

Szczurek wolał podnieść później by ściemniać, że w Gdańsku już podnieśli to trzeba też w Gdyni
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jaki powód ??

Jakie uwarunkowania spowodowały podniesienie cen? Droższy serwis autobusów ?

Szkoda że nie dali 3,24 zł ciekawiej było by z wydawaniem reszty....

Jeżeli miasto chce zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej powinni dać ludziom powody aby to uczynili.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kiedyś chleb kosztował 4 zł,a bilet 1 złoty.Dzisiaj chleb 1,50 a bilet 3,20.Cofamy się w rozwoju ,zamiast tańsze bilety żeby rozładować korki i żeby jazda komunikacją się opłacała to na odwrót.Bilety w stosunku do zarobków to mamy najdroższe w Europie,zresztą jak i wszystko
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chleb 1,50?! Chyba jaja sobie robisz. Dzis 1 kg chleba (a nie produktu chemicznego), kosztuje od 14 do 20 zl (minimum).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

W Biedrze jest chleb pół kilo za 1,6 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bądż dalej jeleniem i wcinaj ten produkt niechemiczny,który jest tak zdrowy jak ja jestem papieżem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaa

Po co 3,20 od razu za 5 zł
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo

No to gratuluję dobrego samopoczucia.
"Ustalenia Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej" to krok do coraz większego korkowania miasta.
Jak chcecie zachęcić ludzi do podróżowania komunikacją miejską? - Wprowadzając podwyżki cen biletów? - Po prostu genialna logika myślenia.
brawo, brawo, brawo - cóż za "tęgie umysły" pracowały nad tą strategią.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

dojeżdżam do pracy autem, czasem autobusem.

Teraz zrezygnuję z zkm bo z przesiadką 6.40 lub 12.80 w dwie strony to znacznie drożej niż cena paliwa i zaoszczędzony czas
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakbyś miał rozum ,to kupiłbyś bilet kwrtalny i dziennie wydawałbyś 5zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

mowie Ci ze naprzemiennie jeżdżę...

Mózgowcu...z mensy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego jeżdże samochodem i mam głęboko w nosie głupie gadanie wszelakiej maści ekooszołomów i speców od zrównoważonego rozwoju w stylu elementarza polityki komunikacyjnej.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na takich oszołomów jak ty jedynym rozwiązaniem jest zrobienie wszystkich miejsc parkingowych w Gdańsku płatnymi. W centrum po 5 zł za godzinę. Jak dopłacisz to do kosztów dojazdu samochodem to szybko przesiądziesz się na tramwaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Paliwo bylo po 5 zl

Paliwo potanialo a transport drozeje... Zaczyna sie szukanie na 500+
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo ich nie mieli

Cholera tych pieniądzy wcale nie było! Wiec o czym mówimy. Teraz wdxydtko pójdzie wyżej by dac tej patologii 500+
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jaki jest zwiazek miedzy ZKM, a 500+? Czy w twojej tumanskiej glowce 500+ odpowiada takze za gradobicia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To najdroższe bilety w Polsce! I nie ma tu też zniżek dla inwalidów II grupy i darmowych przejazdów dla bezrobotnych.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kpinu

Skoro rodziny wielodzietne korzystają z 500+ wystarczyloby odebrać darmowe przejazdy. Obyloby się bez podwyżki.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Skandal

Nie mogę sobie tego wyobrazić i tak juz jest drogo. Pewnie najlepiej 500+ dac patologii a Ty zapierdzielaj za 1,200tys i plac coraz drozej nawet juz Za bilety! Skoro wszystko drozeje to niech dają więcej placy
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

czego nie możesz sobie wyobrazić? że będziesz płacić 2 zł więcej? :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Patologia to jestes ty skoro zgadzasz sie zarabiac 1200. Od dzieci wara.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

tak właśnie szczurek i samorządniaki dbają o Gdynię fundując pomniki absurdu i podwyżki
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak to się ma do biletów okresowych różnych przewoźników?

Teraz płacę 200 zł za łączony bilet: SKM + ZKM Gdynia.

A po zmianach?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mega mnie śmieszą te narzekania

Ponad 10 lat temu była ostatnia podwyżka. W tym czasie bardzo wzrosły zarobki, a ludzie biadolą o 2 zł w miesiącu :)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 23

nie dostaję, bo jeżdżę komunikacją miejską pisiorku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie 10, a 3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komunikacja powinna byc darmowa i jest wielu miastach Polski!

Ale to kosztuje tylko ze trójmiasto stać na utrzymanie darmowej komunikacji miejskiej!Mamy bardzo stary tabor w trójmiescie który kosztuje dlatego bilety sa niezbedne by kupic nowy tabor.Ale i tak trójmiasto stac na obnizenie cen biletów o połowę!! A jest zupełnie odwrotnie co roku jest podwyżka i nikt juz niepamieta ze bilet jeszcze niedawno kosztował 2 zł !!Obecnie wygodniej,przyjemniej i Taniej jest po miescie przemieszczac sie samochodem mimo stania w korkach!! A powinno byc zupełnie odwrotnie!!To komunikacja miejska powinna być tańsza!!I wygodniejsza i szybsza to ona nie powoduje korków tylko je zmniejsza !Bilet komunikacji miejskiej powinien wynosic połowe ceny opłaty z parkomatu!!Obecnie godzina autobusem kosztuje ok.4 zł!Parkomat 3 zł!! Bilet powinien kosztować maksymalnie 2 zł w całym trójmiescie!!Znajomi mówią ze taniej jest autem po mieście przesiądą sie na komunikacje jak sie to zmieni,Znajomy ma bezpłatny bilet ale jeździ autem bo mówi ze jest 2 razy szybciej mimo korków!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zobacz budżet miejski. Dopłaty do komunikacji to chyba druga pozycja w wydatkach po kosztach na edukację. Z czego chcesz utrzymać tą bezpłatną komunikację miejską ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no nie da się. to za trudne. cyfry nie kłamią. ci ludzie nie dają rady.
trzeba ich zmienić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz jaką cześć biorą panowie prezesie i vice prezesi bo ich przybyło, dodatkowo jest prezes trolejbusów itp. Oni biorą po 20.000zł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podpowiedź dla decydentów:

Jutro bym się wycofał z podwyżek, trąbiąc wszędzie, że wsłuchałem się w głos ludu. Kolejne głosy wyborcze zapewnione.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

w kraju deflacja, ropa wyjątkowo tania a oni z super drogich biletów robią mega drogie

Polska to taki kraj gdzie pensje są ze wschodu a ceny z zachodu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedałem 3 lata temu samochod

Powiedziałem, że przy kolejnej podwyżce do niego wróce. Gratulacje. To było moje ostatnie 210zł wydane na transport publiczny w Trójmieście. Od września szukam auta :-)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwsza meska decyzja w Twoim zyciu!

gratuluje :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie czekaj do wrzesnia,
sprzedam ci moje za 1500
to sprawny choc stary diesel,
mały CitroAX, był od nowego u mnie
garażowany, ubezpieczony
533 310 677

spieprzam z tego kraju, mam dość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tresowanie plensu

Już was przyzwyczajono, że podwyżka co roku "musi być" i to nie do uniknięcia. Więc wytresowany plebs się godzi na to. "Teraz bilety mogą być i po 5zł".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

100-200zl

Proponuje kupowac i placic za karnet banknotem 100 lub 200zl i niech zkm sie martwi czy kierowca ma wydac czy nie bo pieniadz to pieniadz i kierowca powinien miec aby wydac oraz fajnie jesli wprowadzono by bilety opłacone przez sms.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

sypnij żółtym groszem

- odliczone ??
- Nie wiem, mam dziurawe kieszenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

pasazer musi miec odliczona kwote za bilet.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amatorka

Paliwo idzie w dół a obniżek nie było za chwilę w górę i znowu podwyżki żenada zkm
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nowego

A ludzie się burzą...
Bez przesady - zamiast 102 zł zapłacę 117 - nie zbiednieję.
Nie sądzę, żeby ta kasa szła na pensje zarządu.
Idzie na tabor, na nowe linie, na bilety dla wielodzietnych rodzin. o co ta awantura to nie rozumiem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

No właśnie - dla wielodzietnych rodzin. Widac, że wystarczy byc dzieciorobem i rościć sobie do wszystkiego przywileje, patologia!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W miesiacu na paliwo wydaje jakies 1200 zl - do pracy, na zakupy, ogolnie tu i tam po miescie.. Nawet gdyby ogarniecie biletow mialoby mnie wyniesc polowe tego to i tak za nic nie przesiadlbym sie do tego syfu..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to mój wydatek i syna to 141 masakra , masakra!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeśli 141 zł to dla ciebie masakra to tym bardziej nie stać cię na jazdę samochodem i jego utrzymanie. Chyba tylko na pieszo wyjdzie taniej. Chociaż też nie, bo narzekałabyś, że musisz co miesiąc kupować nowe buty :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

autobusy na przystankach

Jestem ciekawy... Jaki IDIOTA pod kierownictwem innego IDIOTY, za zgodą jeszcze większego IDIOTY, tak tworzy rozkład jazdy, że na krótkich zatoczkach przystankowych spotykają się dwa autobusy przegubowe i np prądojeb? Sytuacja nagminna na Wielkopolskiej na Karwinach. Blokują bezmózgi prawy pas i korki jeszcze większe... Podwyżka - może na nabicie klimy zbierają, bo czy to 20 czy 35 stopni, okienka otwarte i klima milczy... Oszczędzają paliwo, żeby Pan Prezes mógł się pochwalić przez Panem Prezydentem. Nie jeżdżę tym syfem, ale obserwuję i szczerze współczuję... Przy 30 stopniach to w środku musi być bukiet... A jak ktoś jeszcze zefira puści... Ja pier... :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pytanie zadaj, który fiu fiu

projektuje takie zatoczki przystankowe, gdzie przy dużym natężeniu ruchu autobusów i trolejbusów i przy zakorkowaniu ulic w szczycie zawsze dochodzi do kliku, lub kilkunastu sytuacji wjazdu 2-3 pojazdów jednocześnie na przystanek. Poza tym zefir w twoim samochodzie tym się różni od zefira w autobusie, że ma więcej megacuchów na m2. Na ale swoim to się napawasz, cudzy nawet o tych samych walorach aromatycznych zawsze jest be. Hipokryta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

w redłowie przy ppnt jest to samo. trzy cztery trupy na raz.

do tego ten smutny przerażający widok, ludzkie głowy w uchylonych okienkach z trudem łapią powietrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tanej wychodzi jazda samochodem

Przy takich cenach biletów jedno-przejazdowych nie opłaca się przesiadać z samochodu na autobus... Takimi krokami nie zmniejszą korków w mieście.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlatego jeżdzę do pracy dystans 5 km swoim autem.

Wychodzi mi taniej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

5 km to lepiej rowerem lub pieszo - dla zdrowia swojego i innych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla zdrowia robie co innego i kiedy indziej

W tygodniu nie mam czasu na spacery ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze byłem za szczurkiem

Ale widzę że to był błąd cały czas głosować na samorządność. W Gdyni nic już prawie się nie dzieje dla mieszkańców.wszystko jest tylko robione pod publikę. Runmagedony. Red bułkę czy wyścigi triatlonu .tylko blokują całą Gdynię. A za to jeszcze trzeba płacić.brak inwestycji na osiedlach. Wszystko jest w centrum.infoboksy za 8 mln kolejki na kamienna górę.....po co to?Ale ze pod gali do pogórza codziennie jest korek nic nie robione.ze hutnicza codziennie 2 km korki nic nie robione.ze pod szlabanem z hutniczej na Chylińska codziennie czeka się godzinami zero reakcji.brak tanich mieszkań dla młodych.po co. ....wystarczy biurowiec....co krok to nowy.ul Pucka i jej okolice to slams 1 klasy.co jest robione?nic.brak parków do wypoczynku. Nie mówię już o parkingu dla dostawców. Choć 1 miejscu przy takim sklepie.gdzie jest budowa jakiejś estakady lub drogi co by rozwiązała korek na Oksywie? Zero reakcji...A jakie czynsze? W stoczniowcu za 60 M 2 na pogórzu 870zl w okresie grzewczym! !!!normalne?przecież tam powinna wejść prokuratura! !!i co....Tak super w Gdyni jest??kto tam mieszka to się ze coraz bardziej przypomina to samowolke rządzących Tym miastem.co chcą to robią nie pytając się mieszkancow wogole o problemy które trzeba rozwiązać
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

zgadzam się z Tobą gościu

kiedyś kochałem Gdynię, dziś hmm..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież Sopot nie posiada własnej komunikacji miejskiej... Zresztą szpitala też nie :D "miasto"... buahahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znowu totalna niekonsekwencja!

Miasto chcę ograniczać ruch samochodów. Zamierza m.in. ograniczać liczbę miejsc parkingowych w śródmieściu. Pod naciskiem lobby rowerowego podejmowane są inicjatywy antysamochodowe. Nie oceniam tego w tym miejscu ale mówię jedno ALE ...

Jak zachęcić ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej skoro podnosi się ceny biletów? Albo albo! Są już miasta w Europie gdzie komunikacja miejska jest bezpłatna. To jest rzeczywiście zachęta.
Dam krótki przykład.
Do przejechania jest 10 km po mieście. 5 km w jedną i 5 km w drugą stronę.
Cena biletu: 3,20 x 2 = 6,40.
A teraz cena paliwa. Mój samochód spala np. 6,6 po mieście więc na odcinku 10 km. spali 0,66 litra. Przyjmując cenę za litr na poziomie 4,7 wychodzi 3,10 zł. Co tu dużo mówić: połowa taniej, 2x szybciej. Co ma mnie zachęcać do komunikacji miejskiej?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

dla takich jak ty powinniśmy jeździć za darmo pewnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie kumam Twojego tekstu.

Gość ma racje. A wyliczenia co do kosztów paliwa robiłem podobne i niestety to jest prawda. Coś za coś. Jeżeli miasto chce zarabiać na komunikacji to niech nie narzeka że ludzie wolą samochód.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo powinni przestać ściemniać

tylko przyznać, że za darmo to se chodzić trza pieszo
a jak się chce luksus ( no "luksus"! ) zdezelowanego zapyziałego autobusa
to trzeba wyskoczyć z kasy

organicznie nie znoszę ściemy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ten cały zkm to porażka !!!! Co chwila podwyżki , rozumiem gdybyście się rozwijali jak w innych miastach gdzie bilety można kupić za pomocą kart płatniczej w biletomacie który jest w każdym jednym autobusie , jednym słowem porażka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skandal! Złodzieje!!!

Nie dość że to g*wno ciągle się spóźnia to jeszcze bilety drożeją! Za co wy k*rwa chcecie tą podwyżkę?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wszystko za darmo najlepiej

Jak czytam opinie to zastanawiam się kiedy zmieni się polska mentalność. A i wszystko to wina 500plus. Smutne że mamy w sobie tyle jadu. Dobrze że znajdą się jeszcze tacy którzy go nie mają. Do tego cudze chwalimy a o swoje niedbamy. No cóż może kiedyś Polska stanie się zachodem którego zazdroscimy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

to niech szczur nie klamie

komunikacja publiczna nie jest usługą komunalną i prawie że darowizną
tylko ma przynosić dochód, forsę, kroić jeleni, których stać na luksusy
a ci, których na takie luksusy nie stać, jeżdżą własnymi samochodami

inny przykład
dotowany pociąg i pekaes do pucka to 17-15zł
a niedotowany prywatny busik to 10 złotych bez fochów
i jedzie godzinę krócej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zrozumiała dla mnie jest ta podwyżka... nie przychodzi mi nic do głowy za co można by podwyższyć cenę biletu... poza tym, że może kierowcą podniosą wynagrodzenie, to wtedy spoko!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

chore !!!

a czy pytają się mieszkańców? żeby to jeszcze były punktualnie....co chwilę drożeją bilety a komfort podróżowania daje wiele do życzenia. ceny biletów jak za zboże!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od dwóch lat nie kupuje i ani jednego mandatu jak ? A no przy kontroli mowie ze portfel gdzieś tam zostawiłem u dziewczyny siostry c*otki i wracam po niego straszą policja odpowiadam jak muss to muss wychodzimy z autobusu albo i nie 50% tutaj i mnie puszczają bo im się też niechce tej całej procedury poruszać z potwierdzeniem danych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykaz miast i gmin w Polsce gdzie funkcjonuje bezpłatna komunikacja (w różnej wersji, często dość okrojonej) lub dostępne są bardzo tanie bilety (stan na 26 sierpnia 2016 r.):

- Kraśnik (woj. lubelskie) - dla bezrobotnych / 2006 r.
- Stryków (woj. łódzkie) - dla mieszkańców / 2007 r.
- Legionowo (woj. mazowieckie) - dwie bezpłatne linie dla mieszkańców / 15 marca 2010 r.
- Ząbki (woj. mazowieckie) - dla mieszkańców / 1 września 2011 r.
- Płock (woj. mazowieckie) - jedna linia tylko w weekendy / 1 grudnia 2012 r.
- Kielce (woj. świętokrzyskie) - dwie linie w centrum dla wszystkich / 4 marca 2013 r.
- Gorlice (woj. małopolskie) - dla mieszkańców w weekendy / 1 czerwca 2013 r.
- Pawłowice (woj. śląskie) - bardzo tanie bilety (1 zł za dzień, 15 zł za miesiąc) / 1 września 2013 r.
- Gostyń (woj. wielkopolskie) - dla wszystkich / 1 stycznia 2014 r.
- Radom (woj. mazowieckie) - dla bezrobotnych w dniu wyznaczonej wizyty w PUP / 1 stycznia 2014 r.
- Gdańsk (woj. pomorskie) - dla bezrobotnych i nowo zatrudnionych przez pierwsze 3 miesiące / 1 stycznia 2014 r.
- Otmuchów (woj. opolskie) - dla mieszkańców wsi dojeżdżających do Otmuchowa i sąsiedniego miasta (Nysa) / 22 stycznia 2014 r.
- gmina Bełchatów (woj. łódzkie) - dla mieszkańców, dojazd do najbliższego miasta (Bełchatów) / 31 marca 2014 r. *
- Pomiechówek (woj. mazowieckie) - bardzo tanie bilety (1 zł za bilet jednorazowy, 20 zł za miesiąc w obrębie jednej linii, 30 zł za miesiąc w obrębie wszystkich linii) / marzec 2014 r.
- Żory (woj. śląskie) - dla wszystkich / 1 maja 2014 r.
- Wałbrzych (woj. dolnośląskie) - dla kierowców każdego pierwszego dnia miesiąca / 1 maja 2014 r.
- Świerklany (woj. śląskie) - dla mieszkańców / 2 czerwca 2014 r.
- Goleniów (woj. zachodniopomorskie) - dla wszystkich / 1 lipca 2014 r.
- powiat lubiński (woj. dolnośląskie): gmina Lubin - dla mieszkańców / 1 sierpnia 2014 r., miasto Lubin - dla wszystkich / 1 września 2014 r. , miasto Ścinawa - dla wszystkich / 1 lipca 2015 r., gmina Rudna - plany dla wszystkich / 1 lipca 2015. (wciąż nie jest pewne czy wejdzie w życie)
- Zielonka (woj. mazowieckie) - od 1 września do 1 grudnia 2014 r. dla wszystkich, potem dla mieszkańców / 1 września 2014 r.
- powiat kluczborski (woj. opolskie) - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych / 2 września 2014 r.
- Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa (Boguchwała, Głogów Małopolski, Chmielnik, Trzebownisko, Czarna) (woj. podkarpackie) - dla mieszkańców / 7 września 2014 r. *
- Jelenia Góra (woj. dolnośląskie) - dla mieszkańców pierwszego dnia każdego miesiąca, dni poprzedzające długie weekendy oraz 22 września / 30 września 2014 r.
- Mława (woj. mazowieckie) - dla mieszkańców / 10 października 2014 r.
- Rzeszów plus trzy sąsiednie gminy (Tyczyn, Świlcza i Krasne) (woj. podkarpackie) - dla bezrobotnych / 24 października 2014 r. *
- Nowogard (woj. zachodniopomorskie) - dla mieszkańców / 1 grudnia 2014 r.
- Polkowice (woj. dolnośląskie) - dla wszystkich / 4 grudnia 2014 r.
- Oleśnica (woj. dolnośląskie) - bardzo tanie bilety (być może bezpłatna komunikacja miejska w 2017 r.) / 2015 r.
- Głowno (woj. łódzkie) - dla wszystkich / 1 lutego 2015 r.
- Nowy Tomyśl (woj. wielkopolskie) - dla mieszkańców / 7 stycznia 2015 r.
- Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie) - uczniowie w wieku do 22 lat / 1 kwietnia 2015 r.
- Kościerzyna (woj. pomorskie) - dla mieszkańców / 1 kwietnia 2015 r.
- Opole (woj. opolskie) - dla kierowców w każdy piątek / 8 maja 2015 r.
- Głogów (woj. dolnośląskie) - dla mieszkańców w Dni Głogowa (sobota-niedziela), 22 września (Międzynarodowy Dzień bez Samochodu) oraz 1 listopada / lipiec 2015 r.
- Środa Wielkopolska (woj. wielkopolskie) - dla mieszkańców / 1 lipca 2015 r.
- Bełchatów (woj. łódzkie) - dla mieszkańców / 1 lipca 2015 r.
- Lublin (woj. lubelskie) - dla osób niepełnosprawnych i młodzieży do 16. roku życia / 1 sierpnia 2015 r.
- Mieroszów (woj. dolnośląskie) - dla wszystkich / 1 sierpnia 2015 r.
- Pruszcz Gdański (woj. pomorskie) - jedna linia dla mieszkańców / 1 września 2015 r.
- Gniezno (woj. wielkopolskie) - dla mieszkańców, jedna linia w każdą sobotę / 1 październik 2015 r.
- Łaziska Górne (woj. śląskie) - dla mieszkańców / 1 stycznia 2016 r.
- Wadowice (woj. małopolskie) - dla mieszkańców / 1 stycznia 2016 r.
- Kraków (woj. małopolskie) - dla kierowców w czasie smogu / 2 stycznia 2016 r. oraz dla uczniów szkół podstawowych 1 września 2016 r.
- Tarnów (woj. małopolskie) - dla bezrobotnych, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i dzieci w wieku od 4 do 6 lat / styczeń 2016 r.
- Zakopane (woj. małopolskie) - dla osób powyżej 65. roku życia oraz kierowców / kwiecień 2016 r.
- Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie) - dla mieszkańców / 1 marca 2016 r.
- Tomaszów Mazowiecki (woj. łódzkie) - dla mieszkańców w weekendy i święta, później po otrzymaniu dotacji z UE we wszystkie dni / 1 czerwca 2016 r.
- Świeradów-Zdrój (woj. dolnośląskie) - dla wszystkich / 1 czerwca 2016 r.
- Śrem (woj. wielkopolskie) - dla wszystkich / 1 lipca 2016 r.
- Głuchołazy (woj. opolskie) - dla wszystkich / 1 lipca 2016 r.

Miasta i gminy w których bezpłatna komunikacja jest w fazie wprowadzania lub są plany dotyczące jej wprowadzenia:
- Wałcz (woj. zachodniopomorskie) - dla mieszkańców / 2016 r.
- Jastrzębie-Zdrój (woj. śląskie) - dla młodzieży (uczniów i studentów) i seniorów / przełom 2016 i 2017 r.
- Rawa Mazowiecka (woj. łódzkie) - dla mieszkańców / 2017 r.
- Szklarska Poręba (woj. dolnośląskie) - dla wszystkich / najpóźniej do kwietnia 2017 r.
- Bolesławiec (woj. dolnośląskie) - dla wszystkich / 2019 r.
- Swarzędz (woj. wielkopolskie) - dla dzieci, uczniów, rodzin wielodzietnych, studentów i seniorów / brak konkretnej daty
- Chocianów (woj. dolnośląskie) - dla mieszkańców / brak konkretnej daty
- Deszczno (woj. lubuskie) - dla mieszkańców / brak konkretnej daty
- gmina Sokołów Podlaski (woj. mazowieckie) - plany wprowadzenia komunikacji podmiejskiej dowożącej mieszkańców gminy do najbliższego miasta (Sokołów Podlaski) / brak konkretnej daty
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Miesięczny na Gdynię 2 zł drożej - nie ma co się oburzać.

Natomiast na Chwarznieńskiej od obwodnicy do Witomina na jednym pasie powinien powstać kolejny buspas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne miasta rezygnuja z oplat...

....Za komunikację miejska, a u nas jak zwykle - podwyżki :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobra zmiana

A ja mam inne pytanie Dlaczego komunikacja miejska na odcinku morska estakada - Obłuże centrum nie jest darmowa skoro miasto nie zapewnia przejścia dla pieszych?Przecież to jest wyłudzenie pieniędzy!Panie Prezydencie mieszkańcy dzielnic północnych odliczaja dni do wyborów Czas już Panu podziękować
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

zobaczymy. tam u was jest najwięcej ciemnej masy, szczurek miał na odciętej od świata północy

majwiększe poparcie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nachapac się!!!

Nachapac się kosztem innych , ciągle podwyżki co to ma znaczyć , ile quwa ja zarabiam , robicie ze mnie kloszarda !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

żenada

Tylko zarobki nie ida w góre
chore
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już całkowicie przestałem korzystać z komunikacji miejskiej

Samochodem jest szybciej, wygodniej, bezpieczniej i wcale nie dużo drożej niż komunikacją miejską jeśli ma się ekonomiczny samochód.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ostatnią sobotę postanowiliśmy zostawić

samochód na parkingu przy bloku na Karwinach gdzie mieszkamy, aby wybrać się z dziećmi komunikacją miejską. Przejechaliśmy następujące trasy:
1. Karwiny --> Centrum
2. Centrum --> Muzeum Emigracji
3. Muzeum Emigracji --> Centrum
4. Centrum --> Karwiny
Dwa bilety 24h normalne i dwa ulgowe to koszt 36,00 zł.

Gdybyśmy wybrali samochód ... Łącznie do przejechania było 24 km. Spalanie: 7,2 l/100 co daje 1,73litra x 4,8 zł = 8,30 zł

Byłoby wygodniej i komfortowo bez patrzenia na zegarek, o której odjeżdża autobus. I co najważniejsze 4-krotnie taniej!!! Zamiast 8,30 zł zapłaciliśmy 36,00 - wyrzucone pieniądze. Jaki miałby być powód, aby w kolejny weekend wybrać komunikację miejską??? Zbyt droga i nieekonomiczna zabawa
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

masz racje kolega - ale o ile koszt przejazdu autobusem to koszt tylko biletu, o tyle samochodem to nie tylko benzyny. Nie wiem jak w Twoim przypadku, ale w moim muszę zapłacić jeszcze OC/AC, opłatę za halę garażową, wymienić wszystkie materiały eksploatacyjne, zużyte części itd.
Też wolę jeździć samochodem, ale nie zapominajmy, że utrzymanie samochodu to nie tylko benzyna (niestety)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Te opłaty ponosze

Niezależnie od przejechanych kilometrów, a wykazana różnica jest wyraźna. Krótko mówiąc - skoro jest już samochód to korzystanie z zkm jest nieopłacalne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo komunikacja miejska jest dla krezusów, a nie biedoty!!!

...
A nie, zaraz....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To mnie przekonało. W końcu ktoś myśli trzeźwo. Tez nie jeżdżę tymi autobusami juz dlugi dlugi czas. Albo rower albo samochód. Szanujmy swój czas.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak samo ze spozywka jak drożeje paliwo to płacz podwyżki cen (chleba itd) a jak spadną diametralnie to już obniżek ze zobaczysz cena po podwyżce zostaje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zobaczysz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy

Moze , w koncu , zamiast podnosic ceny biletow , zastanowic sie nad ujednoliceniembiletow na komunikacje w calym trojmiescie ? Tyle lat trwa zamieszanie jaki bilet w Gdynijaki w Gdansku, no a co w Sopocie sie wyrabia tojuz zupelny obled .Tu kupujemy i gdanskie i gdynskie bilety . Moze juz czas na zmiany !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to teraz już całkowicie nie opłaca się jeździć autobusem

Za 3,2 zł tłoczyć się w miejscu gdzie co 5 dba o higiene, co trzeci pali i co jakiś czas wpadnie fanatyk muzyki którą osobiście muzyką bym nie nazwał. Dziękuję za coś takiego wolę postac w korku
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 zł różnicy

Mój bilet miesięczny wychodzi 2 zł drożej. Jeśli ktoś jeździ na jednorazowych okazyjnie, to też nie wyjdzie go ta podwyżka więcej. Nie ma o co robić afery, z drugiej jednak strony nie widzę uzasadnienia dla podwyżki komunikacji w Gdyni. Jeżdżę autobusem Z, który ma bardzo losowe godziny przyjazdów oscylujące tylko wokół deklarowanej godziny z rozkładu.
Przy innych podwyżkach jakie mnie ostatnio dotknęły przez reformy pislamistów, te 2 zł są do pominięcia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pis chcial zebys tak myslal....
Tu 2 zl, tam 2zl i masz.. Finansujesz 500+ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolego, ja to wiem. Największe oszczędności w domowym budżecie powstają wtedy gdy eliminujemy z niego właśnie tego typu drobne kwoty. Masz rację. Ale większym dramatem jest dla mnie zwiększenie kosztów kredytów w bankach czy zwrozt oc ac. 2 zł w skali roku to 24 zł więc jest to akurat wypad dla rodziny na molo w Sopocie, zawsze coś xD
A pislamisci mam nadzieję, że niedługo już będą oglądać świat w kratkę za to co robią...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny Biletów europejskie a zarobnik Chińskie

Bilet cena prawie 1euro a zarobki godzinowe zbliżone do miski ryżu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

do przemyślenia

A może by tak miasto pomyślało i zrobiło darmowe przejazdy dla wszystkich i opłacało z budżetu utrzymanie autobusów ? ludzie jeździli by autobusami ..aut na drogach było by mniej... obywatele szczęśliwi .. turyści chętniej by przyjechali wypoczywać ? a tu tylko płać .. a pomyślał tak u góry ktoś czemu 0d 23 do 5 rano z Orłowa zkm się nie wydostanie ? czemu nie ma nocnego autobusu z Sopotu może za miast podnosić ceny pomyśleć jak udogodnić ludziom powroty nocne z pracy lub z imprezy ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bilety

Skończyć z debilnymi karnetami i wrócić do pojedynczych biletów!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Takie małe miasto a jest podział na bilet miesięczny w granicach Gdyni (80zł) i sieciowy (102zł). Dlaczego nie może być jeden sieciowy za 80zł? Draństwo i tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uff..

Na szczęście mam kartę dużej rodziny :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Drogo, bo przesadnie.

Jadę komunikacją miejską o 10.00 -5 osób, jadę o 22.00 - 6 osób.
Taki poziom usług i tak jest tani.
Tylko kto to rozdmuchał do takiego stopnia ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budyń zaskoczył wszystkich i już

0,5 roku temu podwyższył!
ps. super artykuły zawsze o cenach paliw w triC ..nie można skomentować a reszte brak danych tam gdzie najtaniej!
a i ostatnio gaz z dnia na dzień gass podskoczył o 28 gr.
chyba barylka w ujsa poszła też 300% WOW
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a nie sory drożeje waha bo

- we wlosech tragedia
- bo skończyło się RIo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bilety czasowe jak kiedyś!

10min
15min
30min
1h
24h
rodzinne .... a nie 2 za 3zł i za 3.80 zł gdzie tych pierwszych akurat nigdy nie ma w bimbaju!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

powód- jasny

podwyżki od tego samego dnia kiedy darmowe przejazdy dla dzieciorobów i tyle w temacie,
tylko czemu jak Gryzoń ma gest każe płacić pozostałym?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie jest odpowiedź na podstawowe pytanie?

Aktualnie posiadam bilet okresowy załóżmy kupiony ok.10 sierpnia. Ważny do 9 września. Co z tym okresem od 1 do 9 września? Mam dokupić za każdym razem bilet dopłatę? Mam kupić bilet za 2 złote i z nim jeździć około 10 dni? Mam kupić kolejny bilet okresowy od 1 września tracąc kilka dni poprzedniego? Czy mam się popłakać na środku chodnika z tego powodu, że dostanę karę za brak biletu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niegospodarność !

Nie o wielodzietne rodziny tu chodzi, ale bezsensowne inwestycje nie potrzebne nikomu jak choćby kolejka na kamienną górę, za to ktoś musi płacić !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tymczasem Kraków wprowadza darmową komunikację miejską dla dzieci i młodzieży

Gratuluję Związkowi i Panu przewodniczącemu, notabene z Sopotu.
Pozdrawiam po sąsiedzku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyżka tylko o 2 zł miesięcznie. Sprawdziłem.

Jak zrobią buspas na Chwarznieńskiej do Witomina to się przesiądę do komunikacji miejskiej. Obecnie nie ma to sensu. Stać w zatłoczonym autobusie 40 minut.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby gdzie ten buspas miał by być haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Są dwa pasy więc na jednym z nich.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba zwariowali!

Co?! Znowu podwyżki, aby ich sczyściło!!!! A kiedy pensje podwyższą?!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadal taniej wychodzi autem. Mimo, że jeżdżę sama.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Założe sie ze wszyscy którzy mieli by kilkoro dzieci skorzystali by z darmowego biletu. wkurza mnie ze wszystko idzie na nnas na wielodzietne rodziny... a zreszta chyba przez 10 groszy nie zbankrutujecie... bilety podrozaly bo skads musza wziac sie pieniadze na 500+
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kumpel Szczurka - ten od lotniska, co został 'za karę' prezesem w jednej z firm komunikacyjnych -

czeka na coroczną podwyżkę i nagrodę za dobre zarządzanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1września i podwyzka- kanałowe szalenstwo

Witam
Połączenie rozpoczęcia roku szkolnego z podwyżka to świetny ruch firmy i za zgodą miasta. Na przystankach i w autobusach brak informacji.
Wszystkie dzieciaki w będą do szkół jechały na jednorazowych za 1,5.
Świetna pomoc firmy w kosztach rozpoczęcia roku szkolnego. Brawo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry