Widok

AGD do tarcia ziemniaków - co polecicie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć! Zastanawiam się nad zakupem maszynki do mielenia mięsa z szatkownicą. Skupiłam się teraz konkretnie nad dwoma produktami: Zelmer 886.84 + szatkownica lub Moulinex Charlotte ME401141 HV4 (też ma coś do szatkowania). Może ktoś jest w posiadaniu takich produktów i może coś polecić.
Zależy mi zwłaszcza na mieleniu mięsa i tarciu ziemniaków (na bardzo drobno). Chyba, że macie jeszcze jakieś inne magiczne sprzęty, które sobie chwalicie. Szukam czegoś max. do 400 zł.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam robot kuchenny moulinex np. taki jak jest na allegro http://www.allegro.pl/item416142395_rewelacyjny_robot_kuchenny_moulinex_odacio_3.html
Sama mam i sobie chwalę - mój robot mam mniej funkcji (udało się go kupic za 150 zł na allegro) ale te wszystkie dodatki można dokupić. Zaletą robota jest jego łatwość uzycia i bezproblemowe mycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź. Super, że udało Ci się kupić za taką małą sumę, nie zastanawiałabym się ani chwili, ale niestety teraz ceny ponad 400 zł. W sumie mikser ręczny mam. Czy to nie jest tak, że wykorzystuje się mało z tych rzeczy i większość czasu to stoi? Kurcze sama nie wiem czy lepsze takie wszystko w jednym, czy raczej coś o mniejszej ilości funkcji. Mam jakieś głupie skojarzenie, że jak coś do wszystkiego to do niczego... ale może akurat tu się mylę...
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do tej pory korzystałam z blendera i szatkownicy - robiłam koktajle oraz używałam wyciskarki do cytrusów. Nie dokupiłam jeszcze części do sokowirówki (gdybym miała to z pewnościa robiłabym soki). Wiadomo, ze z niektórych części korzystasz często a z innych okazjonalnie. Ja kuchni nie lubię a z robota korzystam. Podoba mi się w nim to, ze składa się głównie z plastikowych częsci które czasami wystarczy opłukać np. po przetworzeniu owoców - jestem leniwa i dla mnie liczy sie głównie wygoda i ten robot w pewnym stopniu mi to zapewnia - łatwo jest go utrzymać w czystości. Poszukaj na allegro - czasami ludzie wystawiają nieudane (ich zdaniem) prezenty ślubne (podejrzewam , że tak było z moim robotem, gdyż był nieużywany i na gwarancji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK. Dzięki! Przyjrzę się temu bliżej! Pozdrawiam
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam robot Zelmera - można mielić mięso, trzeć ziemniaki, szatkować i chyba coś tAM jeszcze:) najbartdziej podoba mi się funkacja tarcia zeimniakó bo uwielbiam placki ziemniaczane ale nie lubiłąm ich trzec na tarce:) a teraz top luksus tylko gorzej z czyszczeniem tej tareczki:) ale wrzucam ja zazwyczaj do zmywarki z innymi garami i jest czysta jak przed użyciem:)

[url]http://www.suwaczki.com/]image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy Thermomix nadaje się do tarcia ziemniaków na placki? Bo słyszałam, że nie bardzo, bo mieli te ziemniaki na zbyt rzadka papkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ziemniaki na placki ziemniaczane przepuszczam przez sokowirówkę. Osobiście wole placki tartte na blaszanej tarce, ale z wygody i braku czasu polubiłam takie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od kiedy spróbowałam placków ziemniaczanych z ziemniaków tartych na tarce z dużymi oczkami - robię tylko takie :)))))))) dla nas są smaczniejsze, niż te z "papki" ;)

moja Mama, Mąż, Teściowie i różni goście - wszyscy zasmakowali w tych plackach ;) oczywiście do placków dodaję cebulę, jabłko, sól, pieprz, jajko, mąkę i majeranek :)

aż moja Teściowa musiała zmienić technikę robienia placków ;) tak Tacie zasmakowały moje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam blendera brauna
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Thermomix jak najbardziej nadaje się do tarcia ziemniaków na placki i robi to w 30 sekund. to jedna z kluczowych pozycji podczas moich prezentacji tego urządzenia:) placki mają jednolitą konsystencję, a jak chcesz, żeby nie były takie "bardzo" zmisksowane - mżna nastawić niższe obroty i już:)
Zapraszam na prezentacje Thermomixa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry