Widok

Albatros 816 - proszę o opinie.

Co sądzicie o busie na pkm bedziecie korzystać. Info jest na rada banino
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niestety, ktos slabo zaplanowal ten rozklad. Watpie aby z Brzozowego Zagajnnika od 6:49 do PKM wedlug rozkladu jazdy w 11 minut zdazyc na 7:00. O 7:02 jest pociag na ktory nikt nie zdazy. Proponowalbym przesunac rozklad o 10 minut wstecz wzgledem istniejacej propozycji.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim przystanki są za bardzo zagęszczone. Podejrzewam, że ludziom będzie szybciej pójść pieszo pod kościół i stamtąd jechać niż wsiąść np. na Pszennej w autobus.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
W takim samym czasie dojade do PKM rowerem spod domu. Chociaz nawet szybciej, bo odchodzi czas oczekiwania na autobus. Nie mowiac juz o samochodzie. Do tego cena 3 zl mnie nie przekonuje.
Moze zdarzy mi sie wyjatkowo skorzystac.

Poza tym wydaje mi sie, ze rozklad nie jest dopasowany do PKM.

Ale moze skorzystaja z tego dzieci dojezdzajace do szkol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ty dojedziesz rowerem, ja też, ale osoby starsze, mamy z dziećmi już nie. Co jak będzie lało, padał śnieg? Cieszy autobus do pkm. To dopiero poczatek, wierzę że z czasem będzie lepiej. :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że cieszy. Tylko mam nadzieję, że tak gęste przystanki są w celu oceny ich wykorzystania i później będzie ich mniej. Pozostaje też kwestia, czy rozkład dopasowany jest do PKM, czy niebardzo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiscie bardzo sie ciesze, ze bedzie krazyl taki autobus. Kolejna alternatywa i mozliwosci.
Przypuszczam, ze rozklad moze sie zmieni, zaleznie od potrzeb.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pracuję do 16, PKM w Gdańsku Rębiechowie jestem tuż przed piątą, autobus 17:40 porażka.

rano zdecydowana większość z nas jeździ PKM o 7:02 bądź o 7:16.
autobus przyjeżdża na stację o 7:00 a następny 8:00.
oby ten pierwszy był punktualnie. Ale jedzie okropnie długo, a rano liczy się każda minutka.
Z przystanku Rębiechowo PKM odjeżdża o 7:25, jeździ nią naprawdę dużo młodzieży do szkoły, ale żaden autobus o tej godzinie ich tam nie dowiecie ...

Prawdę mówiąc gdyby to był mój biznes, dostosowałabym rozkład do jego zadaniowego charakteru: do godzin szczytu (nawet gdyby miały być w tym okresie dwie linie które jechałyby szybciej bo nie objeżdżały całego Banina) i rozkładu PKM, nawet kosztem połączeń w środku dnia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
To otwórz swój biznes i dopasuj tak jak według Ciebie będzie najlepiej. Wtedy będzie konkurencja i cenowo może będzie lepiej.

Linia jeszcze nie ruszyła, a już krytyki co nie miara. Poczekajcie niech pojeździ 2-3 tygodnie i wtedy uwagi do firmy Albatros co można poprawić, aby było to funkcjonalne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie muszę czekać dwa tygodnie :) potrafię czytać ze zrozumieniem rozkład i ocenić czy jest przyjazny czy nie. A taki był temat postu - proszę o opinie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niby trzeba zlikwidować trochę przystanków żeby było szybciej Ale nie ten do którego macie najbliżej prawda ? No bo przecież w deszcz śnieg zawieruchę z wózkiem czy o kulach to niech inni chodzą męczą się nie wy bo wam jest za długo
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie,posluchajcie się!Zlikwidować przystanki? Co za BZDURA! Nie na kazdym będą ludzie wsiadać więc logiczne że nie bedzie potrzeby zatrzymania się przez kierowcę.Lepiej mieć wybór i możliwość przystanku pod nosem! Najbardziej skorzystają na tym dzieci!Komu za długo to pozostaje własne auto....
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja poczekajmy i zobaczymy napewno albatros bedzie przychylny do naszych propozycji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzeczywiście nie bardzo ten rozkład jest dopasowany do PKM... a przecież po to ta linia powstaje, więc krytyka akurat tego na pewno jest na miejscu.

Co do plusów, to fajnie, że będzie dość częste połączenie do Miszewa, można wtedy się przesiąść na "Z" do Gdyni, chociaż nie wiem jak tam z dopasowaniem godzin, ale jakaś możliwość jest :-)

minus za brak kursów w weekendy i późno wieczorem, oczywiście że takich kursów powinno być niewiele, ale jednak, młodzież i nie tylko chciałaby czasem pojechać do Trójmiasta na piwo czy do kina :-(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Gdyni można dojechać wysiadając na przystanku Rębiechowo bodaj Barniewicka (za wiaduktem) i pojechać pociągiem ze stacji Rębiechowo, tym połączeniem Kościerzyna-Gdynia. Przeanalizowałam połączenia i niektóre nawet są zsynchronizowane w obie strony:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie - zamiast dwóch przystanków 126 (na wyjeździe z Banina przed wiaduktem i w Rębiechowie) powinien być jeden tuż przy przystanku kolejowym obok wiaduktu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tyle że bilet z rębiechowa na magistrali jest sporo droższy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie czekam na autobus o 18:40 z pkm w stronę Miszewa. Trzeba czekać ponad 10 minut: w tym czasie nie przyjeżdża żadna pkm-ka. Rozkład zdecydowanie wymaga dopracowani. Ale cieszę się, że autobus jest :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten co przyjezdza na 7 pod pkm jest na czas. Obserwuje go co rano i na razie dwa razy przyjechal wg rozkladu. Tak dalej. 6 49 brzozowy zagajnik 7 00 pkm. Mam nadzieje ze jak sie ferie skoncza to sie to nie zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście na rozkładzie jest "Rębiechowo, PKM" jako ostatni przystanek, chociaż jest to "Gdańsk-Rębiechowo PKM". A przy PKM w Rębiechowie autobus nie staje wcale z tego co widzę. A też jest tam peron.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i to jest najlepszy dowód na:
po pierwsze - bzdurność nazw przystanków,
po drugie - nie dostosowanie rozkładu tego busa do celu jaki miał wykonywać.

I nie jestem nastawiona na nie. Obawiam się tylko, że jeśli nic się nie zmieni, jego dochodowość spowoduje likwidację tej linii.
I dziwię się że właściciele muszą tak długo czekać by to dojrzeć.
Za chwilę koniec ferii, chyba to dobry moment na korektę rozkładu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PKM o przystankach:
"Z naszych i naszego przewoźnika (SKM) doświadczeń oraz sygnałów od pasażerów i mieszkańców wynika, iż rozróżnienie obu tych przystanków, leżących wprawdzie w pobliżu, ale przy dwóch różnych liniach kolejowych i na terenie dwóch różnych gmin, nie stanowi dla pasażerów kolei żadnego problemu. Owszem zdarzają się pojedyncze przypadki mylenia Gdańska Rębiechowa na linii PKM z Rębiechowem na linii PKP, ale najczęściej wynikają ze zwykłego niesprawdzenia przez te osoby podstawowych informacji nt. linii PKM lub linii 201 (Gdynia - Kościerzyna), którą chcą jechać.
Obie nazwy - Gdańsk Rębiechowo i Rębiechowo - jednoznacznie bowiem wskazują, że jeden z nich jest położony w granicach miasta Gdańska, a drugi to sąsiednia wieś Rębiechowo. Na podobnej zasadzie w położonym nieopodal Żukowie istnieją również dwa przystanki: Żukowo i Żukowo Wschodnie, z których rozróżnieniem zarówno mieszkańcy Żukowa, jak i pasażerowie z innych miejscowości korzystający z transportu kolejowego również nie mają żadnych problemów.
Warto też zauważyć, że ewentualny problem z rozróżnieniem obu przystanków dotyczy wyłącznie 17 z 80 pociągów SKM obsługujących w ciągu dnia linię PKM (248) oraz linię 201, kursujących na trasie Gdańsk Kartuzy Gdańsk, bo tylko one przejeżdżają przez obydwa ww. przystanki. Wszystkie pozostałe pociągi, jadące z Gdańska do Osowej i/lub Gdyni Głównej zatrzymują się wyłącznie na przystanku PKM Gdańsk Rębiechowo, bo to jedyny przystanek z nazwą Rębiechowo, jaki mijają po drodze. Analogicznie wszystkie pociągi obsługujące linię 201 także zatrzymują się tylko na przystanku PKP Rębiechowo, który dla pasażerów jadących z Gdyni do Kościerzyny (i z powrotem) również jest jedynym przystankiem z nazwą Rębiechowo, przez jaki przejeżdżają.
Jak zatem widać, dla zdecydowanej większości pasażerów pociągów obsługujących linie kolejowe 201 i 248 (PKM) problemu zbieżności nazw przystanków PKM Gdańsk Rębiechowo i PKP Rębiechowo w ogóle nie ma. Natomiast pasażerowie kilkunastu pociągów relacji Gdańsk Kartuzy Gdańsk bez większych problemów obydwa te przystanki rozróżniają, a problem mylenia obu przystanków jest bardziej wydumany niż realny..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak nie jezdzac tymi pociagami mozna pisac bzdury ze wszysko jest ok a gdzie pasazer maja to gdzies piszac takie wytlumaczenie 2 nazwy przystanku rebiechowo to niewypal
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To się nazywa dobry dobór grupy docelowej.. sprawdzili czy mylą przystanki ludzie którzy ich nie mylą..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wychodzi na to, że trzeba zgłaszać każdy przypadek pomyłki, czy to w kasie, czy to kogoś kogo miało się odebrać i pomylił przystanki...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś puścił dziś dzieciaki autobusem do szkoły? Czy zdążyły ? Zastanawiam się nad taką opcją, bo mam już dosyć stania w korku, bo co niektórzy nie baczą na bezpieczeństwo dzieci i parkują przed szkołą a bardzo to utrudnia przejazd.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie , moje dzieci czasem jeżdżą z Banina do szkoły w Miszewie tym autobusem - i jest idealnie Pan kierowca podwozi pod samą szkołę jak się poprosi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam pytanie gdzie dokładnie dojezdza ten bus?
Dzisiaj chciałam nim jechać do PKM-Gdańsk, a pan kierowca do mnie ze on tam nie jedzie. Powiedział ze skręca na Barniewice i koniec, dodał ze do PKM-GDAŃSK będę mieć bardzo daleko. Teraz juz sama nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dojeżdża do PKM-Gdańsk Rębiechowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a z tego przystanku odjeżdża pociąg do Wrzeszcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, odjeżdża do wrzeszcza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety jestem zawiedziona rozkładem jazdy. Pracuję zmianowo i czasem kończę o 21.30 więc w Banino jestem przed 22 a wtedy już autobus nie jeździ... Nie jest to dobre rozwiązanie :/

Dodatkowo co do mam z dziećmi to w porządku fajna sprawa, ale nie dla mam z dziećmi w wózkach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozklad troche niefortunny to fakt, ale autobus jedzie szybko i mozna zaoszczedzic duzo czasu dojezdzajac nim i pkmka zamiast autobusem lub pieszo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze, gdyby można było Albatrosem zdążyć na Zetke do Miszewa na 7.08 ewentualnie 7.36 to są 2 kursy którymi można dotrzeć do pracy w Gdyni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście nie polecam dzisiaj po raz pierwszy miałem nie przyjemność skorzystać o godzinie 9.46 z ul.Księzycowej przyjechał prawie 3 minuty z spóźniony , ledwie co zdążyłem na pkm o 10 w kierunku Kartuz .
Druga rzecz która mi się nie pasuje cena 2,5 zł a gdzie ulgowe dla studentów ? AMATORKA!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
nieprzyjemność; wies banino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ulgowe są tylko tam, gdzie gmina dopłaca.
Np. w Gdańsku gmina dopłaca 50% do KAŻDEGO BILETU (zatem do ulgowego państwo dopłaca 25% - razem 75%).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeździć i cieszyć się że w naszej wsi wogóle coś jeździ!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, szkoda tylko, że już zdążyli zawiesić część kursów, m.in. o 18.40, z którego dość regularnie korzystałam... wczoraj niespodzianka i spacerek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm...to faktycznie zła wiadomość ;/ Co innego gdyby normalan droga jeździł gminny autobus..no ale brak asfaltu na Pszennej wszystko utrudnia;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do stosowania ulgowych przewoxnika zobowiazuje ustawa o transporcie drogowym,a kase za ulgi refunduje urzad marszalkowski inaczej nie mialby obowiazku wywieszania ulg w autobusach (a ma wywieszone),tylko ze mu sie nie chce stosowac.Mozna zglosic do inspekcji nadzoru drogowego i organu ktory wydal pozwolenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodzice jeśli jesteście zainteresowani dojazdami dzieci do szkoły linią 816 proszę o kontakt z sekretariatem szkoły. Wg obowiązującego rozkładu autobus mijał się z dzwonkiem szkolnym, jest szansa na dopasowanie kursowania autobusu do dzwonka szkolnego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten autobus to porazka nie tylko jesli chodzi o synchronizacje ze szkola. Na PKM tez dojezdza 2 minuty po odjechaniu pociagu do Wrzeszcza. Ciekawe kto ukladal ten rozklad?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem właściciel otwarty jest na propozycje.
Niestety nie da się dogodzić wszystkim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ale jak ma dogodzić, jeśli wieczorem już nie jeździ? W weekendy również. To tylko do pracy albo do szkoły. Do pracy wolę jednak samochodem, bo ponad dwa razy taniej i 3 razy szybciej.
Jeśli chodzi o mnie to kilka razy bym skorzystał wieczorem, ale zrezygnowałem jak spojrzałem, że mam czekać bardzo długo na pkm. W weekend też bym skorzystał ba pewno nie raz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy ktoś wie czy Albatros wogole jeździ? Dzis rano nie przyjechał.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.przewozyalbatros.pl/2016/08/02/uwaga-zawieszenie-linii-nr-816/

Od dnia 08.08.2016r (poniedziałek) do 31.08.2016r (środa), zostają
zawieszone WSZYSTKIE KURSY linii nr 816,
ze względu na brak zainteresowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A taki był krzyk i hałas, że Banino potrzebuje takiego transportu, firma powstała i upadła. Następny wsłuchujący się w głosy potrzebujących tego forum powinien się dwa razy zastanowić. Żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pkm nie jezdzi to zawiesili - nikt nie upadł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawiesił ,ale czy wznowi? Widziałem ten autobus z 5 razy,zawsze pusty, więc nie sądzę, żeby ten interes był rentowny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
firma prowadzi tez inne przewozy :)

a z rentownością jest ten problem, że np. kobiety z wózkiem nie wsiadą, a takie matki na wychowawczym czy macierzyńskim pewnie by sobie chętnie PKMką do trójmiasta podjechały
Nie mówiąc o tym, że ten autobus np. się nie zatrzymuje przy przystanku Rębiechowo, a dopiero w Gdańsku, a poza dojazdem na PKM fajnie jakby też np. służył za przesiadkę z ZKM Gdańsk.
Moim zdaniem, powinien dojeżdżać przynajmniej do pętli w Bysewie i skomunikowac się z tamtymi autobusami - naprawdę sporo ludzi by się mogło przesiąść w 157 i inne i jechać do miasta.

W ogóle optymalnie by było mieć autobus "Miszewo - Matarnia" co 30 minut od 5 do 22. To by pozwalało na tyle przesiadek, że więcej w Baninie nie trzeba (PKM, autobusy na kokoszkach, autobusy do wrzeszcza z matarni, a nawet 4A z Gdyni".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko że sytuacja jak zwykle wygląda tak, że wszyscy się drą o jak największą ilość kursów i jak najdłuższą linię, a potem nikt nei jeździ bo d*pe na przystanek trudniej zawlec niż wsadzić do samochodu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko od nas zależy jak często będzie kursować więc wspomagajmy lokalna inicjatywę i jeździjmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem SKM/PKM powinno utrzymywać tą linie- jeden bilet. Dotychczas były 3 bilety na dojazd w głąb Gdańska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już jeździ :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasal pusty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak przyjdzie jesień i deszcze to będzie pełny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kojazy ktos moze azwisko tego mlodego kierowcy co oo baninie jezdzi wiem ze na imie ma patryk. Bardzo prosze kezeli ktos wie to zeby powiedzial przystojny chlopak to zainteresowana jestem bardzo prosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry