Widok

Alergiczne zapalenie spojówek u dziecka.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam

Mój 3-letni synek od kilku dni pociera oczy, próbuje coś wydmuchać z nosa, po nocy budzi się ze sklejonymi powiekami i wydzieliną wokół nosa. Podejrzewam reakcję na pyłki. Dajemy mu clemastinum w syropie, ale chciałabym jeszcze zastosować jakieś krople. Czy ma ktoś z Was doświadczenie w tej materii u takiego małego dziecka? Oczywiście wybiorę się do lekarza, ale na chwilę obecną musimy sobie poradzić sami. Jakie krople do oczu stosujecie u swoich dzieci? (chodzi mi o leki zalecone przez lekarza).
Ja sama stosowałam Cromohexal,ale w ulotce piszą o stosowaniu u dzieci po 4tym roku życia.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sama nic nie stosuj , po krople do lekarza , może być alergiczne ale nie musi , teraz chyba panuje też wirusowe zapalenie spojówek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba wszystkie mocniejsze krople do oczu są na receptę :( Nie wiem jak Sulfacetamid.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z receptą nie ma problemu. ale sulfacetamid raczej nie jest typowo na alergię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza 3 miesieczna córeczka ostatnio miała zaropiałe oczka po każdej drzemce i lekarz nam zapisał floxal ponieważ jak jest ropa to znaczy że jest juz bakteria w oczku i krople na alergię nic nie poradzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, floxal jest antybiotykiem. Dziękuję wszystkim za rady okulistyczne ;-), ale ja naprawdę pytam tylko o krople na alergiczne zapalenie spojówek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opatanol, nam pomaga w naglych przypadkach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idź koniecznie z nim do alergologa dostaniesz proszek jak dehistar czy coś w tym stylu - i powinno przejść w ciągu 2 dni ;)
poczytaj http://www.zdrowyportal.org/354/alergiczne-zapalenie-spojowek/ zobacz czy to na pewno to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez 2 lata zapewne przeszło... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

haha no może i przeszło ale dla potomnych zostawiam też ciekawy artykuł na ten temat https://www.stolicazdrowia.pl/218/alergiczne-zapalenie-spojowek-rodzaje-objawy-leczenie/ może ktoś ma podobny problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety bardzo dobrze wiem, co to znaczy zapalenie spojówek. U mnie było ono spowodowane nużeńcem. I trochę potrwało zanim ktoś do tego doszedł. Na szczęście potem szybko udało mi się to wyleczyć. Bardzo pomoglo mi Centrum Walki z Nużeńcem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co czekać tylko iść do lekarza, bo samodzielne działania mogą mu tylko zaszkodzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry Dentysta w Gdańsku na NFZ prosze o pomoc! (34 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego dentysty w Gdańsku na NFZ

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Przedwczesny wytrysk (30 odpowiedzi)

Witam. Od zawsze miałem problem z przedwczesnym wytryskiem ale od jakiegoś czasu bardzo się to...

do góry