Widok

Altoria Apartamenty

Mały Kack Temat dostępny też na forum:
Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana w urokliwym miejscu przy ul. Strzelców w Gdyni. Budynki powstały na niewielkim wzgórzu, z którego roztacza się widok na panoramę miasta. Dużym atutem jest także bliskość lasu, wchodzącego w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Lokalizacja inwestycji pozwala również na łatwy dojazd do wielu miejsc w Trójmieście, również pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, której przystanek (PKM Karwiny) znajduje się nieopodal Altorii. W ramach ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Opis niescisly...

...fajny opis ale tam widoku na miasto to nie bedzie (chyba, ze na os. Karwiny no i tylko dopoki nie zabuduja dzialki miedzy Altoria a linia kolejowa - bo ona nalezy do Panoramy i tam ma cos powstac...)...wiec - fajna inwestycja, ciekawa architektura, ale to bedzie obudowane dookola innymi budynkami i nici z przestrzeni, swiatla, slonca itd.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 18

wizja osiedla bez przyszłości....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
działka nie należy do Panoramy właścicielem jest eurostyl
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedna z lepszych

Jedna z lepszych inwestycji w trojmiescie
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 11

piękne miejsce

na granicy Małego Kacku i Karwin. Bardzo ładny design i komunikacyjnie też ok, blisko do centrum i do Sopotu oraz do obwodnicy. Tu mógłbym zamieszkać ;)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

super osiedle

Położenie świetne, blisko do centrum Gdyni, chwila do Sopotu czy obwodnicy.
Bardzo ciekawe tereny zielone na osiedlu. Do tego fitness i ochrona 24h. Z wyższych pięter widać półwysep Helski :)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

najwyzsza jakosc wykonczenia

Zaspol apartamentow jak marzenie. sposob wykonczenia najwyzszej jakosci,kazdy szczegol wykonany na najwyzszym poziomie dzieki przede wszystkim bardzo wysokiej jakosci materialow. ogrod na wewnetrznym dziedzincu juz robi wrazenie, nie wyobrazam sobie jaki bedzie po zakonczeniu prac,ide o zaklad ze ladniejszy niz w materialach reklamowych.pochwala dla hossy za ogromne okna i wysokosc mieszkan.mysle,ze powstajace obok osiedle ekolanu nie ma zadnego startu do Altorii - zwyczajnie jest brzydki,biurowy i slabej jakosci. mysle ze kazdy mieszkaniec tego osiedla juz zawsze bedzie zalowal,ze nie wybral inwestycji hossy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 22

To może ja odpowiem

W przeciwieństwie do Ekolanu, Hossa za 10 lat będzie zastawiona od jednej strony dworcem skm przy wale kolejowym i pętlą autobusową od drugiej. Od strony Sopotu staną kolejne budynki, które zasłonią ten "rozkoszny" widok na Karwiny i osiedle "Panorama" - może to nieco wytłumi hałas przejeżdżających pociągów, więc jakiś plus będzie. I za to wszystko trzeba zapłacić 15% więcej. Widzę, że Hossa tu mocno agituję, więc dla równowagi zamieszczam swoją opinię ;]

Porównywałem ofertę i pisze to jako nabywca mieszkania na Ekolanie, które chociażby na piękne, zaciszne położenie i otoczenie parku krajobrazowego i doliny rzeki Kaczej powinno się znaleźć w tym rankingu. Jeden minus, to droga dojazdowa, za którą obaj developerzy powinni się zabrać, bo i do jednego i do drugiego osiedla jeszcze przez dwa lata trzeba będzie Jeepem jeździć.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 9

roznica miedzy hossa a ekolanem

To ja cos dodam. roznica jest widoczna na pierwszy rzut oka. chodzi o to, ze mieszkancy hossy po pracy wracaja do subtelnych, kameralnych i elegancko wykonczonych budynkow., a mieszkancy ekolanu opuszczajac po pracy swoje biurowce w centrum przyjezdzaja do "biurowcow" na lakach. Widok tych "biurowcow" w tym miejscu nie jest ekscytujacy. to moje spostrzezenie i dodam, ze jestem mieszkancem domu w tej okolicy, a nie ktorejs z inwestycji.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 8

Szczęśliwa posiadaczka mieszkania w Altoria Apartamenty

zacznę od tego, czy nie zastanawia Państwa fakt, że działka "między Altorią a linią kolejową" przechodziła wielokrotnie z rąk jednego inwestora do kolejnego? W koło Macieju!!! :) :)
Mnie to zastanawiało do czasu..aż w końcu zaczęłam szukać informacji na własną rękę... Od tygodnia stałam się właścicielką pięknego mieszkania w Altorii z widokiem na Karwiny i z pewnością widok ten nie przysłonią ogromne blokowiska jak w sąsiadujących osiedlach (zapraszam do zapoznania się z miejscowym planem zagospodarowania i jawnymi wnioskami o ustalenie lokalizacji celu publicznego-Urząd Miejski w Gdyni). Co najwyżej parking ... dla mieszkańców Altorii! albo zabudowę do max 3 pięter ,licząc od tego spadu :) (już widać równanie terenu)

Jako ogólną dygresję dodam, że na znaczący wpływ na rozwój każdej inwestycji mają wstepne badania geotechniczne podłoża i uzgodnienia wykonane m.in. przez Konserwatora Zabytków. Brak uzgodnień i negatywne wyniki takich badań skutkować mogą odmową wydania przez Organ na przykład pozwolenia na budowę :)
Wszystkim Altoriowiczom - kąśliwe uwagi wynikać mogą tylko i wyłącznie z zawiści :) :) Ja będę rozkoszować się przytulnym mieszkankiem z przestrzenią dookoła na pięknym, kameralnym osiedlu.
Pozdrawiam wszystkich sąsiadów! :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 13
Witam!!
jestem zainteresowana zakupem mieszkania "w okolicy", jedno co spędza mi sen z powiek, to myśl, czy przejeżdżające pociągi wąwozem nie przeszkadzają zbyt mocno?? Proszę napisać, jak często na dobę "coś" jeździ.
Pozdrawiam serdecznie i gratulacje z tak trafnej inwestycji ;))
Małgorzata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"znaczący wpływ na rozwój każdej inwestycji mają wstepne badania geotechniczne podłoża i ..."
otóż informuję Cię iż badania geotechniczne nie są podstawą wydania pozwolenia na budowę (no chyba że chce się budować na ujęciu wody pitnej, ale to wtedy nie badania geotechniczne). Masz kasę zbudujesz nawet na wodzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

EuroStyl

a ja dotarłem do informacji, że dziłakę przy Altorii od Panoramy kupił EuroStyl. Jest to dobra informacja, bo firma ta buduje ze smakiem architektonicznym w przeciwieństwie do Panoramy czy Ekolanu. W sumie to i tak nie ma to większego znaczenia bo dla Altorii najwieksze ma dziedziniec wewnatrz i jego klimat a nie okoliczne inwestycje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

super, super

byłam, rzeczywiście jest pięknie. Co za miejsce, co za jakość.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

cudowne miejsce

piękna lokalizacja, przeurocze osiedle. Moim zdaniem jedno z ładniejszych jakie widziałem w całej okolicy. Kameralna, niska zabudowa, eleganckie wykończenie. Naprawdę jestem pod wrażeniem
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5
Oglądałam Altorię i zdecydowanie byłam pod wrażeniem. Dużo większym niż np. po wizycie w Altusie. Jedyne, co mnie niepokoi to brak możliwości dojścia do Altori pieszo od ul. Wielkopolskiej. Środkowa część ulicy strzelców nie jest w ogóle przystosowana dla pieszych. A to jest dla mnie minus. Poza tym, nie do końca jestem pewna, czy kolej metropolitalna, która będzie tuż przy samym budynku, nie odbierze uroku tego miejsca...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko się zgadza poza tym, że Altoria formalnie jest w Wielkim Kacku, nie Małym :(
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
jest różnica widoczna gołym okiem: w hossie wychodzi grzyb, w ekolanie jeszcze nie. ZObaczymy za 15 lat..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

grzybki

No w końcu jest jesien czyli czas na grzybki. Tak na poważnie to ja słyszałem, że w ANP wychodzi grzyb.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkam na osiedlu Apartamenty na Polanie już 3 lata i o ile eatp pierwszy jest ładny (klatki schodowe, wysokie mieszkania) to etap drugi i trzeci z zewnątrz już takiego wrażenia nie robi. Ekolan dobrze buduje, nie ma żadnego grzyba:) innych usterek.
Ale fakt że Hossa robi bardzo ładne klatki w środku - byłam już na kilku osiedlach i wrażenie robi.
Za to nie pojmuję jak ktoś woli osiedle Altoria od ANP. My mamy las, ciszę , spokój, już zarośnięte tereny zielone - bo są tu np. stare drzewa.
A w Altori: hałas od ulicy, hałas od pociągów, moimzdaniem widok ładny nie jest i bedzie coraz gorszy: łąka, osiedle Eurostyl, ulica. Dodatkowo Hossa uwielbia budować budynek przy budynku:/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Co to za dzika konkurencja pomiędzy ANP,a Altorią? Sama mam mieszkanie w Altorii i nie rozumiem. Jednemu się podoba to,drugiemu tamto i w czym problem?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mały Kack

Apartamenty znajdują się w Małym Kacku. Wielki Kack rozpoczyna się za mostem, patrząc w kierunku osiedla Karwiny, które położone są na terenie Wielkiego Kacka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co liczyłam (bo dopiero co kupiliśmy mieszkanie) to chyba niemałe. Ale z drugiej strony słyszałam,że nawet na Matarni czynsz wynosi ok 1000zł.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

1000zl ??

1000 zl ?? ale to za 100 metrow tak ?? bo jak za marne 50 metrow to ...brak slow..nowe budownictwo buehehe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajne osiedle..

Dobra lokalizacja i całkiem znośna architektura.. Jedynie ta cena. Dlaczego tak drogo ?? Dajcie żyć - jak ja mam na to zarobić z pensją 2 tys. na rękę ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

blokowisko

Nie wiem czym się tak wszyscy podniecają. Kolejne blokowisko tylko trochę ładniejsze niż falowce ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

opinia

Opinię piszą osoby pod swojego pracodawcę. Euro-Styl Hossa. Teraz trochę rozsądku. 1- usytuowanie korki do centru, rano i powrót po południu.
2- Opłaty po budowie ogrzewanie , eksploatacja i fitness 3- Komunikacja - poza przystankiem kolei metropolitalnej stosunkowo blisko to 1.5 km
3 - Ośrodki zdrowia , szkoła ,sklepy Jeśli dobrze pamiętam jeden sklep prywatny.
4- Dojście , dojazd - makabra
I te braki ma rekompensować widok na oś Karwiny przy cenie !!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
W jakiej dzielnicy nie ma korkow??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bernadowo Park

Jak kupiłem w Bernadowo Park. Pewnie powiecie, że słabo, ale ja jestem zadowolony.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
To kupileś mieszkanie w g*wnianym budownictwie. Ten jwc to gniot. Przykro mi ze dales sie zrobic w balona
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Królowie karton-gipsu

Pytanie do osób które ostatnio nabywały nieruchomość w tego dewelopera: czy dalej jest on niekwestionowanym królem karton-gipsu? Czy nadal w ich tzw "prestiżowych" inwestycjach po 8000-9000zł/m2 królują karton-gipsy zamiast ścian? Czy może coś się ostatnio zmieniło?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cena

Proszę o informację jaka jest cena za m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tego nie rozumiem! Ściany z kartonu nigdy nie zapewnią izolacji akustycznej takiej jak bloczki. Mocno nie fajnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przerost formy nad treścią

Karton gips króluje. I kibelki muszą być w tych miejscach w których zaproponowano na planie. Jeżeli chcesz gdzieś indziej to trzeba wzmacniać ściany. Ogólnie spodziewałem się po Hossie więcej a idą po taniości. Wykończenia silikonem na klatkach schodowych to samemu po pijaku lepiej wychodzą. W oknach szyby ze skazami ( tu niechybny ukłon w stronę Bertranda) Kostki na parkingu co chwila się odłupują. Fuga na balkonach pękała. Już ją wymieniono, a wiem że były fugowane w zimie. A jeszcze wspomnę o krzywych (fala) sklepieniach ścian z sufitem. Od sąsiadów się dowiedziałem, że namięka im ściana i odchodzi tynk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry