Widok

Azaliowa- Strefa 30 ???

Witam!

Czy tylko mi przeszkadza, ze kierowcy jeżdżący ulicą Azaliową jeżdżą bezprzepisowo? Z tego co się orientuje, to na osiedlu Karczemki powinna obowiązywać zasada 30/h- wszędzie. Chodnik jest wręcz zrównany z ulicą przez co odprowadzenie dziecka do szkoły jest wręcz przerażającą sprawą- kierowcy totalnie ignorują zasady naszego osiedla. Czy da się coś z tym zrobić?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zgadzam się z poprzedniczką. To w jakim tempie Kartuziaki, jadący na skróty pomykają Azaliową jest nieakceptowalne!!! Robią sobie skrót, jeżdżą 60-80 na godzinę, dodatkowo wyprzedają kilka aut, tak aby tylko być tym pierwszym w kolejce. To jest ulica osiedlowa, nie autostrada! Zwalniacze postawione na owej ulicy to jakiś żart i absurd- sam przejeżdżam przez nie bez jakiegokolwiek zatrzymywania się. Dodatkowo jezdnia powoduje hałas! Główna przyczyną tego speedowania również jest to, ze ulica jest bardzo szeroka. Kierowcy czuja się bezkarni i maja pole do popisu. Powinny powstać dodatkowe progi zwalniające. Jeszcze raz powtórzę- jest to ulica osiedlowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście moieszkancy osiedla winni nie są oni jeżdżą przepisowo i w ogplenerze 5km/h . Przestań obrażać winna innych bo mieszkańcy równie często łamią przepisy co i inni. A do tego nie potrafią poruszać się po drodze ze skrzyzowaniami równorzędnymi. I tak przydałaby się policja na osiedlu pateolujaca przez cały dzień. Ale wtedy wielu mieszkańców miałoby problem , bo za dużo mandatów by poszło. Nie pozdrawiam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przez pryzmat przypadkow z innych dzielnic jak rowniez wlasnych prob zglaszania tego typu problemow mam wrazenie, ze dopoki nie zdarzy sie jakis powazny wypadek to niestety nic sie nie zmieni.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

GKA,GST,GWE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wejdź tu:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

klikasz przekraczanie prędkości - zaznaczasz gdzie im więcej osób będzie ro regularnie robić - tym większa szansa, że przyślą patrol- w innych dzielnicach podziałało - ale trzeba regularnie codziennie klikać i najlepiej namówić jeszcze znajomych!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Swietna porada! Dziękuje! Zainstalowałem aplikacje na tel- super łatwy sposób aby zaznaczać codziennie zdarzenie! Może w końcu pojawi się jakiś patrol na azaliowej.
Dzisiaj jeden inteligent wyprzedzał cztery auta w lini prostej- osiedlowa ulica 30 ograniczenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

w szkole była krótka akcja na temat bezpieczeństwa drogi do szkoły ale skończyła się fiaskiem.
Nawet znaków nie chcieli postawić, bo osiedle to już ograniczenie prędkości samo w sobie jest.....
ale przejście przez krzyżówkę przy Lewiatanie ok 7:40 do 8:15 gdzie kierowcy skupiają się na innych autach nadjeżdżających z 4 stron to dla pieszego adrenalina nie z tej ziemi a cóż dopiero dziecko idące do szkoły! (po południami to samo)
Przeszkadzają mi również auta zaparkowane na chodniku przy szkole ciekawe czy jak dziecko jadące rowerem zarysuje zaparkowane auto to.... no właśnie co wtedy? ktoś wie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro można było zrobić normalne przejście dla pieszych (zebra + znaki) na parking naprzeciwko Szkoły to nie rozumiem czemu jest taki opór (bylem na tym spotkaniu w Szkole) jeśli chodzi o skrzyżowania: Kalinowa / Azaliowa + Jaśminowy Stok / Azaliowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja mam taka propozycje: Nie wchodzcie na jezdnie to was nic nie rozjedzie. Proste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa"
A dobrze oznaczone przejścia dla pieszych przydałyby się bo to droga dzieci do szkoły.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

do ~`123
Proste. Mówisz i masz od jutra nikogo nie będzie na tym przejściu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Samo skrzyżowanie Jaśminowego Stoku z Azaliową jest fatalne. Bardzo duże natężenie ruchu i chodniki po przekątnej...tragicznie się tam i chodzi i jeździ.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tam jest smierć w biały dzień!
Aplikacja super- proponuje ściągnąć i rejestrować zdarzenie codziennie- może uda się wprowadzić jakieś zmiany na azaliowej- moim zdaniem, bez zwalniaczy dodatkowych nie powinno się obejść! To co się dzieje na tej drodze jest nie do zaakceptowania. To jest osiedle zabudowane!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

namalowanie pasów oraz likwidacja skrzyżowań równorzędnych na pewno poprawiła by bezpieczeństwo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nasze klikanie odniosło pierwszy skutek- dzisiaj w okolicy godz 18 - pojawił się patrol z suszarką - na wysokości kościoła ( Alberta) - dwa razy przejeżdżałem i mieli niezłe żniwa... Może jeszcze na komendzie ktoś ruszy kiedyś głową i się zorientuje, że to o godziny typu 8 rano czy 15 chodzi mieszkańcom - ale pewnie myślenie przyjdzie z czasem... albo i nie :)
Także dalej ostro klikamy i namawiamy znajomych - druga sprawa - naciskamy na radę dzielnicy - niech wysmarują jakieś pismo do policji... Może warto jeszcze wejść na stronę ITD i zakliknąć wniosek o montaż fotoradaru ?? Może jak dostaną kilka wniosków to też coś ruszą
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wspaniale!!!!!!! Wspaniale wiadomości!!!!! Ja klikam codziennie!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Podczas korzystania z tej aplikacj należy w treści napisać o jakie godziny chodzi i o która dokładnie część Azaliowej- to przyniesie rezultaty! Jestem pewien! Policja nie będzie ignorować możliwości zarobienia dodatkowych środków- szczególnie, ze mają ogromny potencjał na zarobek na Azaliowej właśnie, szczególnie w godzinach szczytu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Policja ma gdzieś ten "zarobek" bo nie widzi z tego złotówki. Wszystko trafia do budżetu rządowego. Ale musi robić statystyki, więc jak zwietrzą dobry punkt to będą go eksploatować :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może i mają. Ale dla mnie liczy się zasada- teren zabudowany- jedziesz 30/h. Szkoła w pobliżu. Dzieci małe mieszkają na osiedlu. Jakie to życie w strachu przed potrąceniem na własnym osiedlu, gdzie ludzie powinni czuć się bezpiecznie, gdzie ludzie inwestują tysiące złotych na swoje lokum! Zapożyczają się na życie, żeby jakieś samochody dostawcze i osoby zamieszkujące Banino zasuwały jakby nic wokół nich nie było...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

taaa eksploatować - znowu podesłali patrol bez "suszarki"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Śmiech na sali. Może się w końcu obudzą i dostrzegą, ze samo spacerowanie nie pomoże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy ktoś wie od kogo zależy zamontowanie dodatkowych progów zwalniających? Kto podejmuje decyzje w takich właśnie kwestiach?
Obawiam się, ze sporadyczne kontrole policji z suszarką czy bez nie będą skuteczne w tej sytuacji. Natężenie jest tak ogromne, a ulica tak szeroka i długa, ze bez dodatkowych progów (z prawdziwego zdarzenia) nic innego nie pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

GZDiZ - który odmawia montowania progów na ulicach, na których obowiązuje Strefa 30.
Co akurat jest czystym kretynizmem, ale tak się kończy każda rozmowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzieki za informacje. Pofatyguje się jutro do tych ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

raczej chodzi o kwestie autobusu - tam gdzie jeżdżą autobusy - nie dają progów innych niż te smieszne wysepki - które są do d*py bo nawet dobry compact bierze je okrakiem - o suvach nie wspominając... zero działania...
Przy okazji - znowu koło kościoła stał radiowóz prewencji, bez suszarki - tak sobie popatrzeć... normalnie kuriozum...
Dzisiaj postaram się podejść na dyżur rady dzielnicy - niech wysmarują jakieś papiery do miasta i na komendę- może jak będziemy wszystkim d*pę zawracać to dla świętego spokoju zrobią nam tutaj porządek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak bedą chcieli to sobie poradza, mozna zrobic szykany, mozna zawezic jezdnie z wysepka na środku tak jak to jest zrobione przy szkole, no i przebudowac / przeorganizowac skrzyzowanie Jasminowy Stok / Azaliowa tak aby powstaly tu normalne przejscia dla pieszych, mozliwosci jest wiele ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dostałem informacje, ze do konca tego roku będzie badanie natężenia ruchu na ulicy Azaliowej. Jeżeli parametry takiego badania wykażą mocne przekroczenia- będą szukane rozwiązania problemu. Nie będą instalowane spowolnienia liniowe (ze względu na linie autobusową), natomiast może zostać zaproponowane zwężenie. Ale to wszystko zależy od rezultatu takiego badania natężenia ruchu oraz prędkości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również należy odznaczać zagrożenia na aplikacji geoportal- policja podobno już wielokrotnie stacjonowała przy ul.Alberta- kierowcy dostali upomnienia oraz mandaty.
Najprawdopodobniej na Azaliowej staną pionowe znaki pokazujące kierowcom jaką prędkość jadą i przypominające o pobliskiej szkole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znaki to staną na pewno - bo to akurat wynika z projektu w ramach budżetu obywatelskiego:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Przy-szkolach-stana-kamery-mierzace-predkosc-samochodow-n113239.html

A na dyżurze RDK jednak nikt się nie pojawił...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

niestety - zebranie się przedłużyło :( ale co się odwlecze...
odnośnie stacjonowania policji - nie wielo- a kilka- krotnie i bez radaru - raz kiedyś przy weekendzie stanęli na 20 minut z radarem... coś brak z ich strony chęci rozwiązania problemu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko żeby badali natężenie wtedy kiedy ono jest a nie np o godz 11 w niedzielę. Ruch największy jest od ok 6.30 rano do 9 i po południu od ok 15 do 20
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, zgadza się. Ale z tego co się orientuje, to takie badanie trwa zazwyczaj kilka dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdy w końcu udało się wymóc wykonanie badań na Lubczykowej, to ZDiZ czekał z ich przeprowadzeniem do połowy lipca. I trwały jeden dzień.
Przy okazji link do aktualnej informacji o pomiarach prędkości przy szkołach:
http://www.osowa24.pl/news.php?extend.4755.2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy jest tutaj radny dzielnicy? On powinienem nam pomoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Im wiecej zgloszen tym wieksza szansa na poprawe bezpieczenstwa. Dla Wszystkich, ktorym nie chce sie czytac calego watku:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę że więcej pasów namalowanych na Azaliowej i Kalinowej I Lubczykowej spowodowałoby spowolnienie ruchu drogowego. Na dzień dzisiejszy tylko przy szkole są pasy tj.przejscie dla pieszych. W innych miejscach to trzeba długo czekać aż przejadą samochody. A rano żaden kierowca z własnej woli się nie zatrzyma....chyba że są pasy to tak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znowu policja stała. Suszarek nie widziałem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak zrobia przewezenia to nie beda potrzebne suszarki. Przydałyby sie tez normalne przejscia (pasy i znaki). Zalozenia strefy 30 sa ok ale niestety to nie dziala.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

pasy między myjnią a netto są w idiotycznym miejscu. (stojąc po str myjni)
Przejście jest tuż za zakrętem przesłonięte górką, że nic nie widać trzeba się oddalić od przejścia żeby stwierdzić czy jedzie samochód albo mieć ponad 2 metry wzrostu :)
a znak informujący o przejściu dla pieszych postawiony przy samych pasach!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy coś wiadomo kiedy będzie mierzone natężenie ruchu na Azaliowej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam już ponad tydzień na odpowiedz w tej właśnie kwestii od przewodniczącego rady dzielnicy Kokoszki Pana Krzysztofa Nowotarskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wydaje mi się, ze jedna osoba "nalegająca" na zmiany może mało wnieść w tej materii. Proponowałabym się zmobilizować i osobom, które chcą zmian, również podnieść telefon i napisać do Pana Krzysztofa w tej kwestii.
Jest łatwo osiągalny na Facebook'u jako przewodniczący rady dzielnicy kokoszki.
Pan Krzysztof jest bardzo specyficzną osobą i wiele moich uwag często spotykało się u niego z dezaprobatą i przykro bylo mi, ale często odchodziłam od niego z niezałatwioną kwestią, co było niefajne, bo Pan Krzysztof totalnie nic nie robił w kierunku aby pomoc. A zatem apeluje o naciskanie w kwestii bezpieczeństwa ma ulicy Azaliowej!!! Jedna osoba nic nie zdziała! Działajmy razem, wspólnie! Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pana Krzysztofa N. trzeba zmienić. Mój kandydat Marek Stasiak, który walczył o autobus 167.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

AA - świetny dowcip :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie został założony system pomiaru natężenia ruchu na ulicy Azaliowej!!! Yeeeaaaaaahhhh!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego nie rano przed godziną 6; gdzie ruch się rozpoczyna. Chyba, że będą badać przez 24h. Najlepiej byłoby gdyby takie pomiary porobili 24h przez 7 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie, że coś się ruszyło i może w końcu zapadną jakieś decyzje żeby uspokoić się ruch na Azaliowej. Jeszcze żeby kierowcy nie parkowali na chodnikach bo w godzinach szczytu ciężko się przecisnąć szczególnie matkom z dzieckiem w wózku lub osobom na wózkach inwalidzkich.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najważniejsze, ze machina ruszyła!! Zobaczymy teraz jakie będą efekty tego pomiaru. I ile trzeba będzie na nie czekać. Swoją drogą, przewodniczący Rady Kokoszki nic na ten temat nawet nie wiedział- pytałem się o ta kwestie dosłownie wczoraj i twierdził, ze poruszy temat na kolejnym spotkaniu... a zatem ewidentnie te kwestie zostają podejmowane na wyższym szczeblu. Myśle, ze nasza społeczna mobilność tutaj pomogła! Telefony do gdańskich dróg i korzystanie z geoportal aplikacji!!! Rejestrujmy natężenie ruchu cały czas Moi Drodzy! Jestem pewien, ze jesteśmy w stanie zmienić wiele w imię bezpieczeństwa!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

myśle, ze badanie potrwa co najmniej 24h! W innym wypadku ciężko o miarodajny wynik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śmieszą mnie osoby, które specjalnie naciskają niezadowolony kciuk... nie rozumiem o co Wam chodzi? Walczymy tutaj o bezpieczeństwo na ulicy, na której jest smierć w biały dzień! Ludzie czy Wy wiecie w ogóle jaki jest cel? Czy naciskanie negatywne kciuki w dół tak żeby być po prostu niemiłym?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Dokładnie! Żałosne.
A tak przy okazji to Badanie natężenia trwało 24h. Linie zostały już zdjęte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie ma to jak potakiwać samemu sobie - taki syndrom Kukiza...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiadomo może, kiedy będzie zbudowany parking naprzeciwko szkoły bo chyba planowany był na 2017? Czy trzeba będzie czekać do kolejnych wakacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pasy pasy pasy i do tego namalowane w trójwymiarze !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie będzie parkingu. Nic wam się nie stanie jak przyprowadzicie dziecko pieszo. A tak zawalacie wszystkie miejsca przy sklepach (które są dla klientów) i co rano korkujecie wyjazd z osiedla. Ja jako dziecko chodziłem kilometr do szkoły i jakoś mnie nogi nie bolały.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

to straszne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie.Pozapisywali dzieci tutaj do szkoły i przyjeżdżają minutę przed dzwonkiem.Jadą na łeb na szyję.Kierowcy...jak z koziej......a o skrzyżowaniach równorzędnych nie mają bladego pojęcia.Najśmieszniej jest jak złamasy stoją i zastanawiają się kto ma pierwsi przejechać przez skrzyżowanie.O przepuszczeniu prawej zapomnij to o dziecku będą myśleć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest szkoła i jak wszędzie rodzice dowożą po prostu dzieci na zajęcia ale nie ma co generalizować bo większość kierowców jeździ bezpiecznie. Ruch jednak nie będzie malał. Dzielnica rozbudowuje się (nowe domy i blok przy Św. Brata Alberta), rozbudowa Kartuskiej przesunięta na niewiadomo kiedy więc kierowcy omijają korki jadąc na Kokoszki. Azaliowa wymaga zmian organizacyjnych i technicznych tak aby było bezpiecznie. Nie wolno wszystkiego zwalać na kierowców ale rzeczywiście strach puścić dziecko samo do szkoły. Pędzące auta, zastawione chodniki ... Najlepszy jest w tym wszystkim Rowerowy Maj!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a jakie rozwiązania techniczne masz na myśli? Przecież już są na każdym skrzyżowaniu garby . Szybciej niż 40 i tak nikt normalny nie pojedzie. Może dołożyć jeszcze kilka sygnalizacji świetlnych plus kilka szykan? W końcu w korku jedzie się najbezpieczniej :) A może płyty jumbo zdjąć i niech będzie taka droga jak kiedyś do kościoła :) wtedy gwarantowane max 5km/h i może ruch zmaleje :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szybciej niż 40 i tak normalny nie pojedzie??? Najlepszy joke miesiąca! Chyba Pan nigdy Azaliowa nie jechał albo rozmawiamy o innej Azaliowej...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

O normalnych się nie boję ale tu nie chodzi o to, żeby uprzykrzać komukolwiek życie tylko ale o poprawę bezpieczeństwa.
Wg mnie obecna infrastruktura nie odpowiada natężeniu ruchu, który rośnie z roku na rok i warto byłoby już teraz rozważyć następujące rozwiązania:
1)Budowa parkingu naprzeciwko szkoły (była planowane na 2017 ale jakoś temat „ucichł”). Uporządkowałoby to przynajmniej częściowo ruch w tym rejonie. To normalne, że rodzice odwożą dzieci ale obecnie często nie ma gdzie zaparkować stąd dużo aut staje na chodnikach choć teoretycznie nie powinny bo są wąskie a po zaparkowaniu auta zgodnie z przepisami powinno zostać 1,5 m tak aby nie utrudniać przejścia matkom z dziećmi w wózkach lub inwalidom.
2)Budowa dodatkowych miejsc postojowych po drugiej stronie drogi naprzeciwko Lewiatana. Nie wiem czyj to teren ale jest tam dużo miejsca i często stoją tam auta choć teoretycznie również nie powinny tam parkować bo to trawnik. Co prawda do terenu zielonego daleko ale nigdy nie wyrośnie tam trawa skoro jest rozjeżdżany przez auta.
3)Budowa normalnych przejść dla pieszych (pasy, znaki) na kluczowych skrzyżowaniach tj. Jaśminowy Stok / Azaliowa, Kalinowa / Azaliowa oraz Azaliowa / Inżynierska oraz wprowadzenie znaków „Ustąp pierwszeństwa przejazdu” lub „Droga z pierwszeństwem”
4)Zwężenie Azaliowej na odcinku od Jaśminowego Stoku do Inżynierskiej. Obecnie to pas startowy i często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość a czasami wyprzedzają poboczem. Dzięki temu można by było ewentualnie wygospodarować też dodatkowe miejsca postojowe bez szkody dla pieszych (nie wiem dlaczego ale parkujące tu auta wjeżdżają na chodnik choć de facto mogłyby z powodzeniem stać na drodze).
5)Oznaczenie dróg tranzytowych tj. Kalinowa, Azaliowa, Lubczykowa, Jaśminowy Stok, Szafranowa, Św. Brata Alberta dodatkowymi znakami ”Ograniczenie prędkości do 30”. Co prawda na wjeździe na dzielnicę jest znak Strefa 30 ale w praktyce nie wiadomo gdzie się ona kończy.
Howgh!
PS. Można hejtować :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Strefa 30 obowiązuje na całym osiedlu jeśli nie ma znaku odwołującego.....a nie ma.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pasy dla pieszych na skrzyżowaniach azaliowa/kalinowa i azaliowa/jaśminowy stok bardzo by się przydały. Duży ruch pieszych, którzy przemykają na skos to mało komfortowe (nie mówiąc o bezpieczeństwie). Jako kierowca staram się tam zawsze pieszych puszczać, ale jako pieszy wiem, że jeden puszczający samochód nie oznacza, że pozostałe zrobią to samo i w efekcie strach tam chodzić (jeździć zresztą też)...

Co do znaków ustąp pierwszeństwa/droga z pierwszeństwem przejazdu - całe osiedle to strefa skrzyżowań równorzędnych więc pomysł nie ma racji bytu w chwili obecnej. Uważam natomiast, że powinni zlikwidować tę strefę i wprowadzić drogi z pierwszeństwem przejazdu (przynajmniej na dużych skrzyżowaniach) bo często stają 4 samochody jednocześnie i jest drobny klops...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram w 100 %
Kierowcy nie potrafią poruszać się po skrzyżowania równorzędnych.
Jako pieszy boję się przechodzić przez ulicę na tym osiedlu
Jako kierowca ustępuje pieszym, ale inni kierowcy tego nie robią i powstaje duże niebezpieczeństwo
Najgorsze skrzyżowanie azaliowa/jaśminowy skok. Dzieci tam mają duży problem aby dojść do szkoły.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli zostanie zlikwidowana strefa to praktycznie przy każdej małej uliczce trzeba by było montowac znaki ustąp pierszeństwa przejazdu/droga z pierszeństwem bo nie wiadomo czy to droga wewnętrzna czy publiczna więc chyba lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie strefy i oznaczenie tymi znakami tylko paru kluczowych skrzyżowań. Pewności nie mam, ale nie znalazłem w przepisach, że strefa wyklucza dodatkowe znaki / ograniczenia a patrząc na oznaczone przejście przy szkole to chyba jednak możliwe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

w obecnych czasach jest moda na skrzyżowania równorzędne. W innych dzielnicach Gdańska gdzie były osiedla oznakowane, zostały zlikwidowane. Ze względu na to, że na karczemkach ludzie robią sobie skrót i jest mega ruch, pozostaje nic innego jak wstawienie znaków.

Co do szkoły to wejście jak i parking powinien być usytuowany od strony Netto a nie w środku osiedle co w dużej mierze powoduje zatory, niebezpieczeństwo itd.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Szybciej niż 40 i tak normalny nie pojedzie??? Najlepszy joke miesiąca! Chyba Pan nigdy Azaliowa nie jechał albo rozmawiamy o innej Azaliowej... "

Jeżdżę Azaliową dość często. Nie wątpię że zawsze znajdzie się jakiś wariat, ale nie rozumiem marudzenia o niebezpieczeństwie kiedy na środku skrzyżowania jest garb i słaba widoczność w prawą stronę. Jako, że to skrzyżowanie równorzędne, to jadąc azaliową trzeba zwolnić prawie do zera żeby zobaczyć czy coś z Jaśminowego nie jedzie. W drugą stronę podobnie. Może niebezpieczeństwo wynika z tego, że ludzie przebiegają skrzyżowanie na skos z nosem w telefonach?
Co do ograniczenia ruchu to się zgadzam, jak na osiedlowe drogi to trochę za dużo. Faktycznie można by zrobić parking między szkołą a TMC oczywiście płatny 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę - to może niektórzy doszliby do wniosku, że odległości z ich domów do szkoły nie trzeba liczyć w parsekach i można się przespacerować. Do tego zakaz ruchu dla pojazdów na blachach GKA w godzinach 7-10 i 14 - 17. Oprócz tego znak ustąp pierwszeństwa z Azaliowej względem Kalinowej - bo i tak połowa jadących nie wie, że ma pierwszeństwo i każdy stoi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Skoro blachy GKA to rodzice nie dowiozą dzieci do szkoły.Co za bzdura.A jak ktoś ma blachy GKA a mieszka na tym osiedlu to ma nie wjeżdżać....?Też ktoś wymyślił..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budowa parkingu przy szkole i tak nie powiększy liczby miejsc dla pojazdów a wręcz ja ograniczy... W chwili obecnej auta parkują gdzie się da i wykorzystują maksymalnie możliwości tego placu... Prawda że było by ładniej... Napisałem już pismo do UM i ZDiZ w Gdańsku z prośbą o ustawienie zakaz postoju na chodnikach i ulicy na odcinku ulic od skrzyżowania z Kalinowa do Lewiatana, dostałem odpowiedź że analizują taką opcję i że powinna ona nastąpić na początku nowego roku... Ma być też zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 3.5 t zaraz za parkingiem netto...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ten zakaz dla aut powyżej 3,5 t.to dobre rozwiązanie.Są sytuacje że tir wjeżdża na osiedle aby zawrócić i blokuje skrzyżowanie z azaliową.Tylko co będzie wtedy z autami które wiozą materiały na budowę bloków na naszym osiedlu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No Wiec tak- właśnie rozmawiałam z osobą, która odpowiada za wyniki pomiaru natężenia prędkości oraz przekraczania prędkości. Wyniki, które zeszły pokazują, ze Azaliowa jest ulicą problematyczną i na pewno będą podejmowane kroki, ale zwalczyć przekraczanie prędkości. Natomiast nie wydarzy to się w tym roku, gdyż budżet na to nie pozwala. Początek przyszłego roku to najbardziej prawdopodobny termin. Rozwiązania będą przekazywane Radnemu naszej dzielnicy i wspólnie mają podjąć decyzje ku poprawie bezpieczeństwa. Pole manewru jest mocno ograniczone ze względu na linie autobusową. Natomiast jakieś rozwiązania na pewno ujrzą światło dziennie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwielbiam jak w odpowiedziach włodarzy miasta jest tyle konkretów :) Pożyjemy, zobaczymy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myśle, ze fakt, ze pomiar natężenia został wykonany po 2 tygodniach od mojego telefonu to naprawdę całkiem spory sukces! Dodatkowo fajnie, ze zeszły wyniki takiego pomiaru tak szybko, bo trwało to tylko tydzień i władze zdają sobie sprawę, ze jest problem. Jak długo będzie trwała naprawa tego, to rzeczywiście pożyjemy, zobaczymy. Wiele czynników wpływa na słaby stan bezpieczeństwa Azaliowej. Trzeba to naprawić. Ale trzeba tez działać w tej kwestii. Z założonymi rękoma nic nie zdziałamy. A zatem, korzystajmy z aplikacji geoportal- notujmy natężenie ruchu oraz przekraczanie prędkości oraz nieodpowiednie parkowanie- a jestem pewna, ze stan owego problemu zostanie naprawiony. Wcześniej czy później na pewno. Czas pokarze jak bardzo skutecznie. Ale musimy być dobrej myśli! Rozmowa z Radnym na pewno pomoże, Wiec jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem i zależy mu na poprawie bezpieczeństwa to proszę również kontaktować się bezpośrednio z Radnymi. Im nas więcej, tym więcej będziemy w stanie załatwić dla dobra wspólnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może zamiast znaków Ustąp pierszeństwa przejazu/Droga z pierszeństwem na skrzyżowaniach Kalinowej / Azaliowej oraz Jaśminowy Stok / Azaliowa, Azaliowa / Inżynierska można by wybudować małe ronda. Przejścia dla pieszych oczywiście też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ooo tak zasad skrzyzowan równorzędnych to oni nie znają. Ja osobiście jak jestem na takim skrzyżowaniu to jadę wedle przepisów. Czekam aż jeden z drugim mnie strzela swoim samochodzikiem i nie będzie mowy o dogadaniu się szybciutko telefon na policje . Może w końcu nauczą się jeździć , bo prawo jazdy to chyba kupili
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aaa najelepsze jest to jak jedziesz wedle przepisów obowiązujących na równorzędnych a blad Grażynka , albo Januszek trabia na Ciebie hahahaha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

"blad Grażynka" powiedział Brajanek...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

1:6
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

coraz mniej zgłoszeń na

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

przestali jeździć szybko czy co ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja klikam codziennie. Nawet ma budzik ustawiony, żeby nie zapomnieć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

4:2 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

0:0
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast chodzić ruchliwą trasą i narażać dzieci na niebezpieczeństwo to zapraszam do sklepu Żabka na Storczykowej. Codziennie pyszne kanapeczki, jogurty,owoce, a dla starszych z 6,7 klasie w super promocji Tigera w puszczę 0.33.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ha ha ha szymon placaca Ci za the reklamy zabki pod kazdym wątkiem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam sobie pisze bo to właściciel;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy Państwo,nasz szef Szymon Krause nie pisze postów na forum!.Jest ktoś kto podpisuje się jego błędnie napisanym nazwiskiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

0:1 :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A mnie zastanawia to kto weryfikuje zgłoszenia i np. na jakiej podstawie odrzuca.. zgłaszałam już kilka razy nieprawidłowe parkowanie w okolicach szkoły i żadnego nie ma. Może trzeba zdjęcia dołączać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najlepiej zadzwonić na Policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A załączanie zdjęć to tez niegłupi pomysł. Łącznie z rejestracjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Fajne te zamontowane buźki tyle, że czerowne prawie nie gaśnie. Sam się łapię, że przekraczam (nieznacznie ale jednak) ale przynajmniej wiem, ze musze nad tym popracowac. Noga z gazu kierowcy!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Te buźki to fajny pomysł, ale ta na Azaliowej zainstalowana zdecydowanie za blisko szkoły. A druga koło netto znowu jest zakryta znakiem o wjeździe do strefy 30. Polska myśl techniczna. Zawsze zrobione na odpier....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

dokładnie. Umiejscowienie za znakiem beznadziejne. Ja ją zauważyłem dopiero za którymś razem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś się orientuje co to są za tiry:

- CP Transport
- steinbach expeditions?

Te dwa olbrzymie tiry jeżdżą przez nasze osiedle dzień w dzień. Domyślam się, ze skracają sobie drogę. Ruch tranzytowy cały czas kwitnie.
Nie powinnismy mieć czasem znaku zakazu wjazdu dla takich olbrzymich tirów?
Jeden z nich jest podwójny- masakrycznie duży.
Wkurza mnie to, ze tiry mają szczelność wjeżdżać na zabudowane osiedle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego są potrzebne przewężenia z przejściami i słupki no i znak i ktoś tego przypilnuje. Inaczej to tylko akademickie gadanie:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczy zrobić to co rowerzyści - wyjechać w piątek o 16 tej tłumem 20 samochodów i jeździć z prędkością 20 km/ w kółko od Karczemek na Kokoszki iz powrotem...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepiej darować sobie policję bo potem można mieć problemy z sąsiadami i z policja jak co chwile coś zgłaszasz. A po drugie primo SLU ! Jest ktoś tu normalny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

23 stycznia odbędzie się spotkanie w sprawie koncepcji uspokojenia ruchu drogowego w Kokoszkach, podczas którego zostanie zaprezentowany projekt wykonany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.
Projekt ten dotyczy przede wszystkim Karczemek i Kokoszek z uwagi na wzmożony i uciążliwy ruch samochodowy przez te osiedla.

Miejsce: Pozytywna Szkoła Podstawowa
Dzień: 23 stycznia 2018 roku (wtorek)
Godzina: 18.00
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W dniu dzisiejszym 18 stycznia o godz. 15.25 przechodząc przez jedyne przejście dla pieszych na ul. Azalowej w kierunku szkoły będąc już na drugim etapie przejścia i prawie schodząc już z przejścia mało nie zostałem potrącony przez kierujacego samochodem marki Skoda (Fabia lub Rapid) charakterystyczny niebieski kolor o początkowym numerze rejestracyjnym GD. Kierowca widział mnie z odległości co najmniej 10 metrów a mimo to widząc mnie na przejściu jeszcze dodał gazu i z impetem najechał na próg zwalniajacy na którym są pasy o włos mijając sie z moja nogą. Zastanawiam się czemu mają służą tego rodzaju prowokacje na drodze? Szkoda że to przejście nie jest objęte moniotoringiem. Może o taki należałoby wystąpić do ZDiZ?! To jedyne przejście na Azaliowej w strefie 30 i jeszcze niektórym kierowcom mało ostrzeżeń!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czaje sie na s*******a !!!!!!!!!!!!!!!!! jak go spotka przysiegam ze ... czasami jezdzi tym samochodem strasznie porąb. baba a czasami wcale nie lepszy mezus. W sylwestra mialem z nimi ostre spiecie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po wprowadzeniu progu na Luczykowej auta jezdza tu troche wolniej. Czy cos wiadomo kiedy beda prowadzone dalsze prace, o ktorych byla mowa na spotkaniu bo na Azaliowej wg mnie bez zmian jesli chodzi o predkkosc a ruch przez nasza dzielnica to chyba nawet rosnie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś zginie to może coś się poprawi... Inaczej nie ma szans - urzędniczo- mundurowy beton...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba kontaktować się z GZDIZ bezpośrednio. To jest źródło informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cytuje odpowiedz od człowieka z GZDIZ:

Na Św. Brata Alberta dostałem potwierdzenie, że na 100% progi pojawią się do 6 lipca. Tematy z Azaliowej cytuję "prawie na pewno" będą do końca wakacji. Mówiąc szczerze jak słyszę "prawie na pewno" to włącza mi się lampka alarmowa i wiem, że trzeba koleżeństwo pilnować :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba wszędzie już pomontowali, ale mogły być mniej inwazyjne dla jeżdżących przepisowo np aktywne progi:
https://video.wp.pl/i,nowoczesne-progi-zwalniajace,mid,2003590,cid,8053,klip.html?ticaid=11b8c7
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bylo spotkanie, progi uzgodnione i zamontowane, brawo GZDiZ! Czekamy jeszcze na mijanki na Azaliowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

jeżdżę codziennie rowerem tą ulicą. Większość ludzi ma gdzieś nowe progi, lecą przez nie jak burza. Problem tylko dla mieszkańców zostanie, jak poszerzą ul. kartuską
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kartuska piesn przyszlosci a zwalniajacy spowalniaja pozostalych (rowniez Mieszkancow).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brawo progi:) już jest lepiej ale dlaczego nie ma więcej pomalowanych przejść dla pieszych.??? Takie zebry lepiej spowalniaja ruch niż garby.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ponoć badania (statystyka) pokazują, iż na zebrach jest mniej bezpiecznie tzn. piesi są ostrożniejsi gdy ich nie ma i jest wtedy mniej wypadków. Kwestia winy to osobna sprawa ale tu raczej chodzi o "efekt".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma przejść, nie ma wypadków na przejściach i statystyki lepiej wyglądają...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy rusza budowa Kartuskiej? Wiadomo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znowu Azaliowa stała się autostradą-- byle szybciej, byle być przed innymi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na krótko - rozpoczyna się przebudowa tego odcinka, zostaną m.in. stworzone szykany wymuszające ograniczenie prędkości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może zróbmy nagonkę - dużo aut jest oklejonych - wystarczy rozwinąć wątek - podlinkować go w kilka miejsc i samemu w ramach pracy zawodowej utrudniać życie firmom, które jeżdżą nieprzepisowo jak sprawa nabierze rozgłosu to ktoś sprawdzi logi z gpsa, a ktoś inny dostanie po premii... moje typy to:
Leki na ratunek i autoland
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja dodam cegips- wlasciciel mieszka na samej azaliowej a zasuwa jak nienormalny, podobnie jego koledzy z pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry