Widok

BUDŻET OBYWATELSKI - SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA BOJANO k/ STRAŻY ???!!!!!!

SĄSIEDZI Z WIOSKI !!!

Mamy możliwość WYKAZANIA SIĘ i głosowania w sprawie Gminnego Budżetu Obywatelskiego. JEST NAS NAJWIĘCEJ , więc niech 25% mieszkańców ruszy "4 literki i pójdzie zagłosować" i będziemy mieli nowy fajny obiekt dla wielu grup wiekowych !

Jeśli chcecie , żeby coś się ruszyło w BOJANIE "do przodu" zapraszam do Urzędu Gminy Szemud OSOBIŚCIE w celu głosowania na :

SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ W BOJANIE ( na działce vis-s-vis STRAŻY)
GŁOSOWANIE TYLKO do 23 września, BUD A/ pok nr 4

PON 7:30- 17:00
WT-CZW 7:30 - 15:30
PT 7:30- 14:00

Głosowanie TYLKO OSOBISTE z DOWODEM ( jak to na wyborach )

Więcej na:

http://szemud.pl/artykuly/budzet-obywatelski-na-rok-2017-2/

DO DZIEŁA PANIE I PANOWIE !!!!!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pomysł fajny ale dlaczego tylko osobiście. Nie można w cywilizowany sposób jak np. w Gdyni?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i można. Tylko im mniej nas głosuje tym łatwiej przepchnąć swój projekt. Dlaczego nie ma możliwości głosowania w sobotę i jest tylko jedno miejsce głosowania -UG Szemud. Czy jest to budżet obywatelski czy urzędniczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast narzekać trzeba jechać i zagłosować,rzeczywiście system głosowania to późne średniowiecze, szczególnie, że mamy najdalej, a godziny otwarcia nie zachęcają do odwiedzin...
Nie ma co narzekać, zasady są jasne, albo je respektujemy i COŚ ROBIMY ( patrz trzeba do UG podjechać) albo biadolimy dalej, jak nam źle, że o nas nie dbają, etc.
DO URZEDU GMINY ODMASZEROWAĆ!!! ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
wszsedzie gdzie te silownie stoja to tylko rdzewieja . pieniadze wyrzucone w bloto.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Można mieć swoje zdanie, ale ja jestem innego....
No to lepiej proponuję zagłosujmy MY- mieszkańcy BOJANA na "WIATĘ na GRILA" gdzieś 15 km od nas w jakimś innym sołectwie, są takie dwa projekty w budżecie, to przecież ma sens i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto... :)

Ech.... niech żyją "konstruktywne komentarze" na tym forum...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sami widzicie ,że coraz więcej się "ruszamy"(bieganie ,rower ,rolki) .
Jestem za taką siłownią to bardzo dobry pomysł.
Bo ta siłownia w Hali Sportowej w Bojanie to parodia.
Namawiam do głosowania :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może inny pomysł. Położenie chodnika łączącego Bojano z Dobrzewinem oraz Bojano z Koleczkowem. Niejeden by sobie pospacerował, pojeździł rowerkiem oraz pobiegał na tych odcinkach. Co wy na to. Siłownia nie będzie miała chętnych ponieważ takowa stoi przy rondzie w Chwaszczynie i nikogo tam nie widziałem. No może na początku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sa osoby w Bojanie które chcą swoje pieniążki zainwestować w interes. Prawdziwa siłownia z zapleczem odnowy biologicznej to byłby strzał w 10. Tym bardziej że coraz więcej osób docenia dobroczynne walory uprawiania sportu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siłownia to dobry pomysł. Problem leży po stronie lokalizacji przy drodze przelotowej. Większe zainteresowanie by było siłownią gdyby była w jakimś zacisznym miejscy (z dala od gapiów).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siłownia ok ale lepszym pomysłem byłby Skatepark dla dzieci. Miały by frajdę bo teraz jeżdżą do Gdynia albo na Osowę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Plac zabaw dla dzieci prawdopodobnie również z jakimś skateparkiem ma powstać za szkołą w ramach większej inwestycji, nie wiem, czy to tylko plotka, czy realna inwestycja na 2017 rok. Jeśli ktoś wie, proszę o info.

Co do siłowni zewnętrznej, musi być na działce gminnej, a ta pewnie jest. Osoba zgłaszająca projekt zapewne rozpatrywała atrakcyjność położenia działki, choć też uważam, że jeśli powstanie, powinno się w ramach zadania oddzielić jakąś pergolą lub płotem nieprzejrzystym, żeby z drogi tego nie było "jak na patelni widać" jak w Chwaszczynie.

Co do chodnika Bojano-Dobrzewino to ABSOLUTNIE ZA, ale inwestycja znacznie wykracza poza budżet obywatelski, Radni nie tylko z Bojana znają temat i wiedzą, jak bardzo jest ważny. Trzeba się władzy przypominać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siłownia zewnętrzna na wsi, proszę poobserwować najbliżej zlokalizowaną w Chwaszczynie. Element dekoracyjny, słomiany zapał prysł a konserwować trzeba odpłatnie, a patrząc na roszczeniowe społeczeństwo Bojana przy urazach na sprzęcie gmina zbankrutuje wypłacając odszkodowania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ok, a jakaś alternatywa, zamiast narzekać na ten "element dekoracyjny" ...?

W woli formalności, najbliższa siłownia zew jest w Dobrzewinie przy szkole, jest często używana, przez mieszkańców i młodzież.

Przy okazji siłowni zawsze można jakieś ławeczki zrobić, parę tuj posadzić, 3 kwiatki, chociaż matki z wózkami będą miały jakąś bazę, bo nie ma takowej na naszej wsi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem za grillem i miejscem na ognisko. Do tego chodnik na całej długości od Chwaszczyna do Koleczkowa, a nie jakieś "placki". Można wówczas i pojeździć i pobiegać i z wózkiem pospacerować. obecnie to sporo przeszkód i zero poboczy. Siłownia jak wszędzie nie zda egzaminu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
boisko do kosza, tenisa lub jak wiele osób napisało chodnik czy ścieżka rowerowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz na propozycje nowych projektów to już za późno. Zostało tylko głosowanie na to co wcześniej zostało zgłoszone.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może niech będzie do 12.00 to wtedy da się dojechać. W Gdyni można bylo zagłosować przez Internet u nas tylko w U G.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na zebraniu Pan Wójt powiedział, że nie widzi sensu głosowania internetowego czy w szkołach, bo każdy powinien znaleźć czas i podjechać do gminy - to nasz obywatelski obowiązek i żadne obciążenie. Być może p. Kalkowski nigdy nie dojeżdżał do pracy do Trójmiasta i nie wie, że żeby coś załatwić w gminie, trzeba albo wziąć urlop, albo zwolnić się z pracy. Nasza władza coraz bardziej oddala się od "prostego człowieka". Nie służy nam, a samej sobie. A że cofamy się do ery sprzed Internetu - to już inny problem. Przykre, ale prawdziwe. Zobaczymy, czy radni i Wójt będą równie aroganccy za dwa lata przed wyborami.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda. Wójt odpłynął troszeczkę... . Cała ta sprawa z głosowaniem w gminie ma drugie dno, tak naprawdę. Wójt z radnymi mają kontrolę ilości głosów za swoim projektem i w razie potrzeby zmobilizują odpowiednią ilość "swoich" głosów... . Głosowanie powinno być albo internetowe, albo odbywać się na zebraniu wiejskim. Jednakże, nad takim głosowaniem wójt kontroli nie ma i dlatego takiego głosowania też nie ma.
Wójt przed wyborami raczej już gruszek na wierzbie obiecywać nie będzie, ponieważ zrealizował już swoje osobiste cele. A jest to między innymi asfaltowa droga pod dom w szczerym polu. W Koleczkowie naciskał aby mieszkańcy ul. Jeziornej składali się na płyty, aby utwardzić całość drogi od wjazdu w centrum Koleczkowa aż do jeziora obiecywał dodatkową kasę na realizację tej inwestycji, tylko aby mieszkańcy przeznaczyli pieniądze z funduszu sołeckiego. Niestety dla wójta, ludzie się zmobilizowali i przegłosowali swój wniosek. A płyty wójt będzie układał na złość od końca ulicy, a nie od początku. Przepraszam za dygresję o Koleczkowie, ale to pokazuje jak wójt realizuje swoje interesy w gminie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż - stało się, są wyniki głosowania:

http://szemud.pl/wp-content/uploads/2016/09/2016-09-28-08-38-36-01.pdf

1. Wygrał projekt doposażenia placu sportowo-rekreacyjnego w Jeleńskiej Hucie dla dzieci i młodzieży. Gratulacje, nie widziałem tego terenu, ale mam wrażenie, że pewnie już w tej chwili wygląda lepiej niż nasz "plac zabaw" w Bojanie za szkołą, od ponad 2 lat moje dzieci wracają często umorusane tym beznadziejnym piachem... Niezależnie od tego cieszę się, że dzieci w innym Sołectwie będą miały przyzwoite warunki- serio ! Sam podjadę po wybudowaniu i ocenię jak to wygląda :)

2.Mieszkańcy Sołectwa Bojano - WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA FREKWENCJĘ, widzę ja + osoby przeze mnie bezpośrednio zmotywowane stanowiły 10% głosujących.... Łącznie na projekt z Bojana oddano niebagatelną liczbę 55 głosów...

BRAWO TY- BRAWO JA !- toż to PARANOJA !

( ŻENADA się nie rymowało...)

3. Mam nieodparte wrażenie, że mogła być rzeczywiście jakaś "mobilizacja mieszkańców" Jeleńskiej Hut oczywiście w ramach prawa, , ale wioska , która ma ok 300 mieszkańców wygrała np z nami- Bojanem , prawo głosu mają również młodzież powyżej 16 roku życia, więc z górką pewnie będzie zdolnych do głosowania ok 3000 osób ! Ja tam ponownie gratuluję mobilizacji i tyle...

4. Moje przemyślenia są następujące - 90% mieszkańców ma sprawy lokalne w "D". To co się dzieje w okolicy trochę jest "poza nimi" wracają sobie do swojej sypialni z pracy w Trójmieście, mentalnie czują się mieszkańcami przedmieść Trójmiasta i generalnie sprawy GMINNE/ SOŁECKIE są "obciachowe". Ponarzekają sobie, nawet popierdlo... czasem, że to nie tak, że tamto nie pasuje, że w Gdyni byłoby lepiej, ale generalnie - NIE KIWNĄ PALCEM, żeby się cokolwiek ruszyło do przodu. Są ważniejsze sprawy, bo pies sąsiada szczeka, bo dym z grilla na moją działkę "wpada", bo ziemię ktoś wysypał obok mojej działki... a to co się dzieje paręnaście działek ode mnie jakby mnie nie dotyczyło. Oczywiście sposób głosowania też ma wiele do życzenia i być może przyczynił się do takiego wyniku, nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie urlopu, żeby pojechać do UG Szemud i zagłosować, ja to też rozumiem.

PODSUMOWANIE:
Podziękowania dla tych, którym się należą.
Może w przyszłym roku zbierzemy ARMIĘ głosów na inny projekt...

Żeby nie było niepotrzebnych "spinek" w przyszłym roku i aby KAŻDEMU PASOWAŁO trzeba złożyć projekt w budżecie obywatelskim gminnym JEDNOZNACZNIE POZYTYWNY i AKCEPTOWALNY przez WSZYSTKICH ( przynajmniej większość) np coś takiego:
Budowa altany/wiaty wyposażonej w 4 elektryczne fotele masujące zasilane ogniwami fotowoltanicznymi ! :) :) :)

POZDRO !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie nie ma w D tylko projekt był do D. Gdyby był np. projekt dociągnięcia ścieżki/chodnika do Dobrzewina, albo wyłożenia tartanem placu zabaw dla dzieci to pewnie znaczna część ludzi by się pofatygowała do Szemuda. Chyba że nie byłoby możliwości oddawania głosu po 18tej lub w soboty.
Tak się zastanawiam jakim jeszcze projektem mogliby nas uszczęśliwić i za bardzo nie przychodzi mi nic do głowy. Wiaty grilowe to większość ma przy swoim domu a z drugiej strony jesteśmy zbyt dużą społecznością, żeby takie wspólne miejsce zabawy miało sens.
Przychodzi mi na myśl taka typowa wiejska kufloteka z dobrym piwem z beczki ale to pewnie nie będzie akceptowalne skoro nawet śmietniki na przystankach są problemem.
Ciekawe jak sobie poradzi nowa myjnia. Tu też większość ma myjkę pod domem i czegoś takiego nie potrzebuje. Co niektórzy z kolei nie widzą sensu mycia skoro chwilę potem obłocą sobie samochód na piaszczystej drodze. Może gdyby była automatyczna to by się przyjęła.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
BOJAŃSKA KUFLOTEKA!!!
To jest MEGA POMYSŁ.
Czas na crowdfunding ( społeczną zbiórkę pieniędzy) ja dam i 50 zł i będę miał może swój imieniny kufelek.
Do dzieła!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
zaproponujcie zrobienie chodnika do kościoła i mogę się założyć że taki projekt by wygrał. Wszyscy by szli jak baranki po sznurku na głosowanie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przede wszystkim głosowanie na budżet obywatelski powinno być umożliwione w miejscu zamieszkania np. w Zespole Szkół.

Przecież część ludzi pracuje, kończy o różnych godzinach, mogło nie zdążyć. Ja np. nie dostałem wolnego a chciałem oddać swój głos.
Kolejna część ludzi nie ma jak dojechać do Szemudu. Przecież rowerami nie będą jeździć wcale się im nie dziwie.

Mobilizacja mieszkańców Jeleńskiej Huty robi wrażenie. Zwłaszcza że mieszka tam 100 mieszkańców. Chyba że nie tylko mieszkańcy tejże miejscowości oddawali na nią głos:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja może zakończę tę dyskusję
siłownia była 1:etapem kolejnym to plac zabaw i plac do jazdy na rolkach i deskorolkach całość miała być oddzielona od drogi zielenią miał być to plac dla całej rodziny (wszystkich pokoleń )

Oczywiście chodnik jest bardzo ważny ale do informacji do Koleczkowa jest do położenia, a Dobrzewino jak powstanie S6 w i jest to droga wojewódzka i nie można sobie w projekcie obywatelskim takich projektów zgłaszać bo są obwarowane wieloma dokumentami projektowymi i zgodami

Może pomysł nie trafiony dla wszystkich ale od czegoś trzeba zacząć

Dzięki za wszystkie głosy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Koinonia Jan Chrzciciel: zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym (3 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji...

do góry