Widok

Badanie na refluks-kontast

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
pytanie do mam dzieciaczków z refluksem. Czy robiłyscie badania, jesli tak to jakie ? Moja mała weszła w 8 miesiąc i borykamy sie z tym problemem. Przyjmuje debridat, pomaga, ale są dni, jakby preparat w ogóle nie działał... Może króraś z Was robiła badanie kontarstem w przychodni Szpitala Wojewódzkiego?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm...stwierdzenie refluksu bylo poprzez usg,ale pozniej juz zadnych badań nie robilam.w sumie po co i jakie???

Refluks sam minął.podawalam debridat,karmiac trzymala w pionie prawie,a przede wszystkim dziecko spalo pod kątem 45 stopni,nie na plasko.

Jedyne co zalecono to sprawdzac co jakis czas czy refkuks sie zmniejsza robiąc ponowne usg,ale nie robilam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Justi, zaleceń sie trzymam.(karmienie, układanie wyżej do snu itp.) . Po jakim czasie u twojego dziecka refluks sam minął? Martwi mnie to, ze mała ma ciagle niedowagę, choć reszta rozwoju jest prawidłowa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u Sarki refluks minął w polowie 5 miesiaca.niedowagi nigdy nie miala.niestety refluks u kazdego mija w innym czasie.z tego co slyszalam to moze trwac naprawde dlugo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i to mnie martwi, poza tym moja mała potrafi "odddać " nawet godz., półtorej po posiłku. mleko zageszczam jej kleikiem, w ogóle podaje dużo gestego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie dzisiaj mieliśmy USG jamy brzusznej :) Pani Dr potwierdziła refluks :P

ale jak powiedziała - większość dzieci go ma... nie wszystkie korzystają ze swojego "prawa" do ulewania ;)

wg Jej podręczników - refluks powinien zaniknąć jak dziecko skończy 2m-ce :P praktyka pokazuje, że może być do 9-10 m-ca życia...

o ile dziecko dobrze się rozwija, przybiera na wadze itp. - to nie ma powodu do niepokoju :)


co do leczenia - to pediatra musi zadecydować CZY coś z tym robić, cz czekać aż samo przejdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, a gdzie robiłaś badanie usg?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w LuxMedzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm. mojej małej zapisała na razie Debridat, ale mam skierowanie do poradni przy wojewódzkim z badaniem na kontast. Mała miała robione usg po urodzeniu w szpitalu i nic nie wykryto. Teraz tak sobie mysle czy nie powtórzyć usg. Moge zapłacic, u kogo robiłas to badanie w luksmedzie ? To jest przy Akademii Medycznej ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak - to jest w okolicy AM :)

bardzo sympatyczna, młoda Dr :) z suuuper podejściem do dziecka :) Dr Beata Krzysztofowicz :)


całodobowa ogólnopolska rezerwacja:
0801-80-08-08 (ze stacjonarnego)
22 33-22-888 (z komórki)


tylko na infolinii wprowadzili mnie w błąd - kazali przywieźć głodne dziecko :P maksymalnie długo po jedzeniu :P
a Pani Dr kazała Gabrysia nakarmić :) więc przed samym badaniem dostał butelkę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy potrzebne jest skierowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek też ma refluks i też ma 8m-cy.

Badanie robiliśmy w Endomedzie - u dr Kosiaka - podobno najlepszy spec od usg (potwierdzam;-)
On już na samy badaniu - byliśmy 2 razy - jak mały miał 3m-ce i 6m-cy - powiedział, że refluks jak byk!!!...ale sam z siebie nie zalecał leczenia tylko układanie wyżej pionizowanie i takie tam.
My jednak byliśmy u lekarza, który prowadził tez leczenie refluksu u córci koleżanki - i od 2 miesięcy bierze lek Gasec.

Lek sam w sobie nie leczy refluksu (bo tego się nie da wyleczyć podobno) ale łagodzi nieprzyjemne dla dziecka objawy. I u nas troszkę pomógł. Zagęszczamy tylko kleikami, mały sporo siedzi, nie baraszkujemy z nim po jedzeniu i z każdym dniem coraz mniej ulewa.

I robiliśmy tylko usg - ale faktycznie tuż przed badaniem trzeba nakarmić.

I czekamy aż to minie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam skierowanie, bo tam przyjmuje nasz pediatra :) (abonament)

bez skierowania - idziesz prywatnie i płacisz za badanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
E-Milka - na usg na pewno widać będzie refluks, nie trzeba żadnych kontrastów.....szkoda męczyć maleństwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam dopisać - zalecane jest układanie do snu(po jedzeniu) na prawym boczku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mam abonament od niedawna i byłam u dr Tosik. Niestety nie dała mi skierowania :( Mój synek ma 15 miesięcy i nadal mu się wszystko cofa, więc chciałam zrobić kontrolne usg. To w sumie do d... taki abonament skoro nie można dziecka przebadać :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badanie w kierunkiu refluksu nazywa sie ph- metria wklada sie cieniutka rureczke dziecku przez nosek do przelyku do tego jest specjalny przyzad ktory mierzy ph. zaklada sie to np w poniedzialek wieczorem w znieczuleniu oczywiscie i wyciagaja w srode caly czas jest sie pod kontrola lekarza w szpitalu. Badanie to wykonuje dok Sobkowiak na Polankach trzeba miec oczywiscie skierowanie. Usg nie daje 100 % pewnosci czy dziecko ma refluks. Ja ide z synkiem w styczniu na to badanie mielismy isc teraz ale jest po adenotomii i musimy odczekac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my chodzimy do Dr Szabunio :) i do LuXMedu i do Przychodni na Piastowskiej :)

dostaliśmy skierowania na echo serca, usg brzuszka, posiew moczu, do neurologa :) żeby wszystko posprawdzać kontrolnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja już nie wiem. Ja chciałam jeszcze zrobić usg węzłów chłonnych, bo od 10 miesięcy ma powiększone i do tego ostatnia morfologia to też nie dostałam, bo tak ma być. Chyba wrócę do rejonu, bo tam szybciej uzyskam skierowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
E-Milka a jak podajesz debridat, samo czy do mleka???? bo ja daje do mleka ale mała nie bardzo chce wtedy jeść
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabryś też dostawał Debridat - ale wtedy jeszcze ze względu na kolki :) miałam podawać 10-15 miniut przed jedzeniem :) bardzo go lubił ;) taka słodka pomarańczka :)


Magda - tylko mi się wydaje, że w LuxMedzie musisz mieć "ich" skierowanie...
a w normalnych przychodniach NFZ - są dłuższe terminy oczekiwania na badanie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola, podaje Debridat z mleczkiem.Tz. Robie normalna porcje mleka i część odlewam, jakieś 30 ml, do tego debridat i najpierw to daje do jedzenia małej. Bo nie zawsze mała opróżnia butelke do końca. Samego preparatu nie chce, chyba jest dla niej za słodki ;)

Badanie ph metria mnie przeraziło, chyba na razie sobie odpuszczę i jeszcze poczekam.

Mocno ulewają Wasze dzieciaczki? U mojej małej jest tak :
czasem bardzo ulewa ( a raczej chluśnie), ale sa też dni , kiedy prawie wszystko zostaje w brzuszku. Bywa i tak, że po godzinie od posiłku zwróci 1/3 posiłku. Najgożej jak pije sok lub wodę na 90% odda tego połowę.
Nauczyłam sie dawać jej napoje na spacerze, wypija 80 ml soczku i zasypia na 2 godz. Żoładek strawi to tej pory :)

O usg pogadam z pediatrą. Tylko tak sie zastanawiam co ono da, czy tylko potwierdzenie refluksu czy też określi jej stopień ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

do góry