Widok

Banino, jak tam się mieszka?

Czy jest tutaj ktoś, kto tam mieszka? Jak tam się żyje? Chętnie poznam zalety i wady. Z góry dzięki za pomoc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chętnie również poznam opinię, za rok też będziemy mieszkańcami Banina:)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Samoloty są bardzo głośne, bo startują zazwyczaj w tamtą stronę. Ludność z dziada pradziada tubylcza bywa irytująca, chyba że komuś odpowiada folklor katolickiej wsi polskiej, wtedy może być ok.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11
chyba troszeczkę przesadzasz.I z samolotami i ze społecznością. Samoloty są głośne,owszem,ale tylko po jednej stronie Banina. Ludzie-wiadomo-wszędzie znajdzie się ktoś irytujący,nawet w najlepszym mieście czy wsi. A Ty Joanno jesteś tego idealnym przykładem.Bo mam nadzieję że jesteś mieszkanką Banina. W innym przypadku-skąd ta opinia??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Właśnie zastanawiały mnie te samoloty... Rzeczywiście jest az tak źle? Którą część polecacie, jeśli polecacie, jakiego dewelopera?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak wieś się nie podoba to wrócić to miasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
to zależy czego oczekujesz. Brak tutaj większości wygód miasta - nie ma dróg, jak popada to na spacer chodzisz w kaloszach bo naokoło sama rozwodniona bagnista glina, dość mało sklepów no i bez samochodu ani rusz. Samoloty słychać, to prawda. I czasem nie można przez ten hałas rozmawiać stojąc w ogrodzie. Tubylczy mieszkańcy, choć to tacy co mieszkają tu góra 3 lata ;) niestety ku mojemu zdziwieniu nie zawsze nastawieni miło i pozytywnie. Większość sąsiadów (tych którzy byli przed nami) obojętna i nie nazwałbym tego życzliwą obojętnością ;)

ALE mimo tego wszystkiego żyje mi się świetnie. Wszystko co opisałem powyżej jest uciążliwe, ale posiadanie własnego domu z ogrodem, w mimo samolotów cichej okolicy (wolę samolot raz na jakiś czas niż ciągły hałas ulicy, tirów i autobusów) to jest to. Dziecko zachwycone, w okolicy konie, krowy, kury i inne zwierzęta które uwielbia ;) jest dobrze. Mimo wszystko : )
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
mi samoloty nie przeszkadzają,ładnie wyglądają i słychać je nie tylko w baninie. A w sumie cicho tutaj. Minus to komunikacja, trzeba mieć samochód, zwłaszcza w nowej części banina. Sąsiadów w blokach to miłych też nie ma za bardzo, a tu ma się spokój bo każdy jest panem swojego kawałka ziemi. Drogi gruntowe ale to się zmieni i kiedyś kanalizę zrobią. Sklepy czynne do 22 nawet w święta jak się podręczne rzeczy zapomni można podskoczyć, to jest fajne. Jak ktoś lubi miasto, to może być mu trochę nie tak ale do miasta blisko z drugiej strony. Jak ktoś chce mieć ciszę i święty spokój to miejsce dla niego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mieszkam od 1,5 miesiąca i przyznam że przez 3 pierwsze wieczory słyszałam samoloty a teraz nawet nie zwracam na to uwagi.

Co mnie wkurza - to zasięg :)

Reszta jest ok, wszystko na miejscy, złobek, przedszkole, szkoła, sklepy - jak na wieś uważam że jest ich na prawde sporo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
t-mobile ma zasięg bezproblemowy, internet też mi śmiga:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do plusów możemy zaliczyć też nowoczesną szkołę która właśnie powstaje oraz stację kolei metropolitalnej która będzie na styku Banina i Rębiechowa.

Mieszkamy dwa lata i żyje nam się bardzo dobrze.

Do minusów: brak chodników i błoto po opadach ;(

Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój mąż robił tam elewację na domkach w szeregowcach i stwierdził,że nie chciałby tam mieszkać.......
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7
Pyo, dziekuje za pokrzepiajaca odpowiedz:-) mimo wszystko chyba wiecej plusow z tego wynika. a jak z wykonaniem domow/mieszkan? jak wygladaja tam oplaty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
jak dla mnie zdecydowanie więcej plusów i nie piszę tego wcale dlatego, bo już kupiłem tu dom i "nie mam wyjścia". Jak mi się przestanie podobać, to bez wahania sprzedam i poszukam swojego miejsca na ziemi gdzie indziej ;) jak na razie czuję się tu świetnie, opuściłem "luksusy" mieszkania w środku Gdańska z pełną premedytacją i świadomością. I żałuję nawet że Banino nie jest jeszcze bardziej "niemiejskie" :)
opłaty - za krótko mieszkam żeby coś więcej na ten temat powiedzieć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Polecam, bardzo zadowoloni, od styćna... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piszecie o nowej części Banina... która to?
Budowaliście się sami czy kupowaliście od dewelopera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tuchomska, od dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jakiego? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przerażają mnie tylko wypowiedzi niektórych mieszkańców, którzy narzekają, że kupili domy/mieszkania, żyją tam parę miesięcy, a już coś im się sypie, wychodzi, wilgoć, grzyb itp. Znacie takie sytuacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tuchomska- bylo troche ale teraz jest ok..... :)
Generalnie jest ok, mieszka se BD, susjedy BD..... superca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mieszkam na Tuchomskiej od 9 miesięcy ... i nigdy nie widziałam u siebie grzyba i jakis innych nie domówień .... dla mnie jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a od kiedy Tuchomska to nowa część Banina?

Nowa część Banina to np pszenna w sensie 7niebo .. itp czyli jak najdalej od centrum Banina:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szukam wolnostojącego domu, na dużej działce....zaczynam poszukiwania...polecacie coś? będę wdzięczna...pozdrawiam mieszkańców Banina...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
prawda jest taka, że deweloperzy budują i sprzedają szybko, bo potrzebują szybkich pieniędzy. A nowym właścicielom bardzo się spieszy żeby jak najszybciej się wprowadzić - co jest absolutnie naturalne
ALE tu niestety ta najtrudniejsza część, trzeba wykazać się cierpliwością i dać budynkowi wyschnąć. Oznacza to grzanie i wietrzenie, grzanie i wietrzenie (wietrzenie oczywiście w suche dni). Woda technologiczna (z tynków, wylewek etc) MUSI odparować i wydostać się z domu zanim zaczniemy coś w środku robić.
Moim zdaniem jeśli na odbiorze wilgotność w pomieszczeniach jest >50-60%, nie można odbierać domu tylko przymusić dewelopera aby wstawił maszyny do odciągania wilgoci. Odebrać dom dopiero gdy wilgotność w powietrzu w pomieszczeniach stoi na poziomie 40-50%
a i tak po odbiorze trzeba grzać i wietrzyć... bo schnięcie to długotrwały proces. I o ile deweloper nie spieprzył i nigdzie nic nie cieknie, grzyb ani wilgoć się wówczas nie pojawią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
a według ciebie jak długo trzeba czekać po odbiorze takiego mieszkania? ja w sumie ejstem takiego samego zdania co ty, ale fachowcem nie jestem i nie mam pojecia ile trzeba odczekac... narazie czekam od listopada 2012 ... i z malowaniem scian mam zamiar poczekac do kwietnia 2014 wystarczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli grzane i wietrzone to spokojnie starczy ;) ale zawsze najlepiej zeby obejrzal i wypowiedzial sie fachowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w Baninie jest dużo domów do sprzedania z drugiej ręki, wystarczy się przejechać i rozejrzeć...a to rozwód, a to firma padła, a to przeinwestowane...takie życie, na mojej ulicy są co najmniej 2 do sprzedania...co rozumiesz przez dużą działkę? hektarów, to tu raczej nikt nie ma;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
piękny duży dom w stanie częściowo wykończonym w środku (schody podłogi, drzwi) przy Źródlanej 12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, jak tam w Baninie po nocnej ulewie?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
śpiąco...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
bywało dużo gorzej ;) tzn bez kaloszy na spacer z psem nie wyjdziesz, ale akurat u mnie brak podtopień etc (mieszkam na wzgórzu, może dlatego, dodatkowo, mam wokół domu opaskę i studnie chłonną więc cała woda z dachu i podjazdu odprowadzana jest tam)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ktoś z Was mieszka na przykład przy ul. Halnej w domach budowanych przez Dalmax?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Rodzinnym pełen luzik :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Luzik ......????? o czym myślisz ? bo ja mam wrażenie że mieszka się tam jeden na drugim zbyt gęsta zabudowa jeden drugiemu zagląda w okna nie mówiąc że wdomu mówi się szeptem by sąsiad nie słyszał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mam kolejne pytanie, czy w Baninie jest jakiekolwiek oświetlenie ulic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
na większości ulic tylko, gdy jedzie po niej auto z włączonymi światłami...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem mieszkanką ,
ale to na co narzekacie czyli błoto i wodę
ja mam na swoim osiedlu w środku miasta tyle razy ile popada.
Spędziłam w gościnie tydzień na samym początku Banina i mi
samoloty nie przeszkadzały. Na początku były nawet pewną atrakcją.
Fakt ,że osiedle domków to dla mnie jeden na drugim stoi , ale jest
mnóstwo domów z tzw drugiej ręki i można coś utargować z ceny.
Jasne jest ,że Banino się rozwija i infrastruktura jest robiona na bieżąco
ale coś za coś. Mieszkasz w domu ,masz ogródek itd .
Pamiętam jak wyglądała Osowa 15 lat temu ,przejedźcie się
za 10 lat Banino wchłonie Gdańsk ,a wy będziecie mieszkali
w dzielnicy willowej :-)
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
to chyba tylko wrażenie.

Ja wybierałem miedzy mieszkankiem w Gdańsku w bloku w nowym budownictwie z wadami i zaletami z tym idącymi,a mieszkaniem/domkiem za miastem ze względnym spokojem i kawałkiem trawniczka.

Właśnie to w Baninie znalazłem. Lubię swoich sąsiadów, mam z nimi kontakt i celowo zamieszkałem właśnie TU a nie np w Małkowie, w domu 160m na 1000m działce , gdzie zdecydowanie byłbym nieco odizolowany i odgrodzony od sąsiadów.

Jak będę szukał ciszy i spokoku, zaszyje się w borach .
Póki co zdecydowanie wiecej widzę plusów Banina niż plusów z mieszkania np w Gdańsku.
... ale każdy robi to co lubi :)

Pisząc o luziku miałem na myśli brak zproblemów z błotem, dojazdem itp . po ostatniej burzy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Firma Dalmax buduje na Wzgórzu. Czy coś wiecie na temat tej firmy? Jestem zainteresowany kupnem mieszkanka na poddaszu. Jak dla mnie to bardzo dużo pieniążków i boję się na każdym kroku :). Jak z TP w Baninie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie lepiej wybrać miejscowość z pełną infrastrukturą jak np. Żukowo, Pszczółki, Kolbudy??? gdzie nie ma problemów o których tu piszą mieszkańcy Banina?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
sorry kolbudy? pszczółki to odludzie totalne i za daleko, żukowo może i większe ale ja wolę bliżej gdańska. Wszystko zależy gdzie się spędza czas,pracuję w Gdańsku i mam wrażenie,że w Gdańsku mieszkam tak naprawdę, do pracy mam 30-45 max przy dużych korkach, tak to i w 20 dojadę samochodem. Fakt miejski gdański autobus za często nie jeździ jakby coś z samochodem się stało ale myślę że i to się zmieni. Przecież buduje się nowa podstawówka z gimnazjum, przychodnię lekarską mamy, bibliotekę, sklepy do podstawowych zakupów czynne nawet w święta, weterynarza, fryzjera, dentystę, miejsca gdzie można zjeść lub zamówić sobie jedzonko do domu itd...
Ja akurat mieszkam na dużej działce, dom z wtórnego zakupu, sporo tu takich.

Banino jest dla tych co są trochę związani z miastem i lubią miejski styl życia, bo blisko Gdańsk ale chcą mieć też swoją ostoję i świety spokój w swoim domu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam!

Jestem zainteresowana kupnem domu od dewelopera siódme niebo na ulicy pszennej. Czy ktoś mógł by się podzielić wrażeniami? Zalezy mi zarówno na tych co się dzieje w domach po odbiorze i jak wygląda sytuacja z deszczówką. Z tego co czytałam nie jest podobno za wesoło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
masz na myśli domek szeregowy na pszennej? też byłam zainteresowana tym mieszkaniem bo nawet ciekawie wygląda i jest super dojazd.Ale...no właśnie komfort mieszkania pod dużym znakiem zapytania ,zero prywatności rozmowy w domu prowadzisz szeptem i przy zamkniętych oknach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Baninie buduje sie dużo domów. Zobacz MARSOL i Chmare.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
My mam odbiór domu komfortowego pod koniec sierpnia, jak na razie wszystko przebiega ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też planujemy dom komfortowy :)

Z tego co się dowiadywałam od znajomej która mieszka na ulicy równoległej do pszennej mowiła że tam gdzie budują teraz to drugie osiedle zawsze było sucho - były tam pola uprawne.

A jeżeli chodzi o bliskośc sasiada to lepsze to niż zatłoczone miasto, i np. dziewiąte piętro w starym bloku w podobnej cenie. Na willę z ogrodem obecnie mnie nie stać :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
a te domy komfortowe w baninie tu u jakiego dewelopera i jaka nazwa osiedla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pola uprawne też są na glinie. Jeśli było "sucho" to dlatego że woda odpływała gdzie indziej. Jak postawicie tam dom i ogrodzicie swoją działkę płotem, o ile nie zrobicie nielegalnego odpływu wody na ulicę albo legalnej prawdziwej studni chłonnej (z dokopaniem do warstw wodnoprzepuszczalnych) to na tym kawałku ziemi nie będzie sucho...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylas kiedys w Kolbudach? Banino to przy Kolbudach zapyziala dziura
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

Meble ogrodowe (48 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...

do góry