Widok

Banino kościół, parafia Banino, Ksiądz z Banina przerost ambicji nad treścią.

Dla kogo jest ksiądz dla wiernych?
Czy wierni dla księdza?
Wymysły księdza z Banina.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12
Jaśniej napisz o co chodzi bo nie wiem czy śmiać się czy płakać :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wymyślanie jakie trzeba spełnić warunki żeby przystąpić do bierzmowania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
ale o co chodzi? Można jaśniej?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na przykład chwalenie się tym że nie dopuścił dziecka do pierwszej komunii świętej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

to prawda, sama slyszalam z rodzina na koledzie, nie tylko jedno dziecko jest kilka, znamy nawet nazwiska,ale nigdy nie wracalismy do tego watku, poprostu parafia Banino to jest to np. 5 lat temu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matylda kościół traktuje jak supermarket.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
W sumie jest to trochę supermarket, idziesz, marnujesz czas, zostawiasz kupę kasy, a i tak jesteś zawiedziony z poziomu obsługi.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 15
Wygrałeś :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

kupę kasy czyli ile? na tacę dajesz 10 zł 20 zł czy 50 gr.? za mszę (jeśli dajesz na mszę) to ile dajesz . Ja daje 100 zł. Czy to dużo nie. Policzcie sobie 100 zł za ponad półgodzinną mszę. Z przygotowaniem i zakończeniem to godzina. Mszy w tygodniu jest 3 . Księży jest trzech . Ale ludzie dają i po 20 zł i nie słyszałem aby ksiądz kręcił nosem. Obowiązkiem katolika jest utrzymać księdza . ksiądz nie jest zakonnikiem więc ubóstwa nie ślubuje. Musi też szybko dojechać do gdańska czy gdzie indziej więc w 21 wieku samochodu też potrzebuje. A co do sakramentów. Jak ktoś nie jest dojrzałym katolikiem to dlaczego mialby iść do bierzmowania ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Właśnie o to chodzi że to raczej ksiądz traktuje kościół jak swój prywatny Folwark.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
Matylda na pewno nikt nie zmusza ciebie aby twoje dziecko bralo sakramenty w parafii w Baninie !!! A najlepiej zmian wiarę , gdzie nic robić nie będziesz musiala, i nie szerz propagandy,
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12
Sama nie szerz propagandy jak nie wiesz o co chodzi to milcz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Matyldo jeśli chodzi o zebranie komunijne i niezbyt trafne i kulturalne wywody pewnego taty na forum publicznym, to może należy się zastanowić nad zmianą wyznania, a nie wyrzucać księdzu, że "nigdzie nie jest napisane, że aby przystąpić do komunii trzeba chodzić w niedzielę do kościoła".
W sumie nie jest napisane, ale to raczej katolicy prowadza dziecko do komunii, a w 10 przykazaniach stoi jak wół napisane "3. Pamiętaj abyś dzień święty święcił"
Aby być katolikiem trzeba zachowywać przykazania więc i uczestniczyć we mszy świętej w niedzielę i święta z dzieckiem, które ma przystąpić o komunii, to oczywista oczywistość.
Ale jak robi się "Przyjęcie" bo dziecko kasę od wujków i c*otek dostanie i tylko po to, to rzeczywiście, ten wymóg może być dramatyczny do wykonania :D ale nie należy dziwić się księdzu, że wymaga przestrzegania prawa Bożego :D bo to kpina jakaś jest :D
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 6
Skoro piszesz ze księża przestrzegają prawa Bożego, to skąd w kościele w kościele jest pedofilia ,karteczki i podpisy? Bo Bóg tak chciał ?!!! A gdzie jest zaufanie do bliźniego? A i jeszcze na koniec prezent dla księdza za przygotowanie dzieci ,to do szkoły przychodzi charytatywnie?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 20
ale skoro tak twierdzisz,ze w kościele samo zło, to po co twoje dziecko ma iść do komunii? dla kasiory od wujków i c*otek? Dla zdjęć na nowym Quadzie żeby przyszpanowac koleżlkom z klasy? Szanuj poglądy innych tolerancja kolego :)
Takie samo pytanie można zadać w innym kontekście: Czemu pedofilia jest wśród nauczycieli wśród lekarzy, w różnych środowiskach mających kontakt z dziećmi?? Zastanów się, myślenie nie boli :)
Zaufanie do bliźniego :) wystarczy poczytać to forum, aby stwierdzić że nie jesteście ludźmi, którym można by ufać w jakiejkolwiek kwestii :) Chce dziecko posłać do komunii - to ja chce czegoś od kościoła, nie kościół ode mnie, to ja mam spełnić pewne warunki, nie podoba się? Jest wiele innych wyznań gdzie można znaleźć ukojenie :) Czyli generalnie WYPAD :)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zachęcam do czytania Pisma Świętego :-)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
no również zachęcam "pamiętaj abyś dzień święty święcił" :) jest jeszcze prawo kanoniczne i inne różne wykładnie kk więc jakby dzieciak, który nei uczestniczy we mszy świętej w niedzielę raczej do komunii nie powinien zostać dopuszczony to jest proste.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przystapienie do każdego sakramentu jest twoim wyborem nikt cie nie Zmusza , nie musisz chodzić do kosciols i rzucać na tacę .zspisz się do świadków Jehowy , to bedzuesz musical chodzić po domach to wylejesz zale !!!!"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chrzest to też Twój wolny wybór?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znasz jakiegos ksiedza pedofila ze wszystkich parafii do ktorych nalezales w swoim zyciu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trynkiewicz tez byl ksiedzem? ? Bo odnosze wrazenie, ze tylko ksieza sa pedofilami. A pedal wedlug Ciebie to normalna rzecz normalna czy nie. Bo Ty to chyba taki bardziej nowoczesny jestes odnosze wrazenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekaw co w przypadku gdy jedno z rodziców jest innej wiary.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdy jeden z rodziców jest innej wiary to przy ślubie czy chrzcie dziecka zaznacza się, że nie będzie sprzeciwiał się aby dziecko było wychowywane w wierze katolickiej.
Należy się zastanowić nad tym po co dziecko ma iść do Komunii??? Dla prezentów i tego żeby rodzice mogli się pochwalić że zrobili imprezkę po kościele. I wtedy jest lans i szpan, że się zrobiło w knajpie.
Zachowanie i pytanie niektórych rodziców pozostawiają wiele do życzenia i dziwie się co robią w kościele. Nie wiedzą gdzie jest zakrystia w kościele, bo się zastanawiali gdzie mają iść po deklarację do księdza. Na zebraniu się pytają kiedy są jeszcze Msze w niedziele???? To nie wiedza tego? Świadczy to o tym, że nie chodzą do kościoła, a teraz nagle zapałali miłością do kościoła bo jest Komunia i nie wypada nie puścić dziecka do Komunii, bo co ludzie i sąsiedzi powiedzą. Naprawdę należy się nad tym zastanowić.
A mieć pretensje do księdza, że wymaga pewnych rzeczy, to trzeba mieć tupet. Ten wspaniale krzyczący tatuś na zebraniu dał popis niezły. W każdym kościele jest taki wymóg, a poza tym jeżeli się chodzi co tydzień do kościoła na Mszę niedzielną to nie jest to jakimś wielkim wyczynem, że trzeba nadal chodzić i iść po Mszy po obrazek. Widać po zachowaniu szanownego tatusia, że dla niego to będzie wyczyn pojawiać się w kościele co tydzień i na każdym zebraniu będzie dawał podobny popis. Żenada... Najlepiej dla takich ludzi to jakby sobie przyszedł 13 maja w dzień Komunii i ksiądz by dziecko przyjął do Komunii a tatuś byłyby zadowolony. Trzeba się cofnąć pamięcią do tego czasu jak samemu się szło do Komunii, czy nie było tez tego że należało uczestniczyć we Mszach??? Nie było modlitw do zaliczania??? Naprawdę w tej chwili w innych kościołach są spotkania co tydzień w kościele, i różaniec czy droga krzyżowa są kilka razy w tygodniu. Więc nie narzekajmy. A jak komuś takie coś nie odpowiada to nikt nikogo nie zmusza...
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2
za moich czasów, czyli lat temu ok 20 to tylko dzieci musiały chodzić do kościoła i po podpisy, rodzice nie musieli. Rodzice często pracują w niedzielę i nie zawsze mogą uczestniczyć we mszy, ksiądz tego nie rozumie chociaż sam jest w pracy i zarabia pieniądze.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 13
To dziecko ma chodzić na mszę, ty nie musisz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
W slobote o 18 jest msza z niedzielnym czytaniem, można iść na tą :P
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale pierwsza msza jest o 7 a ostatnia i 17 .i sobotnia zalicza się do niedzielnej dla chcącego nic trudnego, jeśli ktoś szuka problemu zawsze go znajdzie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeśli ktoś stoi przed kościołem to msza jest "zaliczona", czy nie? Bo jeśli tak, to jak daleko od kościoła można stać, żeby ksiądz był zadowolony? Stolik w barze "U Daniela" mieści się jeszcze w tym zasięgu?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale nikt cie nie zmusza do uczestnictwa we mszy nie myl sakramentów z przymusem edukacyjnym.przystepiwanie do sakramentów i uczestnictwo we mszy jest twoim wyborem , i to co e tym czasie TY porabiasz podejrzewam większość osób GRZEJE :-) :-) :-) :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na szczęście już od dłuższego czasu nie marnuję na to czasu, ale zastanawia mnie zawsze ta spora grupa stojąca prze kościołem. Jeden gada przez komórkę, drugi popala papieroska, trzeci z czwartym z czegoś się śmieją. Taki to obraz statystycznego Polaka-katolika.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

całą niedzielę pracują i to oboje? jest też msza wieczorna albo sobotnia wieczorna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawe ile z tych bogobojnych, komunijnych owieczek, wypychanych na siłę przez rodziców do kościoła, za 12-15 lat będzie tak czynnie uczęszczało we mszy?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już w rok po komuni owieczki oddalają się od kościoła
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
no jak to przecież rocznica jest i kolejna biba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zaden
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ile? Myślę że Ci, których dobrze w wierze wychowali rodzice :)
Chodzę co tydzień i we wszystkie dodatkowe święta... żyje i nic mi się nie stało. Nie spalili mnie w kościele, ani żadnej krzywdy nie zrobili. Trzeba sobie jedynie zadać pytanie czy idzie się tam/lub nie idzie bo mi karzą, albo bo ksiądz jest taki czy inny, czy idzie się bo czuję się taka potrzebę - potrzebę przebywania z Jezusem :) !
Życzę wam, abyście doszli do takiego punktu w jakim jestem ja :) - fajne uczucie :) spokój, przepełniona Jego miłością :) polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kościołem są chrześcijanie a nie budynek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mam jeszcze pytanie ilu z was którzy piszą i polubili wpis typu że komunie to rodzice robią dla imprezy i prezentów, podzieliło się tymi prezentami z biedniejszymi. Ja się nie dziwie że rodzice robią jak to nazywacie imprezę np: z komunii. Bo niejednokrotnie jest to okazja by przynajmniej raz w roku a często i rzadziej spotkać się z rodziną. Ilu z was odmówiło przyjęcia prezentów i nie robiło żadnej imprezy. Ilu z was nie uczestniczyło w takich imprezach i nie dawało prezentów. Jak jesteście tacy przeciwni takim spotkaniom (imprezą) związanymi z sakramentami to ma nadzieje że w trakcie czy to chrztu, komunii, bierzmowania, związku małżeńskiego, nie robiliście żadnych imprez i nie braliście prezentów, a jak na nich byliście to że nic wystawnego nie daliście. Przecież przyjmowaliście - uczestniczyliście w sakramentach dla siebie a nie dla imprezy.
Ja nie wstydzę się przyznać że podczas takich sakramentów biorę udział w takich spotkaniach (imprezach) bo jest niejednokrotnie moment do spotkania się z rodzina.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Świetnie Matyldo,że coś napisałaś,a teraz poprosimy jeszcze ,przetłumacz to nam złotko na język ojczysty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakbys zgadla ze ja zadnego weselicha nie robilem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba pani matylda czegoś nie zrozumiała. Impreza czyli tzw przyjęcie może być i fajnie jest spotkać rodzinę w komplecie a dla dziecka dostać jakiś prezent od wujków i c*otek czy dziadków ale najważniejsze jest przeżycie duchowe. Jeżeli ktoś potrzebuje komunii nie z powodu przeżycia duchowego tylko dlatego, że jest pretekst do spotkania i do tego aby nie być na językach że córunia nie była do pierwszej komunii to jest to złe. Pamiętam z dzieciństwa, że jak bylem u pierwszej komunii (było to dla mnie wielkie przeżycie) to prosiłem rodziców aby nie bylo alkoholu na przyjęciu ( w tamtych czasach to było wyzwanie). Z prezentó też się cieszyłem nie powiem ale po komunii pragnąłem codziennie przyjmować Jezusa. Taka dziecięca wiara czyli prwadziwa. Dziś jest gorzej czlowiek ma mało czasu i trudno się mu skupić. Czasami żaluję, że to dzieciństwo i wiara dziecięcka odeszly. Z pozdrowieniami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1


"wiara dziecięcka" -typowy zryty łeb,wszystkie te wpisy pokazują tylko jak przerażająca jest indoktrynacja młodych naiwnych ludzi.
Wypisują potem takie brednie o jezuskach itp. a każde słowo krytyczne dotyczący sekty-wspólnoty-kościoła wyzwala u nich strach i agresję wewnętrzną co bardziej ograniczone jednostki uzewnętrzniają te emocje,przykładem radiomaryjni od złodzieja i krętacza z Torunia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ksiądz jest tylko i wyłącznie do strzyżenia owiec. Ot poborca daniny.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9
Wszędzie są jakieś zasady,które powinno się przestrzegać. Kościół i księża do niczego nie zmuszają, wolna wola a najwięcej krzyczą Ci co nie chodzą do kościoła. Krzyczą jak dużo dają na tacę a nie dali nawet złotówki. Nie chcesz nie chodż i nie plotkuj na księży.Po co Ci Komunia, Bierzmowanie, Slub skoro nie lubisz kościoła?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może nie chodzą, bo stwierdzili, że bajki o gadającym wężu i chodzeniu po wodzie są dobre dla małych dzieci, a nie dorosłego człowieka mającego choćby odrobinę oleju w głowie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jeżeli przypowieści traktujesz dosłownie, to co dopiero siedzi w Twojej głowie po takim "Czerwonym kapturku"...? Chłopie,sprawdz co znaczy symbolizm i przestań się błaźnić
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Czyli twój światopogląd kształtują przypowieści? Gratuluję. Obrażać ad persona nie będę, bo to domena tych, którzy co niedzielę śpiewają o miłości bliźniego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Gdzie wyczytałeś ,że napisałem słowo o światopoglądzie geniuszu?Umiejętność czytania ze zrozumieniem na wagę złota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Biblia to w skrócie historia Boga, który daje nam wolną wolę i na różne sposoby zabija wszystkich, którzy nie wykonują jego rozkazów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
valar morghulis :) Chyba inną biblię czytaliśmy :) może zabrałeś się przypadkowo za koran kolego?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie zabija bo dusza jest nieśmiertelna. skraca tylko cielesny etap życia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
mam nadzieję, że ktoś wreszcie rozprawi się z polskim klerem raz na zawsze ..

wystarczy zabrać coroczny fundusz kościelny a będzie kasa na wszystko ....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12
Wytatuowałeś to sobie gdzieś? Jak nie, to szybko geniuszu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ale czy jest ktoś na forum kto może odpisać dlaczego Ksiądz rozdaje obrazki tylko dziecią które przystępują do pierwszej komuni? ,czy dzieci z innych klas nie powinny też otrzymywać obrazków? .Dlaczego Ksiądz zapraszając swoich uczniów do kościoła zbiera pieniądze na tace?,przecież to jest msza dla dzieci i za to ksiądz w szkole dostaje wypłatę.taką samą jak inni nauczyciele tylko nie zapominajmy że taki nauczyciel ma na wychowaniu dzieci i dom do utrzymania .Czyli już będzie miał po raz drugi zapłacone . a na koniec prezent od rodziców za tak ładne przygotowanie dzieci do Komuni. Proponuje proszę Ksiedza ze jak rodzice przekażą Księdzu Pieniądze bądź będą chcieli kupić jakiś prezent to Ksiądz poprosi by kupi za to alby do Kościoła dla dzieci na przyszły rok dobre choć dziesięć sztuk a za rok powtórka, I zapewniam Księsdza że mieszkańcy Banina którzy mieli złe zdanie o Kościele je zmienią, i bedą zawsze o Księdzu miło wspominali nawet jak Ksiądz odejdzie .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie rozumiem tego psioczenia na kosciol. Nie jestes katolikiem, nie chodzisz do kosciola,nie dajesz na tace-twoja sprawa. Zyj swoim zyciem i daj zyc innym po swojemu. Niech kazdy robi tak jak uwaza za sluszne. Zlosliwe komentarze sa tu zbedne.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Przepraszam jak ciebie obraziłem,ale jestem zbłądzona owieczka i mogę chyba sie dowiedziec na jakiej zasadzie to obowiązuje! Czy dziecią z innych rocznikow obrazki się nie należą?czy pomysłem z zakupem alb do kościoła ciebie obraziłem?podejrzewam że nie masz dzieci bo jak byś je miał to byś wiedział ze zakup alby to następny wydatek i proszę nie pisać ze na knajpę jest!może ciebie stać na "lans i szpan"jak ktos miał napisane ale nie wszystkich jest stać na zakup Alby butów Świecy i tym podobnych zeczy do komuni i proszę nie obrażaj innych ludzi bo to chyba ty jesteś takim katolikiem jak opisałeś w swoim poście.Pozdrawiam ciebie serdecznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak chciałam tylko podpowiedzieć, że albę można pożyczyć (czasem nawet dostać) od kogoś miłego, a świeca jest przecież od chrztu św.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaspokoję ciekawość i zazdrość obrazkową - te obrazki to są zwykłe kartki z nadrukiem, ale zawistnik zawsze pozłacaną zobaczy :D warto chodzić na msze czasem, to by było wiadomo co dzieci komunijne dostają i czy warto się żołądkować :D WSTYD i wiocha :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Wyrażnie słyszałam jak ksiądz mówił, że obrazek dostanie każde dziecko.Dlaczego ktoś kłamie, może nie był w kościele i wymyśla głupoty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moi drodzy bracia i siostry chodzi o to by ksiądz zachowywał się jak prawdziwy pasterz. Że by to był ksiądz który zachęca do kościoła a nie zmusza. Ilu z nas już dobrze wie gdy jest do czegoś zmuszane to zupełnie działa to w drugą stronę. Ilu już wiernych jest zniechęconych do kościoła przez podejście księdza do wiernych.

I w nawiązaniu do tych co piszą i zamierzają odpisać to zmień kościół to trochę mi was żal, widać jacy z was katolicy zamiast jakoś wesprzeć swojego brata czy siostrę to sami ich odpychacie widać jacy z was katolicy

Czy komuś z was przeszkadzało, działa się jakaś krzywda za poprzednich księży, że nie było tyle wymagań by przystąpić do któregoś sakramentu.

Powiedzcie mi jaki sens ma udzielenie przez księdza któregoś sakramentu patrząc na to czy chodzi co Niedziela na msze. To nie ksiądz powinien nas już za życia rozliczać. Sami spójrzcie ilu z tych co chodzą co niedziele na msze, jak zachowuje się po wyjściu z kościoła jeden drogiemu nawet wyjazdu samochodem nie udostępni. Ilu z tych chodzących co niedziele żyje faktycznie zgodnie z przykazaniami Bożymi. Niejednokrotnie taka osoba kradnie czy bije w domu żonę, ale wobec księdza jest godna do sakramentu bo chodzi co Niedziele do kościoła. A ten co nie chodzi do kościoła w każdą Niedziele, za to nie kradnie nie bije żony nie zasługuje na sakrament.

Żal mi niektórych z was bo uczestniczycie w tych mszach ale nie słuchacie i nie zastanawiacie się nad tym co czyta ksiądz z pisma świętego. No i szkoda że sam ksiądz nie stosuje się do tego sam co czyta z pisma świętego. Nie na darmo w niejednym kościele nazywa się nas Parafianami, i zachęcam do zapoznania co oznacza słowo parafianin. W skrócie człowiek ociemniały. Więc ksiądz robi z wami co chce.
Niejedni w was łącznie z księdzem mówią jakie to mamy obowiązki, tylko skąd one pochodzą głównie z prawa kanonicznego. Dla nas wiernych to prawo jak każde inne powinno być wykorzystywane na naszą korzyść a nie na pokazywaniu władzy księdza typu ja ci dam sakrament lub nie. Ilu w was czytało prawo kanoniczne, chociaż jak wspomniałam nie jestem za nim a za pismem świętym. Przykład z prawa kanonicznego :
Kan. 874 - § 1. Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten, kto:
1 jest wyznaczony przez przyjmującego chrzest albo przez jego rodziców, albo przez tego, kto ich zastępuje, a gdy tych nie ma, przez proboszcza lub szafarza chrztu, i posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania;
§ 2. Ochrzczony, należący do niekatolickiej wspólnoty kościelnej, może być dopuszczony tylko razem z chrzestnym katolikiem i to jedynie jako świadek chrztu.
Ilu z was usłyszało od księdza że drugą osobą przy chrzcie może być świadek chrztu, nikt zapewne bo ksiądz interpretuje Prawo Kanoniczne tylko tak jak mu się podoba. Traktuje nas jak Parafian czyli ociemniałych z którymi może robić co chce.
Albo ile to trzeba zapłacić za pochówek, nie słyszeli co mówi papież Franciszek powinni się wstydzić za branie opłat.
Ja pragnę mieć księdza z powalania a nie zarządce firmy.

Dlatego zachęcam was do pisania co wam się podoba w kościele a co nie. I nie mylcie z pisma świętym, a chodzi o wymysły kościoła.
Ja bym chciała np.: zobaczyć jak ksiądz sam pomaga potrzebującym, dowiedzieć się czy zajmuje się na odzień. Jak zachęca wiernych do pogłębiania wiary, jakie sam daje przykłady swojej wiary i żyje zgodnie z przykazaniami Bożymi.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
Instytucja świadka chrztu dotyczy wyłącznie chrześcijan-niekatolików - prawosławnych i protestantów. Przecież wyraźnie jest napisane.

A odnośnie sakramentów - po co dopuszczać do Eucharystii lub spowiedzi kogoś, kto nie chodzi do kościoła? Czy ksiądz ma mu zanieść Ciało Chrystusa do domu, albo do stolika w barze u Daniela? Jeśli chory to owszem - ksiądz pójdzie. Ale jeżeli to ktoś, kto uważa, że mu się należy, a Panu Bogu III przykazanie już nie, to niech lepiej da sobie spokój.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
PAMIĘTAJ ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ to nie jest matylda prawo Kanoniczne, to jedno z przykazań, które Bóg przekazał Mojżeszowi wypalone na dwóch kamiennych tablicach na górze Synaj/Horeb podczas wędrówki Izraelitów do Kanaanu. Tekst dekalogu dostępny jest w dwóch biblijnych księgach w Księdze Wyjścia jak i w Księdze Powtórzonego Prawa i każdy średnio rozgarnięty parafianin wie skąd wziął się nakaz chodzenia co niedzielę do kościoła, może powinnaś sobie powtórkę zrobić, bo mogłaś jeszcze o jakimś ważniejszym z dogmatów naszej wiary zapomnieć :) o imprezce natomiast nie zapominasz, bo będzie okazja napić się z rodziną :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Akurat co ko księży to uważam, że w Baninie są najbardziej ugodowi i przystępni. Moje dzieci były tu ochrzczone i przystępowały do I komunii, więc cały proces "przygotowawczy" mam za sobą. Proponuję przystąpić do sakramentu w jakimkolwiek kościele w Gdańsku - zobaczysz jacy są inni księża i ile sztywnych procedur trzeba przejść. Nie dam złego słowa powiedzieć na księży z Banina
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
To co powiesz na taką sytuację. Moja mama dała mojej córce 5pln żeby na tacę dziecko wrzuciło. Ksiądz ofiarę wziął nachylił się w kierunku mojej mamy i powiedział: " Wydać resztę?" Nie wydaje Ci się że to był szczyt chamstwa ze strony księdza. Podejrzewam iż tego typu sytuacji było wiele więcej, które stawiają parafię w złym świetle. Szkoda, że na mnie to nie trafiło bo pewnie sytuacja zakończyłaby dużo ciekawiej. To że akurat w miarę szybko załatwia się chrzest czy inne posługi to nie zmienia faktu kim są księża w banińskiej parafii. Nie będę nazywał rzeczy po imieniu, bo zaraz owieczki staną w obronie pasterza :]
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
5 ZL zwariowałaś ja daje dzieciakom po 1 zl ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz powiedzieć ze sytuacja z wydaniem reszty miała miejsce w baninie.? Nie chce mi sie w to uwierzyć
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja również w to nie wierze. Absolutnie!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeden z duchownych potrafi tak sobie żartować ,,wydać resztę" przykre to.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może i tak powiedział, no i co z tego? To był żart sztywniacy haha :)
Jeden z księży jest bardzo wesołym, optymistycznie nastawionym do życia i o dziwo do ludzi człowiekiem, jest miły i żartuje w różny sposób.Jak sie komuś nie podoba to jego problem! Więcej luzu, nie wyszukujcie zła tam, gdzie go nie ma. Pozdrawiam z uśmiechem :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
bez przesady, jeśli tak faktycznie było, to jest to chamstwo a nie żarty
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na pewno nie było to złośliwe, ten Ksiądz już taki jest i już :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jaki ksiadz naucza katechezy w szkole w baninie i w Miszewie bo wiele złego slyszalam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

To nie puszczaj dziecka na religię, będziesz spokojniejsza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ksiądz, u którego trzeba trochę umieć a nie tylko ładnie Pana Jezusa kolorować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brawo! W końcu sensowne spojrzenie na Kościół , księdza. W Baninie mieszkam od niedawna, w kościele byłam raz i nie różni się niczym od pozostałych. Smutek, mamrotanie pod nosem, smutne śpiewy. Zawsze wychodzę z depresja a chyba nie tak powinno być. Ksiądz zjawia się nagle niezapowiedziany z kolęda oczywiście interesują go tylko pola które musi wypełnić w swoim magicznym zeszycie. Nic poza tym. Wychodzi niezadowolony bo kasy nie dostał a karta jeszcze płacić nie można. A może by tak chciał poznać wiernych i wpadł na obiad lub kolacje i pogadał poznał ludzi. A nie raz w roku po kasę. Ja dzień święty świece u siebie w domu bo nie pamietam aby gdzieś było dopisane...w kościele.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

zgadam się ..to nie jest kosciół żywy tylko infantylne odklepywanie formułek ktorych nie rozumieją..a szkoda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W domu Eucharystię można odprawić tylko, gdy ktoś ciężko chory jest. Widzisz ksiądz cię zaprasza co tydzień a nawet codziennie. Poczestowac cię chce tym, co Chrystus w Wieczerniku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak w domu święcisz to po grzyba ci kk i kolęda :) żeby sąsiedzi nie gadali chyba?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak tu czytam i czytam, a cos wam powiem, wiem ze ksiadz o ktorym sie tu pisze uczy , nikt mi nie ZABRONI ABY MOJE DZIECKO CHODZILO NA KATECHEZE, bo ta ocena i tak do niczego sie nie przyda, moze sobie postawic jedynke i tak dziecko przejdzie, nie liczy sie do klasyfikacji, ale ksiadz nie potrafi , oceniac - ciekawe szanowni panstwo, co na to powiecie, czy to rysowanie pana jezusa ? oceny takie klasowki 4 plus. 5 , 3 plus oraz przykazania zaliczone 5 szostek i 2 konkursy religijne (udział)i uczen dostaje 4 na semestr, co robi rodzic ? dowiecie sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niesamowity oscarowy wpis
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

On je dla mie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poznając wszystkie te budy.siedlisko zła.bowiem bo mieszkam tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wy się ludzie lepiej zajmijcie sobą.Aż żal to czytać.Jeden lepszy od drugiego.Lepiej oceniać kogoś niż samego siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja osobiście zachęcam wszystkich krytykujacych i rozczarowanych na sposób prowadzenia mszy,
Ilość datków,obrazki święte,dzień święty swiecil, temat pedofili itp porozmawiajcie i rozwiklajcie to przy okazji spowiedzi świętej . A nie zoladkujecie się opluwacie jeden drugiego na forach anonimowo .zadaniem księdza a raczej obowiązkiem jest wyjaśnienie tego typu spraw.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry