Widok

Bebilon pepti - od kogo zaświadczenie, recepta, zniżka??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny pomóżcie, byłam wczoraj u pediatry i musimy podawać Małemu bebilon pepti.
Recepty nie dostałam bo podobno zmieniły się przepisy i teraz pediatra nie może, także póki co muszę kupować w aptece 100 % płatne ..

i teraz pytanie, do tej pory myślałam/czytałam, że potrzebne jest zaświadczenie od alergologa, i wtedy pediatra może receptę wystawiać ..
a wczoraj pediatra mi powiedziała, że nie od alergologa, tylko od gastroenterologa

powiedźcie mi jak jest u Was?
pewnie troszkę poczekam na termin bo podobno są bardzo odległe, ale chciałam się zarejestrować a już sama nie wiem gdzie i do kogo ;)
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja alergolog dała nam takie zaświadczenie i twierdzi, że wystarczy...
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś jeszcze może wie??

do alergologa pewnie szybsze terminy
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy zaświadczenie od alergologa i pediatra bez problemu wypisuje bebilon pepti. Właśnie jutro idę do pediatry, także zobaczymy czy coś się zmieniło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sylwia, mi też się wydaje że alergolog daje zaświadczenie i pediatra wypisuje. i to zaświadczenie jest ważne 1rok-przynajmniej w naszej przychodni tak jest napisane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a najlepiej niech alegolog okresli w zawiadczeniu do kiedy ma pic pepti - tak zrobila nasza po tym jak ja prosilam o kolejne (poprzednie dostalysmy jeszcze przed zmianą przepisów), wypisala ze ma pić do 2 r. ż. - zeby miec spokoj ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super dzięki, w takim razie będę szukać alergologa ;)

i jeszcze jedno pytanie, orientujecie się pewnie ..

na jakiej podstawie alergolog stwierdza, że dziecko musi pić to pepti?
z wynikami badań iść ( będę jutro robiła krew, kał, mocz), czy namacalnie mam pokazać pieluchę z zawartością? :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinien albo przeprowadzić specjalistyczne testy (płatkowe na skórze, ale u całkiem malutkich dzieci się tego nie robi, albo badanie swoistych przeciwciał z krwi. Jeśli nie ma takich badań zrobionych to powinien przeprowadzić 3-miesięczną próbę eliminacji (wtedy jest recepta bez zniżki) i jeśli nie ma objawów to po tym czasie próbę prowokacji (czyli zacząć podawać normalne mleko) i jeśli objawy powrócą, to można taka próba jest dodatnia i można zacząć pisać na zniżkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak myślałam, że z alergologiem na nfz to więcej zachodu i papierologi będzie ;)

a kaska z pełnopłatnego mleka leci ;)

dzięki!
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w maju dostałam zaświadczenie od alergologa po tygodniowej próbie wprowadzania mleka AH, młody wtedy miał 1 rok - więc bez żadnych testów itp. lekarz na NFZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być mleko typu HA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wrócilismy od pediatry i dostaliśmy normalnie receptę na bebilon pepti:) za to na Xsyzal dostaliśmy 100% bez zniżki:( nie wiem czy to błąd lekarza, czy już nie dają zniżki:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez żadnego zaświadczenia??

no widzisz co lekarz to inny zwyczaj, zobaczę jakie terminy są do alergologa, najwyżej pójdę prywatnie i tak mi się to szybko zwróci, jak mam teraz placić 100 % :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia, nie. Wczoraj pisałam, ze mamy zaświadczenie od alergologa (~mama - to ja) z tymże ja nie muszę pokazywać go za każdym razem, bo mają wpisane w systemie. Lekarka mówiła mi, że zmienili przepisy i bez zaświadczenia od alergologa i wpisie, że dziecko ma n i e t o l e r a n c j e b i a ł k a pediatra nie wypisze recepty na hydrolizat! pomimo, że dziecko ma np. biegunkę, wysypkę itp. aha, maksymalnie do 1,5 - 2r.ż. wypisuja mleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na nfz czy prywatnie nie ma znaczenia, każdego obowiązują takie same zasady wypisywania recept na leki refundowane. Prywatnie po prostu szybciej się dostaniesz. To, że jedni piszą ze zniżką a inni nie nie wynika z "innych zwyczajów", tylko może nie każdy lekarz na bieżąco się orientuje, że nfz znowu coś zmienił i już czegoś nie można. Tylko niestety mogą się dowiedzieć, że byli w błędzie w przypadku kontroli z nfz i to może być bardzo bolesne :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci? (7 odpowiedzi)

Jestem kobietą w wieku wychowawczym. Nie mam nic przeciwko dzieciom. Mam swoje powody, żeby ich...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

do góry