Widok

Bezprzewodowy internet w Baninie

Witam.

Jak w Baninie w okolicach Pszennej, Rozanej chodzi bezprzewodowy internet z modemu lub routera LTE?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z LTE nie ma problemu, przynajmniej w Polsacie. Niestety limity transferu to dość duza przeszkoda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie tylko limity, ale przede wszystkim jest problem z zasięgiem w tej okolicy, więc raczej bez szans;
a z modemu też dramat, próbowałam play i t-mobile;
orange to w ogóle prawie zasięgu nie ma... we własnym domu mam problem z rozmawianiem przez tel,
także pozostaje raczej tylko radiówka,
jako ciekawostka dość dobrze chodzi areo :-) ale taka prędkość to tylko do okazjonalnego przeglądania stron czy napisania maila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
LTE z Plusa śmiga aż miło !!! Na biurku zwykle 10 Mb/s. Na piętrze 20MB . A jak mi mało ustawiam na oknie antenkę biurkową i leci 50-70Mb/s :)

I żeby nie było .. modem Huawei E398

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a możesz podać na jakiej ulicy? cześć Banina jest w zasięgu LTE, ale z tego co wiem to okolice Różanej nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
df,

A jakich okolicach Banina mieszkasz, że z Plusa tak Ci śmiga?

Czy ten Huawei to modem podłączany do kompa, czy router? Szukam routera bezprzewodowego. Może właśnie w Plusie coś by śmigało w okolicach Różanej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
na rodzinnym mam internet z T-mobile i Play oba śmigają bez zastrzeżeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na Rodzinnym pewnie jest inaczej.

Chyba kupię router w Plusie i wezmę go na próbę do Banina razem z laptopem. Jest tydzień na próbny rozruch. Jeśli się nie sprawdzi to można zwrócić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkam na Rodzinnym. Modem mam podłączony bezpośrednio do komputera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a no właśnie, na Rodzinnym to zupełnie inna sprawa, a okolicy Różanej inna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle ze zewnętrzba antena LTE rozwiazałaby problem Różanej. W końcu odległość między tymi miejscami nie jest jakaś gigantyczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie sądzę, rozmawiałem na ten temat z plusem, a nie jestem zainteresowany internetem na pół gwizdka, przy limitach transferu wielkości 3 filmów.... za dużo większe pieniadze niż radiówka, to już lepiej z tą radiówką bez limitów, może jakoś dotrwamy, aż się pojawi jakiś kabelek...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Życzę powodzenia z radiówką. Wymuście sobie zapis w umowie o transferze minimalnym, o nie dławieniu YT i innych serwisów umożliwiających download. Inaczej będziecie męczyć się jak ja.

6MB w umowie i chyba nigdy w rzeczywistości. A jak przyjdzie mi do głowy ściągnąć jakiś film to transfer zawsze równiutko 100kb.s. Nie istotne czy 1 sesja czy 5 sesji. Każda z nich zawsze po 100kb.

Skype z wideo masakra i wszystko przy bezlimitowym 6 Megabitów :) Epoka kamienia łupanego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niech zgadnę, masz Neta z firmy JMT? Bo mam podobne odczucia artystyczne 😓
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z wszystkimi radiowkami się tak dzieje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
absolutnie nie ;) ja mam inną i śmiga aż miło. ZERO problemów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt nie powiedział że radiówka to cud natury, ale u mnie chodzi w miarę i mam 4MB
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki dostawca? Jeśli mogę zapytać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez radiowke mamy, test prędkości pokazywal 6mb, firma Jmt. Za to Internet w telefonie nawet 42mb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam z amelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli odradzacie internet mobilny z routera nawet gdyby była antena?
Ktoś tu pisał, że Plus z anteną daje radę. Jak z Play?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W multi-wifi trzymają parametry download 6Mbs upload 4Mbs bez limitu jak na Banino jestem zadowolony
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może masz ruter do kitu , ja mam neta z multi-wifi i nie narzekam śmiga jestem mile zaskoczony
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanawiałem się nad amelkiem, a plusem

Wczoraj kupiłem router lte z plusa i po testach wyszło tak:

Pobieranie po lan ok 12, wysyłanie ok 2.5. Router przy oknie od strony Kartuz (nadajnika) , router z wyjściem na zew. Antenę więc prędkość by się jeszcze zwiększyła. Wniosek taki, że taniej i szybciej od Amelka

Ul. Kubusia Puchatka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Banino posiada tylko nadajnik t-mobile
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=¢er=54.395751%2C18.39289&zoom=14

To gwarantuje odbiór lte na fuul, a 3g z prędkościami 6Mbps ze zwykłego pen/usb modem.
transfer 50 gb za 39 z modemem to dobra oferta, i wystarczy normalnemu zjadaczowi neta. Jeśli komuś mało można nocny transfer free za 9 ziko dokupić .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie gwarantuj tak. Ja testowałem tmobile i było słabo. Czasami teoria wypada inaczej niż fakty.

Przy takich operatorach plusem jest to, że można przetestować, a jak jest słabo, odesłać. Ja tak zrobiłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie jest BTS, a pikoBTS (antena na dachu domu). Jego zasieg też jest piko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, tylko że ja z tego nadajnika mam sygnał 99% :D a myka jak ogień z armaty :D 500m do nadajnika . Odbiór w domu, bez ant. zewn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

MÓJ T-M...E
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak czytam te mądrości i niestety nic z nich nie rozumiem ;)ale mam internet z t-mobile i nie zawsze działa często na routerze jest tylko 1 kreska,internet w play działa bez zarzutu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U MNIE JEST ODWROTNIE ;)
Play często musiałem rozłączyć i odpalić od nowa, bo bardzo zwalniał, T-MOBILE chodzi bez problemu, mam od 3 mieś. Pewnie lokalizacja decyduje, warto wziąć modem na test i sprawdzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie moge znalezc u nich na stronie takiego pakietu 50GB za 39zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/-50-ceny-za-internet-oferta-z-modemem-za-39-99-zl-zamiast-79-99-zl/prom_5840.phtml?skuId=tariprom_35960

są różne opcje - to tylko jedna z nich (szukaj internet mobilny) można dobrać modem lte...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie znajdziesz takiego pakietu przy mobilnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest link. to jak nie :0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szybko, profesjonalnie itd
Wi fi Banino
Jestem zadowolony
Polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba multi-wifi.pl Banino , szukałem wi fi Banino i nie mogę znaleźć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szybko - a ile to szybko. Dla mnie min. 25 m
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
multi-wifi jest po modernizacji łącza głównego , pingi w granicach 12ms a oferowane prędkości są prędkościami gwarantowanymi a w rzeczywistości są nawet większe. Proponuję przetestować , dają na miesiąc gratis ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mamy router w Plusie i generalnie jest OK.

Teraz mają chyba fajne oferty typu 70GB za 70 zł, a wtedy abonament na tel. jest za połowę ceny i na kolejną ofertę również zniżki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie PLUS nie spełnił oczekiwań. W godzinach wieczornych strasznie zwalniał. Zmieniłem na radiówkę od operatora z Banino i jest OK. Prędkości 8 mb/s nie powala ale przynajmniej jest stabilne. Pingi też ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja działam na orange od pół roku, jest ok nawet jak na H+/LTE, ściąganie często 1,5-2MB/s, nie grałem więc nie wiem jak z pingami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, wiem, w każdym temacie piszę to samo...
Zapraszam wszystkich do skorzystania z naszych usług
http://www.wave.com.pl
Mamy w zasięgu większość Banina - od ul. Lotniczej na południe.
Północna część w niedalekiej przyszłości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
północna część czeka ! jak długo jeszcze ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Choć działam głównie w południowej części (bo tam mieszkam), i dla północnej coś mogę zrobić. O jaką konkretnie lokalizację chodzi? Najlepiej proszę o bezpośredni kontakt, by nie zaśmiecać forum. Jeśli kontakt był i coś się nie spodobało - trochę mam ostatnio zapytań "po ile internet" i potem cisza - to mówcie co się nie podoba i negocjujcie, oferta zależy od Was :). Uprzedzając rozsiewane tu plotki - nie mam limitów, nie przestaje działać po przekroczeniu, tylko po prostu mam lepszą cenę dla Klientów zużywających mniej GB miesięcznie (którzy stanowią zdecydowaną większość).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym miesiącu instalacje.
I 20 Mb, to 20Mb, nie ważne czy 10 minut dziennie, czy 24/7.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nic tylko brać, już poszło wypowiedzenie do T-Mobile (dawny GTS) bo strasznie przepłacam za 150Mb po radiolinii, od ręki biorę 300Mb 24/7 :)
Kładziecie światłowody? Bo limity na radiu wymyśliło takich 2 gości w pierwszej połowie XX wieku i jakoś póki co na nich nie ma mocnych...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_Shannona-Hartleya
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wave! Tuchomska i boczne ulice czekają!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kładziemy, mamy dużo u siebie.
i oczywiście mozemy Ci sprzedać 300/300 z sla, bgp i czym tylko dusza zapragnie, tylko nie chcemy.
Może wlaśnie przez to że nie wspieramy molocha i potrafiliśmy ponieść wielotysieczną inwestycję aby 1Mb pasma kosztował kilka nie kilkanaście zł ( a przyłącza mamy w 10G ) możemy ugrać coś na rynku.
Niestety licząc każdą złotówkę i każdy megabit zbyt wiele się nie ugra.
Ot - chcąc sprzedać sieć, okazuje się że jej cena drastycznie spada - gdy nawet CPE nie należy do firmy.
Jeżeli ktoś wymyślił limity, ktoś inny może wymyślić sposób żeby je obejść.
Ale przepychanki są bez sensu. Są już umówione pierwsze instalacje, ludzie sami sprawdzą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
@AMELEK.NET - dlaczego kłamiesz, że nie masz limitów? Cennik swój podajesz nie dla prędkości tylko dla zużytych danych, co robisz jak ktoś kupi najtańszą opcję a będzie ściągał po 500GB? Wystawisz fakturę wyższą czy odetniesz go od internetów? Czy nic nie zrobisz skoro nie ma limitów, po prostu jeden frajer będzie płacił dużo a spryciarz mało?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Użytkownicy na najniższym pakiecie ( 10Mb za 45 zł ) kręcą 700GB ruchu miesięcznie.
http://www.gg.pl/dysk/wiR0ruBr5uvkwyR0ruBr2O8/10Mb.PNG
Widać też że w nocy jest prędkość x2
Zwracamy tylko uwagę gdy ktoś cały czas wysyca upload - jak ktoś udostępnia za duzo torrentów to prokuratura się odzywa po jego dane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Wave - a skąd prokuratura wie, że ktoś dużo udostępnia? Mają narzędzie do monitorowania wszystkich użytkowników internetów z jakiej prędkości korzystają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mają. Ot, chociażby via urząd skarbowy mogą sprawdzić jakie faktury i komu wystawiamy. Są też bardziej bezpośrednie metody.
Jeżeli mają zgłoszenie lub podejrzenie ze dokonujesz czynu zabronionego mogą wszystko.

Nie od dziś wiadomo ze nikt w internetach nie jest anonimowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kłamię. Po przekroczeniu nic się nie dzieje, wszystko działa tak samo jak przed. Poważnie. Dopiero jak sytuacja się powtarza miesiącami, to kulturalnie rozmawiam z klientem co można by z tym zrobić. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie. Raz np. klient miał na swoim routerze pootwierane porty które nie miały być, załatał i podziękował, transfery spadły, Internet przyspieszył (bo zbędny ruch zniknął) i klient nadal pozostał klientem. Inny dał się namówić na przejście do konkurencji, bo nie było możliwości zmniejszenia transferu (rejestrował u siebie w domu ciągłe strumienie wideo ze zdalnych kamer monitoringu w firmie) a nie chciał płacić więcej - ale rozstaliśmy się pokojowo, z pełnym zrozumieniem. Jeszcze inny wyjaśnił, że padł dysk i odtwarzał backup z chmury, jednorazowa sprawa - OK, nie ma problemu. Każdy dostawca ma prawo podnieść cenę lub zmienić regulamin (np. wprowadzić limity jak zajdzie potrzeba), tylko musi wcześniej poinformować klienta o prawie do wypowiedzenia umowy przy braku akceptacji zmian. Klient z kolei ma prawo się nie zgodzić i zrezygnować z usługi, jak nie wypowie umowy to znaczy że się zgadza. Tak stoi napisane w ustawie Prawo telekomunikacyjne i sam z tego kiedyś skorzystałem jako klient. Więc tak, jak każdy inny dostawca mam prawo podnieść cenę "spryciarzowi", który z kolei ma prawo się nie zgodzić, wypowiedzieć umowę i iść do konkurencji. Ja to nazywam "limit honorowy", zakładam że 99% ludzi jest uczciwych i nie będzie przeginać dla kilkunastu PLN oszczędności. Uczciwych ludzi proponuję nie obrażać, nazywając frajerami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Wave - Ale mi chodzi konkretnie o Banino i Internet radiowy, wiem i Wy też wiecie że MT czy UBNT w 5 GHz wielu klientów jednocześnie ciągnących 20Mb 24/7 nie uciągnie (najwyżej kilku), radio jakie jest każdy widzi, wszyscy mamy podobne i znamy ich możliwości, a czytając tutaj można odnieść wrażenie, że tylko Wave dysponuje jakąś nową super mocą, której żadna inna radiówka nie ma i teraz wszyscy czekają na zasięg radiówki Wave jak na zbawienie. Ta moc to marketing. A Klient który zgłaszał tu problem i już szukał nowego dostawcy, okazało się że po prostu miał obróconą antenę w złym kierunku - poprawimy i będzie OK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tutaj kończy się chwyt marketingowy a zaczyna realizm.
Jest bardzo prosty sposób aby rozwiązać ten problem - porosty, ale kosztowny. Więcej info na maila.
Pamiętaj, zawsze można się dogadać, tak by był wilk syty i owca cała :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sprawdziłem , niestety jest tak jak pisze Amelek . Vave to tylko chwyt marketingowy więc nie dajcie się nabrać .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie widzę Cię w zadnych zapytaniach, słabo sprawdziłeś.
A podłaczamy zadowolonych klientów cały czas, nawet dziś ( w sobotę ) byliśmy w Baninie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry