Widok

Bloki komunalne - Madalińskiego

Dzień dobry,

Kupiłem mieszkanie na Chełmie, wprowadzam się za 2 tygodnie. Widzę, że na Madalińskiego wybudowali bloki komunalne. Niestety, mam przykre doświadczenia z mieszkańcami tego typu budynków na Brzeźnie.

Dlatego mam pytanie do mieszkańców Chełma. Czy lokale są już zamieszkane? Wprowadziła się tam jakaś patologia? Czy raczej są to normalni ludzie, którzy po prostu znaleźli się w trudnej sytuacji?

Pytam, bo mieszkanie mam oddalone o 500-700m.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie CHEŁMA i nie NA brzeźnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, mieszkańcy Chełmu.

Ale mieszka się na Brzeźnie (bo to nazwa dzielnicy). Odsyłam do SJP.

Jakaś merytoryczna wypowiedź na temat mieszkańców z lokali socjalnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
taka tylko mi sie nasuwa odpowiedz,trzeba było przed zakupem mieszkania sie popytac co i jak dookoła,teraz juz tylko żal...
swoja droga jak masz miec taakich sąsiadów to trzebabyło sie do jakiejs rezydencji w centrum wyprowadzic, a nie na południowe dzielnice
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo Pan lepszy się znalazł , wille w Sopocie sobie kup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z calym szacunkiem, ale moim zdaniem mieszkania komunalne sa co najmniej bez sensu. Jakim cudem ktoś, kto przykładał się do nauki, planował swoją przyszlość od bardzo młodego wieku i obecnie pracuje musi kupować mieszkanie za ok. 300.000 zł (mówię o Chełmie), najczęściej na kredyt spłacany przez kolejne 30 lat (i koszt mieszkania wzrasta do prawie pół miliona).

Natomiast ktoś inny, życiowo nieogarnięty, ktoś kto najczęściej z własnej winy wprowadził się w ciężką sytuację życiową ma prawo do wynajęcia sobie lokalu na bardzo preferencyjnych warunkach. Mało tego - często takie mieszkania dostaje totalna patologia. I najlepsze jest to, że takie mieszkanie można później wykupić za 20% ceny (jeśli za gotówkę) lub 30% (jeśli na raty).

Czy uważacie to za uczciwe?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co jest teraz uczciwe?ja właśnie kilkanaście lat zbierałm na mieszkanie,inni brali kredyty we frankach i teraz co im mają dopłacic za róznice w kursie
mi nie dali kredytu bo nie miałam zdolnosci-mąż wyjezdzał
to tez jest uczciwe
tak jak wiele innych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chełm

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

do góry