Widok

Bóle brzucha i zaparcia

Dziewczyny, wiecie może jakie mogą być przyczyny zaparć? Czy możliwe jest to, że mam te dolegliwości, bo zmieniłam dietę i staram się lepiej odżywiać? Może być tak, że coś z tej diety mi nie podpasowało? Kolejna sprawa jest taka, że od dwóch miesięcy mam nową pracę - tryb praktycznie tylko siedzący. Ostatnio w piątek musiałam wziąć jeden dzień wolnego, tak mnie brzuch bolał. Pół roku temu miałam badania takie ogólne, bo przed odchudzaniem wolałam się przebadać i wyszły wszystkie wyniki w normie... macie może jakieś swoje sposoby na zaparcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na zaparcia najlepsze są produkty z dużą zawartościz błonnika pokarmowego, poszukaj w necie info. Częstą przyczyną są zjadane duże ilości słodyczy, lub dieta uboga w węglowodany z dużą ilością białka a małą ilością warzyw.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
brak ruchu też powoduje zaparcia; kompot z suszonych śliwek, morele, świeże winogrona, zsiadłe mleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedno z drugim może się wiązać - nowa praca = stres, do tego dieta, zdrowa jest zdrowa tylko z nazwy - może czegoś w niej brakuje? Czegoś jest za dużo? Jeśli dużo jesz białka a mało węglowodanów to możesz mieć kłopoty z wypróżnianiem się - jedz 2-3 razy w tygodniu otręby - są zdrowe i zwalczają zaparcia. Mi pomogły :) A jakie wyniki masz teraz? Bo rozumiem, że badania zrobiłaś przed rozpoczęciem diety, a teraz jak jest? Moze warto się przebadać?
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

BARDZO DOBRY STOMATOLOG GDYNIA (19 odpowiedzi)

Może ktoś polecić, byłem prywatnie w klinice w Gdyni i zęby mam tak zrobione, że trzy bolą...

Problem z utrzymaniem erekcji (196 odpowiedzi)

Witam Mam 45 lat. Od jakiegoś czasu mam spore problemy z utrzymaniem erekcji. Na początku...

Ceragem - wasze opinie, rady i spostrzeżenia (130 odpowiedzi)

będąc nba konferencji we Wrocławiu postanowiłam poświęcić chwilkę i spróbować masażu leczniczego...

do góry