Widok

Borowiecka, las, remont drogi

Szłam dzisiaj Borowiecką do lasu. Był tam samochód mtm i pracownicy. Spytałam się co się dzieje. Dowiedziałam się, że wysypują kruszywo a potem położą asfalt - chodzi o odcinek leśny Borowieckiej. Moim zdaniem są ulice na których mieszka więcej rodzin, w o wiele gorszym stanie niż Borowiecka. Czy ktoś zna szczegóły? Jakiś link do projektu/uchwały?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może robią drogę do żwirowni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na końcu remontowanego odcinka w nowo wybudowanym budynku mieszka (na szczęście już były) radny gminny. Ale to nie może mieć związku :)
Taka nasza mentalność. Kubusia puchatka gmina musiała wykupić pod pretekstem budowy kanalizacji. Tylko ani projektu, ani środków w budżecie na to nie ma. Jest tylko rozjeb..... droga i jakiś radny z rady bodajże sołeckiej (wkz), któremu należy się dojazd. A to że zgodnie z mpzp była to droga wewnętrzna w utrzymaniu użytkowników (tak jak osiedla 7N) to nie ma znaczenia. Teraz jest to droga gminna i wszyscy się na nią zrzucamy. Ba za 20 lat zbudujemy też im kanalizacje bo przecież się należy.
Więc jak już wszyscy radni sobie pod dom infrastrukturę (patrz latarnie mazurska/mazowiecka) i drogi (borowiecka, kubusia) podciągną to już wówczas zajmą się resztą dróg. Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wniosek - wybierać radnych zamieszkałych przy najbardziej zaniedbanych drogach.

A drogi przez las także mogliby przynajmniej wyrównać, żeby rowerem dało się przejechać bez groźby wybicia sobie zębów. Terenów rekreacyjnych dookoła mnóstwo, a pojeździć nie ma gdzie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta Mazurska i Mazowiecka to jakaś "grupa trzymająca władzę". Ludzie oni nawet na ulicy mają światło. Hańba i zdrada.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie chodzi o to, że mają światło. Chodzi o to, że przy tej ulicy światło jest mniej konieczne niż przy tuchomskiej rolniczej czy pszennej. Znacznie więcej pieszych a szczególnie dzieci się nimi po zmroku porusza aby dojść do szkoły. Wiadomo że drogi, latarnie, kanalizacja potrzebne są wszystkim. Tylko zadaniem gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców, a nie zaspokajanie potrzeb pojedynczych radnych. Tylko to było celem mojej wypowiedzi. A sytuacja z ustawieniem latarni na ww drogach to chyba nawet z tego co kojarzę sołtysową zbulwersowała. Ale mogę się mylić bo pamięć zawodna. Pomimo tego, że sołectwo chciało lampy gdzie indziej członek rady gminy postawił na swoim czyli na drodze przed swoim domem. Każdy by chciał tylko że najpierw tam gdzie służyć będzie większej społeczności a nie pod domem na bocznej dróżce do kliku domów.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

z tego co mi wiadomo oni to swiatlo sobie sami zrobili gmina w tym nie uczestniczyla ani zlotowka :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wybierać takich co maja pomysł ...chęć i zapał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko na płyty na Kubusia składali się WYŁĄCZNIE mieszkańcy (zakup płyt).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta znienawidzona Mazurska i Mazowiecka też dołożyła do inwestycji.
Teraz to pewnie nam emerytury zabiorą. Bo mieliśmy czelność
współfinansować inwestycje gminną. Zostaliśmy zakwalifikowani
do kolaborantów i paskudnych zdrajców.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak wygląda taka procedura dokładania do inwestycji gminy. Kilka razy już czytałem na forum o tym ale jest mi to obce. Na bip-ie o tym nic nie ma. Kto komu ile, na jakiej podstawie, jak to jest rozliczane, ew ile pod stołem.
Skoro coś jest w zakresie zadań gminy po co dopłacać, skoro nie jest to po co naciągać gminę. Ja to jakiś popier.... jestem. Tylko swojego patrzę. nie jęczę o odśnieżanie tylko sam łopatą macham.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

generalnie wygląda tak: składacie się na np 200 płyt, przekazujecie je gminie, a gmina układa i tyle czary mary
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ,i gmina w swoje koszty wrzuca płyty i robociznę chociaż płyty sfinansowali mieszkańcy.I zaś do przodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gmina płaci za robociznę a płyty to darowizna dla gminy - wiec w koszty raczej nie nie wrzuca - a Ty za robociznę bezpośrednio nie płacisz - tylko w podatkach - cos przeginasz w 2 strone ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i slusznie..
przyjmujemy samokrytykę z chcrzecicjanska pokora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O mordach zdradzieckich nie zapomnij!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

ułożone za środki gminne, odśnieżanie za środki gminne, szkoda słów...... tak tak należało wam się :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkam w gminie, jestem tu zameldowana - nie należało mi się? A Ty w czym wspomogłeś gminę? Łatwo samemu nic nie robić, tylko narzekać, bo inni wykazali inicjatywę i dzięki temu mają lepiej. Moralność Kalego....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie pytaj co gmina może zrobić dla ciebie - ale co ty możesz zrobić dla gminy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

~mohamed gadasz tak jakbyś całą wioskę utrzymywał. Widać szejk z Ciebie, a marudzisz jak żydek. Mieszkańcy Kubusia Puchatka też płacą podatki wyobraź to sobie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, no jakieś jaja. Kilkaset metrów nowiutkiego asfaltu do lasu, bo pod koniec drogi mieszka były radny. To chyba jakaś kpina. Jakieś wiejskie targi. Kolesiostwo opanowało gminę Żukowo. Dlatego tak ch...owo idzie z inwestycjami. Jak mają być pieniądze na inwestycje skoro lecą na drogi do posesji kolegów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

leśny zakres prac na Borowieckiej wynika z podpisanej wcześniej umowy na całościową budowę tej ulicy w ramach projektu Północna, Borowiecka, Tuchomska
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z droga asfaltowa na ul.Tuchomskiej, oni maja zamiar to robic w zimie? takim tempem to bedzie trwalo z 20 lat...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak hdyby w takim tempie budowali autostrady to bysmy nie mieli żadnych. 4 miesiące robic taki krótki odcinek. Porażka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura !! Na leśny odcinek mialy zostać wykorzystane płyty z odcinka remontowanego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazdrość to niskie uczucie. Osoby mieszkające na Borowieckiej Twoim zdaniem nie powinni mieć zrobionej drogi i jesienią czy wczesną wiosną ? Powinni mimo najlepszych domów tonać w błocie, bo najwięcej ludzi mieszka w gettach Chmary za grosze i żąda w cenie komfortu. Przepraszam bardzo, ale zamiast wpis bo Oni mają , a my nie mamy jest żenujace. Wystarczy my nie mamy..........
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

LG o hoh ho lepszy Polak się wypowiedział. Sama mieszkam w domu jednorodzinnym i nie piszę komuś ,że jest lepszy
a pozostali to są be. Dowartościowałeś się już. Idz pobiegaj to z krzyża zrzucisz lepszy człowieku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ile lat na drogę czekają mieszkańcy Mazurskiej i Borowieckiej, a ile "czworaków"?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wowo w domu jednorodzinnym. pewnie jakieś grube pieniądze wyłożyłaś może nawet blisko bańki? :):) Idż obejrzyj trudne sprawy. Deweloper powinien budując te swoje getta zapewnić drogę i tak kasę dobrą bije. Jeżeli ktoś kupuje coś za określoną kwotę x czyli w danym wypadku bardzo małą to ..."widziały gały co brały".Co do Borowieckiej ludzie lata mieszkają i droga im się należała. Nie mówię , że mieszkańcy Chmary czy 7 piekła nie powinni mieć, a wręcz przeciwnie, ale wylewanie żali na forum jest słabe, a pokazywanie palcem Oni dostali, a my nie...........kojarzy mi się ze szkołą podstawową. Reasumując za dużo nie rozumiesz, więc powiem Ci wprost walczenie o swoje nie musi równać się szkodzeniu innym. Grzecznie też napiszę, że cena u Chmary,7 nieba czy sad-oilu itd.jest odpowiednia do warunków mieszkania. Jak kupisz nowego Fiata za 70 tysięcy to nie oczekuj tyle co od nowego Volva za 200 tysięcy. Podaj adres inr.tego domu jednorodzinnego :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

LG. Daj spokój . Komu tlumaczysz? Jak ktoś ma iloraz inteligencji poniżej skali pomiaru to nie zrozumie przekazu i napisze, że ...mieszka w domu jednorodzinnym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pani od domu jednorodzinnego to powinna mieć zakaz dotykania klawiatury. Nie złapać tak prostego przekazu....i się ośmieszać. Chyba mąż tylko pracuje, a pani ma zawód żona....masakra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jest informacja na Borowieckiej: 17-ego będą kłaść masę bitumiczną.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rok temu na spotkaniu z burmistrzem było powiedziane narpiew zbiornik później drogi ale widzę że jest inaczej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak widać są równi i równiejsi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A dlaczego gmina zrobila parking pod posesja bylego radnego? Czy prowadzac dzialalnosc nie powinien zapewnic w swoim zakresie miejsc parkingowych? Jeszcze mu gmina powiekszyla parking bo klijenci zakladu fryzjerskiego nie mieli gdzie parkowac.. Kpina. I to jeszcze z moich podatkow. Teraz na pewno gmina wybuduje mu jeszcze parking przed przedszkolem...Tak, placmy podatki gdzie mieszkamy (HASLO GMINY), bo trzeba pomoc radnym i bylym radnym w infrastrukturze pod ich domami- przeciez ich wybralismy...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

No sorry ale stare osiedle istnieje z przeszlo 50 lat a wasze domki od roku wiec komu sie bardziej nalezy..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

do Ani a Ty mnie znasz prawda ,że potrafisz ocenić zza ekranu komputera. Droga inteligentna inaczej , mieszkam tu 20 lat i mam drogę nieutwardzoną ale nie obrażam ludzi ,że w gettach czy czworakach mieszkają to jest dopiero kultura na wysokim poziomie. Wyluzuj Paniusiu bo Ci gumka w rajstopach popęka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

a Ty zniesmaczony Hrabio uważaj co piszesz i sprawdż czy Ci słoma z buta nie wystaje. nie stać Cię na kulturalna wyminę zdań LG już ma więcej klasy od Ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

a co to te getta? to taki akronim?
Pozwole zacytowac definicje getto: "Getto – odizolowana część miasta, przeznaczona dla zamieszkania mniejszości narodowej, etnicznej, kulturowej bądź religijnej, poza którą nie wolno tejże społeczności zamieszkiwać."
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wniosek - prawo do drogi nabywa ten, kto dłużej bezczynnie oczekuje (rodzaj zasiedzenia?).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

oczywiście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję, że pojawi się tam chodnik - bo już teraz kierowcy urządzają sobie tam wyścigi. A jak nie chodnik to strefa osiedlowa + spowalniacze ruchu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

chodnik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

300 m asfaltu na Borowieckiej to inwestycja prywatna....tyle w temacie gmina w tydzień drogi nie robi -prywatnie kilka dni...i nie lać żalu bo gmina jedynie wydała pozwolenie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

a ten asfalt na Borowieckiej to do ktorego miejsca bedzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wraca jak bumerang problem braku informacji o darowiznach otrzymywanych przez Gminę i ich wykorzystaniu na konkretne inwestycje - dotyczy to już kilku tematów w Baninie - płyty na Malinowej, Kubusia Puchatka, asfaltu za kościołem czy teraz w lesie. Pytam się komu na rękę jest to, że większość tych tematów idzie pod stołem, tzn. bez podawania ich do wiadomości publicznej? Do kogo w Gminie należy się zgłosić, żeby "załatwić" taką sprawę? Podejrzewam, że zwykły podatnik raczej tego z ulicy nie załatwi bez układziku :-( Jeśli jest miejsce, gdzie można znaleźć te informacje to proszę o uświadomienie mnie i innych...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Otóż to,darowizna dla gminy.Nowe zjawisko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co masz na myśli, mówiąc o układziku? Generalnie kupując płyty na tzw. darowiznę nie wyobrażałam sobie, aby mogła być ona spożytkowana jakkolwiek inaczej niż na tej ulicy na której mieszkam. Nie rozumiem, po co miałabym wykładać spore pieniądze, aby płyty ułożone zostały gdzie indziej ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kładą dzisiaj asfalt. Droga budowana jest bez odwodnień. Za dwa lata przy takim wykonaniu droga będzie zniszczona - zmarnowane pieniądze. Nie mówię już o tym, że brak jest krawężników i konstrukcji. Jak zwykle w naszej gminie - droga prowizorka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co z ograniczeniem prędkości lub spowoniaczami , bo to chyba nie będzie droga na urządzanie rajdów.......... bo już staje się niebezpieczna..........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jeszcze bramki poboru opłat albo myto.
Niech sami mieszkańcy zadecydują.
Czy nawierzchnia bitumiczna musi wywoływać tyle emocji?
Borowiecka dawno przeszła etap utwardzania kamieniami.
Ktoś poszedł po rozum do głowy i przeliczył, że czarny dywanik jest tańszy i lepszy niż "jumbostrada"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

TAAAK.........?
to dlaczego na innych ulicach kładą jomby ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O poręczy do przywiązywania konia nie zapomnij.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A dlaczego? Dlaczego?
Bo to jest starożytna przepowiednia.
Najpierw " asfalt dotrze do niewiernych" jeśli to
nie pomoże, wszystkich Was zaleje klątwa bOGA
Gładka Groga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nooo, to teraz tylko czekać na szybsze wyścigi. Jak np. na Tuchomskiej po wy-yombo-waniu.
Niesamowite. Facet, do którego poszedł ten asfalt zbudował sobie dom około 3 lata temu. I już mu gmina asfalcik pojechała w lesie.

Tak więc, mieszkańcy osiedli, wyrzućcie swoje kalosze. Bo oto z dnia na dzień gwiazdor dróżkę położy.

nie ma to jak być kolegą burmistrza i do zrzeszenia należeć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiór był . wstęga przecięta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo cieszy, że mało ambitni urzędnicywreszcie zaczęli budowac drogi w Baninie. Szkoda tylko, że na początek wybrali taką, która służy mieszkańcom kilkunastu domów a np nie skupili się na takich gdzie są setki domów.
Ciekawi mnie jaki był procves decyzyjny i co wpłynęło na wybór własnie tej lokalizacji ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budują, ale bezmyślnie:
1. Droga do kilku domów i lasu i tak była w dużo lepszym stanie niż drogi prowadzące do osiedli w Baninie
2. Budują bez odwodnień (za dwa lata asfalt będzie zniszczony)
3. Budują bez chodnika czy wprowadzenia strefy osiedlowej - to droga, którą chodzi mnóstwo osób z dziećmi, są rowerzyści (również dzieci), chodzą ludzie o kijkach czy biegają - jest to strefa rekreacyjna.
4. Droga urywa się w bardzo głupim miejscu.

Podsumowując kolejne pieniądze wyrzucone w błoto
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najpierw piszesz, że droga dla kilku domów, a teraz że chodzi tam i jeździ mnóstwo ludzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, ale spacerowiczów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

no ale jednak. jeśli po jakiejś drodze jeździ 20 samochodów dziennie i 10 osób idzie, a po innej jedzie jeden samochód dziennie i 200 osób, no to da druga winna być utwardzona pierwsza (chociaż raczej powinien powstać chodnik) - bo pieszemu błoto bardziej przeszkadza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W lesie?
Tam wszyscy wiedzą po co idą. Idą do lasu czyli odpowiednie obuwie.
Więc argument o spacerowiczach nie trafiony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pytanie jakim cudem wylali asfalt? Podobno Gmina nie dostaje zgody na asfaltowe drogi w Baninie bo nie ma zbiornika. A gdzie poszły plyty które mialy być wyłożone na tym odcinku??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak masz uklady i znajomosci to wszystko tu zalatwisz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sprawa dla CBA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

odpowiedź jest prosta i wynika z ustawy prawo budowlane. Jeżeli mówimy o budowie drogi z pełną infrastrukturą to wymagane jest pozwolenie na budowę. Jeżeli zaś robimy tylko "remont" nawierzchni" czyli kładziemy dywanik asfaltowy, który rozpadnie się pod ciężkim sprzętem, nie wchodzi w kolizje z działkami sąsiednimi (nie ma koniecznosci wykupu) to wymagane tylko jest zgłoszenie do starostwa. Zaś sam zarzut spływu wód opadowych, to wrażenie mam, że raczej powinny popłynąć w stronę borowca niż w stronę Banina. Ale żeby nie było, Uważam że w Baninie znaleźć można drogi obłożone większym ruchem, bardziej niebezpieczne niż droga do lasu....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wkoncu można trochę depnąć i nie rozwalić zawieszenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

250m g*wno burzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry