Widok

Brak obsługi

Media Markt Temat dostępny też na forum:
Chciałem zakupić tablet na urodziny dla syna. po przejściu do działu z tabletami zapytałem się sprzedawcy czy mógłby mi pomóc w wyborze odpowiedniego tabletu, poinformował mnie, że tablety są wystawione a obok każdego widnieje opis więc powinienem bez większych przeszkód wybrać coś dla siebie. A więc pragnę tylko poinformować że nie znalazłem.!!! a sprzęt zakupiłem gdzieś indziej na terenie Rivery gdzie też był opis ale też miły i wykwalifikowany personel.
Moja ocena
obsługa: 1
 
asortyment: 4
 
przystępność cen: 2
 
ocena ogólna: 2
 
2.2

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
widać, że konkurencja umieściła ten wpis, taka sytuacja nie mogła mieć miejsca w tym markecie, ponieważ pracownicy sami podchodzą do klientów i im doradzają, mi zdarzyło się, że aż trzech pracowników po kolei mnie obsługiwało, dzięki czemu miałem możliwość porównania ich wiedzy, która był na przyzwoitym poziomie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byłem w tym Saturnie ponad 20 razy na różnych działach i nikt nie podszedł. Zawsze musiałem się prosić a ostatnio wręcz szukać czy ktoś raczy przyjść a dwie panie stały trzy alejki dalej i pilnie obrabiały pupe znajomej(mam dobry słuch)...obsługa dno maksymalne!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Haha ktoś z euro definitywnie zamieścił ten wpis :) nie ma to jak marketing szeptany...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
w gdyńskim Saturnie to normalka, że pracownicy się "chowają" przed klientami. Co prawda są tam ogarnięci pracownicy, ale oni też są ludźmi. Pracują po 11 godzin przecież.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracownicy Saturn Gdynia pracują po 8 lub 6 godz dziennie ! System zmianowy w tej firmie jest stale kontrolowany przez dyrekcję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Opinie i oceny

Kamila - opinia (4 odpowiedzi)

Byłam stałą klientką do wczoraj, kiedy niesympatyczna kelnerka mimo posiadania wolnych stolików...

Michał Wieczorek - ocena (4 odpowiedzi)

Współpraca z Willbudem to ogromny stres i nieuczciwość. Mimo podpisanej umowy na zakup domu w...

Mateusz - ocena (3 odpowiedzi)

Wysoka jakość obsługi, specjalista godny polecenia!

do góry