Widok

Bunkry , Schrony - Koleczkowo

Witam, widziałem że podobny temat już była ,ale za dużo z niego nie wynikło. Czy może ktoś podpowiedzieć jak trafić do Bunkra Partyzantów Kaszubskich (Alfreda Loepera)? podobno gdzieś w rejonie Piekiełka?
Drugie pytanko czy ktoś wie może czy do schronu w Koleczkowie można zajrzeć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej

Jeden najbardziej dostępny jest w lesie za szkołą.
Są schody i drzwi oraz właz. Byłem tam niedawno. Mocno zarośnięty ale da się znaleźć.

Drugi jest w lesie za wulkanizacją, jest tam tylko właz, ale podobno zamknięty.
Za wulkanizacją w stronę Chyloni jest droga na wprost omijająca wszystkie zakręty.
Jest on na tym fragmencie między ulicą a tą drogą.

Trzeci jest na końcu ulicy wojskowej ale teraz jest tam teren prywatny i nie wejdziesz.

Jak znajdziesz podziel się relacją.
Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedź! A więc ten przy wulkanizacji znałem wcześniej jest to stara studzienka telekomunikacyjna "Rozdzielnia telekomunikacyjna z II Wojny Światowej" , to nie do końca bunkier ale z czasów wojny :-) . Kolejny za szkołą tego nie znałem , zajrzałem .. jest puściutko i zastanawiam się czy nie jest to "replika" bunkra na wzór Kaszubskich Partyzantów bo czytałem w internecie że niby przy szkole coś takiego jest i że jest to odtworzone, a faktycznie w środku jakoś tak w miarę ładnie jak na stary bunkier :-) . Ten między Bojanem a Koleczkowem byłem się przejść fakt zamknięty teren chociaż kusi mnie żeby poprosić o wpuszczenie bo jest to schron przeciwatomowy , mało infromacji jest o tym miejscu ,ale znalazłem gdzieś jakieś zdjęcia i wygląda to ciekawie :-) Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna lokalizacja o której wyczytałem , że jest coś między Koleczkowem a Piekiełkiem , że niby ukrywali się tam Partyzanci miedzy innymi Alfred Loeper. Szukałem ale nie znalazłem , podobno gdzieś nad Zagórską Strugą , może jacyś lokalni starsi rolnicy by wiedzieli.

Pzdr!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja trafiłem na betonowy bunkier - na wzgórzu nad Koleczkowem bardziej w stronę Bieszkowic. Zbierałem grzyby. Pewnie jak zajedziesz do leśniczego w Piekiełku - to pokaże ci na swojej mapie dokładnie miejsca które cię interesują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje za info, własnie muszę zajrzeć do tego leśniczego mam nadzieje że będzie przychylny i wskaże coś:) a możesz mi przybliżyć bardziej ten który udało się odkryć na grzybach gdzie to jest mniej wiecej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu znajdziesz jak wyglądał ten na końcu ul. Wojska polskiego przed remontem:

http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=127&t=435

A tu ten za wulkanizacją:

http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?p=25894

Ja mam jakieś zdjęcia jak wyglądał w trakcie remontu. Ale na tym forum nie można ich dodać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie potrafię ci tego wyjaśnić to teren na pólnocny-zachód od tego Ośrodka wypoczynkowego na końcu Koleczkowa. Odległośc 1-1,5km.
Jest duża przecinka - około hektara na stoku - na jego dolnym końcu paśnik dla zwierzyny. Na górze był ten bunkier. Leśniczy powinien ci pomóc. Las bukowy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W budynku na ul. Wojska Polskiego gdzie mieści się schron przeciwatomowy jest dzierżawiony przez osobę prywatną która prowadzi tam firmę telekomunikacyjną. W jeden z części tego schronu jest aktualnie duża sala taneczna z lustrami itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bunkier za szkoła to replika. Prawdziwy bunkier był jakies 15m dalej ,na prawo od wejścia do repliki, prowadziła do niego dawna ścieżka zdrowia, nazywana przez wf-istow ktora się biegało na zajęciach. Oryginał został zniszczony, w jego miejscu był spory lej, teraz już pewnie zarośnięty. Tak to mniej więcej było około 97r.

Jeśli interesuje Cie tematy polecam książkę Koleczkowo. Biala książeczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten bunkier na prawo i wyżej też był repliką tylko że z drzewa taka tam informacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Pytanie - dotacja do pompy ciepła (35 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej -...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

do góry