Widok

Centrum Banina - Żukowo umyślnie wstrzymuje nasz rozwój?

Zauważyliście, że w planie zagospodarowania nie ma miejsca które mogło by być ścisłym centrum Banina?
Myślę, że kolejni burmistrzowie Żukowa zrobili to umyślnie - bez wyznaczonego centrum, wieś nie może zostać miastem, co mogło by za sobą pociągać powstanie nowego powiatu, lub przynajmniej inny podział środków w gminie Żukowo.

Obecnie w Żukowie oficjalnie mieszka 6519 osób, a w Baninie 3267 - dobrze jednak wiemy, że nieoficjalnie przynajmniej 2x tyle. Moglibyśmy tez odłączyć się jako gmina wiejska, tak jak Przodkowo, Sierakowice, Chmielno i inne.

Dlatego w infrastrukturę Banina nic się nie inwestuje, nie korzysta z przepisów wymuszających na deweloperach budowę dróg, a wszystko co obiecano przesuwa lub wykonuje w mniejszym wymiarze (patrz plac zabaw na księżycowej który zarasta chwastami i płyty na pszennej, które wyłożono wzdłuż pola zamiast tam gdzie są domy...).

Jednym słowem, robią nas w bambuko, żeby więcej zostało w Żukowie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
Banino było gminą wiejską kiedyś wystarczy poszukać nieco o historii naszej miejscowości
jednak obecnie średnio opłacalne byłoby aby znów ta gmina się stało :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie, środki ktore idą do gminy z naszych podatkow zostaja w Zukowie, może należy się zastanowic się nad odłączeniem od Zukowa, bo przez następne 30 lat w sprawie dróg nic się nie ruszy, wieś planowana jest bez ładu i składu
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moi drodzy,

odrobinę rozsądku. To ze jest więcej mieszkańców i stoi biedronka nie podnosi rangi wsi!
Szkoda, ze nie mamy zaplanowanego centrum, ale starówki i centralnego rynku to my się raczej nie powinniśmy spodziewać. Z resztą samo Żukowo nie posiada ścisłego centrum.

Co do utworzenia nowej gminy, rozumiem, ze już mamy gotową infrastrukturę do administrowania gminą. Siedzibę gminy ustanowimy w CH Feniks, Kierownikiem UG zapewne autor tematu na forum, pracownicy poszczególnych referatów werbowani będą na forum - w końcu mamy tu specjalistów od wszystkiego. Widziałem mędrców od ruchu drogowego, szkolnictwa, infrastruktury i współpracy sąsiedzkiej.

Myślę sobie, że na osobnej gminie nie powinniśmy ograniczać swojej ambicji. Kiedyś możne powiat baniński, albo województwo... osobiście marzy mi się Księstwo Banińskie z moją skromną osobą u władzy :)

Inną opcją jest samemu wyjść z jakąś fajną inicjatywą, zamiast czekać, aż pracownik gminy wpadnie na to, że jest nam tu nudno i smutno. Jednak to wymaga włożenia więcej energii i czasu niż napisanie postu na forum :)

Dla zainteresowanych polecam artykuły:

http://www.infor.pl/prawo/gmina/abc-gminy/251000,Jak-tworzone-sa-nowe-gminy.html
http://www.chwaszczyno.pl/wiadomosci-wszystkie/aktualnosci/1114-jak-powolac-nowa-gmine-
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
I tu masz rację.
w dodatku:
1 - Jeżeli komuś nie pasuje może wyprowadzić się do miasta.
2 - Najwięcej maja do powiedzenia osoby które są zameldowane w Trójmieście
3 - Jeżeli chcemy zmiany to czas wreszcie ruszyć do wyborów samorządowych do rady Żukowa, z taką ilością mieszkańców "można namieszać".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiscie nie o to mi chodzilo.

Kazdy z nas ma prawo czynnie wplywac na to co sie dzieje, a nie biernie czekac, by tylko negatywnie ocenic skutek dzialan innych.

Moi drodzy zebrac na forum wszystkie pomysly, problemy. Przejsc sie po ludziach. Pozbierac podpisy. Pojsc z tym wpierw do rady soleckiej, potem do naszych radnych, a w ostatecznosci do burmistrza.

Niestety taka akcja wymaga energii, i to duzo wiekszej niz zrobienie wpisu na forum. Dlatego wyrazy uznania dla naszej Rady Soleckiej, za to ze to co robia robia spolecznie. A dla internetowych malkontentow wyrazy uznania za umiejetnosc konstruktywnego wyrazania opinii i pomyslow :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Albo przyłączeniem do Gdańska - przynajmniej komunikację mielibyśmy normalną.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeżeli Banino miałoby zostać gminą to zwyczajnie w świecie na tym straci, tak jak Żukowo straciło przyjmując prawa miejskie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wydaje mi się że jeżeli wszyscy mieszkańcy zameldowania by się lub zgłosili w urzędzie miejsce zamieszkania to podatki poszły by do zukowo. Zukowo miało by więcej pieniędzy między innymi na drogi w baninie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
I tu jest pies pogrzebany ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie to było naturalne przemeldować się zaraz po przeprowadzce. Nawet jeśli bym się nie meldował w Baninie, to przynajmniej zgłosiłbym adres zamieszkania do Urzędu Skarbowego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
O to wystarczy, żeby zgłosić się do skarbówki, nawet, jeśli z jakiegoś powodu chcemy być zameldowani gdzie indziej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyny powód jaki widzę przy niechęci przemeldowania to są dodatkowe papiery do wypełnienia, bieganie po urzędach w Żukowie i w Kartuzach.

Jest też koronny argument: koszty do poniesienia:
* Nowe zdjęcia: ok. 15PLN (x2 - ja i żona)
* Prawo jazdy: 100PLN (x2 - ja i żona)
* Przerejestrowanie samochodu: 182PLN

SUMA: 412PLN (plus koszty dojazdu do urzędów) i nie jest to mało.

Zmiana miejsca zamieszkania na szczęście jest bezpłatna i łatwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
a stać cie było by kupic rezydencje w Baninie? co teraz zabrakło na wymianę dokumentów .....hahaha dobre
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Akurat mnie było stać i to zrobiłem ale uważam, że nie są to tanie rzeczy. Mam nadzieję, że Ty też to zrobiłeś skoro się tak wymądrzasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
to po co ty zabierasz głos. Ja to zrobiłem zaraz po przeprowadzce 13 lat temu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za to masz np. mniejszą składkę OC samochodu. Ja to odczułem po kieszeni na +
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co ciekawe w studium uwarunkowań ul. Lotniczą nazywa się obwodnicą Banina ;)

Przyznaję rację - Banino rozwija się chaotycznie, bez ładu i składu. Domy poprzeplatane z firemkami - jakieś hałdy ziemi, ciężki sprzęt, hurtownie budowlane..

Brak dróg, oświetlenia, chodników, nie mówiąc już o ścieżkach rowerowych. Brak logiki widać też w tak prostej sprawie jak oznakowanie dróg - bałagan.

Za chwilę pozbawieni zostaniemy sensownego dojazdu do Gdyni (ale i Wrzeszcza) - pociągi relacji Kościerzyna Gdynia przez Wrzeszcz nie będą zatrzymywać się w Pępowie, Rębiechowie i Gdańsku Rębiechowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja wale, po h... się tam pchacie. jak ktoś tu pisal; brud, smrod i wieli chaos. robia was w bambuku psie pindle z firm developerskich. więcej czytajcie i myslcie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15
Kolego idź do swojego bloczku 30m2, za 500tys. zł i żyj tam sobie, a nam daj spokój.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
wal się wiejska lajzo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przyszli miejscy szlachcice, jednak ze słomą w butach. Banino się nie zmieni, gdyż jak to już ktoś zauważył- wieś rozwija się zbyt chaotycznie bez ładu i składu. Niegdyś fajna wieś, dziś dzięki pazerności deweloperów zmieniła się w zapchajdziure. Stwórzcie własną gminę lub przyłączcie się do waszego wspaaaaniaaałego Gdańska, będzie z wami bynajmniej spokój- z absurdalnymi i ciągłymi donosami, szczuciem, chamstwem i pomysłami z rodem po tygodniowym turne z heroinom przy żyle
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
następny tuman
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wy tak serio czy jaja sobie robicie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie tylko trumany-tumany tak mają;) typowy z niego czereśniak, który albo udaje głupa albo tak rzeczywiście jest:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
- "bynajmniej" to nie to samo co "przynajmniej"
- heroiną a nie heroinom
- tournée a nie turne
- "rodem z"a nie "z rodem" (i bez "po")

Nie pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo za trafną opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry