Widok

Chciałbym sprawę nagłośnić

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
witam Panstwa mam taki duzy problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic.mam 26 lat mam zone ktora jest wciazy i za 3 miesiace jest rozwiazanie a na dodatek mam rocczna córkę i mam problem z mieszkaniem komunalnym ktore znajduje sie na oruni.a problem dotyczy wszelkiego robactwa ktore posiadam w domu pchły,kalaruchy,slimaki bez skorupy,w sezonie zimowym mamy tez myszy oraz jest plesn razem z przeróżnymi grzybmi i zgnitą podlaga i legarami .wszystko bylo zglaszane do administracji lecz z ich strony nie ma zadnego zainteresowania dzis zona wrócila z sanepidu tez rece umywaja nie wiem co zrobic z tym problemem tym bardziej ze tulamy sie po znajomych a za te mieszkanie trzeba placic czynsz nikt ani nic sobie z tego nie robi nie wiem co dalej robic jako glowa rodziny nie mge poradzic sobie z tym problemem mysle ze jak bysmy to naglosnili to znalezli by sie ludzie którzy pokierowali by nami co zrobic prosze o pomoc w rozwaizaniu tej sprawy dziekuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
1. napisz bezpośrednio do redakcji, nie na forum, przy okazji przekonamy się, czy artykuły są zmyślane ;)

2. jak te stworzenia dostają się do mieszkania? :| musicie mieć grube dziury i to wszędzie :|
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
W budynku, w którym mieszkacie na pewno więcej rodzin ma ten sam problem. Zmówcie się wszyscy i poproście o pomoc redakcję TVN Uwaga, oni czekają na takie tematy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
mieszkanie bylo remontowane rok temu przed narodzinami corki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a zona bd w sanepidzie powiedzieli ze ma isc do domu samotnej matki do matemblewa bo w takich warunkach nie moze mieszkac
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
W Gdańsku w ,,Zieleniaku,, na 16 piętrze jest TVN. Podejdz i przedstaw sprawę.Może ktoś Ci pomoże,jak sprawa będzie nagłośniona,bo tak to nikt nie usłyszy Twojego wołania o pomoc.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
jutro jestem umuwiony z glówny kierownkiem urzedu miasta gdanska jak nic z tym nie zrobia to obiecuje ze wszedzie gdzie tylko to bd mozliwe naglosnie to tak aby wkoncu ruszyli swoje d*pska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
kiedyś widziałam jakiś program o firmach, które zajmują się taką dezynfekcją, wchodzą ze sprzętem i mocną chemią i zajmują się problemem. Ja rozumiem i czas was goni i zanim zrobicie afere to żona już będzie z drugim dzieckiem na progu domu, a takie warunki nikomu nie służą, a szczególnie dzieciom, to mieszkanie w miejscu gdzie jest pleśń jest bardzo szkodliwa, moja siostra w takim mieszkaniu nabawiła się astmy. a poza doraźnymi chemikaliami działaj i rób afere wszędzie gdzie się da. Pozdrawiam i trzymam kciuki!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam no jestem ciekaw czy cos zalatwiles w tym naszym urzedzie......?.....Bo Pan Kierownik to .....he porażka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się sprawa zakończyła?
Jeżeli nadal się nie zakończyła daj jakiś kontakt do siebie. Na pewno ktoś się zainteresuje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamów dezynfekcje... Mieszkanie masz za darmo to możesz parę groszy zainwestować w firmę która zajmuje się takimi sprawami.
A jak nic ci nie pasuje to można kredyt sobie zafundować i zamieszkać w nowym i pachnącym.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
A moze bys tak zamiast czekac az Ci dadza to za co inni zaplacili - sam zapracowal na mieszkanie ?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zabieraj rodzine i jedzcie do Londynu na zarobek !
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamias fundowac rodzince "atrakcje" z karaluchami, szczurami itd., wez sie lepiej za robote i wynajmij im cos lepszego za prawdziwe pieniadze !
W koncu jestes ta glowa rodziny, czy nie ? Kto tam u was nosi spodnie ? Ty, czy moze listonosz ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
pewnie by wynajął gdyby rząd nie zabierał mu 50% wypłaty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale spoko, za 3 miesiące będzie 500+ x2 :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
boże...

ja wiem, ze to sarkazm ;)

ale...

ludzie nie rozumiejo, wiec i tak napisze swoje...

to, że rząd da KOMUKOLWIEK 500zł znaczy, że komuś innemu będzie musiał zabrać...

np. dobrze prosperująca rodzina, mama mgr inż budownictwa pracuje w przemyśle drogowym, zarabia 12 tys netto, ojciec programista 12 tys netto, dwójka dzieci - dostaną 1000zł (1000 czy 500? nie wiem, niewazne....)

już tutaj pojawia się pewien problem, bo ten program powinien wspierać tylko najbiedniejszych ;)

ale PRAWDZIWYM problemem jest to, że ten 1000 (500)zł rząd zabierze w podatkach wszystkim innym z powyższą rodziną włącznie ;)

a to znaczy, że rząd zabierze złotówkę od:
piekarza
stolarza
szewca
murarza
i tysięcy inych

a TO z kolei znaczy, że powyższa rodzinka dostała 1000 (500) zł, ale będą musieli wydać złotówkę więcej na usługi powyższych ludzi!

chyba jest dość obrazowo?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Powinno byc placone na dzieciaki progresywnie, w zaleznosci od wieku dziecka (co 5 lat podwyzka), tego czy dziecko jest niepelnosprawne, czy nie, tego czy jest sierota (ew.1/2 sierota) i ,co najwazniejsze, wedlug dochodu na osobe w rodzinie.

Prawo do poprawki !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"wedlug dochodu na osobe w rodzinie"

odwrotnie proporcjonalnie do "dochodu na osobę w rodzinie" w skali wykładniczej
przy czym wstępnie szacuje, że odcięcie (0 forsy) powinno być gdzieś przy dochodzie równemu połowie średniej krajowej na członka rodziny

dodatkowo nie można precyzować, że "rodzina" musi być małżeństwem, lub być zameldowana pod jednym adresem - bo wtedy ludzie zaczną kombinować...

mają czuć się pewnie i bezpiecznie jeśli NIE kombinują, że nic im od strony prawnej nie grozi

ale mają się bać, że jeśli BĘDĄ kombinować to jeden z oszustów (ja bym rzucał monetą...) idzie automatycznie do pierdla bez możliwości odwołania - do pierdla od momentu złapania do osiągnięcia pełnoletności przez dziecko :)

--

rozumiem, że ktoś się nie zgadza...
jeśli ktoś się nie zgadza, i uważa że to zbyt drastyczne kary etc etc...

kara nie ma karać... kara nie ma być 'adekwatna' ...

kara ma przede wszystkim odstraszać!
żeby przestępstwo nie zostało popełnione w pierwszej kolejności!

druga sprawa:
jeśli ktoś się nie zgadza, i uważa że to zbyt drastyczne kary etc etc...

uzmysłów sobie i zapamiętaj, że ten oszust nie okrada rządu tylko CIEBIE - podatnika!
Jeśli ktokolwiek okrada "rząd", to CAŁA reszta musi to zrównoważyć w ich podatkach!

Zrzucamy się na wszystkich złodziei...

radzę o tym pamiętać przy ew. następnych referendach etc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
I tak nasza bieda będzie kombinować.
500+ to pomysł nie trafiony i powinien być już zniesiony i sensownie wytłumaczony.
Rząd szaleje nasza kasą.
500+ to program wsparcia patologi.
Rodziny wielodzietne przelicza wszystko i wychodzi, że nie opłaca się pracować!!!
Zamiast 500+ obniżka VATu i będzie jak należy.
Dlaczego w DE vat to 19% a w PL narzut wynosi aż 23%???
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry