Widok

Chirurgia jednego dnia UCK Kliniczna - pytania

Czy ktoś ostatnio był i może się wypowiedzieć jak to wygląda? Czy osoby po takich zabiegach są na sali obserwacyjnej czy od razu na salę chorych są przewożone? O której pacjentki są wypisywane do domu i czy po konsultacji czy z automatu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIKT się tam naprawdę nie operował i nic nie wie czy tak źle tam jest, że milczeniem nie polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy co mają ci operować.. ją miałam mieć zabieg usunięcia na stopiewlukniaka. jak wszystko jest dobrze to wypisują tego samego dnia góra następnego. dodam że miałam mieć znieczulenie miejscowe. nie doszło jednak do zabiegu z innych przyczyn zdrowotnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się pytam o zabiegi ginekologiczne - na KLINICZNEJ, a nie na stopie. Ale dziękuję za odzew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja tam w zeszłym roku miałam miec zabieg, chciałam znieczulenie w kregosłup badz miejscowe,ale odmowiono, naczekałam sie pol dnia, po czym powiedziano mi ze jako ostatnia ide pod noz i raczej tego samego dnia nie wyjde, ostatecznie ucieklam ze stołu dosłownie, bo dla mnie zero wywiadu anestezjologicznego i znieczulenie ogolne na oko to zbyt duze ryzyko...do dzis szukam miejsca gdzie zabieg bedzie ze znieczuleniem innym niz ogolne :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o jaki zabieg chodziło wówczas? W zeszłym roku miałam też tam iść na zabieg ale nie mogłam mieć znieczulenia ogólnego z innych względów medycznych. W takim przypadku w Trójmieście mi nie pomogli ale poza Gdańskiem tak. Generalnie mam wrażenie, że za bardzo pacjentami się nie przejmują tam i raczej tam nie poszłabym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
miały byc wycinki i łyzeczkowanie, ale stwierdzili ze lepiej zrobic konizację...tak czy siak musze to w koncu zrobic nim bedzie za pozno, ale wiem ze mozna to zrobic ze znieczuleniem innym niz ogolnym, a ja no nie ufam po wszystkich moich przebojach ze słuzba zdrowia i nie dam sie uspic :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A pytałaś w innym szpitalu w Trójmieście?
Do samego pobrania wycinków można w ogóle bez znieczulenia (histeroskopia diagnostyczna), natomiast jak musi być łyżeczkowanie i jeszcze konizacja to faktycznie trzeba coś dać (tj. znieczulenie).
Ja byłam w prywatnej klinice w Warszawie, jeśli chcesz mogę podać namiary, możesz napisać na doxie@wp.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak na zaspie i na polankach...nie stac mnie na prywatne niestety i mam za male dziecko by jechac az do Wawy, przyjdzie mi umrzec tutaj :/

czy szpital za znieczulenie ogolne dostaje z nfz wieksza kase ze az tak im zalezy tylko na takim znieczuleniu? do cc znieczulali w kregosłup a to przeciez powazniejszy temat :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego aż tak boisz się znieczulenia ogólnego? Miałam krótkie i przy usuwaniu polipów szyjki i kolonoskopii, ostatnio już przy normalnej operacji i nic się nie działo. Cały czas jest się monitorowanym, naprawdę rzadko zdarza się jakaś niepokojąca sytuacja. Idź na badanie, czy zabieg i nie czekaj, bo możesz narobić sobie poważniejszych problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, rozumiem, ja się poddałam i pojechałam do Warszawy bo sprawa stała się pilna a nie mogłam się znieczulać. W takim razie jeszcze raz zgłoś się na Kliniczną - od początku tego roku mają nowszy sprzęt i robią część zabiegów bez ogólnego, ale z lekarzem porozmawiaj bo na Izbie Przyjęć nic się nie dowiesz. Szpital dostaje większe wynagrodzenie bo jest znieczulenie, bo pacjent musi zostać pod obserwacją więc bardziej się im kalkuluje. do Al. - jak ktoś ma przeciwskazania i wcześniejsze powikłania po znieczuleniu to się boi i już.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze zapomniałam, w Swissmedzie jest kontrakt z NFZ na ginekologię, masz skierowanie to zapisz się na konsultację przedoperacyjną i zapytaj o rodzaj znieczulenia tam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sprobuje ten swissmed i jeszcze redłowo...

Al pacjent jesli ma przeciwskazania powinien miec inne znieczulenie, jesli zyje w wolnym kraju, powinien miec mozliwosc wyboru, ja po wszystkim co przeszłam nie mam ani cienia zaufania do lekarzy, na klinicznej zwlaszcza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wykonywali mojego zabiegu wtedy na Klinicznej bez znieczulenia ogólnego bo nie było takiego sprzętu. Generalnie na terenie Trojmiasta odmówili mi ze względu na brak sprzętu, oraz w okolicach Wejherowo, Kościerzyna, Bydgoszcz i Toruń też nie. Ale właśnie wyczytałam że konizację też można robić w znieczuleniu miejscowym. Natomiast obawiam się , że na miejscu chyba niewiele załatwisz. Chyba, że w Swssmedzie będzie ktoś bardziej otwarty na znieczulenie np. w kręgosłup.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na Klinicznej po zabiegach pacjentki są na sali pooperacyjnej obserwacyjnej i ktoś tam jest z personelu czy taki monitoring na papierze tylko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja tam byłam i czekałam na ten zabieg to inne pacjentki po swoich zabiegach leżały na salach z pikajacym sprzetem, potem przychodzila pielegniarka odlaczala sprzet i podlaczala nastepnej pozabiegu, a tak to lezalo sie godzine do trzech i przychodzili i mowili ze mozna juz isc do domu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja sie zastanawiam co ich wszystkich boli dac mi znieczulenie w kregosłup :( do roznych zabiegow i operacji daja a tu nie chca ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znieczulenie w kręgosłup jest trudniejsze technicznie, takie dożylne może zaaplikować nawet pielęgniarka anestezjologiczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na porodowce nie mieli klopotu dac troche znieczulenia w kregosłup, do cesarki tez nie...

jak operuja zylaki i inne rzeczy to tez nie ma problemu, nie usypiaja tylko daja w kregosłup a tu problem...:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli rozumiem, że Panie na tej sali pooperacyjnej leżą same, nie ma pielęgniarki, która tam stale jest, tylko przychodzi kolejną osobę podłączyć i wychodzi?
Problem był i obawiam się, że będzie. Mój zabieg przesunął się o 3 lata w sumie, więc miałam czas odłożyć na to, aby wybrać sobie miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tam jest nie pamietam dokladnie ok 6-8 salek, i nikt tam nie siedzi niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli nie są to sale pooperacyjne obserwacyjne tylko wszystko na papierze, że jest nadzór.
Tam gdzie byłam, pielęgniarka siedziała cały czas na miejscu, i sama podchodziła i sprawdzała ten sprzęt co piszczy u pacjentek, coś notowała, pytała czy czegoś nie trzeba, lekarz też zaglądał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak bo tam traktuje sie to jako zabiegi... nizej kolo porodowki jak robia cc to jest sala pooperacyjna gdzie pielegniarki przez szybe wglad maja...jak nie spia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc dobrze, że już wiem jak jest naprawdę. Dziękuję za informacje. W nocy u mnie pielęgniarka nie spała i zgodnie z ich standardami co godzinę chodziła do pacjentów sprawdzać czy "żyją" na zwykłych salach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam jeszcze pytanie, jaka jest procedura przyjęcia tam na oddział? Pacjentki czekają w jakiejś sali swojej na zabieg, czy wcześniej są jakieś badania czy badania takie jakie ze sobą przyniesie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. na izbie przyjec miedzy 9 a 12 trzeba polowac lekarza ze skierowaniem by wyznaczył termin
2. zwykle każą zrobic morfologie sód i potas, przy tarczycy tez warto tsh
3. idzie sie na rano w wyznaczonym dniu na izbe przyjec, przebiera i przydzielaja sale na ktorych sie czeka na zabieg i lezy po, w miedzy czasie pielegniarka czy ktos tam robi z kazda pacjentka jakis tam swoj wywiad
4. salami po kolei mniej wiecej przychodza po pacjentke prowadza do zabiegowego, usypiaja :( :( :( i po zabiegu odwoza na lozku, ok 13-14 sie wychodzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapisałaś się w końcu do Swissmedu? Jestem ciekawa czy coś pomogą. A na czym jakiś tam wywiad polega i kiedy jest wywiad z anestezjologiem? Jakaś ankieta jest do wypełnienia, którą wszystkie pacjentki dostają? Pytam z ciekawości, najprawdopodobniej będę musiała powtórzyć zabieg ale widzę, że drugi raz wycieczka mnie czeka (po tym co piszesz i to się pokrywa z innymi opiniami, które słyszałam taka fabryka i każdemu po równo). Nie mogłam mieć znieczulenia właśnie ze względu na tarczycę i sprawa nadal aktualna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze w swissmedzie nie byłam, ciezko mi wszystko raz dwa ogarniac z małym dzieckiem... jeszcze szpital redłowo, tam jestem ciekawa czy by zrobili z innym znieczuleniem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co masz z tarczycą, ze nie mogłaś mieć znieczulenia? Ja mam autoimmunologiczne zapalenie, ale hormony w normie i miałam kilka razy znieczulenie ogólne bez żadnych problemów. Przy tych krótkich nawet nie wymagali wyników. Teraz też mam mieć niedługo i właśnie zażyczyli sobie badań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy nadczynności i złych wynikach nie wolno się znieczulać. Sama pilnuje tej kwestii - a jeśli nie są nawet wyniki wymagane tam to bardzo źle o nich świadczy. Rozumiem, że jednak się będziesz znieczulać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak przy okazji to przecież wystarczy zadzwonić i już będziesz wiedzieć, przecież nie musisz zaraz tam jechać. Do Swissmedu najlepiej w środy zadzwonić na oddział - to od razu powie lekarz jak sprawa u nich wygląda. Z Redłowem pewnie tak samo można załatwić. Szkoda czasu jeździć osobiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Zaspie właśnie nie wymagali, teraz idę na inne badanie gdzie indziej i mam bezwględne wskazania do znieczulenia ogólnego ( zresztą nie wyobrażam sobie inaczej ) i tam zażyczyli sobie badań hormonów tarczycy. Na szczęście niedoczynności jak do tej pory nie mam, ale już wiem, że na wszelki wypadek sama muszę pilnować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy NADCZYNNOŚCI nie wolno znieczulać i to dużej. Spokojnie, ale lepiej samemu pilnować się. Kiedyś przed zabiegami, jak ktoś na coś chorował, to wymagana była zgoda lekarza specjalisty z danego zakresu czy pacjent może być znieczulany - teraz widzę wszędzie jest oszczędność. Do tego obowiązkowe szczepienie przeciw żółtaczce, które było REFUNDOWANE do zabiegów. Teraz pełny luz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie to badanie jak można wiedzieć, że trzeba się aż tak znieczulać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie, nie macie cienia zaufania do lekarzy, to po co w ogóle dyskutujecie? Poszukajcie babki, co odczynia uroki albo znachora i będziecie spokojni i pewni swego zdrowia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To prawda, żadnego zaufania nie mam. Za dużo błędów na mnie popełnili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I udało Ci się coś dowiedzieć do tej pory? Czy nie miałaś czasu pojechać lub zadzwonić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coz ja sie dowiedziałam ze znieczulenie ogólne i tu i tu. Nie wiem, czy chodzi o to by w łape dać czy co ? ale w zadnym ze wszystkich szpitali nikt mi racjonalnie nie uzasadnił dlaczego nie chcą dać znieczulenia miejscowego bądź w kręgosłup ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No widzisz jest duży opór. A może faktycznie nie można tego tak wykonać?
Wiem, że na razie nie jesteś zdecydowana na zabieg poza Trójmiastem, ale podaje Ci kontakt do Wwy. 22 611 00 06 lub maja.lichomska@evaclinic.pl aby po prostu zapytać czy w ogóle taka możliwość istnieje bo po co gdybać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje, zapytam na pewno.

kurcze no to zbyt moim zdaniem mały zabieg zeby nie moc dac innego znieczulenia, juz nie raz słyszałam jak po porodach sn łyzeczkuja na zywca macice, a szyjka przy tym pryszcz, by kawałek szyjki wyciac tez inne znieczulenie by wystarczyło.
Ja na zywca wycinki miałam pobierane bedac w ciazy i jakos przezylam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy na ten oddział dzienny może wejść osoba odwiedzająca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie idzie nic robic na kliniczna kobietki, sprzet moze byc nowy ale bakteri nie wytępia,to stary szpital, i tyle tam roznego świństwa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się nad tym szpitalem, ale z tego co słyszałam od lekarza, to zabiegi jednego dnia nie są wykonywane na sali operacyjnej tylko w gabinecie zabiegowym do tego przystosowanym więc na pewno nie będzie tak czysto jak na sali i problem dla pacjentki gotowy po wyjściu. Dziękuję za wszelkie informacje jeśli ktoś tam był operowany w ostatnim czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Który internista chorób wew.? - Przychodnia świętokrzyska. (55 odpowiedzi)

witam kto z was chodzi tam do przychodni ? kiedys bylam u miskiewicz z 10 lat temu,,, teraz u...

Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? (38 odpowiedzi)

jak w tytule Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? stosowałam już chyba wszystko...

osteoporoza (10 odpowiedzi)

gdzie najlepiej zrobic badanie osteoporozy wraz z porada lekarska w Trojmiescie

do góry