Widok

Chłopi

Chłopi Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Chłopi.
Chłopi
wg powieści Władysława Reymonta

Wojciech Kościelniak po spektakularnym sukcesie spektaklu "Lalka" w 2010 roku i rozpoczęciu działalności Nowej Sceny spektaklem "Bal w Operze" przygotowuje się do kolejnej premiery - musicalu "Chłopi" wg powieści Władysława Stanisława Reymonta, którego premiera zaplanowana jest na otwarcie Dużej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni we wrześniu 2013 roku. ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

....

A gdzie Tomasz Więcek?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie

też go szukałam i nie ma nigdzie ? Czyżby nie występował ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego nie ma w obsadzie pana Tomasza WIęcka? Uważam, że jako solista Teatru Muzycznego zasluguje na jedną z głównych ról!!! (przecież solistów jest tak niewielu)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przecież on gra w Romie. Ludzie ogarnijcie się!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tomasz Więcek

Tomasza Więcka nie będzie,bo Stary pan dyrektor go zwolnił. Wiec w tym spektaklu nie bierze udziału :(`
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 15

A może dlatego, że gra i będzie jeszcze przez rok co najmniej grał w Warszawie w Deszczowej. Deszczową grają niemal codziennie więc ciężko by było mu być w pełni dyspozycyjnym. Jakoś inni których "stary pan dyrektor zwolnił" w Chłopach grają.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, Tomasz Więcek gra w "Deszczowej Piosence" (swoją drogą polecam, bo jest w tym spektaklu rewelacyjny i Kordek z I obsady nawet się do niego nie umywa) i sam pytany jeszcze kilka tygodni temu o Gdynię powiedział, że w nowych projektach nie będzie brał udziału, ewentualnie w tych starych spektaklach, w których już grał. Mimo posiadania dwóch zmienników takie kursowanie między Gdynią i Warszawą jest męczące, Łukasz Dziedzic grał w Gdyni o wiele mniej, a też widać było zmęczenie, kiedy zaczynał się set "Shreka", po którym wracał do Romy jako Javert.
Swoją drogą to nie wiem jak to jest z tym zwolnieniem, bo jakoś w "Szalonych nożyczkach" wciąż gra, to nie jest tak, że umowa jest na każdy spektakl?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Deszczowa Piosenka jest beznadziejna i nawet Więcek jej nie ratuje...
Więcek nie jest zwolniony z Baduszkowej. Ktoś tutaj puścił jakąś plotę.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego??? My chcemy Tomka Więcka ! Fani teatru skrzyknijmy się i powalczmy o tego aktora. To jest ogromna strata dla Muzycznego( ma rewelacyjne możliwości)wokalne.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ludzie!!!!!

Ludzie,nie piszcie takich bzdur,jeśli nie znacie faktów!!!!bo to bardzo słabe....Nikt nie zwolnił Tomka Więcka!!!!!Gra obecnie w "Deszczowej" w W-wie i jest przwidziany do innej produkcji z paroma panami,których też w obsadzie "Chłopów" nie ma...ale chcecie,to się skrzyknijcie i walczcie:)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

39 stopni

Dlaczego nie ma w repertuarze maj czerwiec 39 stopni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

już widzę jak gdański gmin wali drzwiamy i oknami

gmin woli "Lis show", "Doda p*p c*p show", "Jacyków i Kupa Wojewódzki entertiment"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 17

Po co mamy walić?

Mamy siedzibę ZUSu u siebie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marna prowokacja. Przy Gdańsku, Gdynia wygląda jak pustynia w kwestii kultury.(i nie tylko:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

...

wpisz sobie dzieciaczku "Najlepsze miasto do życia" i kliknij sobie w artykuły... Powodzenia z tym twoim Gdańskiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

tjaa

Syf, ubóstwo i smród.... WITAMY W GDAŃSKU!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 25

CHŁOPI

Piękne przedstawienie 19.09. Dodatkowa atrakcja - spotkanie z Panią Emilią Krakowską,
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byłam wczoraj

i jestem pod wielkim wrażeniem, że udało się dla mnie tak nudną lekturę przekuć na rewelacyjny musical. Przede wszystkim cieszy rozmach z jakim spektakl jest zrobiony, ogromna ilość aktorów zaangażowanych w sceny zbiorowe. Dwa razy się wzruszyłam, raz gdy Kuba z Witkiem śpiewają i potem gdy Dominikowa przeklina swojego syna, Szymka. Polecam wszystkim którzy w wieku kilkunastu lat ledwo przebrnęli przez lekturę, by teraz dwadzieścia lat później odkryć ile prawd jest w tym utworze aktualnych, a napisany ponad 100 lat temu traktuje o wielu cechach jednostki jak i zachowaniach społecznych które spokojnie można do czasów aktualnych przyłożyć. Tak samo kasa i seks budzi największe emocje i tylko może rola kościoła się mocno rozpuściła...
Czy są jeszcze takie kobiety jak Hanka? Bo takie jak Jagna, na pewno.
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chłopi to nudna lektura?? To jest świetna powieść.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Magiczne, kolorowe, mądre przedstawienie. Polecam bardzo!!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

cudo !!!!!!!

byłam dwukrotnie, wybiorę się na pewno jeszcze wiele razy !!!!!!!!!!! takiego cuda nie uświadczyłam w całej Polsce !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto !!

Bardzo mi sie podobało! Piękna oprawa muzyczna, super zrobione. Najbardziej podobał mi się jarmark .. Niestety , stara prawda dalej ważna .... na koniec i tak winna Jagna.. kij ma zawsze dwa końce, ludzie często widzą ten blizszy sobie .. polecam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprzedam dwa bilety

Sprzedam dwa bilety na spektakl " Chlopi " 20.10.2013 godz 17:00. Chętnych proszę o kontakt 604 420 339
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzygodzinna uczta dla zmysłów i duszy

było pięknie!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rewelacja!!

Byłam, widziałam, polecam!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rewelacja

Podzielam opinię Niny,bo również jestem pod ogromnym wrażeniem.Czytając powieść i oglądając film nie bardzo wyobrażałam sobie musical na kanwie tego dzieła.Spektakl przerósł moje oczekiwania.Jest rewelacyjny!!!Gratuluję i dziękuję WSZYSTKIM,którzy stworzyli to piękne widowisko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo brawo !

Super ! Polecam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

POLECAM

SPEKTAKL PRZERÓSŁ RÓWNIEŻ MOJE OCZEKIWANIA!!!POLECAM. A P.TOMEK WENCEL JEST SUPER - PRACOWAŁAM W TEATRZE W TYM CZASIE,KIEDY ON KOŃCZYŁ STUDIA - BARDZO ZDOLNY AKTOR I PRZEMIŁY CZŁOWIEK!!!SZKODA,ŻE NIE MA GO NA DESKACH TEATRU MUZYCZNEGO W GDYNI.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopi

Lekturę przeczytałam nie raz dzięki nauczycielce j.polskiego.Gra aktorów wspaniała.Piękną, polską ludowość można pokazać z pewnością w tańcu czy śpiewie. Zabrakło kolorów,ludowych atrakcji.Jarmark czy wesele nie ujęły mnie.Reżyser skupił się bardziej na przekazaniu treści lektury.Dla mnie zbyt mroczne.Rozumiem,że aby przekazać niełatwą w odbiorze powieść stajemy przed trudnym zadaniem i nie chodzi o to aby mijać się z fabułą ale żeby przekazać ją w sposób naprawdę widowiskowy.W końcu jesteśmy w Teatrze Muzycznym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

genialne

Dawno nie byłam na tak dobrym przedstawieniu. świetne teksty, świetna choreografia, cudowne stroje. Wszytko na najwyższym poziomie! Brawo! Gorąco polecam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

no,no

Spektakl stworzony z dużym rozmachem.Zaskoczona jestem jak dobrze można przełożyć niezbyt porywająca lekturę na tak dobre przedstawienie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

REWELACJA

Mistrzowska gra aktorów, którzy rewelacyjnie wczuli się w rolę granych przez siebie postaci, muzyka i stroje to uczta dla ucha i oka. Tańce dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na ponad trzy godziny dzięki wszystkim ludziom zaangażowanym w spektakl przeniosłam się w inny świat. Serdeczne dzięki i BRAWO dla aktorów!!! Polecam wszystkim :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

świetne widowisko

Gra aktorów świetna, scenografia sprytna i niebanalna, akcja wartka, trochę wzruszeń, troche śmiechu proporcje idealne, tancerze wspaniali, muzyka rewelacyjna.

Wyszliśmy z teatru oczarowani
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

:)

Również gorąco polecam świetnie zrobione widowisko. Zarówno muzyka, choreografia, kostiumu i gra aktorów była na wysokim poziomie. Wyszlismy z teatru oczarowani... Świetnie pomyślany ciągly pobyt dziada, który z boku patrzył i obserwował wszystko :) Brawo dla reżysera :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ładne, kolorowe, ludowe.

Warto pójść choć do "Lalki" się nie umywa. Nie przepadam za tematami ludowymi, a tutaj mamy 3 godziny "zespołu Mazowsze" na scenie. Świetna Karolina Trębacz. Na koniec hit dla Panów - Karolina całkiem goła tarza się po scenie :) Nie umiem sobie wyobrazić w roli Jagny Reni Gosławskiej (druga obsada).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

NUDNY ŚREDNI DŁUGI NIE MA CO IŚC

Spektakl raczej nie zostanie w pamięci widzów połowa z nich wychodzi po pierwszej połowie. Zresztą nawet nachalną reklamą trudno przyciągnąć choćby 1/2 widowni dużej sceny. Nie polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 21

Byłam 3 razy na tym spektaklu. Nigdy nie widziałam ludzi wychodzących po pierwszym akcie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witek w Chlopach

Witek zagrany i wyspiewany rewelacyjnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

szok

.....obejrzałem I część w TVP1....takiego gniota na poziomie zespołu tanecznego rzadko można znaleźć....szok zwięka fakt że taki gniot powstał w Gdyni, bądź co bądź jednej z lepszych scen muzycznych w kraju
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Smerfy sobie włącz, fajne są...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy musical wyjdzie do innych miast?

czekamy na południu Polski...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem 18.01.2015

Nieprawda że nudny spektakl. Przygotowanie i wykonanie rewelacyjne. Niesamowite przedsięwzięcie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

byłem 17.01 o 19.00

Skala mojego zadowolenia i satysfakcji po obejrzeniu tego spektaklu wynosi 100%. Wiedziałem na co idę i się nie zawiodłem. I rząd/balkon. Muzyka, stroje, atmosfera porywająca i wspaniała. Były łzy wzruszenia bo ja taki klimat w sztuce po prostu lubię. Piękny spektakl. Miłe wspomnienia do końca życia. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwielbiam

Wspanialy spektakl w wykonaniu artystow Teatru Muzycznego. Energia, zywiolowosc i doskonala gra aktorska. Swietna muzyka, zwlaszcza piosenka Na jarmarku w Tychowie. A do tego wspaniala postac Aniola wykreowana przez Maje Gadzinska.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

świetne

wzruszające, zwłaszcza anioł
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

doskonałe!

Warte 3,5 h !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupię bilet na 28 stycznia 2018

504 83 53 53
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Kosmici (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kosmici . Kosmici na podstawie sztuki Marii Wojtyszko Dla widzów od 9...

Mam tę moc. Bal u Elsy (26 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Mam tę moc. Bal u Elsy . "Mam tę moc. Bal u Elsy" Przygotowania do...

Czego nie widać (5 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Czego nie widać . "CZEGO NIE WIDAĆ" W sobotę, 9 lipca o godzinie 19.00 na...

do góry