Widok

OSIEDLE NA TUCHOMSKIEJ A OBWODNICA METROPOLITALNA

Czy ktoś może potwierdzić jak blisko będzie przebiegała Obwodnica Metropolitalna od planowanego osiedla w Baninie na Tuchomskiej?
Bo patrzyłem na stronie GDDKiA i tam jest cholernie blisko ok 200 m od domów!!!
Nie umiem odnieść tego co na tym zdjęciu jest z tym co się buduje ale byłem tam na miejscu i wychodzi mi prawie 200 m.
Gdzie mogę dowiedzieć się w 100% jak to będzie blisko? Bo u dewelopera nabrali wody w usta jak spytałem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z planów wynika że ostatnie zabudowania jakie bedą postawione na tym osiedlu będą w sąsiedztwie z obwodnicą, czyli za płotem :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się, obwodnica będzie zaraz obok, może to być 100-200m.
obwodnica to jeden z problemów tego osiedla, tereny są bardzo bagniste, przed rozpoczęciem budowy zasypywali wielkie kałuże, które tam powstawały podczas deszczu (lub wystarczy się tam wybrać na wiosnę). życzę powodzenia tym, co tam kupują mieszkania.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
To dziwne bo deweloper posiada pelną dokumentacje badań geogruntowych z których wynika że są to tereny suche. Nie piszcie bajek panie z biura innego dewelopera !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
A osiedla na Szadulkach czy kowalach ? Przejedz sie obwodnicą Trojmiejską i zobacz jak blisko są budowane osiedla. Najważniejsze że dobre połączenie będzie i ekrany dźwiękochłonne. Lepiej mieszkać przy obwodnicy niż przy liniach wysokiego napięcia jak na pszennej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli linia wysokiego napięcia 200m od domu wprowadza hałas lub uciążliwość jak obwodnica ???

Deweloper kupił bagno przy planowanej drodze i szybko buduje żeby zdążyć przed obwodnicą a ludzie niestety nie do końca świadomi to kupią i będzie płacz i lament.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ogólnie nic nie powinno budować się przy liniach wysokiego napięcia ponieważ zle wpływają na ludzki organizm chodzi głównie o choroby nowotworowe ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze, skoro mają taką dokumentacje i dzięki niej będziesz spać spokojnie to Twoja sprawa.
Mieszkam w Baninie już kilka lat i wiem jak wyglądał ten teren kilka lat temu, a także parę miesięcy temu (przed rozpoczęciem budowy).
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczy poprosić w biurze dewelopera o badania gruntowe, ja tak zrobiłem i wszystko dostałem. Byłem na osiedlu po największych deszczach i było sucho jak pieprz. Z dokumentacji zdjęciowej jaką posiada Deweloper również nie wynika żeby było cokolwiek zasypywane. Po co piszesz takie rzeczy Zdzisiu ? Naprawdę nie możesz sprzedać swoich domków ? Finał będzie taki ,że ceny polecą zaraz o 50 tys.w dół i już nic nie sprzedaż przez kolejny rok .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Na Królewskim też taką dokumentacje miał - a straż przyjeżdża odpompowywać wodę z zalanych domków i podwórek.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
a jaka tam jest gleba? musi być mocno piaszczyście żeby po największych (lub jakichkolwiek) deszczach było sucho jak pieprz
czy może jest tam glina jak wszędzie w Baninie? Patrząc po satelicie to szczere pole, do lasu daleko, więc to o czym piszesz to raczej bajeczki :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdzisiek dobrze gada :) Każdy zrobi jak będzie uwazal, ale niech potem nie zasmieca forum, ze plywaja jak sa deszcze albo ze ma grzyb na scianie :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe suche - to zapraszamy na wycieczkę :) gdyby było sucho to by nie było oczek wodnych a jest ich tam sporo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie , zapraszamy najlepiej na Tuchomską. My tam żadnych oczek nie widzieliśmy , tylko las w pobliżu. Może na swojej inwestycji widzicie te oczka ?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To slabo ze wzrokiem :) wystarczy zobaczyc zdjecia z google map ze teren wodnisty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto wziąć też pod uwagę obecny stan wód gruntowych, gdzie jeszcze rok temu zastanawiano się nad ogłoszeniem stanu klęski żywiołowej z powodu suszy, to nie wróciło do normy jeszcze...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To czy masz jezioro w ogrodzie zależy również w dużym stopniu od przygotowania trawnika i ziemi pod niego. Jeśli tylko nawieziesz małą warstwę niewiadomego pochodzenia "czarnoziemu" to nie dziw się że woda Ci stoi nawet na (ubitym)piasku. W części Banina, w której mieszkam na szczęście glin nie ma i w miarę oczka się nie tworzą nawet przy tej ostatniej ulewie ogród wszystko przyjął. Co nie znaczy, że sąsiedzi nie mieli takiego problemu właśnie przez źle założony trawnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na metropolitalna pl znajdziesz ortofotomapy z naniesionym zatwierdzonym wariantem drogi, można sobie potem w google mapsach zmierzyć odległość... te domy nie bez przyczyny są tak tanie, a działki w tym miejscu nie sprzedawały się przez bardzo długi czas.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale kazdy jest swiadomy tego co kupuje.
A poza tym jak juz ktos wspominal ja mieszkalem pare miesiecy w bloku za granica i tam pod blokiem byla autostrada. Norma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę, że jak ktoś się na wieś wynosi, to nie po to, aby mieszkać 50m od drogi, mi wystarczyłby już sam fakt że mieszkam w osiedlu estetyką przypominającym baraki w obozie koncentracyjnym...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
W którym obozie jeśli można wiedzieć? Proszę napisać dokładnie w którym obozie tak wyglądały budynki?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze się czujesz kolego, czy w głowę przygrzało?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja czuję się doskonale. Potrafisz powiedzieć w jakim obozie były takie budynki. Nie. To po co piszesz pierdoły. Zwiedzałeś kiedyś jakiś obóz? Masz o tym pojęcie? Po co powielasz jakieś bzdury? Jeżeli ci się nie podoba estetyka tych budynków to to powiedz, ale można o tym mówić w normalny sposób. Co chcesz osiągnąć tym porównaniem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze wujek Google wpisujesz "Auschwitz baraki" naciskasz "grafika" i masz jak na dłoni, możesz sobie porównać następnie z tym, co widzisz za oknem. Nie będę tutaj jako wyszukiwarka robić dla leni umysłowych, który nie potrafią sobie sami wyszukać :) Podobieństwo do obozu rzuca się w oczy, zarówno Królewskie jak i to coś, co powstaje pod obwodnica na Tuchomskiej - takie same baraki, ale ważne że tanio. Kwestia koncentracji ludności na jeden budynek myślę tez ma tu jakieś znaczenie. Co kto lubi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Biedaku,zmień dilera,bo Ci szkodzi to co teraz używasz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie musze stać mnie na dom w dobrym miejscu i dobry towar :) nie muszę mieszkać w kurniku mając obwodnice za płotem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Musiałeś w googlach sprawdzić czy są podobne bo nigdy nie zwiedzałeś obozu. Tak naprawdę to usłyszałeś to od innego barana lub przeczytałeś na tym forum. Kiedy sprawdziłeś to okazało się, że ni ch... to nie jest podobne (czytaj ze zrozumieniem nie mówię, że to osiedle jest ładne) i teraz próbujesz na siłę coś udowodnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta estetyka "obozowa" to już byłą poruszona w słynnej pracy habilitacyjne o migracjach poza 3city w którym Banino ma poczetne miejsce. niestety ale przyglądając się zdjęciom lotniczym podobieństwo jest widoczne...

Jasne jest że nie powinno się do tego porównywać ale nie raz słyszałem o Auschitz i Birkenau w kontekście wytworów wiadomego niebiańskiego dewelopera. Brakuje tylko "cieciówek" i ogrodzenia zewnętrznego

Nawet na jednej z banińskich imprez remizowych mało się nei pobili jak ktoś palnął ze mieszka w A.

Nie ma co żartować ale fakt niezaprzeczalny jest taki że estetyka niestety taka jest + owa praca habilitacyjna
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
"ale nie raz słyszałem o Auschitz i Birkenau w kontekście wytworów wiadomego niebiańskiego dewelopera" I tu dochodzimy do sedna. Czy wy wiecie, o którym osiedlu mówicie? Którego developera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi te domy przypominają kurniki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale przecież "w pobliżu (10-12km) uniwersytety" ...uj z tą autostradą, może nikt nie zauważy
"doskonała lokalizacja dla studentów" no bez jaj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie wydaje, ze ta obwodnica omija banino. Na mapach biegnie przez miszewo.... Jedynie jakas mala droga doprowadzajaca jest w poblizu banino ale nie przychodzi przez wiesz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mialo byc wies... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętam n lat temu gdy wybieraliśmy miejsce aby się osiedlić w Baninie był tylko korytarz S6 i patrzyliśmy tak, aby znaleźć się w miarę daleko od potencjalnego przebiegu tej inwestycji o której mówiono że przecież "nigdy nie dojdzie do skutku" :) Przecieram oczy ze zdumienia, jak ludzie mając do wglądu ortofotomapy z zatwierdzonymi wariantami przebiegu tej drogi dają się robić w wała i kupują sobie domy w takiej odległości, że w lecie okna nie otworzą, bo devel im obieca ze ta droga, to lokalka będzie i nie będzie miała na nic wpływu :) Zero hałasu :) Via Hanseatica, przedłużenie trasy kaszubskiej, droga zabezpieczająca w przyszłości tranzyt od Lubeki po Rygę, życzę powodzenia :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
spokojnie, przepisy politycy mogą zmieniać wedle ich widzi mi się, jeszcze chwila i jak na Słowacji będą domy pod wiaduktami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jeszcze co do osiedla na końcu Tuchomskiej, radzę przyjrzeć się i popytać dokładnie dewelopera jak będzie wyglądała sprawa wody czy nie będzie takich sytuacji jak na familijnym gdzie w szczytach poborów nie ma wody w kranach :) osiedle na Tuchomskiej jest niemal na samym końcu nitki wodociagowej, jeśli siec nie zostanie przebudowana to raczej nie ma szans, aby wodociągi w upał kiedy wszyscy podlewają co i gdzie się da wyrobiły z zaopatrzeniem jego mieszkańców. I to nie jest kwestia budowy zbiorników tylko rury, która leży zakopana w Tuchomskiej i prawdopodobnie nie da rady obsłużyć takiej ilości punktów poboru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Deweloper i tak okłamie. Na królewskim też wody w szczytach czesto brakuje a nic o tym nie informowali, kłamali prawie na każdy temat więc nie ma co pytać i słuchać kłamstw...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
to trzeba w glinczu pytac a nie dewelopera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry