Widok

Chore zatoki?

Cześć i czołem!
Od kilku tygodni mam problemy z przewlekłym katarem i nie mam pojęcia jak sobie poradzić. Brałam już kilka rodzajów kropelek do nosa oraz kilka aerozolów i co prawda pomagaly, ale na jakas chwile znacie jakies sprawdzone leki na ciagly katar?
Martwie sie tez, ze moze to byc zapalenie zatok dlatego sprawdze sobie jeszcze aerozol Nasodren (oby pomogl bo to ostatnia deska ratunku) i jesli nie to jade sie zbadac...
Czekam na wasze mam nadzieje ze pomocne odpowiedzi
pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi na zatoki pomaga płukanie 2 x dziennie roztworem soli fizlologicznej, sinupret 3x 2 tabletki i ibuprom zatoki 2x dziennie. Pomocne są też inhalacje solą fizjologiczną/ Mucosolvanem (ale to na receptę).Ulgę przynosi też przykładanie ciepłej soli -podgrzanej na patelni i zawiniętej w pieluchę/ręcznik. Zatoki nie lubią zimnego powietrza, więc lepiej siedzieć w domu.Jeżeli nie przejdzie Ci w ciągu kilku dni, radzę wybrać się do lekarza, żebyś nie złapała anginy ani zapalenia spojówek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na przewlekłe zapalenie zatok najlepszy jest steryd donosowy. Żadne krople nie pomogą, tylko jeszcze wysuszą śluzówkę. Ibuprom zatoki i inne leki z pseudoefedryną mogą znieść objawy, pomóc w ograniczeniu kataru, ale jeśli naprawdę podejrzewasz u siebie chore zatoki, to bez sterydu się nie obędzie (jest to lek na receptę, więc wizyta u lekarza konieczna). Wspomagająco polecam Irigasin lub Fixsin do płukania zatok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może to alergia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też miałam to zasugerować. Kup Amertil, Alertec czy co Ci tam w aptece polecą i bierz kilka dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ładowałabym sobie, na Twoim miejscu, kolejnych kropli do nosa, bo kompletnie zniszczysz sobie śluzówkę. Spróbowałabym - tak jak sugeruje osoba powyżej - wziąć lek przeciwhistaminowy i zobaczyć, jak zareaguje Twój nos. Weź też skierowanie od lekarza ogólnego do alergologa, alergia może się pojawić w każdym wieku. Warto pójść tym tropem. A jak już trafisz do internisty, to może skieruje Cię na rtg zatok i przekonasz się, czy to faktycznie one są "winne" ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomaga Nasodren ogólnie to przy zatokach i alergii jest świetny nie podrażnia śluzówki co u mnie zdarzało się bardzo często. Ale takich objawów nie ma co bagatelizować trzeba naprawdę działać bo będzie coraz gorzej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mi czasem pomagaja inhalacje Inhanol i modafen zatoki . tych psikaczy na wlasna reke nie kupuję bo majatek mozna wydac a niszcza sluzówkę. Lekarz zaposze ci cos dobrego na recepte. Ostatecznie dwa razy bralam antybiotyk jak juz trzymalo mnie dluzej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

metafen zatoki.nie metafen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi metafen nie pomaga lepszy jest dla mnie przynajmniej na zatoki ten Nasodren. Działa o dużo szybciej i jest łagodny dla naszego organizmu. Wypróbuj na mnie działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak myślicie takie zestawy do płukania zatok działają? Jestem w ciązy i nie bardzo mogę brać leki, a tutaj ciąza nie jest przeciwwskazaniem. O coś takiego mi chodzi: https://www.doz.pl/apteka/p136868-DOZ_product_Iriclean_zestaw_do_plukania_nosa_i_zatok_240_ml_butelka__16_saszetek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zatoki płukać najlepiej wodą,są do tego specjalne dzbanuszki tzw.neti, jest to metoda ajurwedyjska,pomoże regularnie stosowana ale nie załatwi problemu,trzeba znaleźć przyczynę,druga rzecz jaką możesz sobie pomóc to płukanie jamy ustnej olejem kokosowym,codziennie rano-efekty cię zadziwią
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zajrzyj sobie do neta do apteki Doz, ja ostatnio szukałam skutecznych akcesoriów i leków na nieżyt nosa. Polecam duży i dobry wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nieleczone zatoki mogą być bardzo niebezpieczne. Pamiętam jak dostałam antybiotyk i musiałam psikać fonix do uszu, ponieważ pojawił się dodatkowo ból ucha. Teraz korzystam z irygacji i rzadko kiedy mam kłopoty z katarem czy zatokami. Dobry lekarz w takich przypadkach to podstawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

na zatoki polecam Olejek Tulsi Madurai , wydajny a jaki skuteczny. I na zatoki i na bole głowy, mięśni, skuteczny dla sporowców. W końcu znalazłam skuteczna metodę dla siebie by uwolnić się od chorych zatok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli szukasz leku na zatoki, to szeroki wybór mają w aptekamika.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Suplement bromelan, miałam tez krople ze sterydem ale pomogły mi bardzo inhalacje z tym Olejkiem Tulsi MAdurai
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na przewlekly katar i chore zatoki najlepszy jest taki olejek z pachnacej krainy, nazywa sie tulsi madurai :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja siostrzenica ma problem z katarem, bo jak tylko się katar pojawi to od razu wymiotuje. Jej matka dąży więc do tego, żeby ten katar jak najszybciej zniwelować i jak dotąd pomagał w zasadzie tylko sinupret. Dość szybko wygaszał katar i dzięki temu po pierwsze mogła oddychać, po drugie znikał ból głowy, a po trzecie katar nie drażnił gardła i nie powodował wymiotów. Oczywiście jeśli to kwestia alergii albo zapalenia zatok to sinupret może nie wystarczyć, ale przynajmniej można liczyć na szybki efekt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na zatoki najlepiej parówka nad wodą albo nalewki, polecam przepisy: https://portalzdrowie.info.pl/zdrowie/laryngologia/zatoki-wydzielina-z-zatok/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Może zamiast aerozolu spróbuj po prostu płukania zatok? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi pomaga tylko kryształ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Śródmieście

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

do góry