Widok

Chrzciny kiedy rodzice nie maja slubu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam

Moze ktos sie orientuje w ktorym kosciele mozemy ochrzcic dziecko jezeli nie mamy slubu?
Dzwonilam do paru parafii i wszedzie robia problemy.
Mieszkamy zagranica i nie mam mozliwosci osobiscie z ksiedzem porozmawiac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w Gdańsku na Osowie, chrzciliśmy w kwietniu zeszłego roku, chyba że coś się zmieniło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

We Wrzeszczu w Kolegiacie znajomi chrzcili dziecko, chociaz nie mieli ślubu nawet cywilnego. Musieli tylko złożyć jakieś pisemne oświadczenie, że będą wychowywać dziecko zgodnie z nauką kościoła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki wielkie za odpowiedz. MaKu a ty tez musialas podpisywac jakies oswiadczenie? Justa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


nie pamiętam, chyba nie, na pewno zaświadczenia z parafii rodziców chrzestnych świadczące o tym, że mogą pełnić tą funkcję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Bazylice Mariackiej proboszcz nie robił żadnych uwag, natomiast wikary mądrzejszy od papieża
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Bazylice Mariackiej proboszcz nie robił żadnych uwag, natomiast wikary mądrzejszy od papieża. Wystarczy zgłosić się na 2 tyg przed chrztem, chrzestni muszą mieć zaświadczenie od swojego proboszcza. Chrzest był w Kaplicy Królewskiej na mszy dziecięcej, więc maluszkom nie było zimno. Sakrament udzielony bez jakiejś pompy w nieomalże familijnej atmosferze. Bardzo sympatycznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jutro bede dzwonic do Bazyliki. Zobaczymy co ksiadz powie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

parafia przemienienia w gdyni, życiowy bezproblemowy proboszcz, żadnych zaświadczeń (o sakramentach itp.) i papierków (od spowiedzi) od chrzestnych nie chciał, którzy de facto bez ślubu też dzieci mają i żyją ze sobą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki wielkie. Gdynia troche za daleko ale jakby cos to dobrze wiedziec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi tłumaczył proboszcz że zasada jest taka: jeśli z rodzicami są jakieś problemy formalne, to chrzestni muszą być bez zarzutu. To powinno wystarczyć.
Mi dodatkowo zależało na terminie gdy przyjeżdża rodzina. Chrzciłam więc w kolegiacie we Wrzeszczu (tylko oni chrzczą nie w kościele a takiej nieciekawej kaplicy, ale jest obok i wygodna).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w kościele na Jagiellońskiej (Przymorze) nie robili żadnego problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chrzcimy w innej parafii niż mieszkamy, czy potrzebne jest wtedy zaświadczenie ze swojej parafii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potrzebne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

olii900 a rodzice chrzestni musieli miec kartki od spowiedzi na Jagiellonskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Justa chyba tak, już nie pamiętam. ale nikt nie mówił, że tak musi być :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

do góry