Widok

Ciąża pozamaciczna obawy

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Opowiem moja historie...Otóż ja 5 lat temu bedąc w ciąży pozamacicznej również nie miłam zielonego pojecia..Nic mnie nie bolało ,wszystko było ok,oprócz tego że w moczu miałam niewielką ilość krwi ..Więc zgłośłam się do lekarza bo myślałam ,że mam przeziebiony pecherz(bo kiedyś też miałam coś podobnego) i tak pani doktór dała mi antybiotyk i kazała zgłość się za tydzień na wizyte..Po tygodniu brania antybiotyku nadal była obecnania krew w moczu..Wiec zrobiła mi test ciążowy i wyszły dwie kreski tylko jedna bardzo słaba..Wiec natychmiast dała mi skierowanie do szpitala na dokładne badnia gdyż podejżoewała ,że to może być ciaża pozamaciczna..(byłam w szoku!)I niestety po wstepnych badaniach miedzy innymi usg wyszło ,że to jest ciąża po zamacina usadowiona na lewym jajniku,byłam załamana ciągle płakałam bo miałam wówczas 19 lat i myślałam ,że już niebede miła dzieci..Lekarz poinformował mnie ,że natychmiast trzeba wykonać operacje usunięcia ciąży ,ale i również jajnika jeśli zajdzie taka potrzeba..Musiałam podpisać zgode na ewentualne usuniecia jajnika..Po operacji lekarz powiedzial ,że jednak była koniecznosc..Lecz podczas zabiegu sprawdził przyokazij stan drugiego jajnika i jest z nim w szystko ok...Ale zaczynam czasem tracic nadzieje od 1,5 roku staramy sie o dzidzusia i nic ...Wiec tak to wygladalo..Dzisiaj jest 40 dzien mojego cyklu miesiaczkowego czyli okres mi sie spóżnia juz dłuższy czas ,najdłużej czekałam na okres 35 dni...Mam ciagle obawy czy wsazystko ze mna ok bo test wyszedl mi negatywnie...Bola mnie piersi ,brzuch na dole pobolewa i niewiem co myslec...Wiem musze isc pewnie do ginekologa,ale jestem a Londynie i to nie takie proste ...Jak myślicie co sie moze dziac..Czyżby to znów powtórka tego sprzed lat...Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ala, postaraj się nie mysleć tak pesymistycznie. najlepszym rozwiazaniem byłoby udać sie do lekarza.
Może powtórz test? zrób badanie krwi?
Głowa do góry !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jak myślicie co sie moze dziac.."
Polecam zrobić sobie USG ginekologiczne - koniecznie. Po takim czasie powinna być widoczna ciąża, jeśli zaszłaś. Badanie umożliwia też wykrycie torbieli. Podobnie jak Ty oczekiwałam na okres ok. 40 dni. Testy ciążowe - w pewnych odstępach czasu - też dawały negatywny wynik. Gdybym zwlekała z udaniem się do lekarza dzień dłużej, nadejście kolejnego okresu (dokładnie następnego dnia) uspokoiłoby mnie, podczas gdy w międzyczasie miałabym niewykrytą 10cm torbiel, kwalifikującą się do operacji. Nie ma nad czym deliberować. USG!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1,5 roku? Głowa do góry ja przy obu zdrowych jajnikach i mężem w wyśmienitej kondycji zaszlam po 1,5 roku... stres, parcie psychiczne... Porobiliśmy sobie z mężem badania i wszyło że wszytko ok. Lekarz tylko wspomniał ze idą wakacje, jeśli będziemy chcieli to po wakacjach zaczniemy bardziej przyglądać się sprawie ale mamy sobei dac czas przez te 2 miesiące i się nie spinać. Właściwie to się nie dało :) Ale byłą jedna taka upalna noc kiedy po winku graliśmy w fajną :> grę. Tu chodziło tylko o seks :) No i jestem przekonana że właśnie wtedy.... Nie martw się. Czasem to może nie był jajnik tylko np prolaktyna... zrób badania a wszystkiego się dowiesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry