Widok

Cienkie ściany działowe i hałas z tym związany

Witam. W ostatnim czasie wszyscy piszą o problemach z drogą.
Ja chciałbym troszkę zmienić temat i zadać pytanie. Czy wszyscy odczuwają pewien dyskomfort związany z cienkimi ścianami pomiędzy mieszkaniami i hałasem z tego powód związanym? W moim przypadku pomiędzy mieszkaniami A i B jest tylko ściana z y-tonga 24 cm i troszkę tynku z każdej strony. Jest to troszkę mało jeżeli chodzi o jakąkolwiek izolację akustyczną przez co słychać, no nie ukrywam, prawie wszytko: rozmowy, telewizje, wchodzenie/wychodzenie z wanny, nie wspominając o sporadycznych imprezach.

Chciałbym podjąć jakieś działania, żeby wyciszyć całą ścianę działową pomiędzy mieszkaniami za pomocą pianki akustycznej + waty mineralnej + płyty karton gipsowej.

Czy słaba (bardzo słaba) izolacja akustyczna pomiędzy mieszkaniami może podlegać reklamacji?

Czy tylko ja jestem przewrażliwiony, czy inni mieszkańcy osiedla mają podobne problemy?

Pozdrawiam M.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
normy określają co można reklamować co nie.
Zapewne mieszkanie spełnia normy wiec nic z tym nie zrobisz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ten problem występuje w szergowcach 75 m2?
Jesli tak to moze w trakcie urządzania sobie wyciszę ścianę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak 7 niebo to jest podobnie, ścianka między mieszkaniami jednego segmentu jest z 24 suporka. Pewnie to kwestia mocno indywidualna, sąsiedzi mają dzieciaki i coś tam słychać ale albo nie mają telewizora albo ja go nie słyszę, w zasadzie dochodzi tylko głośna muzyka albo krzyki dzieciaków i to tyle albo aż tyle. Mieszkałem w bloku to było troszkę gorzej z hałasem :)

W 75 i 64 jest też trochę inny problem zaobserwowany u mnie, na klatce straszne echo się robi i niesie na górę nawet dość ciche dżwięki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może napisz u jakiego dewelopera występuję ten problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to występuje chyba u każdego ja kupiłem od SAD-Oil i tam jest to samo jeśli chodzi o bliźniaki typu Klematis bo w drugim modelu które budowali jest podwójna ściana ze styropianem w środku a w pozostałych tylko jedna ściana na 24cm. wszystko zależy od projektu a nie od tego jak kto buduje, jeśli projekt zakłada podwójną lub pojedynczą ścianę to tak jest budowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie jest to samo, a mam podwojna sciane z ytonga. Fakt rozmow nie slychac za wiele, ale muzyke i tv z kinem domowym juz tak. Ja bede wyciszac welna mineralna akustyczna rockwool. Licze na to ze to troche pomoze w salolnie. Niestety dzwiek pewnie bedzie przychodzil od schodow - tam nie dam rady wyciszyc, jest za wasko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sciany to jedno. darcie mord, wieczne imprezy, dicho na maxa i inne zachowania rodem z czworakow to przyczyna ze wszystko slyszymy. to nie sciany, to ludzie robia ten dym
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jesli nie ma dyletacji i sasiad jest po prostu glosnym czlowiekiem, bez kultury to bedzie slychac wszystko.
Halas przenosi sie stropami nawet wiec samo wyciszenie pomoze tylko na rozmowy.
Basy z muzyki przenosza sie b. latwo scianami, podlogami i tych nie da sie wyciszyc.
Tak samo wrzaskow.
Niestety.
Pomogla policja i sad
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
malo pomaga. u nas byla policja i jest sąd. niby cieszej ale wrazenie, ze w kazdej chwili moze byc znow glosno pozostaje i jest nieprzyjemnie swidrujace umysl. brak komfortu. brak pewnosci. dlatego wyjezdzamy na stale z tej wiochy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mozna wiedziec dokad? Do domku jednorodzinnego? Bo chyba tylko to zapewnia komfort..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zbierają ekipę na marsa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Schizofrenię da się leczyć im szybciej tym lepiej ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ze swojego doswiadczenia: domek takze niczego nie zapewnia. u mnie barany nowobogackie urzadzaja pijackie orgie od kwietnia do listopada. wszystko slychac, widac i czuc. debile bezmozgowe ktorym zalosna policja z kartuz nic nie jest w stanie zrobic. a sąd dal upomnienie i mala grzywne. i dalej tak samo. z nostalgia wspominam czasy bloku na zaspie. imprezy byly, tylko sprzet slabszy i basow w nim nie bylo i nic sie nie rozchodzilo. tu pomimo oddalenia, nawet przez szyby slychac. bydlo i nic na to nie mozna zrobic. jedynie wyprowadzka. zazdroszcze komus tam, kto ten syf potrafil sprzedac i wrocic do miasta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
współczuję a na jakiej ulicy tak wesoł? Na pocieszenie -wątrąba im w końcu siądzie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja akurat tak mialam w szeregowcu w miescie Gdynia. Zero dyletacji. Sasiad potwor plus sprzet naglasniaijacy jak na jakis koncert. Sciany sie trzesly. Mediacje nie pomogly, ale pomogl sad.
Potem zrobilo sie lepiej, ale przyznaje, ze stres pozostal jeszcze na dlugie miesiace, nerwy jak postronki, srodki uspokajajace. Nerwica minela mi dopiero po 2 latach.

Teraz mam dom z duzym ogrodem i to jest dopiero komfort.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry