Widok

Co powstaje przed Cmentarzem?

Przy wjeździe na cmentarz wylano 4 betonowe kotwice.
Czy ktoś z Pqństwa orientuje sie czym nas znowu zaskoczą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koleżanka mówiła, że LIDL. ale dla mnie to jakieś takie nieprawdopodobne, zwłaszcza, że przecież nowiuśki na Morenie no i jest Biedronka.
hm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
przy cmentarzu lidl,troche nie tak??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prędzej to wygląda na fundamenty pod szmaty reklamowe
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tak
z miast się z tym wynoszą to teraz będą szpecić reklamami wsie
syf
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, mi tez tak srednio pasowal market przy cmentarzu... Dali by spokoj z tymi reklamami ... :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ONI nie dadzą spokoju, ale my jako mieszkańcy i konsumenci możemy coś z tym zrobić. Pytanie tylko, czy chcemy? Nasze Banino ma wyglądać jak miła dla oka miejscowość, gdzie fajnie się żyje, czy śmietnikiem obwieszonym szmatami z każdej strony.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym to przeżył w jednym wypadku, gdyby dochód z tych reklam zasilał budżet naszej wsi, bezpośrednio. Na drogi, oświetlenia, chodniki i inne dobra luksusowe... (jak się okazuje)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co my mieszkańcy możemy z tym zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co możemy zrobić? Np bojkotować firmy reklamujące się w ten sposób.
Widzisz reklamę zawieszoną w miejscu publicznym (przystanek, słupki przy drodzu lub chodniku) - usuń ją. Widzisz sąsiada wieszającego szmatę na swoim płocie - zwróć mu uwagę. Zobaczyłaś 'cfaniaka' ustawiającego mobil reklamowy na trawniku - dzwonisz na policję. Itd, itp. Możliwości jest całe mnóstwo. Można poza tym zasypywać władze gminy i powiatu pismami z prośbą o interwencję. Projekt ustawy o ochronie krajobrazu powinien być ogłoszony lada chwila, ale można taką patologię tępić w ramach obowiązującego prawa!
Zróbmy coś dla nas samych zanim będzie za późno!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
kasa, Misiu, kasa...kasę i to nie małą za wynajem takiej wielkoformatowej reklamy jaka będzie /najprawdopodobniej/ ustawiona na działce pomiędzy drogą i cmentarzem bierze właściciel wspomnianej działki...można co najwyżej sprawdzić czy ustawienie wielkiej reklamy na wysokim słupie nie gwałci warunków zabudowy przewidzianych w tym miejscu...możemy też apelować do sumienia...hehe, no bo przecież nie do portfela owego właściciela...;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka kasa? A kto tą kasę dostarcza? MY jako potencjalni odbiorcy tych reklam.
A sprawdzenie warunków zabudowy - dobry pomysł!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro jest już wątek o śmieceniu krajobrazu, to podepnę się z apelem. Od wczoraj zalewa nasze Banino kolejny śmieciarz z żółtymi plakatami i nalepkami "Skup aut + numer telefonu". Widzę to na wielu płotach i słupach. Zwracam się do tych, którym zależy na tym, żeby nasza wieś wyglądała estetycznie - zrywajcie to skąd się tylko da! Nie pozwólmy zalać naszej okolicy śmieciami!
Dziękuję.

Przy okazji pytanie do Rady Sołeckiej - nie da się jakoś urzędowo walczyć z czymś takim?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co jeżeli ktoś chce mieć na płocie, na ścianie czy w ogrodzie reklamę.?
nikt tego takiej osobie zabronić nie może, a tym bardziej, że czerpie z tego korzyści finansowe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie mówię o ludziach, którzy chcą mieć śmietnik we własnym domu. To na razie ich sprawa (przynajmniej do chwili, kiedy zostaną uchwalone przepisy zabraniające tego) i sobie wystawiają świadectwo.
Mam na myśli oblepianie miejsc 'niczyich'.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
-Nie zdążyłem już wyedytować-

Jeśli ktoś oblepia całą wieś jednakowymi plakatami to na 100% robi to nielegalnie. Nie przeszkadza Ci ten bałagan? Pojedź sobie do losowego miasteczka w Niemczech, we Francji, w Holandii. Tam też tak jest? Gdzie jest schludniej i przyjemniej dla oka?
Dziurawe drogi przeszkadzają, a to nie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
wynikiem dziur jest przestój samochodu u mechanika, a wynikiem reklam na słupie tylko brzydki wygląd słupa; a co do krajów zachodnich, to powinieneś też zauważyć, że tam mają mniej dziur, mają oświetlenie i chodniki, o kanalizacji nie wspomnę, więc zacznijmy od początku; a temat reklam jeśli nie jest uregulowany to i tak nic nie zrobisz; w Trójmieście jest to samo, więc nie jesteśmy jakąś wyjątkową wsią...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, nie żadne 'zacznijmy od początku'. Kanalizacja, oświetlenie, czy nowe drogi nie powstaną z dnia na dzień (choćby ze względów finansowych), a o porządek możemy zadbać już dziś. I to sami, bez niczyjego wsparcia i pozwolenia. I zrobimy to DLA NAS SAMYCH. To, że władze gminy mają nas gdzieś to nie oznacza, że sami mamy się przykładać do bałaganu.
"Wynikiem dziur jest przestój u mechanika", a wynikiem naszej obojętności jest zamienianie się Banina w Szadółki.
Zastanawia mnie dlaczego tylu osobom przeszkadzały śmieci gromadzone przy pojemnikach na odpady (przed reformą śmieciową), a tak niewielu osobom nie przeszkadzają śmieci wieszane na płotach?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie widzisz różnicy między wieszaniem reklamy na czyimś płocie a wyrzucaniem śmieci na ulicę?? to masz problem...
mi osobiście nie bardzo przeszkadza to że ktoś wiesza reklamę, może trochę daje po oczach, ale nie na tyle żeby spędzało mi to sen z powiek i żeby pukać do drzwi właściciela płotu i kazać? prosić? hmmm żeby zdjął reklamę ze swojego płotu...
a co mam chodzić po ulicach i zdzierać reklamy z płotów i słupów?? płot jest czyjś a słup też, jeżeli na danym słupie jest zakaz wieszania, to zgłoś to na policję czy do właściciela słupa i niech ścigają wieszającego... jeśli masz za dużo wolnego czasu
I jeszcze jedno, ja się nie przykładam do bałaganu w Baninie, segreguję śmieci we własnych śmietnikach, nie rzucam papierków na ulicę, a mój pies nie robi kupy nikomu pod domem, bo go nie mam, a jakbym go miał, to po prostu bym po nim sprzątał. aaa i na moim płocie nie wieszam reklam. Tak więc przykładam się bardzo do ładu banińskiego i jakby inni przykładali się tak samo, myślę że byłoby dużo czyściej :-) pozdrawiam wszystkich sprzątających po sobie i własnych psach
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie martw się xolo, nie jesteś sam. Ludziom nie przeszkadzają reklamy w krajobrazie bo się przyzwyczaili do życia na śmietnisku, nic na to nie poradzisz. Wieszanie reklam gdzie popadnie jest typowe dla krajów trzeciego świata. Jak wracam do Polski z zagranicy nie mam wątpliwości że bliżej nam do wschodu niż zachodu.

Dzieci w szkołach uczy się zbierania śmieci w imie akcji "porządkowanie świata" a nie uczy się że pstrokata cerata wywieszona na płocie to taki sam śmieć. Myślę że wiele lat musi jeszcze minąć nim sami z własnej woli nazwiemy brzydotę po imieniu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
to nie wracaj z tej zagranicy jak tam tak ładnie
i przypadkiem nie wywieszaj majtek na ogrodzie lub balkonie, bo mi to też psuje krajobraz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
Dzięki Agnieszko za wsparcie. Szkodatylko, że tak niewielu osobom zależy na estetyce naszej wsi. Smutne jest też to, że dzieci, o których piszesz, uczęszczaja do szkoły, która jest jednym z większych plakatowisk w Baninie. Czym skorupka za młodu nasiąknie ... Wstyd kadro nauczycielska!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
ludzie czy Wy nie macie innych problemów??? Takich przyziemnych np znowu do zapłacenia rata za mój cudowny, idealny domek; tylko ciągle węszycie i czepiacie się wszystkiego każdy w tym kraju chce żyć i zarobić, może zacznijcie naprawiać świat od siebie a nie od innych??!!?? Proponuję nowobogackim kredyciarzom z wielkich i zadbanych miast zająć się własnym życiem a nie uprzykrzać innym!!! Dajcie spokój ta wieś to nie Wasza własność a reklamy na płocie szkoły niech wiszą i niech szkoła nawet na tym zarabia bo widać w jakim opłakanym stanie jest i ile na wszystko daje gmina a ile trzeba samemu kombinować żeby naszym dzieciom żyło się lepiej!! No i proponuję zająć się wychowaniem tych naszych dzieci bo jakoś plac zabaw notorycznie jest dewastowany i nikomu to nie przeszkadza!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jak grochem o ścianę.
Jeśli nie chcesz nic robić, to przynajmniej nie przeszkadzaj tym, którzy chcą coś zmienić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie przepracuj się, to już drugi post w tym tygodniu..
Nie można tak w tych zmianach się zapędzać, trzeba o zdrowiu pamiętać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarzu zmarnowałeś okazję, żeby siedzieć cicho.

Zerknijcie na obrazek
http://img2.repostuj.pl/20140403180321uid2518.jpg
Czy nie można tak u nas? Nie widać różnicy pomiędzy tymi obrazkami? To my sami możemy to zmienić. Gmina nam do tego niepotrzebna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z Was przyjdzie do pani dyrektor szkoły i powie: dam szkole te pieniądze, które zarabia na reklamach, tylko niech je pani zdejmie? Naprawdę uważacie, że gmina zapewnia finansowanie wszystkich potrzeb szkoły?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam zauważyć, że na płocie kościoła w najbardziej reprezentacyjnym miejscu od strony ulicy też wisi baner, kogo? No oczywiście nawiedzonego.... Dorniaka!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czemu nawiedzony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry