Widok

Co uważacie na temat nowych mieszkańców Banina

mi osobiście się nie podobają ponieważ cały czas narzekają np brak dojazdu z Siódmego Nieba do nowej szkoły co to za problem od wieść dziecko do szkoły zajmie to jakieś 5 min kolejna sprawa straszna arogancja z ich myślą jak mieszkali w "dużych miastach" to mogą na wszystko narzekać na naszą wieś . Jak mi cos nie podoba to po co wprowadzali się do Banina . Pozdrawiam zapraszam do dyskusji
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 26
Wiesz jak to sie nazywa? HIPOKRYZJA . Nie podobają Ci się ludzie, którzy "narzekają" , a sam na nich narzekasz ... Mam wrażenie , że troszkę Ci się nudzi i nie wiesz juz czym "zabłysnąć" na tym forum...
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 7
as a Ciebie tu pełno na forum ostnio Panu doktorowi dogryzasz choc go nie znasz.
Weż sie człowieku przestań tu udzielać!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11
Nie wiem czy to dobry podział "starzy mieszkańcy" "nowi" Pewnie z perspektywy części Banina na której jest asfalt, oświetlenie kanaliza itd ciężko zrozumieć ludzi których szlag trafia na to że gmina nie ma choćby planu ucywilizowania pseudo dróg błota itd. Jeśli chodzi o dojazd do szkoły, jasne można wozić dzieci ale to tez obowiązek gminy.Za co ja płace podatki? Nie mieszkam w 7 niebie i nic nie mam do mieszkańców osiedli ani dawnych miejscowych.Wkurza mnie tylko rozjeżdżanie pszennej prze ciężarówki jakby nie można był zmusić ich do jeżdżenia w kierunku lipowej. Najpierw wyznaczono pola pod zabudowę i rozwój Banina i żaden urzędnik nie pomyślał o drogach , szkołach itd Syty głodnego nie zrozumie

Pewnie rozwój Banina był planowany tak :)
http://www.youtube.com/watch?v=tVG0FYQ7Q8Q
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ci co na tych polach mieszkać przyszli to oczywiście nieświadomi skali problemu byli :) taniej mieszkanie kupili, to i z niedogodnościami się trzeba liczyć, nikt mi nie wmówi ze osiedlając się nie zdawali sobie sprawy z sytuacji drogowej, szkolnej, infrastrukturalnej w naszej miejscowości.
Co do szkoły ustawa określa - do 3km dziecko może dygać na piechotę i gmina nie ma obowiązku go dowozić, ale oczywiście tego też nikt z osiedlających się po taniości na obrzeżach Banina nie wiedział i teraz narzeka.
Zaraz podniosą się głosy o cenach mieszkań że wcale nie są one tanie, jednak jak się cenę metra w GDA porówna z banińską ceną to rachunek jest prosty prawie 2x taniej i to cena jest głównym kryterium wyboru miejsca zamieszkania.
I masz odpowiedz na wszystkie kontrowersyjne kwestie, ci co narzekają, kupują bo tanio a potem problem bo daleko bo błoto bo to, bo śmo i wszystko nie pasuje, nei pasuje - zawsze można wrócić do kawalerki na przymorzu, tam wszędzie jest asfalt i dzieci mają blisko do szkoły
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dogryzasz? Najłatwiej krytykować, a widzę przyjąć krytykę troszkę trudno. Również jestem związana z medycyną, ale nie widzę w tym nic takiego co dawałoby mi ochronkę, aby inni nie wypowiadali się nt postów. Ile osób tyle poglądów. Pozdrowienia dla Pana Dr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
nie moge sie wypowiedziec bo ich nie znam ale wkurzaja mnie wszyscy co sa strasznie wrogo nastawieni do innych,wszystko im sie nie podoba ,jestem przerazona co sie na tym forum dzieje ,nie wiem po co taki glupi temat
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
drogi.....temat rzeka
od 14 lat wojuję z gmina i nic się nie zmieniło w tym temacie :(
ale to już inna kwestia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Tobą ,każdy temat kończy się krytyką i absurdalnymi komentarzami. Mieszkam w Baninie ponad 5 lat i jak sięgne pamięcią nie było tak negatywnego podejścia do życia . jeden drugiemu pomagał polecał wykonawców było na tym forum naprawdę miło. Co to za podział nowi- starzy mieszkańcy , po prostu mieszkańcy banina .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Asia wybacz ale powiedz kto zaczął?!
- nazywać nowe osiedla kołchozami, gettami
-narzekać na zbyt duży ruch na drogach i zbyt duże natężenie oświetlenia
- narzekać na zbyt wielki tłok w autobusach "przez nowych" zamiast na oszczędność gminy
- wyśmiewać ludzi od dorobkiewiczów "za grosze kupujących rudery" i "na łasce banków bo nie mają takiej gotówki by kupić bez kredytu"
i tak można by jeszcze wymieniać.

Starzy mieszkańcy podeszli do nowych osób jak do wrogów i każde ale zaczęli odbierać jak atak na ich wieś czyli nich samych zamiast jako sojuszników i zwiększenie siły w walce o polepszenie standardów życia w Baninie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam wrażenie, że to nowi mieszkańcy swoje frustracje wylewają na tym forum podszywając się pod starych mieszkańców. Przejdźcie się po Baninie a zobaczycie, że mieszkańcy nowych osiedli w żaden sposób nie zakłócają życia mieszkańcom domków. Nikt z mieszkańców nowych osiedli nie zagląda im w okna i nie muszą zasłaniać okien przed niepowołanymi spojrzeniami, nie rozpala grilla pod ich oknami jak mają wystawione pranie, nie puszcza muzyki na full jak dzieci śpią. Nowe osiedla budowane są po obu stronach ul. Pszennej i można być "trochę" zbulwersowanym, że deweloper mając duży teren pod budowę na maksa zagęszcza go szeregowcami stosując minimalne odległości między nimi. Latem fajnie jest posiedzieć przed domem ale co z tego jak trzeba rozmawiać szeptem bo sąsiad będzie miał akurat ochotę ciszę i odpoczynek a nie słuchanie głośnego śmiechu obok. No cóż życie jak w mieście.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
TAk TO PRAWDA Nie podoba się to nie podoba się tamto-
Jeżelki chcecie coś zmienić to są można wybrać burmistrza który jasno określi się teraz przez tą kadencję robimy Banino a innym pokażemy środkowy palec i zacznie się coś dziać np drogi i zmniejszy się ilość głupich postów na forum
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja Wam powiem ,że nowi mieszkańcy są w Baninie bo developer nas uszczęśliwił tymi szeregami.
Ale wiecie bez sensu pisac post i robić nagonke, ludzie sa rózni i fajni i wredni i zakompleksieni i otwarci czy to w bloku czy to w domu. Po dibła mamy się tu żreć za przeproszeniem, pózniej pisza o nas jakie to Banino skłócone itp.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sądząc po powyższej wypowiedzi, 'mieszkaniec od zawsze' raczej nie miał problemów z dojazdem do szkoły. Po prostu nie dojeżdżał. W przypadku tego pana trudno nawet napisać, że ortografia i interpunkcja kuleją. One u niego po prostu nie istnieją. A mnie się leniwe nieuki nie podobają, niezależnie od tego, czy mieszkają tu od zawsze, czy dopiero od niedawna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja np. jak się tu wprowadziłam do woziłam dziecko do szkoły do Wrzeszcza a pózniej jechałam do Sopotu do pracy. Mieliśmy dwa samochody więc problemu nie było. Wady- stanie w korkach, wydatki spore na paliwo.
Co do stanu dróg a właściwie ich braku, jak wcezśniej wspominałam od 14 lat niewiele się zmieniło i jest to przykre.
Nowi mieszkańcy i ci starsi jak będziemy wspólnie naciskać na gminę to może coś się zmieni. Kłótnie i wyzwiska nie są nikomu potrzebne.
Tworzenie podziałów jest bez sensu.
Też byłam kiedyś nowa i wielu mieszkańców a są to Kaszubi przyjeli nas życzliwie. Irytuje mnie jedynie zarzucanie ,że nic nie robimy lub nie robiliśmy w sprawie dróg. Zapraszam na zebrania z Panem Burmistrzem, zobaczycie co Wam powie- brak środków i tak jest zawsze :(
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie, wy na wies sie wprowadziliscie!! ?Jakie drogi, jakie odsniezanie, jakie sprzatanie po psach, !!! K...wa sami to robcie tak jak od stuleci robia to mieszkancy wsi!!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13
Werd podaj adres to moja Pusia będzie s...ć u Ciebie i nie będę musiała sprzątać ;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
maja to sie kultura popisałas a moze pusia na.ra Ci na ten pusty łeb
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
Mieszkam w Baninie od 12 lat. Wprowadziłam się do domu na środku pola kartofli. Lipowa - w porze deszczowej - była jednym grzęzawiskiem, w okresie zimowym marzyłam o traktorze:). Dziecko woziłam codziennie do szkoły w Gdańsku (w gigantycznych korkach, bo Słowackiego nie była jeszcze 4-pasmową drogą). NIGDY jednak nie narzekałam na sytuację, bo przed zakupem działki dokładnie przeanalizowałam argumenty za i przeciw. Wiedziałam, że przenoszę się na wieś, gdzie rolnicy wykonują swoją pracę i często nie pachnie tu łąką, że są Tubylcy, których zwyczaje trzeba przynajmniej tolerować, jeśli nie szanować. Pozytywne nastawienie po świadomie podjętej decyzji to klucz do przyjemnego zamieszkiwania w naszej uroczej wiosce, czego i Państwu życzę!:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie grunt to pozytywne nastawienie. Ja się wprowadziłem rok temu i też wiedziałem gdzie się przeprowadzam, teraz sam szukam tu "rozrywek" tzn drug żeby rowerem pojeździć, czy spędzać czas w Baninie a nie tylko spać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mądrzejsi od nas starożytni mawiali "divide et impera".

wygoogluj sobie to i się zastanów komu takie wieczne kłótnie są na rękę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taka maja to powinna porządnego kopa w zad dostać to by sprzatała po kundlu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 15
!!!! czytaj ze zrozumieniem ! jeśli chcesz wiedzieć to jestem jedną z nielicznych, którzy sprzątają po swoich psach,a werd w swojej wypowiedzi twierdzi, że tego nie trzeba robić bo to WIOSKA. Pozdrawiam WSZYSTKICH mieszkańców Banina i tych starych i tych nowych. Swoją drogą ciekawe zjawisko prezentuje to forum, ubaw po pachy z każdego wątku. :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jestem pewien ze temat tego forum to tylko marna prowokacja a ludzie dali sie wciagnac
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moim skromnym zdaniem temat jest bezcelowy i do niczego dobrego nie prowadzi. Forum zostałło utworzone z myślą o rozwiązywaniu problemów, a to że Banino się rozrasta jest raczej dużym plusem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, zgadzam się (to prowokacja) :0 co to znaczy :"Co uważacie na temat nowych mieszkańców Banina". Stwierdzenie z góry nastawione jest na podział. Równie dobrze można zadać pytanie : Co uważacie na temat - wysokich ludzi, grubych , z psami , z kotami, biegających, ogrodników, starych mieszkańców ...... . W każdej grupie są osoby rozsądne bardziej lub mniej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie sadziłam ale kolejny raz widzę jak ludzie z osiedla Familijnego wyprowadzja swoje psy pod domy jednorodzinne. Następnym razem jak zobaczę to zdjęcia zrobie i porozwieszam . Czemu na waszym ogrodzonym osiedlu i niby trawie nie s..ją.
Dzis Pan z 2 owaczarkami niemieckimi nawet własnego osiedla nie szanuje bo psy sikaja zapewne jego sasiadowi na płot.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, potwierdzam. Wyprowadzają pod ogrodzenia domków jednorodzinnych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno nie plusem , że w takim szybkim tempie się rozrasta.
Nie jeden wspomni sobie te słowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Minie pare lat i staniemy się taką drugą Osową ze wszystkimi jej patologiami. Tam też przez długie lata stały pojedyncze domki jednorodzinne (Kielnieńska, Barniewicka). Gdy wkroczyła deweloperka od razu zrobiło się bagno. Większość mniejszych ulic przypomina jak żywo te banińskie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
~xing no to zbierz resztę "starych" niezadowolonych mieszkańców i róbcie blokady deweloperom a nie narzekać tylko potraficie ale jedynie na forum.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
A nie można tak po prostu zebrać starych i nowych i zacząć porządkować bałagan?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
na każdym kroku widać ze nowi mieszkancy wywyzszaja się, w sklepach na ulicy widać, pokazuja ze sa z miasta i "niby " sa lepsi!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14
nie rób sztucznych afer , może ty masz problem i widzisz wszystko w czarnych barwach , żeby wszyscy byli tacy chętni do porozumień jak do kłótni , a prez takich ludzi jak ty sa same pretensje
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja zupełnie nie widzę problemu... Mieszkam w Baninie od kilku lat i utrzymuję bardzo dobre, przyjazne kontakty zarówno z "nowymi" jak i "starymi" mieszkańcami naszego pięknego Banina. Jak przeprowadzałam się na wieś, to liczyłam się z tym, że błoto, że daleko, że czasem mogą zalatywać swojskie zapachy z pola... Ale przecież to są uroki wsi. Jasne, może z asfaltem byłoby wygodniej, buty by się tak nie brudziły, ale bez przesady, chyba są w życiu poważniejsze problemy!
Życzę wszystkim mieszkańcom, żeby im się tu mieszkało tak dobrze jak mi i moim sąsiadom :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ach, co za głupi temat ...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie żeby ktoś pomyślał że klakier :)
Jak we wszystkich miejscach są fajni i mniej fajni. W mojej ocenie problem pojawia się z powodu lęku przed nowym.
Ostatnio nawet właściciel pola ( od elektrycznego pastucha) podszedł , uścisnął ręke i miło i szczerze porozmawiał.

Ludzie doprawdy ... otwórzcie się na innych, nie bójcie podejść i porozmawiać. :) Przecie to takie proste a rozwiązuje tyle problemów !

Ja osobiście uwielbiam to miejsce. Autochtoni otwarci i mili, moi nowi sąsiedzi extra.
Ja jestem ten nowy :)

Pozdro
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Coś na temat współżycia starych mieszkańców i nowych ...
Dziś w nocy ktoś urządził sobie rajdy po świezo obsianym polu przy Pszennej (bliżej Lipowej). Jak sądzicie, co pomyśli rolnik o nowych mieszkańcach z okolic Pszennej?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
nie wiem co pomyśli o nowych mieszkańcach, ale pewnie pomyśli znowu dzieci starych mieszkańców zniszczyły mi plony.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
Z takim podejściem to tu nigdy nie będzie zgody. Smutne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi Ktos kradnie notorycznie drewno z pod płotu

Zakładam monitoring i nagram ale już w nocy widziałem że to ktos z nowego osiedla na Pszennej.

Jak narazie to tylko zostałem okradziony a Psy o****ły moj płot.

Szkoda bo było tu tak fajnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z tajemniczym wyparowywaniem drewna na opał też się spotkałem i to też całkiem niedawno...... jak tutaj mieszkam długo nie było takiego problemu.
Z tego co czytam na forum pojawiają się też "dziwne zniknięcia" rowerów i panie z psami które nie sprzątają - tego NIE BYŁO 2 lata temu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
widac po minusach kto jest w wiekszosci i neguje rzeczywistosc :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znikniecia rowerow czy drewna to moim zdaniem efekt "turystyki" na przedmiescia zajmujacych sie tym "biznesem"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co z resztą ?
Teoria że ktoś jedzie z innego miasta bo 2/3 kawałki drewna na tydzień jest ..e y.. śmieszna a to fakt !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nazywanie wszystkich mieszkańców, dwóch sporych osiedli patologią to automatyczne wrzucenie siebie (i zatem mnie jako starego mieszkańca co mi się nie podoba) do worka zrzędliwych, wiejskich Kaszubów co też już niesie przesłanie o określonych negatywnych cechach... także bądźmy dorośli i niech do "NAS" dotrze wreszcie, że to może być ktoś z nowych mieszkańców, ale równie dobrze może to być ktoś ze starych który w małej miejscowości wolał się nie afiszować więc jeździł do wioski obok podkradać , a teraz ma na kogo zrzucić winę więc skrupułów zabrakło....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie JJJ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mieszkam w Baninie już siedem lat i cieszą mnie nowi mieszkańcy. Zal mam wyłącznie do bardzo słabych władz naszej gminy za to, że jest aż tak bardzo nieudolna albo świadomie niechętna (co byłoby jeszcze gorsze) i nie potrafi przygotować infrastruktury na tak dużą liczbę mieszkańców
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słowa fajne ale puste bo -> jak ktoś wykona stronę banina gdzie nie będzie cenzury z miłą chęcią powklejam kilkanaście nagrań co robią ci nowi mieszkańcy a jak się zachowują "zrzędliwi kaszubi".

Jak miło się ogląda s****ące psy pod płotem albo na prywatną działkę !

Kto jedzie jak szalony albo calą szerokością psa prowadzi tak że nie da się samochodem przejechać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Proszę więc wklejać takie filmiki aby pokazać naganne zachowania ludzi, z dowodem na to że to nowi mieszkańcy Banina. Nazywanie miłych młodych rodzin z malutkimi dzieciaczkami patologią trochę nie na miejscu i każdy normalny człowiek o tym wie, ale faktycznie musi to być osoba inteligentna
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja postuluję, bo niewiele chyba osób mieszkających w Baninie wchodzi na to forum, wszystko jedno, krótko, czy długo mieszkających- bez różnicy, by wszcząć akcję TRĄBIENIA przy mijaniu pieszych łażących prawą stroną, z psami, z wózkami, parami, samotnie...wszystko jedno- ale PRAWĄ STRONĄ, w miejscach nieobjętych strefą zamieszkania, gdzie jest to dozwolone...czyli np. Księżycowa, Pszenna i wiele innych miejsc...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

do góry