Widok

Co wybrać?

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie. Proszę o wasze zdanie odnośnie gdzie, tj. której dzielnicy/okolicy Trójmiasta dobrze się Wam mieszka. Jestem właśnie na etapie wyboru nowego miejsca dla swojej rodziny (mąż, 2 dzieci w wieku wczesnoszkolnym) ze względu na zmianę pracy i będzie to Trójmiasto właśnie. Piszę ogólnie - Trójmiasto ponieważ nie wiem do końca co wybrać. Obecnie mieszkamy w zupełnie innej części Polski.
W naszej sytuacji ścisłe centrum miast odpada (dojazdy do pracy do Łeby). Myślałam o Baninie, ale trochę mnie przerażaja te samoloty, brak kanalizacji w części miasta... Chciałabym wybrać okolicę w której są dobre szkoły podstawowe, ciekawa oferta zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i jednoczesnie żebnym za dom nie musiała zapłacić majątku.
Im wiecej czytam na róznych forach, tym większy mam mętlik w głowie...
Planujemy w któryś weekend pojechać i pooglądać okolice, pogadać z ludźmi tam mieszkającymi, ale do tego czasu dobrze byłoby miec choc jakiekolwiek rozeznanie.
Bedę wdzięczna za Wasze opinie - gdzie fajnie się mieszka, dojazdy nie trwają koszmarnie długo. Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj.
Po pierwsze Banino to nie miasto. Leży na obrzeżach Gdańska. Z tego co wyczytałam i zrozumiałam chcesz mieć blisko do pracy w Łebie więc jeśli nie chcesz tam dojeżdżać z półtorej do 2h to okolice 3city raczej nie wchodzą w grę. Pomyśl może nad okolicami Lęborka czy Wejherowa. Nie wiem jak bywa w tamtych rejonach z placówkami szkolnymi, gdyż na daleką północ raczej nie zaglądam ale może ktoś z autochtonów Ci coś więcej podpowie. W tym miejscu kłaniam się dwóm Paniom forumowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może faktycznie niezbyt precyzyjnie to opisałam. mąż dojeżdża do pracy do Łeby. Ja raczej 3miasto - Gdańsk; ewentualnie Wejherowo.
Lębork odpada bo to malutkie miasteczko i niewiele tam znajdę, szczególnie jeżeli chodzi o szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popatrz na Rumie, Rede i Wejherowo. Bedzie w miare blisko do Leby. A co do 3miasta to jesli bedziesz miala ochote zawsze mozecie w weekend przyjechac nad morze do 3miasta lub na zakupy do ulubionych sklepow. Samego w mieszkania w 3miesice nie proponuje poniewaz dojazd do Leby bedzie koszmarem. W dwie strony moga to byc 3-4 h dziennie. Ja bym tyle czasu nie marnowal. Wolalbym z rodzina spedzic czas.

Z Wejherowa do Gdanska jest ok 40km wiec nie tak daleko aby raz na tydzien lub dwa przyjechac. Natomiast codzienne wydluzenie drogi o 80km jest raczej duzym minusem. Poza tym w/w miastach kupisz taniej dom/mieszkanie niz w 3miescie.Plus zaoszczedzone pieniadze na paliwie. A jak dalej bedzie Ciebie nosilo do Gdanska to za roznice kup sobie w Gdansku kawalerke i bedziesz miala swoj punkt startowy na weekendy itd. Zawsze to jest dobra lokata. Tym bardziej, ze mozesz tez ta kawalerke wynajmowac a ona zarobi Ci na utrzymanie w np Wejherowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W okolicach ulicy Srebrnej znajdziesz wszystko potrzebne do szczęścia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam Osowę. Wszystko na miejscu tj. sklepy, przedszkola, szkoły a i w zajęciach pozalekcyjnych spory wybór. Blisko do obwodnicy. Mieszkałam tam pół roku i żałuję strasznie że musiałam się wyprowadzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

Zakup mieszkania w trójmieście (73 odpowiedzi)

Witaj Was wszystkich rodowitych trój-mieszczan jak i trójmiejskich imigrantów, ;) tych drugich...

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

do góry