Widok

Czy jest jeszcze nadzieja?

Zastanawiam się nad ewakuacją z Banina,sen okazał się lekkim koszmarem,nie chodzi o pieniądze ,dojazdy,tylko o te MORDYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.
Pod szkołą,sklepem,przedszkolem!
Proszę o jakieś konstruktywne spostrzeżenia a ni epitety bo mentalnych wieśniaków mam ...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 19

takiego posta to jeszcze na tym forum nie czytałam . Człowieku szanuj ludzi!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

wyprowadź się na żabiankę, zaspę czy tam leszczynki albo chylonię, tam sami miastowi wspaniali ludzie nie to co u nas na wsi tałatajstwo i odpady społeczne
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

W Warszawie mieszkaja ladni ludzie..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

ładni i bogaci bo tam się dużo zarabia w tych korporacjach nie to co u nas na wsi ludzie w kurnikach żyją...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

jesli to prawda co piszesz to odp. na pytanie: Nie. nie ma nadziei jesli zle tu sie czujesz. I, im szybciej sprzedasz, tym lepiej. ja po 6 latach, ostatkiem sil sprzedalem i wrocilismy tam skad nie powinnismy sie przeprowadzac- do gdanska. zaraz zobaczysz jak wiochmeni napisza ze na zabianke itd. nie, nie na zabianke (fajna dzielnia), do 6 pietrowego apartmanetowaca, ostatnie pietro z widokiem na lasy oliwskie. ale faktycznie by nie tracic kontaktu z przyroda, kupilismy dzialke na kaszubach- 70- km od gdanska, i tam powoli stawiamy domek letniskowy caloroczny. i tam jezdze co drugi weekend od marca do grudnia i to jest prawdziwa wiocha, prawdziwa przyroda, las, jezioro, normalsi. banino to nie to, ze brak wszystkiego, to nie o to chodzi ze korki, ze mordy. To falowiec w nowym wydaniu, gdzie z jednej strony, jak 30 lat temu mieszkaja profesorowie, z drugiej mega patologia. takie jest banino. zycze szybkiej ewakuacji. poki co znajdziesz duzo frajerow na kajak czyli opchniesz jakies frajerowi te swoje mieszkanie/ domek .
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

dobra analiza. ja zauwazam wielkie rozczarowanie i dysonans pomiedzy tym czego oczekiwano i jakie byly wyobrazenia a rzeczywistoscia zastaną (tutaj). chodzi mi o nowoprzybyłych; obserwuję sasiadow i widze niedowierzanie ze tak moze byc ciezko. widze u niektorych niedowierzanie, frustracje a nawet szok ze tyle trzeba wlozyc wysilku aby jakos to ogarnac. Rada ode mnie (17 lat tutaj) - 20 razy sie zastanowic; suburbia nie sa dla kazdego. to wymaga duzych nakladow pracy i finansowych. a developerow z ich omamianiem i oklamywaniem ludzi oddal bym pod sad
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie takie same odczucia - 21 lat w tej miejscowości.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

nienawiść i brak szacunku do ludzi...tak można to podsumować!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Starą Orunię.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się zastanawiam i zastanawiam... Stwierdzam miej wywalane a będzie Ci dane. O! A mordyyyy są wszędzie. Nie widzę większej różnicy mieszkania w mieście na dzielni czy też na wsi, którą ciężko nawet tak nazwać. No może po za drogami, a w sumie ich brakiem, i paroma innymi kwestiami. Ale ogólnie jest dobrze ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś kupił mieszkanie w poziomym bloku (nazywanym też kurnikiem, kołchozem a przez deweloperów szeregiem), z 4m2 ogródka, oknami sąsiada zaglądającymi do własnego salonu, błotem przed domem, jednym miejscem parkingowym, drogą gruntową mającą 4 km to najbliższego asfaltu, która jest codziennie rozjeżdżana przez ciężki sprzęt tego samego dewelopera bo buduje kolejne bloki w pobliżu to ja się nie dziwię koszmarom takiej osoby...

Mieszkanie w Gdańsku to też nie sama sielanka - tysiąc sąsiadów, brak miejsc postojowych pod blokiem, ciasne mieszkania 44m2 dla 4 osobowej rodziny, przy ekspozycji mieszkania północno-wschodniej depresja związana z brakiem słońca a balkon jest tylko smutnym miejscem gdzie ciągle jest zimno i hula wiatr...

Trzeba było mądrze wybierać lokalizacje w Baninie - duża działka, podjazd na 3-4 samochody, garaż, max bliźniak, żeby nie mieć problemów z sąsiadami, okolica domków jednorodzinnych, bliskość sklepów oraz infrastruktury drogowej (płyty albo asfalt), możliwie nie w pasie podejścia samolotów do lądowania/startowania i jest gitarka! Można wygodnie mieszkać na 1XXm2 bez koszmarów nocnych ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuje bardzo za ciekawe odpowiedzi,oczywiście słowa mordy użyłem jako pewnego rodzaju prowokacji i synonimu dla spraw ,których nie jestem w stanie zaakceptować.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

a propos, mord. 5lat temu patrze i oczom nie wierze. typ ode mnie z podstawowki, dwoje nawet z zpt i plasty, nauczyciele sie go bali, a jak policja przyjechala to we 3 go wyprowadzali; spolecznie udziela sie w baninie i tu mieszka i tu lamie wszelkie przepisy np. ruchu drogowego. a morda- bez wyroku 5 lat.
sasiad sie wyprowadzil bo juz mial go dosc, ale tu ma sie w najlepsze. dom, 3 fury. ale powoli chyba juz konczy sie bo ostatnio cos morda mniejsza i jakby przestraszona. pewnie idzie tam gdzie jego miejsce- do pierdla. typ z banina jakich wiele
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, szkoda Banina. Kiedys mieszkali tu fajni ludzie. :(
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja,ja niemce to dobre pany były!
Kaszebe jak cały dzionek kartofel zbiroł ,to na nacht mógł jednego zeźreć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tak przykro trochę sie robi czytając przepełnione frustracją komentarze. Fakt,nie dziwię się tym co kupili domy małe, byleby nazwane domkiem, z malutkim ogródkiem, a już na pewno tym, ktorzy nie mają dróg wewnętrznych co za tym idzie podjazdu do własnego garażu, o ile go mają. Sama bym się na pewne rzeczy nie zdecydowała i dziwię sie takim ludziom,że w tych czasach decydują sie na wywozenie szamba z domu od dewelopera, ale to ich sprawa. Ale jeśli ja mieszkam na ładnym, dokonczonym, wykończonym osiedlu,nie mam zastrzeżeń do swojego domu, ani do ogrodka, ktorego wielkości w mieście nie uraczysz, mam milych sąsiadów i nie weszłam jeszcze w żadną kupę psią, do sklepu mam 10 min pieszo jak i do przychodni,fryzjera czy kosmetyczki o czym nie.myslalam decydując się mieszkać poza miastem. Może więc nie wrzucajmy całego Banina do jednego worka i decyzje podejmujmy rozsądnie oraz zgodnie z panującą rzeczywistościa, a jak sie nie podobają konsekwencje własnego wyboru to pozostaje zmiana. Nikt nikogi do.mieszkania tu nie zmusza. To nie wycieczka z katalogu, po której można gdzieś założyć swoje roszczenia z powodu innej rzeczywistości niż była w umowie bo tu nikt nikomu niczego nie obiecywał. Dajcie ludziom byc szczęśliwym, jeśli chcą i mają siłę dajcie im walczyc i dbac o lepszą codzienność tutaj albo...wyjedźcie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

dzial marketingu rady soleckiej banina; albo zjednoczenie developerow - dzial "martekingu" po szkole policealnej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ech...spodziewałam sie tego nudnego już komentarza. Wiem,że niektórzy, którzy są nieszczęśliwi, chciałby żeby wszyscy inni też byli nieszczęśliwi. Nigdy się tu nie udzielalam i dobrze robiłam. Szczerość z tego rodzaju "rozmowcami" czyt.sfrustrowanymi osobami, które z założenia cie zjadą, się nie opłaca. Kto uwierzy jego sprawa, kto faktycznie jest tu nieszczęśliwy bedzie siedział na forum i strzelał jadem anonimowo. P.s. Mam wyższe wykształcenie, jestem po liceum dziennym ale nie sądzę,żeby kogokolwiek to tutaj obchodziło. Wypowiedziałam się szczerze,ale niektórym tu o szczerość nie chodzi,bynajmniej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

liceum slonca i wypoczynku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Świadoma, szkoda słów - ja już dawno odpuściłem jakiekolwiek dyskusje z ludźmi którzy tu piszą, bo do pewnego poziomu nie ma sensu się zniżać, a jakichkolwiek argumentów byś nie użyła, oni i tak wiedzą swoje. Głową muru nie przebijesz :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja tam mieszkam w kołchoźniku od dewelopera, mam 50m2 ogródka, drogę gruntową jako dojazd i jestem szczęśliwa. Na mikro-ogródku mam hamak i kwiaty, sąsiadów lubię, jadąc do pracy słucham audiobooków, na wyprawy po zakupy kupiłam gustowne kalosze w groszki. Bo szczęście to stan umysłu, a nie to co masz, czy gdzie jesteś. Szczęście trzeba sobie "zrobić" samemu.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swiadoma napisalas cala prawde. Ale nie rozumiem o co chodzi z tym chwaleniem sie wyksztalceniem? Czy to znaczy ze czujesz lepsza od tych z gorszym wyksztalceniem czy co?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W żadnym wypadku, to odpowiedź na te dziwne komentarze sugerujące,że jestem z działu marketingu itp,używane tu co chwilę. Ktoś próbował mnie ocenić więc tylko sprostowałam, zaznaczając,że raczej to nie ma znaczenia dla nikogo. Moim zdaniem w tych czasach te zdobyte tytuły i tak powoli o niczym nie świadczą.

Mysle, ze nie maja bo ludzi dzielimy na madrych i glupich, dobrych i zlych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jestem gupi, tylko gimbaza. ale jusz robie matóre i pujde na liceum a potem europistyka na wyszej szkole zarzadzania i ekonomii w kartuzach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nie jest niewolnikiem i zawsze można się wyprowadzić. Ja mam sąsiadów ok chociaż jeszcze wszyscy się nie wprowadzili do naszego szeregu, przepraszam; do KURNIKA :) mieszkam w kurniku, mam 40m2 ogródka gdzie będą jakies meble ogrodowe i grill i trawa. Drogi dojazdowe są beznadziejne więc kupiłem auto terenowe i problem zniknął. Jedyny minus że jak popada to nie da się w tym błocie z dzieckiem w wózku spacerować ale wierzę że to się zmieni. Poza tym cisza, spokój, rano kogut pieje i nikt mi w okno nie zagląda :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tadeusz rydzyk wyzsze wyksztalcenie nie oznacza ze bedziesz inteligentniejszy. Ewentualnie ortografia bedzie lepsza. Tu chodzi o madrosc zyciowa. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Będzie nadzieja jak Pan się wyprowadzi ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Właśnie sprzedałam 100m mieszkanie w Gdańsku -na Siedlcach-i kupuję w Baninie szereg narożny.Może jestem w lepszej sytuacji bo dzieci mamy dorosłe na swoim -więc dla nas i psa będzie to dobra miejscówka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko gdzie z tym psem wychodzic....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślę że to mniejszy problem niż w mieście..hahaha.poradzimy sobie.

Jak chcesz hodować psy i i koty to powinieneś kupić taka posiadłość aby mogły hasać po twoim ogrodzie a nie obsikiwać bramy i furtki sąsiadowi. nie mówiąc już o drogach i ścieżkach , nie można z dzieckiem wyjąć na spacer bo kupa na kupie .....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

A kto tutaj napisał o hodowli psów i kotów?I dlaczego ma zaraz obsikiwać bramy i furtki?A może innym przeszkadzają źle wychowane dzieci,wrzeszczące i depczące trawnik?raczej ty powinieneś szukać domu z hektarem działki skoro nie potrafisz współżyć z ludźmi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeżeli kupię hektary to jaką mam gwarancję, że pieski sąsiadów nie obsikają mi ogrodzenia? To właściciele zwierząt powinni zwracać uwagę na swoje "pupile", aby miłymi pupilkami były również dla sąsiadów. Inaczej takie psy razem z ich właścicielami są dla sąsiadów zawsze zwykłymi sierściuchami i szkodnikami
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeżeli stać cię na pieska, to powinno cię stać na to , aby załatwiał swoje potrzeby na twojej posesji a nie osikiwał cudzych plotów i bram, nie mówiąc już o ścieżkach, nie można wyjść na spacer bo kupa na kupie ........
dawniej na wsi to pieski biegały w obrębie posesji a teraz ......
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

No cóż,może naucz się fruwać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cztery osoby nie wiedzą nic szczególnego jak ich kundle sr*ją wszędzie tylko nie u siebie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co za wysoki poziom kultury w wypowiedziach..pozazdrościć inteligencji.Współczuję sąsiadom takiego sąsiada.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry