Widok

Czy jest sens kupować tu mieszkanie?

Proszę na poważnie. Jestem jeszcze młoda ale nie planuję dzieci, mam za to psa. Zarabiam tak mało (mimo skończonych studiów), że nie stać mnie na wynajem. Ostatnio dostałam w spadku pewną sumę, która pozwoliłaby mi na zakup albo przyzwoitego mieszkania w Chyloni, albo obleśnej rudery w "prestiżowym" Redłowie. Zaznaczam, że rozważam tylko lokalizacje na trasie SKM-ki, bo nie planuję posiadać samochodu.

Boję się jak się życie potoczy i czy nie trzeba będzie zwiewać z kraju, a wtedy nieruchomość w tak "niepożądanej dzielnicy" to jest problem. Z tego co czytam to nikt z szukających mieszkań nie chce nawet słyszeć o lokalach za Gdynią Główną, ewentualnie Grabówkiem, ale tylko w najnowszych budynkach.

Jak myślicie - czy ta okolica się kiedykolwiek pozbędzie złej sławy? Czy wydanie wszystkich swoich pieniędzy na lokal tutaj to nie jest zbytnie ryzyko?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chylonia nie ma, aż tak złej sławy, może bardziej Zamenhofa ...

Mieszkam tu wiele lat i nic się nie dzieje.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zależy przy jakiej ulicy masz zamiar kupić mieszkanie.
Ja mieszkam w bloku przy Kartuskiej od 5 lat i jestem zadowolona.
Spokojnie, czysto, wszędzie blisko ..
Złą sławą cieszy się Zamenhofa i Opata Hackiego ale z tego co słyszałam dużo się zmienia na lepsze...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
kartuska to porazka,wszedzie remonty,glosna ulica itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Gniewskiej. Cisza, spokój... Wszędzie blisko. 5-10 min spacerkiem do skm. Blisko do autobusu. Polecam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, mam pytanie ogladalem ostatnio mieszkanie na Gniewskiej 20, jestem zainteresowany kupnem, ale po wyjściu na zewnątrz uslyszalem jak jakas baba na 3 lub 4 piętrze drze się na cale osiedle, leciała taka wiazanka ze byłem w szoku, to jakas stała atrakcja, wiesz cos na ten temat, proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam mieszkanie do sprzedanie, po więcej info zapraszam na @

mostrzen@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie kupuj na ul.KJartuskiej albo Helskiej-non stop remontuja mieszkania,nie da sie zyc!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
hej,
mieszkam na Kartuskiej 67 i w ciągu 9 lat były 3 remonty w tym 1 mój :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
kartuska 46-60 , w ciagu 3 lat bylo z 6.jakis cwaniak,byly pracownik spoldzielni,skupuje mieszkania od ludzi zadluzonych,oczywiscie dostaje cynk ze spoldzielni.remontuje je z pol roku i sprzedaje.uwaga na tego cwaniaka!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również nie polecam, choć to zależy od sąsiadów na jakich trafisz...
Jeśli chodzi o sam budynek...mieszkania w bloku (przynajmniej tym, w którym ja przebywam)są bardzo akustyczne, słychać co sąsiad za ścianą ogląda w tv, jak u góry rozmawiają przez telefon. Z kolei przebywając w drugim , mniejszym pokoju (mieszkanie po prawej, przy schodach)mam wrażenie jakbym była na klatce schodowej - słychać każdy krok idących po schodach, stukanie skrzynek pocztowych.
kolejna sprawa, to stan mieszkania jakie nabędziesz - większość z nich wymaga kapitalnego remontu, stara aluminiowa instalacja, która siada, albo pali się w puszkach, hydraulika również pozostawia wiele do życzenia Czynsz do GSM przy 42m w zimę wynosi około 490 zł/mc.
Ceny mieszkań są przyzwoite, tylko trzeba przekalkulować, czy warto...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie niestety cieszy się złą sławą, stąd najniższe ceny mieszkań. Chwilowo mieszkam kątem na Chylońskiej koło Stokrotki i tu bywa BARDZO głośno jak się kibole zbiorą. W dodatku trawnik usłany jest potłuczonym szkłem. Generalnie nie czuję żadnego zagrożenia, ale zastanawiam się co będzie dalej z tą dzielnicą. Oglądałam mieszkania na Chylońskiej 51 oraz Wiejskiej - 3-pokojowe w cenie dwupokojowych o dziwo. Macie jakieś sugestie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Owszem, Chylonia jest jedną z najstarszych i największych dzielnic Gdyni, ale tutaj masz wszystko na podorędziu. Nie martw się w razie W bez problemu sprzedasz to mieszkanie, bo na dłuższą metę mieszkanie w małym mieszkaniu nie ma sensu, bo się dziewczyno umęczysz. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chylonia

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry