Widok

Czy któraś z was robiła test pappa żeby wykluczyć zespół aspergera?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hey, jestem obecnie w 8 tygodniu ciąży,a na ostatniej wizycie mój lekarz wspominał o usg prenatalnym (w 12 tygodniu) i ew. teście Pappa. Podobno wyklucza określone choroby, w tym zespół aspergera. Nie wiedziałam, co to za choroba ale na https://www.doz.pl/czytelnia/a12931-Zespol_Aspergera_-_objawy_diagnoza_i_leczenie jest szczegółowo wyjaśnione. Czy któraś z was robiła ten test? Ile on kosztuje? I czy naprawdę warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
To są badania pod kątem zespołu Downa, Edwardsa oraz Patau a nie aspergera
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby wykluczyć zespół aspergera musiałabys mieć zrobioną amniopunkcje, a nie test pappa. Zeby mieć wskazanie do amnio musi być nieprawidłowy wynik usg genetycznego. Lekarz udzielił Ci nieprawdziwej informacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jakim cudem aminopunkcja ma wykluczyć zespół aspergera, który jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu, polegającym na zaburzeniach relacji społecznych????
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żeby mieć wskazanie do amino wcale nie musi być nieprawidłowy wynik usg genetycznego. Znam przypadeg, gdzie USG genetyczne wyszło bez zarzutu a test pappa wuszedł na granicy zagrożenia wysokiego pod kontem zespołu downa i to tylko ze względu na wiek pacjentki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Albo coś źle zrozumiałaś, albo lekarz kończył medycynę korespondencyjnie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

...albo źle zapamiętała. Zespołów jest cała masa. Jak się nie zna nazewnictwa, to łatwo z Zespołu Edwardsa zrobić Zespół Aspergera, jak pierwszą nazwę słyszało się po raz pierwszy, a drugą gdzieś kiedyś usłyszało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

... albo nieco ściemnia, żeby zarzucić linkiem reklamowym. Trzy założone wątki przez apricotkę, mają w treści trzy linki reklamowe.
Jakoś nie wierzę, że lekarz takich pierdół mógł naopowiadać.
Może się mylę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za bzdury. Mam dziecko z zespołem aspergera. Dla twojej informacji nie wychodzą żadne anomalie przy rozmaitych badaniach, czy to mózgu czy innych. To tylko w zachowaniu widać i często dopiero jak dziecko jest w wieku przyszkolnym na tle innych dzieci to wychodzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry