Widok

Czy ktoś znalazł pracę przez pracuj.pl?

jak w temacie.
I po jakim czasie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ogloszenie pracodawca odpowiedział po 1 godzinie - zaproszenie na rozmowę kwalfikacyjną. Rozmowa wyszła pozytywnie, za 2 tyg rozpoczynam pracę.

Przyznam, że sam byłem nastawiony dość sceptycznie, co do poszukiwań pracy za pomocą tego typu serwisów.. a jednak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Zazdroszczę.
Jaka branża? Ja już wysłałam 100 CV i nic. Zaczynam się martwić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka branża? I czy na innych portalach jest podobnie? Może problem jest w cv, np niepoprawne dane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z danymi jest ok, sprawdzałam 100 razy.
Branża: biuro, administracja, obsługa klienta.
Sama nie wiem, co jest nie tak. Może problemem jest to, że mieszkam w innym województwie, a aplikuję w woj. pomorskim? Myślicie, że może mnie to dyskwalifikować?
Czy w Trójmieście jest tak trudno znaleźć pracę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze by było zaznaczyć w aplikacji (np w liście motywacyjnym) o chęci relokacji.
Można znaleźć pracę za pomocą tego typu portali.
Mi się udało zarówno przez trojmiasto.pl jak i pracuj.pl
Branża IT.

Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzięki za sugestię. Zaznaczałam to w LM, ale ktoś mi powiedział, że to oczywiste, że mogę się przeprowadzić, skoro szukam w innym mieście.
Zaczęłam szukać też przez trojmiasto.pl :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tutaj gdy pojawia sie jakies kuszace ogloszenie do pracy w biurze to po kilku godzinach ma nawet tysiac ''zobaczen'' wiec pewnie takich dziewczyn sa setki i stad pracodawca przebiera jak w ulegalkach:)))
Mimo wszystko powodzenia!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest trudno, bo pracodawcy najpierw patrzą na wykształcenie, potem staż pracy, a w gdańsku jest masa studentów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Branża to energetyka (dokładniej mówiąc produkcja urządzeń do rozdziału energii..), nie ma problemu ze znalezieniem pracy dla osoby kilkuletnim doświadczeniem, kontaktami.
Z mojego dośw. wynika, że 3miasto jest rzadziej odwiedzane (niż wyżej wspomniane serwisy) i są większe szanse na znalezienie oferty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przez trojmiasto.pl znalazłam dwie prace:
- pierwsza dorywcza, na weekendy, takie "dorabianie na zastępstwie"
- druga stała, z normalną umową i całkiem w porządku, choć tylko na czas określony, ale zawsze coś.

Z doświadczenia wiem, że odpowiadanie na oferty nie wiele daje, na 100 wysłanych cv jest ok. 8 odpowiedzi zwrotnych.
Ale warto zamieścić swoje ogłoszenie w dziale "szukam pracy". Dostałam w ten sposób kilka niegłupich ofert. I byłam na kilku sensownych rozmowach kwalifikacyjnych. Ostatnim razem miałam tak, że do dwóch miejsc mnie chcieli ;) Też szukałam w branży biuro/obsługa klienta. I na dokładkę mam ten feler, że nie jestem studentką, nie jestem niepełnosprawna i nie jestem emerytką.
Jest też dużo bzdurnych ofert, ale robi się odsiew i się nie przejmuje człowiek, bo trafiają się perełki.
Przeważnie jest tak, że długo, długo nic i nagle wysyp dobrych ofert jak grzybków po deszczu.
Ważny warunek, to tak napisać ogłoszenie, żeby przyciągnąć uwagę.
Powodzenia!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

właśnie jest bez roboty 2tyś inż elektryków w Polsce, a na LinkedIn jest po 1000 wyświetleń ofert, Z ELEKTRYKA ...NA CIECIA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłem przez OLX, żeby było śmieszniej, umowa na stałe i wszystko ozusowane bo trafiłem do małej zagranicznej firmy, a ci boją się w Polandzie robić przekręty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zgodzę się z tym, że na 3mieście ludzie rzadziej szukają. Wręcz przeciwnie. Po liczbie wyświetleń danych ogłoszeń mogę stwierdzić, że zainteresowanie jest bardzo duże. Podobnie na dawnej tablicy, z kolei na pracuj mniejsze, bo i mniej ofert dla przeciętnych poszukiwaczy pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"zaproszenie na rozmowę kwalfikacyjną. Rozmowa wyszła pozytywnie"
Czyli odpowiedź po rozmowie/spotkaniu kwalifikacyjnym została udzielona ? Pytanie retoryczne.
Szkoda, ze tak niewielu to portafi, nawet jeśli odp. jest na "nie"...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie na 100 wysłanych CV, tylko jedna osoba napisała, że dziękuje za dokumenty aplikacyjne....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo to są typowi zbieracze danych i CV
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystawienie ogłoszenia na tym portalu dużo kosztuje i bogate oraz duże firmy głównie wystawiają tam ogłoszenia.
W takich firmach nie potrzebują wyselekcjonowanych fachowców z ogłoszenia bo zatrudnią zawsze kogoś po znajomości. Fachowość i wydajność pracownika tak się nie liczy bo stać ich na zatrudnienie przeciętniaka po znajomości.
Ci z ogłoszenia czasami są zapraszani na rozmowę, aby zatuszować proceder wybrania pracownika po znajomości. Rekruter później raportuje, że tyle osób brało udział w rekrutacji i nikt nie spełnił wymagań.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracuj to ściema która czasem może i pomoże ale w większości zbierają dane i później na pocztę setki spamu przychodzi dziwnym trafem z tych firm do których się CV składało.... Lepiej już w jakiś lokalnych portalach szukać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pracuj jest niewiele ogłoszeń, na które odpowiadam... Dużo więcej jest tutaj bądź na innym popularnym portalu, z kolei na pracuj w większości są stanowiska dla specjalistów, dużych firm, korporacji... Mali przedsiębiorcy się tam nie ogłaszają.
I jeszcze te śmiesznie brzmiące nazwy stanowisk, jakby nie było polskich odpowiedników...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nie podaję mojego głównego konta jako kontakt, tylko nowe utworzone pod dany portal
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam właśnie pracy przez pracuj pl
Jakimś dziwnym trafem odkąd zacząłem wysyłać CV zaczęło dzwonić wielu telemarketerów...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt od ponad miesiąca nie odpowiedział,a telemarketer dzwonią stałe,cv jest poprawne, spore doświadczenie i zero odpowiedzi, nie polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja firma szukała asystentki, a znalazła asystentkę i handlowca :) Ogłoszenie wisiało 2 tygodnie, potem tydzień rozmów z kandydatami i szybki wybór.

Ja sama znalazłam pracę przez trojmiasto.pl, ale tylko raz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dostałam pracę przez pracuj. pl dwa razy- pierwsza po 12 miesiącach wysyłania CV i na już totalnej załamce psychicznej cud Boży dostałam robotę-porządną, w zawodzie.
Drugi raz tez zaliczam do cudu Bożego bo po 7 miesiącach i 175 wysłanych aplikacjach z czego zaproszenia były na chyba 3 rozmowy.
Obecnie poszukuję nowej roboty, bo tak, i uczestniczę w rekrutacjach i wygląda to następująco. Po rozmowie dostaję telefon z informacją że przeszłam do kolejnego etapu, umawiają się ze mną na spotkanie a potem dostaję kolejny telefon, że rekrutacja na stanowisko jest anulowana i nikogo nie potrzebują. Podsumowanie: Kończę tą bezsensowną przygodę z portalami o pracę, bo z mojego długoletniego doświadczenia powiem Wam szczerze, że pracę dostaje się z polecenia. Tak było w mojej pierwszej robocie-za polecenie osoby dostaje się super fajną kasę, często równą pensji netto!!!. Zmądrzałam i już nie marnuję czasu na rozmowy rekrutacyjne, bo niestety zdarza się że rekrutuje mnie osoba która mi do pięt nie dorasta, a i tak z tego nic nie wynika. Wiem też że pewnego dnia dowiem się o co chodzi z rekrutacjami i wtedy wam tu opiszę w szcegółach dlaczego jest tak jak jest.
Dodam, że jestem inżynierem ze sporym doświadczeniem zawodowym w specyficznej branży i głupia też nie jestem.
Pozdrawiam Was i życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy oraz żeby się Wam udało.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja z drugiej strony. dostałem prace z polecenia. nie ma nawet ogłoszenia o pracę na żadnej stronie. nie ma żadnej rekrutacji, nikt nie czytał mojego cv, po prostu polecił mnie kolega. w Polsce nadal tak jest, smutne. mimo tego, że powinienem się cieszyć
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Pracuj" to jakaś ściema ... Napiszę w temacie o mojej żonie. Dobre studia, 20 letnie doświadczenie poparte sukcesami, referencje - ideał pracownika, sumienna, poświęcająca się pracy, bez wahania robiąca nadgodziny, komunikatywna, lojalna .. Przez trzy miesiące wysyłałem w jej imieniu CV do dziesiątek firm na różne stanowiska - ale jednak związane ze sprzedażą. Powiedzmy 100 CV .. Z tego zostało otworzone z 10, kilka ma od 2-3 miesięcy status "Rozpatrywane" .. 90 CV w ogóle nie otworzone .. Dodam, że większość firm ma wymagania jakby człowiek miał zostać papieżem, a wypłaty oferuje jak na kasie w Biedronce.Uff... Dostała jedno zaproszenie od rekruterki z pewnej firmy, pojechała, było z 200 osób - została odrzucona ... Normalnie nic tylko się załamać .. Cóż - więc żona rzuciła to w cholerę, znalazła w ciągu 3 dni pracę w Niemczech - telefony się urywały, ze 20 firm wręcz "walczyło" o nią. Pojechała, zarabia 2350 eu netto na łapę, czyli 10 tysiaków. Bez łaski, bez mobbingu, pełen szacunek, normalność ...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twierdzę, że ten "Pracuj" to zwykła ściema i wyciąganie danych osobowych, tym bardziej że kilka lat temu mieliśmy tez z nimi do czynienia. Do dziś lwia część wówczas wysłanych CV nie została nawet łaskawie otwarta .. Ludzie - nie liczcie na cuda, weźcie sprawy we własne ręce, jak stracicie robotę, to "Pracuj" na pewno wam jej nie "załatwi". Zmarnujecie wiele miesięcy życia na wysyłanie i czekanie na cud, który się nie zdarzy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam przez olx i przez indeed, które podjęłam.
Ogólnie z indeed mialam najwiekszy odzew i dużo rozmów.
Polecam też szukac bezposrednio.na stronach pracodawców. Jeśli interesuje Cie dana branża i konkretna firma to warto wejsc na ich stronę, bo zwykle mają tam zakładkę "kariera", gdzie.nawet jak nie ma aktualnych ogłoszeń to.mozesz wyslac cv a.noz sie Toba zainteresują. Ja tak raz zrobilam i zaproszono mnie na rozmowe, prace dostalam ale nie orzyjelam oferty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem sam kreator jest bardzo pomocny a jeśli chodzi o aplikowanie przez stronę to z doświadczenia mogę powiedzieć że firmy odpowiadają na wysłane cv. W trakcie 2 tygodni dostałem 4 odpowiedzi na moją aplikację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się. Mam podobne doświadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

coś ty.... pracuj jak i olx jest przereklamowane... mnóstwo cv wysłanych i na marne
mi w poszukaniu pracy pomogła najbardziej strona pointr
konkret, ciekawe oferty, różnorodne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogido.pl na prawde warty uwagi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja skorzystałem np. z kreatora cv na tej stronie, ale cv nosiłem własnoręcznie w galerii handlowej. Z 4 propozycji dostałem 3 odpowiedzi także profit.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też korzystałam z kreatora cv na pracuj i jestem bardzo zadowolona z finalnego wyglądu mojego cv. Co do znalezienia pracy tam, to każdą pracę znalazłam na tym portalu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

właśnie tam tworze swoją cevałkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie.
znalazłem bezpośrednio na stronie pracodawcy na http://www.eurokadra.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jo, jo spamerze. Eurokadra to agencja pracy, a nie pracodawca. Nie interesuje tu nikogo pośrednik
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ten portal to zbieranie danych, wiecznie wiszące ogłoszenia firm(tylko po to aby pokazać jak bardzo dana firma się "rozwija", bądź też chęć posiadania "bata" na obecnych pracowników, którzy widzą ogłoszenie). Jeśli jakaś rozmowa już doszła do skutku, to raczej dzięki temu, że aplikowałem bezpośrednio na stronie pracodawcy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Portal pracuj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na takich portalach najłatwiej jest coś znaleźć, sporo firm korzysta właśnie z tego typu rekrutacji pracowników, ale są i inne portale. Ja przerobiłam już kilka i też muszę przyznać, że serwis https://gdansk.geopraca.pl/oferty-pracy/s%C5%82upsk/ całkiem fajnie się sprawdził. Wygodne wyszukiwanie i bardzo dużo aktualnych ofert pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uważajcie na Pracuj.
U mnie pracodawca dokładnie wie kto szuka w firmie pracy. Byłem świadkiem rozmowy, w której mój pracodawca był dokładnie zorientowany kto jej poszukuje w firmie. Informację miał od opiekuna z firmy rekrutacyjnej. Nie wierzcie w dyskrecję.
Jeżeli pracodawca zorientuje się, że poszukujesz pracy - jesteś spalony - nie ma podwyżek, nie ma poważnych tematów do zrobienia. Dostajesz kilku młody by ich "uczyć" - ale prawda jest taka, że mają przejąć twoje obowiązki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie to samo, zero odzewu na tej platformie i nie znam nikogo ( a takie czasy ze chyba każdy zna kogoś kto szuka) kto by poprzez tą stronę znalazł.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

30 cv wysłanych przez 5 miesięcy zgodnych z doświadczeniem (8lat) i kompetencjami. Najzabawniejsze jest to, że część tych samych rekrutacji pojawiła się ponownie. Z nudów zrobiłem mały test, było ogłoszenie ze znajomością totalnie niszowego języka obcego zaaplikowałem i co? zerro odzewu hehe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej! Doskonała propozycja! Gdybym był nowicjuszem, nie miałbym nic przeciwko przeczytaniu tego kodu. Ale musiałem uczyć się na błędach. Mogę tylko dodać, że najprostszym podejściem jest ukończenie początkowego treningu hazardowego na automatach https://gry-hazardowe-x.pl/automaty-hot-spot/ istnieje niewielkie niebezpieczeństwo dla nowicjusza i przyzwoita możliwość wygrania jackpota. Wolę grać online niż iść do prawdziwego kasyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli budowlanka, to próbuj przez https://pracownikbudowlany.pl/PL
Ogólnie zdecydowanie warto. W tej branży nie brakuje możliwości zatrudnienia, wszędzie można coś znaleźć.
Nawet, jeśli ma się podstawowe kwalifikacje, niewielkie doświadczenie, to i tak etat jest do zdobycia.
Trzeba chcieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To najgorszy portal z pracą. Robią sobie jakieś jaja z ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie lubię tego portalu... Po każdej aplikacji widzę informację, że >100 osób aplikowało na tę ofertę... Łatwiej chyba znaleźć igłę w stogu siana niż pracę. Ogłoszenia, mimo że wiszą, chyba nie są aktualne, albo de facto ogłoszeniodawcy nie poszukują naprawdę nikogo, skoro aplikacja nawet przeczytana nie została... na OLX tak samo. Żadna z kilkunastu aplikacji nie zmieniła statusu - wszystkie są "dostarczone", żadna "otwarta". I niech nikt nie ściemnia, że mamy rynek pracownika... Nie mamy. Może dotyczy to wybranych branż i stanowisk, ale nie ogółu rynku pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

GDDKIA praca opinie (6 odpowiedzi)

Proszę o opinie na temat pracy w dziale finansowo-księgowym w Gdańsku,

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (53 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

do góry