Widok

Czy warto zacząć pracę w nowej firmie?

Śródmieście Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie. Mam możliwość zacząć pracę. Na umowę zlecenie na początek niestety i za marne pieniądze, jak na mój zakres obowiązków... Firma dopiero powstaje. Trochę to innowacyjny projekt - parę podobnych firm już jest w Polsce, tylko czy im wypali... Firma jest bardzo mała - zespół z właścicielem to jakieś 3 osoby. Trochę się boję, czy dostanę pensję, bo jak nie będą mieć zarobku to i kasy mogę nie dostać... Tak myślę i boję się, czy warto w to iść, bo już i oferowali mi "kasę pod stołem", zamiast na konto...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ma ktoś z Was podobne doświadczenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fajna pomoc. Nie ma co. I za co ten kciuk w dół???
Za to, że mam obawy przed firmą, o której nie ma opinii, która tworzy coś, co nie wiadomo, czy się opłaci i będzie zarabiać?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
NIE. Opowiem swój przypadek: obiecywano mi "góry" wakat kierownika ale oczyiwście praca była na umowie zlecenie (jako student). W okolicach kwietnia tego roku upomniałem się o owe "góry" (jako przedstawiciel + biurowa praca /sprzedaż była obowiązki biurowe też wykonane ok) usłyszałem że nie mam co liczyć NAWET NA UMOWĘ O PRACĘ! (bo podmianka na "nowego" studenta bez podatku)

Jak już oferują pieniadze pod stołem...

Moim zdaniem nie warto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję za opinię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśli kasa pod stołem to tak naprawdę bez kasy lub jak bóg da...
walić takich pracodawców - ale zrobisz jak chcesz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
zmieniaj gdy bedzie:
1. umowa o pracę z dokładnymi zapisami;
2. 30% więcej niż masz obecnie;
3. jak się boisz a jesteś dobry to poproś o zapis w umowie, że w przypadku nagłego zwolnienia z winy pracodawcy to będzie musiał wypłacić ci ze 4 pensje do przodu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dają mi 1400 na rękę i umowę zlecenie, mimo że w ogłoszeniu było info o umowie o pracę. I było pytanie podczas rozmowy, czy zgodzę się na pieniądze do ręki. Odmówiłam. Mimo to mnie wybrali. Dziwne...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
I znowu...
Za co ten kciuk w dół???? Bo szukam podpowiedzi. Rady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Im jest wszystko jedno komu nie zapłacą
Nic dziwnego tu nie ma :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akurat pracujac na stoczni w spolkach kasa zawsze jest "pod stolem" bo umowa na smieszna kwote, ale za to pensja - dla fachowca bynajmniej, nie ma co marudzic. Ryzyko jest jak sie idzie do firmy ktorej sie nie zna, ale wjak ktos dlugo w branzy robi to wie gdzie isc ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
branża dawania pod stołem? nie znam takiej...
i w stoczni też nikogo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca K2 Dystrybucje (25 odpowiedzi)

Czy ktoś wie co to jest warto tam iść na rozmowę ?

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

do góry