.
Baner
nowy wąteknowy wątek
Czym usunąć kamień i zacieki z kabiny prysznicowej ?
[Remont - porady]

mam pytanie jak w tytule ? czy znacie jakieś skuteczne metody?

Re: Czym usunąć kamień i zacieki z kabiny prysznicowej ?

kamien nalepiej usuwa sie kwaskiem cytrynowym, od lat tak czyszcze czajnik. zagotowujesz i sypiesz torebke kwasku, w kabinie po prostu zatkaj korkiem, mozna tez ocem dolanym do ZIMNEJ wody, zacieki tez powinny zniknac, ale dluzej utrzymuje sie intensywny zapach.

image

Semper in Flore - dekoracje kwiatowe sal, kościołów, bukiety -http://semperinflore.eu

Ja kupuję w sprayu płyn na kamień i rdzę do czyszczenia łazienek.Spryskuję , po kilku min. przecieram gąbką , potem spłukuję ciepłą wodą i wycieram do sucha. Stosując co 2-3 tyg. gdzie zacieki nie są aż tak mocne niema problemu by doprowadzić kabinę do czystości.

DObra rada od mezczyzny, ktory w domu wyrecza zone w tej sprawie:
1. Po kazdym braniu prysznica wez do reki proste urzadzenie do sciagania wody np. z okna i zbierz wode z kabiny prysznicowej.Zapobiega to pozostawianiu kropel wody itp na kabinie, ktore po wyschnieciu zostawiaja plamy.
2. Jak wiesz...osad to tzw.kamien czyli ' wapienki'. Musisz uzywac skutecznych srodkow to usuwania 'wapni'.
Polecam srodek do czyszczenia kabin prysznicowych firmy 'ORO', ktory zakupisz w Obi...
3.Spryskaj....poczekaj 3-5 minut i gabeczka w dlon.
4.Zmyj woda i powtorz jeszcze raz...
5. Podziekuj za dobra rade.
6. Pamietaj o sciaganiu wody tzw' sciagaczka' wody do szyb...regularnie po kazdym prysznicu.

Podziwiam Marcina - mnie by trafiło, jakbym miał po każdym prysznicu zajmować się ściąganiem wody. Szczególnie, że po kąpieli zazwyczaj nie mam na to czasu :)
Wolę poświęcić 5 min raz w tygodniu na zmycie osadu (naprawdę więcej to nie zajmuje).
Świetnie się sprawdza "Fist - kamień i rdza" ze Stonki.

A na baaaardzo zastarzały kamień, od dawna nie doczyszczany, pomaga środek do mycia narzędzi z zaprawy i betonu (do kupienia w marketach budowlanych).
Odkryłem to przypadkiem, wylewając (w duchu proekologicznym) resztki tego środka do sracza :)
Stosować w rękawiczkach i okularach, bo żrące.

Ja tam proponuję szczotkę stalową i papier ścierny

Polecam "Fist" czy jakoś tak z Biedronki!! Sama używam - trochę śmierdzi ale na osad z kamienia jest idealny!! :D

image

Remonty i wykończenia wnętrz:
https://www.facebook.com/pages/Onyks-Top-Line-Łukasz-Borkowski/134574013400812?fref=ts
Łukasz Borkowski 534-214-417

a ja myje cola i wszystko schodzi :)

ja po prysznicu wycieram do sucha ściereczką i to już ładne kilka lat zajmuje mi to raptem 5 minut ,ale korzyści są wielkie ,najpierw robiłam to na starym mieszkaniu i jak go sprzedawałam to ludzie nie mogli uwierzyć że kabina która miała 16 lat wyglądała jak nowa ,teraz od 2 lat robię to samo na nowym mieszkaniu ,dzięki temu oszczędzam na szorowaniu kabiny i chemii-tylko raz na dwa miesiące myję ją wodą z octem.dzięki temu nie używam żadnych żrących środków,ani żadnej innej chemii.oszczędzam dużo więcej czasu jak bym miała co tydzień ją szorować,uwierzcie mi to jest naprawdę bardzo skuteczny sposób ,który bardzo zajmuje mało czasu,wiem co piszę mam porównanie do mojej kuzynki ,która tego nie robi,mieszka dopiero od 05 roku na nowym mieszkaniu a ma kabinę w okropnym stanie ,ponieważ ma twardą wodę to osad wżarł się w szyby i nawet silny środek już tego nie usunął.A do tego nową kabinę i kafelki w kabinie zaraz na początku zagruntowałam specjalnym środkiem,powtarza się to co 3-4 miesiące -powoduje on że woda tylko po nich spływa jest to HG-impregnat łazienkowy kupiony w Kastoramie.

ja korzystam ze ściągaczki do wody bo jednak zmycie osadu nie zajmuje 5ciu minut :P niezle sie trzeba nameczyc zeby sie go pozbyc wiec wole poswiecic KILKA SEKUND na sciagniecie wody po każdej kąpieli !

http://www.jestempaniadomu.pl/index.php/2009/01/drzwi-do-kabiny-prysznica/

W podanym linku pisze ,że woda z octem jest skuteczna przy myciu osadu z mydla. A kamienia już raczej tak łatwo wodą z octem nie odczyścisz.

tez "sciagam" wode po kazdym prysznicu, ta czynnosc zajmuje gora 2min. bez przesady z tym brakiem czasu... 2 minuty! nie wyobrazam sobie patrzec caly tydzien na zasyfiona kabine! raz na tydzien myje jakimkolwiek sprayem do mycia szyb lub kabin.

Często się myjesz.....

z kabiny korzystam 2 razy na dobe. w domu sa tez inne osoby korzystajace, kazdy po sobie sciaga wode, nauczylam nawet ojca, ktory walczyl dlugo i namietnie, dzis sciaga i nawet nie pisnie :)

normalnie jak w brawo girl sie czyta te wasze pytania

Dawno nie czytałam bravo girl może dlatego nie widzę podobieństwa:P

A wracając do tematu: mam nową kabinę, popełniłam nawet zakup z powłoką DPD. Teraz bardzo tego żałuję bo zapłaciłam niemało a ta powłoka to pic na wodę fotomontaż.

Też słyszałam ze środki z biedronki są dobre. W moim przypadku zastanawiam się, czy jak poleję biedronkowym cudem to nie zniszczę kabiny. Ktoś próbował czyścić z kamienia kabinę z tą nieszczęsną powłoką?

Ja zawszę myję wodą z octem w stosunku 1:1 i schodzi bez problemu.

woda z octem jak najbardziej do czyszczenia ale nie zdaje to egzaminu przy osadzie z kamienia :/

image

Remonty i wykończenia wnętrz:
https://www.facebook.com/pages/Onyks-Top-Line-Łukasz-Borkowski/134574013400812?fref=ts
Łukasz Borkowski 534-214-417

bo uzywa sie samego octu a nie z woda mozna go wlac np do butelki po cifie spryskac kabine i zostawic na godzine a potem wyczyscic gabka i splukac :) na kamien dziala.

sodą oczyszczoną schodzi wszystko bez zbędnego wysiłku i czekania aż się rozpuści. Na mokrą gąbkę sypie się sodę, przeciera i spłukuje. Tanie, proste i bez zapachowe.

sam gorący ocet usunie kamień i to bardzo stary ,wyczyściłam tak wannę u mojego ojca ,który 4 lata jej nie mył ,a do tego był na wannie kamień utworzony z cieknącego kranu,ponieważ był to kamień kilkuletni to czynność tę musiałam powtórzyć kilka razy .

Usuwanie osadów nawet tych, które nawarstwiły się przez dłuższy okres czasu nie stanowi żadnego problemu. Na rynku istnieje wiele środków chemicznych przeznaczonych do usuwania tego typu zabrudzeń dzięki, którym możemy za ich pomocą w bardzo krótkim czasie pozbyć się problemu. Substancje te to głównie mieszaniny na bazie kwasu szczawiowego, fosforowego, solnego oraz cytrynowego o różnym stopniu stężenia.

Polecam przeczytać artykuł, w którym znajduję się pełen opis jak wyczyścić kabinę prysznicową wraz z listą profesjonalnych preparatów czyszczących : http://jak-wyczyscic.pl/2013/02/jak-wyczyscic-kabine-prysznicowa/

Pozdrawiam

Polecam Tytan " kamień i rdza" - jest tani i naprawdę skuteczny ...

na kamien polecam odkamieniacz do czajnikow

brat kupił jakiś specyfik w sklepie z agd, widziałem, że w euro rtv też mają rózne specyfiki do czyszczenia, jedyne co podziałało na kamień w kabinie a próbował już wszystkiego, cilit bang, cify nie cify i tylko te specyfiki pomogły, ale nazwy niestety nie pamiętam, wiem, ze jeden kosztował ok 30 zł ale warto było kupić

Pamiętasz że pomógł ale nie pamiętasz nazwy z całym szacunkiem, ale Twój post niczego nie wniósł . Zapytaj brata a potem się wpisz z nazwą.
Jest cała gama środków w cenie 30 zł . :S
"Powiedział niemowa głuchemu że ślepy widział jak szczerbaty wygryzł włosy łysemu"
Pozdrawiam

A ja polecam HARPIC do toalet ;) momentalnie usówa kamień i zacieki ;) nalać na gąbkę wytrzeć kabinę i spłukać ;) po kamieniu ani śladu .POLECAM;)

A ja polecam Ajax do prysznica - taki w sprayu. Jest super i osad mniej sie osadza
pozdrawiam

Ja czyszczę octem, ale na bieżąco, nigdy nie miałam silnego kamienia.

Ocet jest świetny na kamień.Wystarczy zalać na pól godzinki i po kamieniu.Jedyny minus to zapach:)

polecam dobry srodek z rossmanna za ok 3-4zl
butelka 750ml albo nawet 1 litr
nazywa sie essigreiniger (na bazie octu)
( napewno tak nazywa sie w DE ale 99% w PL ma ta sama nazwe)
Jest naprawde fantastyczny Kosztuje niewiele i jest bardzo dobry!
Bardzo dobrze usuwa osad z mydla!
w Kuchni tez niezastapiony! koniecznie uzywajcie rekawiczek zwlaszcza przy occie! Paznokcie cierpia niemilosiernie:(
Polecam
jak ktos wyprobuje prosze o info jak poszlo :)

Środek z Rossmana! Taki zielony! Extra sprawa, schodzi wszystko :)

do d.. on jest, tak samo jak zachwalany starwax

Trzeba wziąć 4 jajka 25g sody oczyszczonej jedną miarę soli zmierzać ze soba . O wcielać szorstka gąbka aż zacznie schodzić .

polecam, sprawdzony środek, używam go od ponad 4 lat. świetnie usuwa kamień i osady. Chemia profesjonalna:
http://www.wszystko-do-sprzatania.pl/w3-active-bio-p-1794.html

I'd Rather Go Naked Than Wear Fur !!! image