Widok

Czym usunąć kamień i zacieki z kabiny prysznicowej ?

mam pytanie jak w tytule ? czy znacie jakieś skuteczne metody?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
kamien nalepiej usuwa sie kwaskiem cytrynowym, od lat tak czyszcze czajnik. zagotowujesz i sypiesz torebke kwasku, w kabinie po prostu zatkaj korkiem, mozna tez ocem dolanym do ZIMNEJ wody, zacieki tez powinny zniknac, ale dluzej utrzymuje sie intensywny zapach.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja kupuję w sprayu płyn na kamień i rdzę do czyszczenia łazienek.Spryskuję , po kilku min. przecieram gąbką , potem spłukuję ciepłą wodą i wycieram do sucha. Stosując co 2-3 tyg. gdzie zacieki nie są aż tak mocne niema problemu by doprowadzić kabinę do czystości.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7
DObra rada od mezczyzny, ktory w domu wyrecza zone w tej sprawie:
1. Po kazdym braniu prysznica wez do reki proste urzadzenie do sciagania wody np. z okna i zbierz wode z kabiny prysznicowej.Zapobiega to pozostawianiu kropel wody itp na kabinie, ktore po wyschnieciu zostawiaja plamy.
2. Jak wiesz...osad to tzw.kamien czyli ' wapienki'. Musisz uzywac skutecznych srodkow to usuwania 'wapni'.
Polecam srodek do czyszczenia kabin prysznicowych firmy 'ORO', ktory zakupisz w Obi...
3.Spryskaj....poczekaj 3-5 minut i gabeczka w dlon.
4.Zmyj woda i powtorz jeszcze raz...
5. Podziekuj za dobra rade.
6. Pamietaj o sciaganiu wody tzw' sciagaczka' wody do szyb...regularnie po kazdym prysznicu.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 19
Podziwiam Marcina - mnie by trafiło, jakbym miał po każdym prysznicu zajmować się ściąganiem wody. Szczególnie, że po kąpieli zazwyczaj nie mam na to czasu :)

Wolę poświęcić 5 min raz w tygodniu na zmycie osadu (naprawdę więcej to nie zajmuje).

Świetnie się sprawdza "Fist - kamień i rdza" ze Stonki.



A na baaaardzo zastarzały kamień, od dawna nie doczyszczany, pomaga środek do mycia narzędzi z zaprawy i betonu (do kupienia w marketach budowlanych).

Odkryłem to przypadkiem, wylewając (w duchu proekologicznym) resztki tego środka do s****za :)

Stosować w rękawiczkach i okularach, bo żrące.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja tam proponuję szczotkę stalową i papier ścierny
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 19
Polecam "Fist" czy jakoś tak z Biedronki!! Sama używam - trochę śmierdzi ale na osad z kamienia jest idealny!! :D
image image

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja myje cola i wszystko schodzi :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
ja po prysznicu wycieram do sucha ściereczką i to już ładne kilka lat zajmuje mi to raptem 5 minut ,ale korzyści są wielkie ,najpierw robiłam to na starym mieszkaniu i jak go sprzedawałam to ludzie nie mogli uwierzyć że kabina która miała 16 lat wyglądała jak nowa ,teraz od 2 lat robię to samo na nowym mieszkaniu ,dzięki temu oszczędzam na szorowaniu kabiny i chemii-tylko raz na dwa miesiące myję ją wodą z octem.dzięki temu nie używam żadnych żrących środków,ani żadnej innej chemii.oszczędzam dużo więcej czasu jak bym miała co tydzień ją szorować,uwierzcie mi to jest naprawdę bardzo skuteczny sposób ,który bardzo zajmuje mało czasu,wiem co piszę mam porównanie do mojej kuzynki ,która tego nie robi,mieszka dopiero od 05 roku na nowym mieszkaniu a ma kabinę w okropnym stanie ,ponieważ ma twardą wodę to osad wżarł się w szyby i nawet silny środek już tego nie usunął.A do tego nową kabinę i kafelki w kabinie zaraz na początku zagruntowałam specjalnym środkiem,powtarza się to co 3-4 miesiące -powoduje on że woda tylko po nich spływa jest to HG-impregnat łazienkowy kupiony w Kastoramie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
5 minut prysznic + 5 minut wycierania. Chyba jestem za niecierpliwa. Wolę te 20 min jednorazowo co tydzień dwa poświęcić - zwłaszcza że jakby tak wszyscy w domu po sobie zaczęli ścierać to łazienka byłaby wiecznie zajęta i zawieszona suszącymi się szmatkami...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wypróbuj Sotin 130. Będziesz zadowolona. Schodzi każdy osad.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Znowu ta reklama Sotinu. Jest na kazdej stronie gdzie mowa o kabinach prysznicowych i lazienkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja korzystam ze ściągaczki do wody bo jednak zmycie osadu nie zajmuje 5ciu minut :P niezle sie trzeba nameczyc zeby sie go pozbyc wiec wole poswiecic KILKA SEKUND na sciagniecie wody po każdej kąpieli !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
każdorazowe wytarcie zajmuje ok 20 sekund (nie wiem co by trzeba było robić, żeby to 5 minut zajmowało) - mycie raz w tygodniu pochłaniałoby więcej czasu niż wspomniane 5 minut :) przy wycieraniu kabina jest umyta cały czas - ja swoją dodatkowo od razu wycieram do sucha, a jedyne mycie to szyba z zewnątrz i raz na jakiś czas "dla zasady" co też nie zajmuje dużo czasu. Po użyciu ściagaczki szmatka jest wilgotna w kilku miejscach, więc nie muszę zawieszać łazienki mokrymi szmatkami jak ktoś wyżej wspomniał - wisi jedna szmatka z mikrofibry i każdy używa tej samej, bo taka ilośc mokrego schnie w 5 minut. A i estetycznie to wygląda gdy kabina zawsze jest czysta i błyszcząca :)

W razie mocnego kamienia polecam użyć octu - np. namoczyć papier toaletowy w occie i obłożyć nim miejsca, których nie można domyć - po ok 15 minutach zdjąć papier - wszystko powinno ładnie dać się umyć :) Przecieranie octem raz na jakiś czas pozwala zabić bakterie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
http://www.jestempaniadomu.pl/index.php/2009/01/drzwi-do-kabiny-prysznica/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
W podanym linku pisze ,że woda z octem jest skuteczna przy myciu osadu z mydla. A kamienia już raczej tak łatwo wodą z octem nie odczyścisz.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8
tez "sciagam" wode po kazdym prysznicu, ta czynnosc zajmuje gora 2min. bez przesady z tym brakiem czasu... 2 minuty! nie wyobrazam sobie patrzec caly tydzien na zasyfiona kabine! raz na tydzien myje jakimkolwiek sprayem do mycia szyb lub kabin.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
Często się myjesz.....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
z kabiny korzystam 2 razy na dobe. w domu sa tez inne osoby korzystajace, kazdy po sobie sciaga wode, nauczylam nawet ojca, ktory walczyl dlugo i namietnie, dzis sciaga i nawet nie pisnie :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10
Najlepszy, jaki do tej pory miałam, jest płyn Sotin 130. Fajny jet też 135, ponieważ tworzy warstwę hydrofobową na powierzchni, wolniej się brudzi i pięknie błyszczy. Na gruby osad, który tworzy sie przy twardej wodzie, lepszy jest 130.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
normalnie jak w brawo girl sie czyta te wasze pytania
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 9
Dawno nie czytałam bravo girl może dlatego nie widzę podobieństwa:P

A wracając do tematu: mam nową kabinę, popełniłam nawet zakup z powłoką DPD. Teraz bardzo tego żałuję bo zapłaciłam niemało a ta powłoka to pic na wodę fotomontaż.

Też słyszałam ze środki z biedronki są dobre. W moim przypadku zastanawiam się, czy jak poleję biedronkowym cudem to nie zniszczę kabiny. Ktoś próbował czyścić z kamienia kabinę z tą nieszczęsną powłoką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja zawszę myję wodą z octem w stosunku 1:1 i schodzi bez problemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
woda z octem jak najbardziej do czyszczenia ale nie zdaje to egzaminu przy osadzie z kamienia :/
image image

popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
bo uzywa sie samego octu a nie z woda mozna go wlac np do butelki po cifie spryskac kabine i zostawic na godzine a potem wyczyscic gabka i splukac :) na kamien dziala.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
sodą oczyszczoną schodzi wszystko bez zbędnego wysiłku i czekania aż się rozpuści. Na mokrą gąbkę sypie się sodę, przeciera i spłukuje. Tanie, proste i bez zapachowe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11
sam gorący ocet usunie kamień i to bardzo stary ,wyczyściłam tak wannę u mojego ojca ,który 4 lata jej nie mył ,a do tego był na wannie kamień utworzony z cieknącego kranu,ponieważ był to kamień kilkuletni to czynność tę musiałam powtórzyć kilka razy .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Usuwanie osadów nawet tych, które nawarstwiły się przez dłuższy okres czasu nie stanowi żadnego problemu. Na rynku istnieje wiele środków chemicznych przeznaczonych do usuwania tego typu zabrudzeń dzięki, którym możemy za ich pomocą w bardzo krótkim czasie pozbyć się problemu. Substancje te to głównie mieszaniny na bazie kwasu szczawiowego, fosforowego, solnego oraz cytrynowego o różnym stopniu stężenia.

Polecam przeczytać artykuł, w którym znajduję się pełen opis jak wyczyścić kabinę prysznicową wraz z listą profesjonalnych preparatów czyszczących : http://jak-wyczyscic.pl/2013/02/jak-wyczyscic-kabine-prysznicowa/

Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Polecam Tytan " kamień i rdza" - jest tani i naprawdę skuteczny ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
na kamien polecam odkamieniacz do czajnikow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
brat kupił jakiś specyfik w sklepie z agd, widziałem, że w euro rtv też mają rózne specyfiki do czyszczenia, jedyne co podziałało na kamień w kabinie a próbował już wszystkiego, cilit bang, cify nie cify i tylko te specyfiki pomogły, ale nazwy niestety nie pamiętam, wiem, ze jeden kosztował ok 30 zł ale warto było kupić
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pamiętasz że pomógł ale nie pamiętasz nazwy z całym szacunkiem, ale Twój post niczego nie wniósł . Zapytaj brata a potem się wpisz z nazwą.
Jest cała gama środków w cenie 30 zł . :S
"Powiedział niemowa głuchemu że ślepy widział jak szczerbaty wygryzł włosy łysemu"
Pozdrawiam
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam HARPIC do toalet ;) momentalnie usówa kamień i zacieki ;) nalać na gąbkę wytrzeć kabinę i spłukać ;) po kamieniu ani śladu .POLECAM;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja polecam Ajax do prysznica - taki w sprayu. Jest super i osad mniej sie osadza
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czyszczę octem, ale na bieżąco, nigdy nie miałam silnego kamienia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ocet jest świetny na kamień.Wystarczy zalać na pól godzinki i po kamieniu.Jedyny minus to zapach:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
polecam dobry srodek z rossmanna za ok 3-4zl
butelka 750ml albo nawet 1 litr
nazywa sie essigreiniger (na bazie octu)
( napewno tak nazywa sie w DE ale 99% w PL ma ta sama nazwe)
Jest naprawde fantastyczny Kosztuje niewiele i jest bardzo dobry!
Bardzo dobrze usuwa osad z mydla!
w Kuchni tez niezastapiony! koniecznie uzywajcie rekawiczek zwlaszcza przy occie! Paznokcie cierpia niemilosiernie:(
Polecam
jak ktos wyprobuje prosze o info jak poszlo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Środek z Rossmana! Taki zielony! Extra sprawa, schodzi wszystko :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do d.. on jest, tak samo jak zachwalany starwax
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trzeba wziąć 4 jajka 25g sody oczyszczonej jedną miarę soli zmierzać ze soba . O wcielać szorstka gąbka aż zacznie schodzić .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Można też sam ocet z sodą oczyszczoną - mi wszystko taką mieszanką schodzi. Generalnie staram się ograniczać chemię używaną w domu
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
polecam, sprawdzony środek, używam go od ponad 4 lat. świetnie usuwa kamień i osady. Chemia profesjonalna:
http://www.wszystko-do-sprzatania.pl/w3-active-bio-p-1794.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dobrym płynem do czyszczenia. Sotin 130 Cleaner. Zrobisz to szybko, bez szorowania. Potrzebna jest tylko ściereczka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ciemne plamy ? nie jest to pleśń.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czytałam ciekawe porady dot. usuwaniu osady po mydle na stronce purezza.pl http://purezza.pl/index.php/jak-usunac-osady-z-mydla-na-prysznicu

fajnie opisane i bardzo trafne porady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MIeszkam w nowym domu juz 5 lat i kabina wygląda jakby była nowa, sama zadko korzystam z kabiny, osobiście wole wannę za to dzieci uwielbiają prysznic więc im powiedziałam ze mogą z niego korzystać pod warunkiem ze będą za kazdym razem sciągać wodę ściągaczką, na początku sie buntowały ale teraz mają juz taki odruch wyuczony. Dzięki temu one nauczyły się utrzymywania czystości a ja nie muszę sie wstydzić i tłumaczyć jak mam gości ze nie zdążyłam umyć kabiny po rodzinie, Raz w tygodniu przecieram szyby ściereczką z plynem do mycia szyb i to w zupełności wystarcza. Takze ludzie moja rada jest taka zostawiaj po sobie porządek obojętnie z czego korzystasz i uczcie dzieci od początku czystości bo jak to mówią czym skorupka za młodu naśiąknie tym..... co dalej to chyba wszyscy wiedzą. ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
ORO kamień i rdza - cudowny środek, dostępny m.in. w Obi.
Usuwa mi nawet takie paskudne zacieki na balkonie z którymi nic sobie nie radziło, wystarczy spryskać i samo spływa.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli chcesz skorzystać z usługi profesjonalnej to ogłasza się na trójmieście
Glassmajster. niestety cen nie znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
chyba każdy ma podobny problem. Generalnie z zoną przetestowaliśmy, że płyny za mniej niż 10 zł nie do końca sobie radzą, ale kilka razy kupiliśmy cilit banq (chyba tak to się nazywało) i rzeczywiście było po brudzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A słyszeliście o czymś takim jak powłoka maxi clean? Ponoć ułatwia usuwanie osadów z mydła z powierzchni kabiny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak nie będziesz jej regularnie czyścić i wycierać to i pewnie taka powłoka na niewiele się zda albo korzystając z agresywnej chemii szybko się tej powłoki pozbędziesz. Polecam wycieranie po każdym użyciu, wtedy nie będziesz potrzebować żadnych powłok lub będą wystarczyły na dłużej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdaję sobie z tego sprawę, że ostre środki mogą zniszczyć taką powłokę, ale idea jest taka, by korzystać z samej wody podczas sprzątania, bo powłoka łatwiej daje brudowi zejść. Chodzi o to by w ogóle nie było potrzeby używania środków czyszczących. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak masz powłokę Maxi Clean to nie trzeba używac żadnych detergentów. Do utrzymania czystości wystarczy wilgotna ściereczka. Siły tez nie trzeba bo wszystko ładnie schodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czymś takim powleczona jest moja kabina, szyba zrobiła się szorstka i absolutnie niczym nie mogę jej doczyścić . Co prawda, to było 10 lat temu, więc może teraz są inne powłoki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sól, tabletka do protez, kwasek cytrynowy, ocet - dużo porad na http://mama-dobra-rada.pl/jak-czyscic-prysznic-i-kabine-prysznicowa/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nałatwiej i najszybciej płynem do mycia kabiny prysznicowej Sotin130
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jola, Truskaweczka, Katarzyna - nie wiem czy wiesz, że mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, ale IP nie oszukasz, więc po co ta ciągła zmiana osobowości? Reklamujesz swój satin30, ale Twoja wiarygodność jest już na minusie, nie będzie realizacji targetu w tym miesiącu, przykro mi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7
*Sotin130
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja używam Sotin 130 jest rewelacyjny, polecam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja polecam coś co się nazywa Sann profi...coś tam do armatury, ale też jest do czyszczenia kabin łazienkowych....chyba ze wszystkiego co próbowałem ten jest najlepszy....niestety chyba tylko praktiker to sprzedaje, bo nigdzie indziej tego nie widziałem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

do góry