Widok

Dalsza przebudowa Kartuskiej

Miasto się odwołało od decyzji ministerstwa infrastruktury o braku możliwości starania się o dofinansowanie z Unii z programu TEN-T dla Kartuskiej, sprawa zakwalifikowana do dalszego rozpatrzenia. Czy wiecie może czy już coś wiadomo o decyzji/wyniku? Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest bardzo otwarty na pytania,dyskusję na FB.
Ostatnia odpowiedź na moje zapytaniej w tej kwesti z dnia 16.03.2017 r.
" - Panie Prezydencie a co z rozbudową ulicy Kartuskiej?
- Paweł Adamowicz : W tej chwili nie mam dobrych wiadomości ...
(...) -Paweł Adamowicz : Ubiegamy się o dofinansowanie przedłużenia Trasy W-Z. Dwujezdniowa droga powstałaby na odcinku od ul. Otomińskiej do granicy miasta Gdańska i przebiegałaby w śladzie istniejącej ulicy Kartuskiej."

Chyba ostatecznie rozstrzygnięcia powinny być w kwietniu... oby jakimś cudem pozytywne!
Pozdrowienia dla sąsiadów stojących w korkach na Kartuskiej... :/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Informacje z dzisiaj od Pana Prezydenta Gdańska:
"Dzień dobry Panie Marku. Wciąż czekamy na decyzję ministerstwa. Ogłosimy ją jak tylko do nas dotrze. Mam nadzieję, że będzie pozytywna. Pozdrawiam Paweł Adamowicz"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dzięki XYZ za te informacje :) Czekamy zatem...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nie-bedzie-rozbudowy-Kartuskiej-w-Gdansku-n113162.html

Kierowcy i mieszkańcy korzystający z górnego odcinka ul. Kartuskiej będą musieli zapomnieć o jej rozbudowie. Po tym jak urzędnik CUPT podał miastu niewłaściwe informacje, a urzędnicy z magistratu tego nie zweryfikowali, Gdańsk stracił 132 mln zł dofinansowania. W czwartek radni przesuną inwestycję w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2019-2021.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech zaplaci z wlasnej kieszeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko czy ja wiem czy ta droga jest az tak kluczowa dla karczemek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pozytywna jak Pozytywna Szkoła Podstawowa - nielegalna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Rozbudowa tego fragmentu ulicy Kartuskiej jest potrzebna nam mieszkańcom jak i rozwojowi całego Gdańska!

- Mieszkańcom: skrzyżowanie Nowatorów - Kartuska. Napływ tirów to strefy przemysłowej jest ogromnym zagrożeniem dla samochodów osobowych.Osoby dłużej mieszkające w Kokoszkach kojarzą felerne drzewa na których cyklicznie co chwilę wypadek,stłuczka,kolizja. Rondo + lokalna droga dla mieszkańców (jak zakładał projekt) jest PRIORYTETEM!!!

- Przemysł Gdańsk: stworzono dynamicznie i dobrze rozwijająca strefę fabryk,magazynów,centrów logistycznych itp przy fragmencie Kartuskiej która wygląda identycznie jak w XX międzywojennym... Rozszerzenie tego fragmentu jest konieczne do dalszej dynamicznego rozwoju terenów przemysłowych!
Najbardziej "zabawne" są skręty tirów z DC Biedronki od strony Kartuskiej przy starej Szkole Podstawowej SP 83... :(

Napisałem do Prezydenta Adamowicza jako osoba która kilkukrotnie ledwo przeżył "fantazję" kierowców (piszę to również jako kierowca oraz pieszy)
Odpowiedź od Prezydenta Adamowicza "Szukamy możliwości realizacji inwestycji w przyszłych latach, różne warianty rozważamy."

OBY JAK NAJSZYBCIEJ!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy obecna sytuacja drogowa wpłynie na planowaną budowę sklepu LIDL, który miał powstać w okolicy ulicy Inżynierskiej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lidl chciał już w 2013 r.przed projektem rozbudowy postawić sklep przy Kartuskiej przy osiedlu bloków przed Biedronką... ale...kilka osób z osiedla zablokowało budowę.
http://gdansk-sloneczne.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=106544&start=45
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jakby sie wziac za kasjerki z netta to Lidl byl by niepotrzebny. Stare kasjerki sie grzebały jak muchy w smole a te nowe chyba jeszcze gorsze. Na dodatek fukają pod nosem jak uwage zwrócisz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

15.11.2018 Aktualizacja (źródło: FB @Paweł.Adamowicz)
"Jeśli chodzi o Kokoszki, to przymierzamy się do realizacji dużej inwestycji - rozbudowy ulicy Kartuskiej . Staramy się o dofinansowanie realizacji etapu I - do skrzyżowania z ul. Nowatorów - w ramach konkursu CEF – Instrument Łącząc Europę. Otrzymaliśmy pozytywną opinię Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Możliwe dofinansowanie w ramach CEF to 20%. Pozdrawiam"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

do góry