Widok

Do Pani Sołtys - nowe inwestycje

Pani Sołtys

Ponieważ jestem już mieszkańcem Baninia i wiem na co narzekają mieszkańcy, czy mogę Panią prosić o jedno - by zarekomendowała Pani w naszym imieniu w gminie, by z każdą inwestycją akceptowaną na rzecz DEWELOPERA, w umowie ten zobowiązał się ten do (po zakończeniu inwestycji) położenia przynajmniej płyt jumbo na drodze prowadzącej od najbliższej krzyżówki do wykończonej inwestycji? Inwestycja ta była by korzysta zarówno dla sołectwa jak i dla pozostałych autochtonów, a i deweloper w mojej ocenie nie byłby stratny....

Dziękuję
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może napisz do Pani Sołtys bezpośrednio, a nie przez forum trojmiasto.pl na które nawet nie wiadomo czy wchodzi. Równie dobrze mógłbyś napisać na reddicie :)

Dane kontaktowe znajdziesz na radabanino.pl
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaki gmina ma wpływ na "akceptowanie inwestycji"?
Jakie regulacje prawne miałyby być podstawą wymagania czegokolwiek od dewelopera?
Starostwo powiatowe wydaje pozwolenie na budowę, ale to nie jest umowa.
Gmina nie podpisuje umowy z deweloperem, natomiast podpisuje ją klient, który po prostu nie powinien kupować nieruchomości gdzie brakuje infrastruktury, nawet gdy cena jest rażąco niska. To zmieni podejście deweloperów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ano taki ma gmina wpływ, że wydaje warunki zabudowy dla danej inwestycji. W warunkach może zawrzeć np konieczność budowy dróg dojazdowych.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wszyscy Banińscy deweloperzy są na dorobku i niestety nie stać ich na ułożenie kilku tysięcy płyt na potrzeby dojazdu własnych inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
Jak mieszkaniec mam w ... to, że są na dorobku. Niech się dorabiają, ale nie moim/naszym kosztem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ano nie wydaje. Całe Banino ma plan zagospodarowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A kto ten plan uchwala? Nie szukaj - Rada Miejska w Żukowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Polsce nie istnieją wystarczające regulacje prawne nakładające na inwestorów zobowiązania co do budowy infrastruktury, szczególnie dróg.
Jedyna co gmina może zrobić to nałożyć opłatę adiacencką.
A nawet gdy możnaby z istniejących przepisów skorzystać, to sie tego w gminie Żukowo lub powiacie Kartuskim nie robi (przykład Biedronki w Baninie).

Polecam świetny artykuł na ten temat:
http://www.lex.pl/akt/-/akt/planowanie-przestrzenne-a-udzial-podmiotow-prywatnych-w-budowie-infrastruktury-publicznej-rozwiazania-polskie-a-wybranych-krajow-ue-i-usa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic podobnego. Uzyskanie pozwolenia na budowę można uzależnić od przebudowy układu drogowego. Przykład? Budowa każdego centrum handlowego w Trójmieście w ostatnich latach.
Sęk w tym, że trzeba o to zadbać na odpowiednim etapie, a nie rozkładać ręce gdy inwestor zakończył budowę i ma gdzieś całą sprawę. Przykład Biedronki jest tu podręcznikowy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak napisałem regulacje nie są wystarczające.

Art 16 ustawy o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 bo o to Ci pewnie chodzi jest "martwy" w Baninie.
Mógłby mieć zastosowanie gdyby deweloperom zależało na inwestycjach w infrastrukturę. Tak jest w przypadku centrów handlowych w Trójmieście.
Dopóki powiat nie będzie uzależniał wydania pozwolenia na budowę od budowy drogi (a w świetle obecnego prawa jest to wątpliwe) a deweloperzy nie mają problemu z popytem to nic się nie zmieni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
inny przykład - biurowce Alchemia we wrzeszczu/oliwie - musieli przebudować pół kilometra grunwaldzkiej i zrobić tunel do SKM.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
cd. powyższego: Ranking osobliwosci mieszkania na terenach nijakich (ni to wiejskich, na pewno nie miejskich; tylko te toksyczne i szkodliwe, kolejność przypadk.)
1. codzienne korki (różne pory wyjazdu 6.30-9)- min. 45-60 min. do okolic PKP wrzeszcz
2. wariaci na nowatorów; w terenie zabudowanym 80km/h, poza 110-130
3. wszystkie drogi dziurawe; znam wszystkie miejsca w Baninie- 70% mega bloto
4. u mnie w okolicy - nieustające grille (od maja do wrzesnia),
5. w porownaniu z sąsiedztwem w bloku, tu samo zło
6. a wokoło: nieustające ploty sąsiadów, mega wscibskosc
7. widok żaden- wszystko dokola się buduje (z parteru generalnie nic nie widac, na piętrze, znacie, mini okienka)
8. hit- poczta w Baninie- jak zobaczyłem, zwątpiłem od razu
9. panie z domow w na ryneczku w Baninie: brudne gacie, wlosy ciezko okreslic- nikt nie widzi przeciez, ja tu tylko na chwile
10. szambo, bez komentarza
11. koszty, bez komentarza
12. macie czyste buty?, a samochód?- wiem od razu kto, skad przyjezdza
13. tzw. oświęcim w baninie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
Nie rozumiem, czy ktoś ci kazał tu się przeprowadzać?
Do segmentu w szeregu bez kanalizacji, utwardzonego dojazdu gdy pracujesz we Wrzeszczu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
widziały gały co i gdzie kupowały jak ci się nie podoba to się wyprowadź i będziesz miał po problemie, i odczep się od pani sołtys, ona nie ma władzy wykonawczej a jest jedynie organem wykonawczym władzy czyli w tym wypadku gminy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
roman gdzie my mamy ryneczek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ty wiesniaku roman p......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za burak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie narzekam. Jak to mówią, miej wywalane a będzie Ci dane. Po za tym, można samemu z mieszkańcami też coś ogarnąć w gminie dla siebie. Np partycypacje w różnych projektach. Tylko trzeba chcieć. A nie wiecznie narzekać na forum.

Nie we wszystkich krajach są chodniki przy ulicach, tylko druga strona medalu jest taka, że kierowcy jacyś tacy bardziej cywilizowani ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasne, dobry pomysl, ale tylko wtedy gdy od razu bedzie robiony chodnik (moze byc tez z plyt), bo w przeciwnym wypadku droga z plyt = zagrozenie dla pieszych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się jak długo gmina będzie wydawać pozwolenia na budowę blokowisk. Banino miało być miejscowością domów jedno lub dwu rodzinną .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak właśnie wygląda Banino w pigułce - słoma z butów , najlepszy przykład to to forum .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fakt mogli by juz skończyć szeregowce i zostac przy bliźniakach i jednorodzinnych.Szeregi to duzo więcej ludzi na m2 no i wiecej samochodów.....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry