Widok

Do oficera

Chciałbym zgłosić zastrzeżenia odnośnie stanu drogi rowerowej od Wosia Budzysza do promu na Westerplatte.
W okolicach przystanków autobusowych leżą drobiny szkła, którego od wielu tygodni nikt nie sprząta. Tak samo jakość nawierzchni -kruszy się, opony się niszczą, przebijają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tu oficer - podaj koordynaty dla wsparcia artyleryjskiego.
odbiór.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz zabłysnąć? Przyjmij rolę oficera rowerowego. Bo ten dotychczasowy podaje telefon do zakładu zieleni, czemu sam nie dzwoni, sprawy nie załatwi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do rowerzyści!!!!
1. Ścieżki wam wybudowali za darmo
2. Oc nie płacicie pomimo tego,że ścieżka rowerowa jest częścią drogi
3. W razie wjechania przez was-rowerzystów w kogoś,powiecie "przepraszam" i jedziecie dalej ( warto wdrożyć w przypadku kolizji samochodowych a co!!!)
reasumując- weźta miotłę i se posprzątajcie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 25
Brzmi jak głos z dalekiej przeszłości, kiedy ludzie poruszali się jeszcze na czterech (kołach).
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Mazur, weźmy taki przykład. Idziesz sobie chodnikiem rozmawiając przez telefon, wjeżdża w ciebie rower,telefon wypada ci z reki i psuje się.Osoba na rowerze jedzie sobie dalej OC nie płaci więc możesz jej zrobić tylko sprawę cywilną!
Twój powrót do dalekiej przeszłości- telefon stacjonarny.Nie "mów" ,że nie mam racji -bo mam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Gdzieś czytałem o planach wprowadzenia zakazu korzystania z telefonów itp. na przejściach dla pieszych. Pieszy na ulicy w mieście (chodnik jest częścią ulicy) jest uczestnikiem ruchu drogowego i powinien patrzeć naookoło głowy a nie w ekran albo czubek buta. Nie jest przypadkiem, że w Londynie potrącony przeprasza pierwszy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Mazur, ta dyskusja nie ma sensu.
Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.
Aczkolwiek sądzę,że rowerzysta jako uczestnik ruchu powinien płacić OC. Amen.
P.S. Ja rozmawiam o Trójmieście (Polska) a nie o Londynie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Rowerzysta który chce wg. Własnego uznania może płacić nnw, a oc jeżeli nawet by wprowadzić to nie powinno być tak wysokie jak za auta.
Rowerem jeździ się i dla przyjemności, z reguły oszczędzając czas i pieniądz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
OC na rower nie musi byc na kwotę 5 mln euro, bo nie jesteś w stanie dokonać rowerem takich strat, no chyba, ze wjedziesz w cos autorstwa znanego malarza.
za mniej jak 50pln rocznie ubezpieczysz się na okolo 20000, co pozwala na pokrycie większości szkód.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A rozmawiaj. Tylko nie przez telefon na środku chodnika ruchliwej ulicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Darek....a oc jeżeli nawet by wprowadzić to nie powinno być tak wysokie jak za auta. ......
Zgadzam się z Tobą, mniejsze zagrożenie = nizsze OC, ale jednak powinno być.
Co do NNW często bywa dodawane jako gratis do ubezpieczenia mieszkania.
@Mazur- napisz coś merytorycznie to podyskutujemy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę. Ale wracam do wątku.
"W okolicach przystanków autobusowych leżą drobiny szkła, którego od wielu tygodni nikt nie sprząta."
Na 99% to sprawka pieszych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Mazur.."W okolicach przystanków autobusowych leżą drobiny szkła, którego od wielu tygodni nikt nie sprząta.".....
Należy zadzwonić do Komunikacji Miejskiej. Zapytać jakiej firmie zewnętrznej scedowali sprzątanie okolic przystanków. Zadzwonić do owej firmy zapytać dlaczego nie wywiązują się z umowy, następnie dać cynk Komunikacji Miejskiej-nikt nie lubi płacić za nic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba jesteś rozkojarzony i nie pamiętasz, co napisałeś niespełna 3 godz. temu: "weźta miotłę i se posprzątajcie".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Mazur, Nie jestem rozkojarzonA
Owszem,napisałam..... weźta miotłę i se posprzątajcie".
ale w momencie,kiedy sądziłam,że zaczynamy pisać merytorycznie-chciałam podać algorytm postępowania w takich lub podobnych sytuacjach, ot i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację. Tylko że rowerzysta w większości przypadków nie ma prawa poruszać się po chodniku, więc taka sytuacja nie powinna w ogóle zaistnieć - to tak, jakby ktoś zaczął jeździć samochodem po monciaku (czy można się teraz przyczepić do jego ewentualnego braku OC?).

Z resztą idąc dalej tym tokiem, tak samo biegnący pieszy wytrącił mi kiedyś telefon z ręki. OC dla pieszych? Niektórym by się przydało...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie OC. Ale wszyscy uczestnicy ruchu drogowego: kierowcy, rowerzyści i piesi powinni znać PoRD. A nieposiadający prawa jazdy piesi i rowerzyści nie znają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Patrząc po zachowaniu kierowcy też nie znają lub co gorsza świadomie olewaja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gorsze jest olewanie nieświadome. Wielu pieszych nie wie, co oznaczają okrągłe niebieskie tabliczki z białymi rowerkami, ludzikami i kreseczkami, a niektórzy nawet ich nie widzą, bo tak wysoko nie patrzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
1. Tak samo jak wszystkim drogi, czyli nie za darmo a z naszych podatków. Pisanie o podatku drogowym w paliwie od razu sobie odpuść, bo tego nie starcza nawet na bieżące utrzymanie.

2. A co ci po OC rowerzysty skoro po potrąceniu lub stłuczce i tak sobie jedzie dalej? Inna kwestia, że często w ramach ubezpieczenia domu jest także pakiet OC za wyrządzone szkody przez domowników, te w trakcie jazdy na rowerze też się liczą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W polsce nie ma podatku drogowego. Nawet w cenie paliwa.
jest akcyza i opłata paliwowa ale nie podatek drogowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak podatek drogowy, OC i może prawo jazdy na rower, ten naród porąbany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Z naszych podatków
2. Mam OC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ty oczywiscie zamiast zadzwonić do tej Zieleni, to się uniosłeś oburzeniem i wolisz strzępić klawiaturę na forum?

Naprawdę uważasz, że oficer rowerowy jest od tego zeby przyjmować zgłoszenie o rozsypanym szkle i dzwonić w tej sprawie do firmy zajmującej się sprzątaniem miasta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spoko, spoko, może to była tylko kryptoreklama Schwalbe Marathonów?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
możliwe... w takim razie od siebie polecę Michelin PRO4 Endurance ;)

a tak swoją drogą, jak widzę szkło na scieżce, to zdejmuje d*pę z siodełka i najzwyczajniej w swiecie to szkło butem zgarniam na pobocze - chyba że jestem w szosowych spd-sl, ale nawet i w takich przypadkach mi się zdażało zdjąć d*pę z siodełka i narwać jakiegoś zielska i nim jako miotłą szklaną groźbę usunąć. ale to widomo jest nieco bardziej wymagające jak wydzwanianie i strzepienie klawiatury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo nie jest od tego? Utrzymanie infrastruktury należy do ZDiZ, a jeżeli ZDiZ nie odbiera ze względu na porę - masz dyżurnego inżyniera miasta. Co prawda jego bardziej martwią uszkodzone znaki i sygnalizacje - ale ekipę z miotłami wyśle gdzie trzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oficer rowerowy jest urzędnikiem miejskim. Na stronie oficjalnej Gdańska jest zakładka dotycząca rowerów ( rowerowygdansk ) i wszystko w sprawie kontaktu ładnie opisane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby tak ktoś miał dzwonić do zieleni co kilka przystanków czy skrzyżowań nie starczyło by mu karty. Dodać że po wypadkach, kolizjach drogowych nie sprzątają nawet z ulicy dokładnie w myśl zasady "pozostałości opony auta zbiorą".
Od czego ten oficer?
Na internecie trwały ślad, miejsce ew. fotografia, nie trzeba się powtarzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oficer Rowerowy, Zakres obowiązków:
(http://www.gdansk.pl/komunikacja,256,14227.html)

- inicjowanie, konsultowanie, zlecanie i monitorowanie działań mających na celu rozwój komunikacji rowerowej, w tym działań na rzecz likwidacji prawnych i architektonicznych barier

- rozwoju komunikacji rowerowej,

- koordynacja współpracy ze wszystkimi merytorycznymi wydziałami i jednostkami organizacyjnymi miasta w zakresie realizacji ?Projektu Komunikacji Rowerowej w latach 2007 - 2013",

- podejmowanie działań zmierzających do wspólnej z sąsiednimi gminami realizacji projektu p.n. ?Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013",

- kierowanie pracą Zespołu Konsultacyjno-Doradczo-Inicjującego ds.Rozwoju Komunikacji Rowerowej,

- bieżące współdziałanie z organizacjami pozarządowymi w zakresie rozwoju komunikacji rowerowej,

- przygotowywanie materiałów dotyczących rozwoju komunikacji rowerowej dla potrzeb Prezydenta Miasta Gdańska , mediów i strony internetowej Miasta.

-------------

Dzwonienie do niego z takimi sprawami, to jak wymaganie żeby do ciebie przyjechała karetka bo masz gorączkę i katar.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
On wszystko pomylił. Chciał szeregowego rowerowego. Albo kaprala. A najlepiej ordynansa ;-)

Ale faktycznie można wezwać karetkę do kataru. I przyjedzie, bez łaski. Są firmy dostarczające wszelkich komercyjnych usług. Co więcej, można nawet zamówić szampana i masażystki. Jak się ma talię złotych kart Visa to nietrudne.

Pewnie ten sam frant pod tekstem o Wielkim Przejeździe przedstawiała się jako "uwielbiam rowery, ale nie popieram spędów". Jak mówią w żarcie o murzyńskim agencie CIA zakamuflowanym jako Rusek " on kakoj ta nie nasz".

Chyba, że to rzeczywiście reklama twardych opon. Bo jakiemu rowerzyście przeszkadzają szkła na miękkim poboczu?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niech coś z tym robią, może jeszcze nr. Tel. Pokoju długość i średnicę gdzie mam się zgłosić. Zastąpić te stanowisko jakimś funkcjonalnym, praktycznym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dociera do ciebie, że to nie jest stanowisko którego obowiązkiem jest ogarnianie takich rzeczy? Podał ci namiary do kogoś kto się tym zajmuje, a ty masz jeszcze jakies pretensje?

UWAGA SKUP SIĘ: Zajmowanie się szkłem na drodze nie lezy w zakresie kompetencji oficera rowerowego.

Jak pójdziesz do spozywczaka i bedziesz chciał kupić pół litra, a pani ci powie ze monopolowy jest za rogiem, to też bedziesz chciał zeby wyszła zza lady i skoczyła po te pół litra?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zlikwidować te funkcje, nie jest potrzebna:)
Nie unoś się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby nie ta funkcja to pewnie byś tam chodnikiem zasuwał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniec licytacji na uszczypliwości.. Poczekamy zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwietniki na początku ogarnej na ścieżce rowerowej Po obu stronach i stoliki, krzesła. Trochę gospodarzenia. Czemu akurat na ścieżce celowo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może bo na Ogarnej DDR niepotrzebna?
może to historyczna DDR,
sprzed czasu gdy zrobiono strefę 30
i teraz możesz tam jechać jak panisko, środkiem?

a dzięki komu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tam nie ma DDR, a pas rowerowy. Jeżeli więc coś tam stoi - to stoi na jezdni. Ciekawe, czemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takich miejsc jest więcej, zimą była firma która odśnieżała ścieżki może jest tez firma która ma je utrzymać w czystości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś np. sam zgarnąłem rozbitą butelkę po piwie na sciezce. Nogi mi nie uschły, ręce nie odpadły, nie wylysiałem bardziej.. A jadąc jutro nie bedę się musiał juz tym przejmować zamiast przez kilka tygdodni biadolić w głowie na służby sprzątające.

Wystarczą mi inni rowerzysci i turysci bo sezon juz ruszył ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też robiłem to nie raz, butem, ale zauważ że jak będziesz to robić i zauważy ktoś złośliwy celowo butelki rozbijać będzie - to wandalizm.
Czemu Policjant nie jest takim autorytetem jak Pan Milicjant w komunie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Teraz to juz wymyślasz takie argumenty, że aż z chęcią się zabiorę za robotę, której przed chwilą mi się nie chcialo robić :)

XYZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym to musisz napisać maila do oficera rowerowego bezpośrednio
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry