Widok

Dobór wycieraczek

Czas przygotować auto na wiosnę. Wraz z wymianą opon chciałabym zmienić również wycieraczki. Niestety w gąszczu dostępnych wycieraczek na rynku nie wiem jakie są dobre. Może podpowiecie na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie najważniejsze jest,aby wycieraczki dobrze zbierały wodę z szyby, nie robiły smug i zabrudzeń .Mój brat podpowiedział mi,żebym też zwracała uwagę z jakiego materiału zostały wykonane,a nie sugerowała się głównie niską ceną;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Używam wycieraczek Bosch Aerotwin już 3 lata w aucie TAXI. Szyba regularnie smarowana preparatem "Niewidzialna wycieraczka", więc wycieraczek używam sporadycznie. Szacunkowy czas życia takich piór to około 5 lat między wymianami (do czasu aż będą same smugi na szybie).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaleca się by wycieraczki wymieniać co roku. Guma po zimie (mrozy i sól) bardzo mocno niszczeje. Chyba że właśnie takie "nieużywanie" ich jak opisałeś pozwala na 5 lat działania. Powłoka hydrofobowa jest jednak o wiele droższą inwestycją niż wymiana wycieraczek. Oczywiście typowo marketowe wycieraczki to nawet roku nie przetrwają ale inne, normalne nie mają z tym problemu. Ja ostatni sezon przejechałem na Visee i dały spokojnie radę. A cena na pewno niższa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zdawałam sobie sprawy, ze wycieraczki wymienia się tak często. Wstyd się przyznać odkąd mam samochód wycieraczki wciąż te same. Muszę pomyśleć o zmianie :)

Zalecenia zaleceniami, ale w praktyce u mnie wytrzymują znacznie dłużej. Wystarczy stosować "niewidzialną wycieraczkę", to kosztowało mnie 14 zł w sklepie Leclerc. Samruję tym szybę raz na 2-3 miesiące i styka. Auto jeździ około 50 tys km/rok. Kiedyś w innym aucie używałem wycieraczek ALCA - po miesiącu do wymiany były. Na żywotność auta największy wpływ ma sposób jego uzytkowania i dbałość.

Ja takze polecam wycieraczki Bosha. Swoje kosztuja ale przynajmniej dzialaja

Ja od wielu lat używam Denso i nie chce żadnych innych.

hahahha co roku wymieniać wycieraczki no no no a gdzie to takie mądrości wypisują?
złotówa - sporadycznie używasz wycieraczek po użyciu jakiegoś magicznego płynu? napisze jedno - bzdura, ów płyn może pomóc ale nie może zastąpić wycieraczek
denso i bosch robią robote nie powiem ale i marketowe można trafić dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trafiłem nawet na teksty opisujące, że wymianę należy robić co pół roku. To dopiero przesada. To były motofakty, auto kult i jakiś inny portal motoryzacyjny. Co prawda guma z czasem twardnieje i już nie zbiera tyle co jak nówka, więc coś w tym jest. No i guma też fizycznie się uszkadza (mikrouszkodzenia na ostrzu pióra) od wszelkich zanieczyszczeń i używania jej na sucho. Ciekawe czy taka podniszczona wycieraczka może zarysować szybę. W końcu działa ciągle w tym samym miejscu, więc może rysać też w tym samym miejscu. Może nie warto ryzykować?

Armapol. Hurtownia części samochodowych Chwaszczyńska 190B, 81-001 Gdynia dobiorą ci tam odpowiednie do auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wycieraczki tak najbardziej niszczone są przez zimę, a dokładniej przez jej zamarzanie, miałem wycieraczki za 200 zl jednopiórowe , BO NIBY DOBRE, nic nie pomogło, mróz je zniszczył, być może chodzi faktycznie o gumę z jakiej są wykonane, żeby nie zamarzały nawet przy 30 stopniach poniżej zera, taką już zimę przeżyłem 2 lata temu na Ukrainie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warunki na drodze zimą na pewno wpływają i na gumę. Mróz powoduje, że jest dużo twardsza a tym samym bardziej krucha. Piasek/sól z drogi działa jak tarka i na szybę i na wycieraczkę. Raczej za każdym razem nie używa się spryskiwacza, by zapewnić wycieraczkom odpowiedni "poślizg". I tak następuje jej degradacja. Można wydać 200 za markę a można i dużo mniej ale patrząc co leci z piaskarek u nas, to żadna długo nie wytrzyma. Obecnie zmieniam na wycieraczki z Visee Aquatec - to już drugi komplet jaki zakładam i jestem zadowolony.

Firma Oximo. Wycieraczki robione w Chwaszczynie. Tanie i dobre. Używam i gdzie nie pójdę je polecają.
SuperRob Autonaprawa - mobilny mechanik
Konwaliowa 18 Gdynia
tel 516-876-322
facebook: SuperRob
Diagnostyka komputerowa wszystkich marek od 40 zł

Tak to prawda, wycieraczki Oximo są "robione" w miejscu na Ch ale napewno nie jest to Chwaszczyno. Bardziej na południowy wschód i kilkanaście tysięcy kilometrów dalej ;)

Ja nie mam swoich ulubionych które notorycznie kupuje. Zawsze doradzam się swojego mechanika ponieważ pojawia się dość sporo nowości. Jestem kobietą i nawet nie wiedziałam, że jest aż tak wiele rodzai

Ja właśnie staram się usamodzielnić w tematach motoryzacyjnych. Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi i spostrzeżenia. Zakupiłam polecane wycieraczki Visee. Poradziłam sobie z tym dość łatwo bo maja bardzo fajny kreator wyboru :) Postawiłam na wycieraczki dla wymagających. Myślę, że będą odpowiednie. Jak tylko zacznę je użytkować dam znać jak się sprawdzają.

Ciekawa alternatywa. Nie znałem tych wycieraczek. Nie było problemu z montażem? Na stronie faktycznie mają fajny konfigurator. Wpisuje się markę, model, rocznik i mamy optymalny dobór wycieraczek. Nie idzie się pomylić i źle wybrać.

Dobrze że coś robisz w tym kierunku :) że się chce :) Sama wymiana wycieraczek to prosta sprawa. Spokojnie powinnaś dać sobie radę. A który konkretnie model wybrałaś? Visee ma ich kilka i chyba najbardziej uniwersalny to jest Aquatec.
do góry