Widok

Dobry serwis szosowy?

Witam,

mam pytanie do posiadaczy szos. Czy znacie w Trójmieście jakiś dobry serwis rowerowy, który w odpowiedni sposób zająłby się regulacją biegów w mojej szosie? Niestety od jakiegoś czasu mam problem z płynną zmianą przednich biegów..

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do tego typu napraw najlepszy serwis to najbliższy miejsca zamieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niekoniecznie - ja poszedlem ostatnio do najbliższego i coś mi tak średnio pasuje w pracy przerzutek (mowa o szosie).. Wcześniej chodzilem do Buga Sport i było okej, wiec pewnie następna wizyta bedzie u nich, choc mam kawalek i nigdy mi sie nie chce wracac "na piechotę".

Jak byś się do nich wybierał to miej w pamięci, że jest sezon i niekoniecznie zrobią ci to w jeden dzień
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej to wejść na jołtuba i się nauczyć samemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamierzam posiąść wiedzę w zakresie regulowania biegów w swoim rowerze, ale obecnie nie mam na to czasu.. za trzy tygodnie debiutuję w zawodach triathlonowych i biegi koniecznie muszą się sprawnie przerzucać.. bo póki co, momentami stanowię zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych.. a nie chcę spowodować jakiejś kraksy na trasie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja proponuję się sprężyć z ta regulacją - bo raz ze chwilę potrwa zanim to zrobią, a dwa ze musisz to potem przetestować, zeby wyłapać czy wszystko gra - czyli pare dni zejdzie. Dodatkowo musisz mieć w zapasie jeszcze raz tyle czasu na ew. poprawki jakby dalej coś nie grało. Jest nadal sezon i wątpię by w dobrym serwisie zrobili to raz dwa jeśli nie jesteś stałym i znanym klientem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Regulacja Shimano w założeniach jest banalna i opis można znaleźć na stronach producenta w pdf-ach.
techdocs.shimano.com/techdocs/index.jsp
akurat ta się rozjechała, ale znaleźć można. Zasada jest taka sama, jak w przerzutkach sprzed 30 lat, dochodzi tylko synchronizacja z SIS, ew. mikroindeksacją.

W przedniej istotne jest miejsce zamocowania przerzutki i dokładne jej usytuowanie względem zębatek. Potem banał. Z tyłu wszystko ustawia sie samo. Trochę zgięta, albo trochę nie taka rama i może być po prostu niemożliwe wyregulowanie. Wtedy idziemy na kompromis, które biegi chcemy, żeby wchodziły gładko.

Regulację dokładną (lub poprawki po wyciągnięciu linki) przeprowadzamy w trakcie jazdy odkręcając/dokręcając linkę na ramie.

Generalnie to po prostu trochę trwa i człowiek się nakręci pedałem, więc może rzeczywiście lepiej po prostu oddać fachowcowi. Ja kręcę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się zgodzę z autorką - przed zawodami wolałbym to zostawić fachowcom, a naukę regulacji zostawić na spokojniejszy terminowo okres :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za słownego "kopniaka w tyłek".. Rzeczywiście muszę się sprężyć i zacząć działać! Do tej pory odkładałam to, bo "było jeszcze sporo czasu", tłumacząc sobie w duchu, że przecież nie mogę pozbawić się kilku dni treningu, bo to wpłynie na moją końcową formę.. pewnie guzik prawda, ale zwłokę jakoś trzeba było sobie tłumaczyć..

Za wszystkie sugestie odnośnie serwisu wielkie dzięki! Pewnie będę jeszcze prosić Was, doświadczonych kolarzy, o pomoc jak już będę samodzielnie zdobywać wiedzę praktyczną w zakresie obsługi własnego sprzętu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te kilka dni poświęć na trening biegowy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tak nie działa :)

już lepiej na jakieś rozciągania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj jest dobry dzień na serwis roweru, bo wiatr ma z 10m/s.
Poza tym przedniej przerzutki nie trzeba regulować przed triathlonem w Gdyni, bo trasa płaska, teren otwarty i będzie się używało tylko dwóch przełożeń: pod wiatr i z wiatrem. Dla kompaktu z przodu ustawić raz na dużej (50 zębów) i przy kadencji 90 mamy obstawione prędkości od 25 do 45 na zębatkach 13-24.

PS. Zaznaczam, że w żadnym tri w życiu nie wziąłem udziału i ciężko mi sobie wyobrazić przetrwanie czegoś takiego, więc mądrzę się tylko tak :)
Z tri mam doświadczenia, że w zeszłym roku dopingowałem dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chwaszczyno? Zdaje mi się, że facet zna się na rzeczy:
http://www.soteshop.cyclosport.pl/webpage/o-firmie.html
Kiedyś coś się zgadało i o Mytniku powiedział "Tadzio". Nie wyglądało, że łgał. Wiem, że to żadna rekomendacja, bo serwis robię sobie sam, ale jakoś wyglądają dobrze. Kiedyś zmienili mi dętkę na krechę (nie miałem swojej, byłem w butach sl, 5 km od domu). Pojechałem do domu na swoim rowerze i wróciłem potem z pieniędzmi. Zaryzykowali 15 zeta, a jaką sobie reklamę zrobili :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
alle do Cyclosport nie da się dojechać szoszą, a jedynie szuterkiem,
... za pocztą w Chwaszczynie.
Jak w 2006 kupiłem rowerek, to potem samodzielnie w ramach gwarancji wymieniałem suport ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
widać nazwa od cyclocrossu się wywodzi :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
shimano czy campa ???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Shimano..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serwis Roberta Banach w Gdyni na Morskiej, nie ma lepszego specjalisty od rowerów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
to było pytanie do posiadaczy szos!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem posiadaczem szosy :D i tym bardziej polecam serwis Banacha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rowery

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

do góry