Widok

Dolina Potęgowska

Dolina Potęgowska Jasień Temat dostępny też na forum:
\"Dolina Potęgowska\" to osiedle, które powstaje w dynamicznie rozwijającej się, zachodniej części Gdańska. Najbliższą okolicę cechują wciąż sielski krajobraz z licznymi pagórkami. Niedaleko znajduje się również jezioro Jasień.

W ramach inwestycji planuje się realizację siedmiu domów mieszkalnych. Pięciokondygnacyjne budynki zostaną wyposażone w windy, zaś w podziemiach powstaną hale ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

koszmar

dojazd do osiedla (makabra) -infrastruktury 0-- aby dojśc do osiedla potrzebne są wysokie kalosze rybackie-----niezachęcająco wygląda ta budawa
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

hmmmm...

Myślę że trzeba dać czas developerowi na rozbudowę to jest dopiero pierwszy blok i okolica jest oddalona od centrum ale trzeba popatrzeć do okoła dużo developerów sie buduje i rozbudowywana jest obwodnica niedaleko powstaje Biedronka więc wydaje mi się że źle nie jest, jeśli chodzi o dojazd to co się dziwić że jest kiepski skoro jeźdźa tamtędy ciężarówki z kaflami do chodników i kostką brukową.....Ale poprzednia opinia daje do myślenia. Myślę że teraz developer powinien zrobić coś aby następne opinie były lepsze:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

budowa jak budowa

przy roztopach było sporo błota, ale chyba maja tam robic tam jakąś drogę. Z resztą budowa jak budowa po co robic teraz droge, skoro i tak dojezdza na nia cieżki sprzęt, który wszystko rozjedzie zanim ludzie zdarzą się wprowadzić. Ogólnie to tam w pobliżu Armii Krajowej jest jeszcze kilka następnych budów, więc w większą infrastrukturę samo miasto też będzie pewnie inwestować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nasze miasto...

Na miasto to bym raczej nie liczyła, raczej deweloper będzie musiał sam się tym zajac. ten chyba akurat zamierza budowac drogę, pytałam w ich biurze sprzedaży. Przy okazji dowiedzialm się, ze maja cos wspólnego z ta firma co budeuje stadion, ale nie wiem dokładnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo to budowa?!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Z tego co Wiem droga już jest, zjazd zaraz za O. Leszczynowym w prawo na razie taka szrotowa i z płyt betonowych i po koniec marca miasto zaczęło podłączać media:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

??

Czy jest ktoś kto chce kupić u tego dewelopera mieszkanie??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja już kupiłam?:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jakie wrazenia?

tak ogolnie..czy wszystko gra, czy są jakies niemile niespodzianki??? :)
bo z zalet zdaje sobie sprawe ;] a tych negatywnych rzeczy czasem trudno dociec
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy co Masz na myśli jeśli chodzi o niespodzianki.??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

czy z umową wszystko ok, czy z samym budynkiem (w ogole juz jest odebrany?), jakas tam wspolnota, czy nie trzeba sie obawiac nieznanego dewelopera i takie takie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

AAA

Budynek nie ma odbioru technicznego i nie wiadomo na dzień dzisiejszy kiedy to będzie miało miejsce z tego co wiem mają swoją kotłownię a wspólnota może być dopiero jak sprzedadza wiecej niz 50% mieszkań ale z zaangazowaniem ludzi pracujących w biurze i miasta (media) kiepsko widze:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej kupić na Osiedlu Pięciu Mostów(ok 1 km wyżej), lepszy dojazd i suchy teren
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O gustach się nie dyskutuje..

Ale.. 1km to prawie trzykrotnie dalej do przystanku i sklepu.. bliżej do hałasu z obwodnicy.. kto co lubi :)

Lepszy dojazd? 1km dalej po starych płytach.. tutaj chociaż fragment z nowych..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zanim kupisz radzę się zastanowić.

Kupiłam mieszkanie u tego dewelopera już jakiś ponad rok temu. do dnia dzisiejszego nie można się wprowadzić, gdyż nie ma odbiorów technicznych. Choć z tego co czytałam pierwszy podany termin przez dewelopera na zakończenie budowy to marzec 2011, a odbiór mieszkań miał być najpóźniej do czerwca 2011. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy dojdzie do faktycznego odbioru technicznego i kiedy wreszcie można będzie się wprowadzić, co z tego że można wykończyć mieszkanie jak nie można w nim zamieszkać.
Deweloper niby sprawdzony, niby bardzo dobry i co z tego...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie się zastanawiam....A wiadomo czy to wina dewelopera czy może jakiś innych czynników?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niby wina innych czynników ale trwa to już prawie rok. Zainwestowałam pieniądze i co mi pozostało to czekać tylko ciekawe jeszcze jak długo :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

zdecydowanie odradzam

mieszkanie zostało kupione ponad rok temu, do tej pory brak jest odbiorów technicznych, chociaż umowa przewiduje jako ostateczny termin czerwiec 2011!!!!! wprawdzie mieszkania zostały wydane warunkowo do wykończenia, ale co z tego jak po ich wykonczeniu zaczely sie pojawiac awarie calkowicie rujnujace wykonczenie. Od momentu zgloszenia awarii wykonawca zwlekal prawie dwa tygodnie zanim raczyl sie zjawic i stwierdzic ze faktycznie zalewa mieszkania - zenada!!!!!nikomu nie polecam tej inwestycji!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

ratujcie

deweloper obiecuje i na tym sie konczy jak przychodzi do kupna to jest o.k a potem martw sie sam .inwestycja osadzona na bagnie pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zgadzam się. Blok za kilka lat zapadnie się. Tam są zwyczajne bagna (stąd tyle błota) . Pierwszy inwestor nie dostał zgody na budowę bloków- na tym terenie mogła być tylko zabudowa jednorodzinna. Sprzedał ziemię obecnemu inwestorowi, który jakimś cudem uzyskał zgodę na rozpoczęcie budowy. Nie można było nawet stropów wylać, bo wszystko zapadało się w ziemię, więc postawiono słupy a na nich płyty.Dopiero na tych płytach udało się blok postawić.Jak długo taka konstrukcja wytrzyma?
Jeżeli kupiliście tam mieszkania to wysoko je ubezpieczcie, bo z czasem ściany będą pękać, a jak budynek zapadnie się to zostaniecie bez dachu nad głową.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

?!

Jakie masz podstawy do pisania że blok rozpadnie się, nic na to nie wskazuje.. Jakie bagna? Błoto jest bo buduje się druga inwestycja.. jak samochód jeździ po gruncie i woda pada to zrobi się błoto, taka kolej rzeczy. Myślę, że żadne cudy podczas uzyskiwania pozwolenia nie miały miejsca, jeśli tak, to trzeba organizować pielgrzymki ;) Powtórzę: stropów nie wylewa się na gruncie, pomijając to nic nie mogło się zapaść/utopić po wylaniu.. zobacz jak stawia się budynki.. Jak długo konstrukcja wytrzyma? Przeżyje nas wszystkich.. Budynek się zapadnie, szkoda słów, byłeś/byłaś tam choć raz?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mieszkam tu od urodzenia i wiem co było na tym terenie przed laty.
Ktoś kto mieszka w tym bloku może z czystym sumieniem powiedzieć, że ściany jeszcze nie pękają ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Nas w mieszkaniu nie ma pęknięć. Ale ściany zawsze troszkę mogą pękać w nowym budynku bo przecież "budynek pracuje". A Dekpol który buduje budynek za budynkiem tam nie mają się przyszli mieszkańcy czego obawiać ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to co opisujesz o budynku trochę mnie dziwi , sam w ubiegłym tygodniu rozmawiałem z developerem o kupnie mieszkania i nie było żadnych problemów, a budynek wyglądał na częściowo zamieszkały.
mam kilka pytań
1; czy sprawy odbioru są już zamknięte ? ( da radę mieszkać mimo formalnych braków ?)
2; czy opisywane problemy w czasie budowy ( bagno ?) mają jakiś wpływ na mieszkanie w budynku
3; czy prasowe informacje o możliwości upadku PBG mają jakiś formalny wpływ ma osoby które kupiły mieszkania
4; jakie są miesięczne koszty utrzymania mieszkania w tym budynku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
1; czy sprawy odbioru są już zamknięte ? ( da radę mieszkać mimo formalnych braków ?)

Mieszkać się da, bo kilka rodzin już mieszka.

2; czy opisywane problemy w czasie budowy ( bagno ?) mają jakiś wpływ na mieszkanie w budynku

O to zapytaj budowlańca. Ile wytrzyma blok, pod który nie udało się wylać stropów, bo się utopiły.

3; czy prasowe informacje o możliwości upadku PBG mają jakiś formalny wpływ ma osoby które kupiły mieszkania

Na to też ci nie odpowiem. Inwestycja przypuszczam na kredycie hipotecznym , więc chyba w razie upadku banki położą ,,łapkę" na mieszkaniach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla niezorientowanych..

1) Budynek ma już wszelkie pozwolenia, mieszkać można legalnie.

2) Stropów nie wylewa się na gruncie, nierealnym jest aby cokolwiek się "utopiło".

3) Z KW wynika, że księga jest czysta, więc kredytu już nie ma, więc upadłość PBG nie ma żadnego wpływu na mieszkania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Koszmar

Jeden wielki koszmar
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
To prawda ,masakra i wielki koszmar ,Gdybym mógł wszystko cofnąć.......
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

badziew!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

ODRADZAM

Wprowadziliśmy się już jakiś czas temu i jak poprzedni sąsiedzi mieliśmy, a nawet dalej mamy takie problemy. Akt notarialny dalej nie jest podpisany, pracownicy nas zbywają jak tylko mogą.
odbiory mieszkań były owszem ale bez liczników na wodę ogrodową oraz bez regulacji ciepłej wody-(zbyt długo trzeba czekać na ciepłą).
usterki raczej nie poprawione i przy okazji pomieszkania jakiś krótki czas wyszły kolejne.
ludzie nie odpowiedzialni, mało konkretni i kompetentni.
na prawdę nie polecam!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zgadzam sie ,malo kompetentni i nic nie moga zrobic .Ludzie to jakis obled.Placimy tyle kasy a tu ani aktu ani nie zalatwione reklamacje ......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
deweloper tylko kreci i sie wymiguje caly czas mówi ze jest wszystko o.k a jeszcze nie ma aktów to sie nadaje do telewizji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

wartek

ale ładna okolica,bez szumu ulicznego,kupujcie,spokój i natura.....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Śmierdzi

Śmierdzi nie tylko z utylizacji śmieci, ale i od sąsiadów( dwóch domków rodzinnych), którzy nawet latem nie oszczędzają nam i palą nie tylko w kominie... Gumę.
bałagan, kradzieże,

nie polecam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17
Szanowny Panie anonimie. Tak się składa,że jestem mieszkanką jednego z tych domków. Nie palę w kominie, bo od tego mam kominek. Zapewniam Pana,że nie palę w nim gumą.Bo niby jak? Gumę znoszę do salonu (tam stoi kominek) ?
Dym z komina będzie zawsze, bo nie mam możliwości podłączenia innego ogrzewania.
Pan przynajmniej miał jasność, gdzie kupuje Pan mieszkanie, dokonał Pan wyboru. Ja zaś mieszkałam przez wiele lat na wsi wśród pól i łąk,w ciszy i spokoju, a teraz mieszkam wśród bloków. Jednak jakoś pretensji do ludzi nie mam i wrogiego nastawienia. Nie interesuje mnie co kto robi w swoim mieszkaniu, bo to nie moja sprawa.
A kradzieże zawsze tu były, nawet jak bloków nie było. Tylko łatwiej było im zapobiegać, gdyż każdego ,,obcego" kręcącego się po okolicy łatwiej było ,,upolować". A teraz jest zbyt duży napływ nowych twarzy, aby móc cokolwiek zaobserwować.
Pocieszę jednak Pana. Niedługo odzieli nas trasa WZ i bariera dźwiękochłonna. Wtedy zamiast dymu z komina będzie miał Pan smród spalin pod oknami i hałas tirów jadących do obwodnicy.
Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ślepy byłeś? Nie widziałeś gdzie mieszkanie kupujesz? Chciałeś mieszkać w mieście to trzeba było w mieście kupić. Skoro blok stoi wśród domków jednorodzinnych to chyba wiadome,że palą w nich w piecach.
Trzeba być idiotą, aby myśleć inaczej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
żeś się obudził z odpowiedzią po 8 miesiącach.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba było się zastanowić, gdzie się kupuję mieszkanie. To wieś a nie śródmieście INTELIGENCIE.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hhaahahhehehe
Łał, cóż za bujna wyobraźnia. Tak się składa, że te "dwa domki" stały tu jeszcze jak pan/a/i nie było na świecie, a rodziny, które w nich mieszkają to są pierwsi mieszkańcy Szadółek. I tak się składa, że w jednym z tych domków przed kilkoma laty mieszkał bardzo szanowany i bardzo dobry sołtys Szadółek, i macie szczęście, że sołtys nie wie, jakie opinie mają o jego wsi "nowi mieszkańcy", bo ziemia, po której spacerujecie i chodzicie z psami, żeby się załatwiły, należała do niego.
Ludzie dowiedzcie się czasem, o czym piszecie.
Aha a tak wgl to, w kominie się nie pali, tylko w piecu.
Pozdrawiam i całuje :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

LOKATORZY

Mieszkania ladne, lokalizacja nienajgorsza a ceny przyzwoite. Niestety, cholota sie wprowadzila, na parkingu od strony klatek schodowych urzadzane sa nocne balangi z alkoholem wlacznie, jakies gry w badmintona po nocach czemu towarzysza krzyki, glosne smiech a w lato przy otwartych oknach slychac kazde slowo z parkingu. Jeden kretyn to nawet sobie otwiera bagaznik swojego starego auta gdzie niby ma wspanialy system audio i idzie ta muzyka po wszystkich mieszkaniach i musisz sluchac tego co on lubi a nie to co ty lubisz. Ludzie z wioch sie powprowadzali, przewaznie to wynajmuja mieszkania i maja gdzies zarzadzenia i dobre obyczaje o ciszy nocnej czy grilowaniu na balkonach. Aministracja ogranicza swoja dzialalnosc do sprzedarzy mieszkan lub sciagania czynszow. Szczerze odradzam mieszkania od strony parkingu. A moze ktos zajzy na parking po 22-giej i zrobi porzadek. Bo jezeli nie to wynajmujemy spoldzielnie i sami zrobimy porzadki.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ile taki czynsz wynosi na tym osiedlu (planuję zakup mieszkania)? Jak wygląda sprawa mediów TV, internet?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam tu i nie do końca się zgodzę z tym, osiedle jeśli można to tak nazwać wcale się nie rozwija jak zapewniano Nas w biurze sprzedaży podczas kupna. Gdzie można spędzać latem wieczorem czas jak do o koła ciemno i same pola ? Czasem jeśli sąsiedzi się spotkają wieczorem na jakimś piwku i jest trochę głośniej to chyba można to zrozumieć a jeśli na prawdę jest głośno zawsze można zwrócić uwagę- przecież jesteśmy tylko ludźmi. A jeśli ktoś wymaga grobowej ciszy niech zamieszka w domku w środku lasu :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Można czas spędzać w uroczym mieszkaniu, które się zakupiło i krzyczeć całą noc w swoich czterech ścianach. peace
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha...
Ja nie krzyczę głośno, ale jęczeć potrafię:-)
Myślałam,że nie słychać, ale sąsiadka donos napisała do Straży Miejskiej i lipa...muszę żyć w celibacie he he
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
odgłosy miłości są dozwolone:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To był żart :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak na marginesie :
Ile rodzin mieszka już na Potęgowskiej ?
Zastanawiam się, czy opłacalne byłoby otworzyć tam jakiś sklepik?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
duużo i byloby to oplacalne, często brakuje nam alkoholu w nocy :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nabywca

Chcialbym kupic tam mieszkanie podrzuci ktos aktualna opinie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest ok. Polecamy:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

POTEGOWSKIE NOCE

I znowu lato, i znowu buraki siedza do poznych godzin nocnych albo wczesnych rannych, na parkingu, salwy smiechow, wulgarne slownictwo, muzyka z otwartego 50-cio letniego VV lub Audi. Okna w sypialniach otwarte bo goraco a spac nie daje grupka debili na parkingu. Pewnie maja mieszkania od strony poludniowej i nie zdaja sobie sprawy jak glos noca sie niesie. Widac brak podstawowego wyksztalcenia.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sąsiedzi są bardzo dziwni na Potęgowskiej co drugi to lepszy...bezndzieja
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwni, ale chociaż już przestali donosy pisać...znudziło się
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak to jest jak ktoś nie ma Swojego życia i wtrąca się w czyjeś....albo mają za dużo wolnego czasu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
W końcu ktoś pomyślał o otwarciu sklepu :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mamy żabkę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ODRADZAM !!!

Deweloper ładnie pisze o sobie tylko zapomina dodać , że PBG (spółka matka ) ogłosiła upadłość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry