Widok

Dom pasywny

Ma Ktoś jakieś doświadczenia z domem pasywnym w użytkowaniu?
Jakie koszty użytkowania?
Czy rzeczywiście to się opłaca?
Mój architekt mi proponuje żeby iść w tym kierunku, ale chciałbym zasięgnąć opinii ew tych którzy już mają dom w tym stylu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz na myśli dom spełniający wszystkie normy domu pasywnego czy coś podobnego?

Duży problem jaki widzę to brak doświadczonych ekip. Jak już coś znajdziesz to ceny kosmiczne a jakość nie przekonuje. Osobiście przy budowie kierowaliśmy się jak najlepszymi standardami, ale bez upierania się na pasywność.

Proponuje przyjrzeć się oferowanym rozwiązaniom. Przeanalizować różnicę między budynkiem pasywnym a energooszczędnym. I zweryfikować czy na prawdę warto dopłacać do wyśrobowanych norm.

Mam dom energooszczędny 160m zapotrzebowanie na energię według projektu około 30kWh/m2.
Ostatnie 2 miesiące mrozów rachunek za prąd 450zł (w tym ogrzewanie pompą).

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Twoim miejscu pomyślałabym o domu energooszczędnym. Nieruchomości o takim standardzie "zużywają" poniżej 70 kWh/rok/m2 . Można też zdecydować się na dom niskoenergetyczny, wtedy zużycie będzie dwukrotnie niższe. Takie domy można znaleźć na http://finaldom.pl/technologia/ . Mają tam gotowe projekty takich domów i budują je pod stan deweloperski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem to domy wykonane w technologii izodom2000 powstają szybko i są domamy pasywnymi. Technologia ta jest najtrwalszą spośród technologii energooszczędnych = a przynajmniej tak się o niej mówi. Zanim zdecydujesz się na budowę takie domu, poczytaj trochę o tym jakie są teraz możliwości na rynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Okna Pava Oknoplast prośba o opinie (16 odpowiedzi)

Witam, Myślę o zamówieniu tych okien ale nie wiem jeszcze na 100%. To nowość nie znam nikogo...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry