Widok

Domy z drewna

Witam,

planuję budowę domu z drewna w technologii szkieletowej, zainteresowała mnie ta oferta http://www.domyzdrewnatomczyk.pl/
Czy ktoś może mieszka w takim domu? Interesuje mnie w szczególności czy nie skrzypią w nich podłogi i w jaki sposób należy taki dom konsekrować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

> w jaki sposób należy taki dom konsekrować?

Z biskupem musisz się dogadać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na ta technologie to oferta z podanej strony jest zwyczajnie droga... poszukaj lepiej a na pewno znajdziesz korzystniejsza, natomiast sama idea takiego domu jest naprawde warta polecenia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hehe:
Cyutat1 :
" Domy drewniane charakteryzuje duże mniejsze zapotrzebowanie na energię potrzebną do ich ogrzania w zimie w stosunku do domów murowanych"
Chyba ten ktos nie rozumie co to jest zapotrzebowanie. Domu pasywne sa murowane najczesciej - wiec to bzdura co tu pisze. Zapotrzebowanie na energie nie zalezy od tego czy zdubowany dom z drewna czy nie. Tu mozesz mowic o malej bezwladnosci cieplnej (akumulacji) a to nie przeklada sie na zapotrzebowanie.
Co wiecej - mala bezwladnosci wymaga bardzo precycyjnego sterowania ogrzewaniem bo przy wahaniach kilku stopni w ciagu dnia jest to uciazliwe. A przy malej bezwladnosci bardzo czesto tak sie dzieje.

Cytat 2:
" W budowanych przez nas domach stosujemy rozwiązania skandynawskie, które zabezpieczają ściany domu przez zawilgoceniem i przypadkowym zalaniem wodą z instalacji wodnej"
Chcesz powiedziec ze peknie mi wezyk doprowadzajacy wode gdy wyjade na 2 tygodniowy urlop i nie zalee mi chaty dlatego ze macie zabezpieczoen sciany ??? Kto to pisze takie idiotyzmy, a jeszcze lepiej ktow to wierzy !!!
Cytat3:
"Nasze domy spełniają surowe normy norweskie w zakresie wiatroszczelności, hydroizolacji pomieszczeń wilgotnych i izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych"
Czyli konkretnie jakie normy. Poprosze o certyfikaty (i numery). Bo jestem pewien ze kolejne bzdury tu pisza. W Polsce maja spejniac Polskie Normy.
Cytat 4:
" Prawidłowo zbudowane domy z drewna są równie długowieczne jak domy murowane, ich trwałość to 100 i więcej lat, można je więc traktować jako wielopokoleniowe, a ich wielkim atutem łatwość i szybki czas modernizacji, przebudowy, czy remontu w trakcie ich eksploatacji"
Murowane zamki przetrwaly tysiace lat a nie 100 lat. Co wiecej jak piszesz - prawidlowo zbudpwane !!! A z tym moze byc roznie. Murowane nawet nieprawidlowo zbudowane przetrwaja 100 i wiecej lat.

Co wiecej - drewniane domy sa czesto drozsze od murowanych albo bardzo porownywalne cenowo (mowimy tu o identycznym projekcie).
A jak chcesz zobaczyc trwalosc drewnianych domow to polecam widok Florydy po przejsciu wiekszego wiatru.... tam masz same drewniane szkieletowe.
Jak czytam taki belkot marketinkowy dla ignorantow to mnie k...ca bierze. Prokuratorzy powinni sie wziac za naciagaczy takich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (182 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

do góry