Widok

Drewno do kominka

Dom i mieszkanie Usługi i wykonawcy Temat dostępny też na forum:
Ma ktos jakies namiary na drewno kominkowe(sprawdzone) za ROZSADNA cene oczywiscie?
Dodatkowo mile widziane namiary na drewutniarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaka to jest rozsadna cena ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
140-160 świezy buk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W cenie to na allegro nie znajdziesz.
A słuchaj - skąd wiesz, że to "rozsądna" cena?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z kątowni....durne pytanie durna odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podaję nr telefonów. Trzeba dzwonić i pytać.
667682675, 604935267 to dwaj różni dostawcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżam temat.

Co sądzicie o ofercie tartaku TIM?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my braliśmy od gościa z Rębiechoiwa , ma buk i grab, wszystko prąbane
Tel z ulotki 609-459-833.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W TIM kupiłem drewno w zeszłym roku. Na plus to, że nie oszukują na ilości i to, że przyjechało na palecie. Co prawda było mokrawe, ale lojalnie uprzedzili, że tak będzie. Na minus, czas realizacji - chyba ze trzy tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam w zeszłym roku i w tym również. Ilość jaka jest widać bo drewno jest na palecie. Drewno będzie mokre bo mało kto ma przesuszone , a jeżeli takie jest to płaci się drożej. W chwili obecnej trochę późno kupować drewno na sezon 2014/2015. Ogólnie polecam TIM bo naprawdę nie oszukują na ilości. Kupuję drewno już od ponad 10 lat więc mogę coś na ten temat powiedzieć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak pisałem, nie mam pretensji, że mokre. Nie obiecywali suchego :) Mam natomiast jeszcze jedno drobne zastrzeżenie: ok. 20% drewna było w kawałkach tak dużych, że nasza 'koza' nie była w stanie ich połknąć, chociaż przy zamówieniu jasno określiłem, czego oczekuję i obiecano mi, że 'kłód' nie będzie. W tym roku ostatecznie skusiłem się na ofertę z ulotki w skrzynce (Belgrau), gdyż nie bardzo miałbym co zrobić z paletą z TIM (sosna), i chociaż nie wiem jeszcze, jak się będzie palić, ilościowo było OK, a nawet więcej niż OK. W 3,5 metrowej drewutni nie udało mi się upchać zamówionych 3,5 metra. Korzystałem jeszcze z dostawcy mającego siedzibę w okolicach ronda turbinowego. Porażka. Wątpię, czy z zamówionych 2 metrów układanego, dałoby się zrobić 2 metry sypanego... Ale ten pan już na szczęście nie funkcjonuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od czego się ma pieniek i siekierę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czy drewno sezonowane przez 1 rok będzie dobre?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli masz niesezonowane drewno to polecam brzozę. Po rocznym sezonowaniu buk. Buk sezonowany przynajmniej 6 m-cy też ujdzie. Dąb, grab musi być sezonowany kilka lat- są to drewna twarde. Fajnym patentem na mokrawe drewno jest domieszka brykietu drzewnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się ma ograniczoną sprawność ręki, pieniek i siekierka mogą nie wystarczyć. Poza tym, skoro umawiamy się na określone parametry, to powinny być one zachowane. Nie wiem, czy sprzedający byłby zachwycony, gdybym w zamian wręczył mu np. cztery banknoty oryginalne, a piąty - własnoręcznie narysowany kredkami świecowymi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
~XYZ - nie do końca rozumiem Twoją wypowiedz. W TIM-ie mają drewno sezonowane przez niecały rok. Zastanawiam się więc czy taki okres wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla pewności możesz kupić sobie mieszankę brzozy i buku. Ja tak zrobiłam w zeszłym roku. Brzoza szybciej schnie ale jest mniej energetyczna i szybciej się spala. Buk jest twardszy. Nie wiem ile chcesz kupić drewna, ale ja dla przykładu kupiłam 1paletę brzozy i 2 palety buku. Palenie zaczynam od brzozy a buk sobie jeszcze podsycha....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na palecie są ok 2 metry. Zamówiłem jedną paletę brzozy i jedną paletę buku. Zobaczymy co z tego wyniknie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xyz:
Odpowiadałem 'hehe' na zdanie 'od czego się ma pieniek i siekierę'.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do xyz jasne
ale nikt idealnie nie potnie drewna ( robią to maszyny tzw. rąbarki) by do kozy komuś pasowało.
Ja mam kominek i się mieści , owszem nie sa to gigantyczne pniaki czy kawałki. Dlatego uważam ,że można czasem samemu zmniejszyć kawałek drewna przy pomocy siekierki. Jeśli faktycznie przywieżli giganty i zapłacisz a umowa była inna to nie fair
Kurde juz tacy ludzie sie robia leniwi czy o co chodzi. Nie żebym złosliwy był ale jak czasem widze 100m doi sklepu i autem popytla no ludzie a ruszyć 4 litery to nie łaska dla zwykłej zdrowotności.
Bez urazy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

do góry