Widok

Drodzy Gdynianie, którą dzielnicę wybrać?

Cześć Wam Gdynianie!

Na wiosnę w przyszłym roku planuję się przenieść do Gdyni właśnie.

Pytanko moje jest następujące: W jakiej dzielnicy powinienem się rozglądać za mieszkaniem?

Oczywiście od miejsca zamieszkania oczekuję by:
1. Była to dzielnica bezpieczna, tak żeby nie trzeba było nosić wieczorem czy nawet w ciągu dnia gazu, paralizatora czy pałki teleskopowej. (wiem, że w każdej dzielnicy się zdarza ciemna uliczka, jednak niektóre dzielnice mają gorszą sławę)
Teraz jeszcze mi wpadło do głowy - może możecie wymienić ulice, miejsca, których powinienem unikać

2. Dobrze skomunikowana z centrum Gdyni oraz Gdańskiem, Sopotem - przypuszczam, że jakaś okolica SKM (nie wiemy jeszcze gdzie dziewczę moje pracę znajdzie)

3. Idealnym byłoby jeszcze móc spacerem nad morze się przejść

Z tego co się orientuję to Orłowo, Redłowo - nie wiem jak z kwestiami komunikacji, bezpieczeństwa.

Co do bliskości większych sklepów, centrów itd. - nie ma znaczenia, samochodem się podjedzie Wink

Pytam teraz, gdyż chciałbym śledzić oferty, rozeznać cenowo itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Omijać leszczynki, grabówek
spokojna jest dąbrowa ale daleko od skm ( blisko do obwodnicy )
osobiscie polecam wzgórze , redłowo
ale wiadomo im bliżej centrum tym wyższe ceny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
mogę polecić Rumię koło Gdyni , kiedyś sam mieszkałem w Gdyni ale przeprowadziłem się do Rumi - traktowana jest "prawie" jak dzielnica Gdyni ze względu na bliskie położenie w ciągu komunikacyjnym - dojazd samochodem , autobusem , SKM , w otoczeniu dzielnicy wszystko co potrzebne na co dzień - szkoły, przedszkola , centra handlowe, sklepy , kino , basen , wkrótce aqua park itd. a jednocześnie szybki dojazd do Gdyni - kilka minut samochodem ; z Rumi też łatwo dojechać do plaży w Rewie ( kilka km )to alternatywa dla plaży w Gdyni ; jak wspomniałem na co dzień wolę Rumię Janowo gdyż jest bardziej przestronną dzielnicą - mniejsze zagęszczenie zabudowy - jest gdzie pójść na spacer , na rower itp .

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
rumia to nie gdynia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to polecam Kartuzy, to też serce Kaszub jak Gdynia, tylko ceny niższe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
co za odkrycie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdynia Wielki Kack/Karwiny oraz Gdańsk Osowa - ze wzgledu na pkm ktora pojedzie od grudnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przecież Witomino jest położone na wzgórzu ,otoczone parkiem trójmiejskim,bezpiecznie,blisko do morza świeże powietrze . Spokój ,cisza , łatwy dojazd do centrum Gdyni .Raj na ziemi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Śródmieście, Wzgórze Maksymiliana, Redłowo, Orłowo, Mały Kack, Kamienna Góra. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz na mieszkanie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdecydowanie Wzgórze Maksymiliana ......miałem ten sam dylemat 5 lat temu........szukaj czegoś na Kopernika lub w okolicy......bezpiecznie,super komunikacja i sklepy pod nosem,jedną nogą jesteś nad morzem a drugą w centrum.......polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

Gdansk -Gdzie warto kupic ? (71 odpowiedzi)

Witam ! Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok. Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto...

do góry