Widok

Droga - Pawla Hebla/Majora Bojana

O dwoch tygodni praca wre az milo. Czlowiek kombinuje jak wydostac sie z domu a potem do niego wrocic. W dniu dzisiejszym sytuacja siegnela zenitu. Cala droga P.Hebla od drogi na Wejherowo do skrzyzowania z M.Bojana byla zablokowana, tylko dlatego , ze dwie niezalezne firmy nie mogly sie dogadac. Rano czlowiek wyjechal z domu i po czterech godzinach nie mogl do niego wrocic, bo panowie robotnicy, ciezko pracujacy, zlani potem postanowili rozkopac skrzyzowanie. Mnie udalo sie jakos przejechac, ale zestawowi z koparka i jednej pani juz nie. Pracownicy, bezczelni do bolu smieja sie i rozkladaja rece. Wygladaja przy tym jak cudaki. Bez odpowiedniej odziezy ochronnej, bez nadzoru skutecznie utrudniaja zycie tlumaczac, ze przeciez robia swoja robote. Policji zajelo godzine na dotarcie do miejsca zgloszenia i po krotkiej rozmowie nadal nie mogli wskazac mozliwosci dotarcia do domu - zero informacji, objazdow. Panie Wojcie zrob Pan cos. Please. Rozumiem , ze zyjemy w Polsce, ale czy nie mozna w koncu czegos w tym kraju zobic normalnie.
Na droge dalem i to nie malo. Mam nadzieje ze nie bede sie musial upomniec o swoje bo juz na dzien dzisiejszy widac, ze jakosc wykonania odbiega znacznie od standardow.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
dasz palec wezmą całą rękę...
teraz się zacznie, bo każdy dał pieniądzę i myślał, żę droga będzie wyglądała inaczej, a potem będzie problem, że za szybko tam jeżdżą, więc będzie wniosek o progi zwalniające itd....
Przynajmniej macie o czym rozmawiać przy kawie:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
spowalniacze maja byc i to trzy. Trzeba jakos radzic sobie z piractwem i bezmyslnoscia ludzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
@tutejszy. Po przykrym incydencie, kiedy spragniony prędkości DEBIL prawie mnie rozjechał - PYTAŁEM o spowalniacze Radnych i osoby będącym w "komitecie" organizacyjnym utwardzania dróg. I to zanim dołożyłem się do drogi. Poinformowano mnie, że będą! Przynajmniej jeżeli chodzi o ul.Pawła Hebla. Niestety coś nie zauważyłem do chwili obecnej prac w tym kierunku. Liczę na to, że to właśnie taka technologia i powstaną spowalniacze dające choć namiastkę bezpieczeństwa - szczególnie dzieciom, bo nowy rok szkolny "za pasem". Pożyjemy-zobaczymy. Prace nieskończone, to nie będę jeszcze nikomu nic wytykał. Ale jeżeli mnie oszukano, to nie omieszkam tego wypomnieć na najbliższym zebraniu, a i wybory za pasem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyboje rozwalały nam zawieszenie to teraz zamiast tego będą to robiły spowalniacze. Ty chyba masz warsztat i liczysz na remonty zawieszeń. Też się dokładałem do tej drogi i ja np. nie życzę sobie żeby leżeli tam policjanci. Co najwyżej mogą kilka razy stanąć przy drodze i wyłapać co bardziej krewkich kierowców. A takich to nawet na gruntówkach nie brakuje. Ostatnio nawet jeden wyprzedzał mnie około 80tką na podziurawionej drodze. I co może myślisz że takiemu terenowemu lub służbowemu autu takie spowalniacze coś dadzą?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
ja również się dołożyłem do drogi i spowalniacze mają leżeć jak będziesz jeżdził normalnie to nic ci się nie rozwali a ja będziesz za........ł jak dotąd to jedna rzecz zawieszenie a druga to wk......y sąsiad który da ci w mordę . .. KONIEC !!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Maxikaz
- niestety nie mam warsztatu. Pracuję w zupełnie odmiennej branży
- spowalniacze dają bardzo dużo. Sam przejedź się zwiększoną prędkością po dziurach, a potem po spowalniaczach ruchu
- spowalniacze nie niszczą samochodów i ich nie psują, tylko ich właściciele, którzy przepisy RD mają wiadomo gdzie
- skoro dla mnie ważną rzeczą jest moje, mojej rodziny i Wasze bezpieczeństwo, a dla Ciebie nie, to sorry, ale nie mamy o czym rozmawiać
- jak nie będzie spowalniaczy to znaczy osoby, które prowadziły z mieszkańcami rozmowy na ten temat w naszej wsi wprowadziły mnie w błąd. Tak się nie robi. Nie wiem czy dołożył bym się jakby odpowiedź była inna. Dla mnie bezpieczeństwo jest priorytetem.
- policji to nie uświadczysz nawet na DW218, a co dopiero na gminnej czy sołeckiej drodze.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co do jakości wykonania to się zgodzę, nowej drodze wiele brakuje choćby do dróg jumbowych na Wiczlinie. Ale to jest kwestia nadzoru ze strony inwestora (lub jej braku)!.
Odnośnie koordynacji prac Firm wykonujących roboty to niestety "negatywny standard" nie szukałbym nawet winy po stronie gminy jako koordynatora projektu, ale po niskiej jakości prac prowadzonych przez wykonawców. Jaka praca (jakość układanych płyt) takie zarządzanie w firmie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masakra, jak ja bym chcial miec mozliwosc dozucenia sie do drogi, ale nie mam takiej mozliwosci, a wy tylko narzekacie, to przykre
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
do mieszkaniec - po 4 godzinach w pracy to musiałeś być bardzo skrajnie przemęczony dlatego pewnie taki upierdliwy... objazdy są wyznaczone od -do i nawet masz strzałki jak jechać ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Do dziada. Oczywiscie ze sa i dotycza szczegolnie tych, ktorzy musza wydostac sie z zamknietej ulicy. Odnosnie przemeczenia, to widocznie moje cztery godziny jest warte Twoich 40stu. Pseudonim "Dziad" raczej to potwierdza. Z powazaniem Mieszkaniec.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wiadomo kiedy maja zakończyć prace i będzie przejezdna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niebawem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Wybory samorządowe 2024 (24 odpowiedzi)

Czy ujawnili się już kandydaci do wyborów samorządowych?

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

Jakieś wieści z bazarku? (182 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

do góry