Widok

Droga do Tesco.

Dawno,dawno temu w sąsiedztwie dzielnicy Pustki Cisowskie wybudowano market "Hit". Pamiętam jaki był tłok w pierwsze dni otwarcia tegoż marketu. Wewnątrz tabun ludzi,jeden za drugim . Swobodnie nie można było przejść. Wózków brakło.
Później kompleks handlowy rozrastał się sukcesywnie.Powstały nowe obiekty ,a w między czasie "Hit" zmienił nazwę na "Tesco". Zaś mieszkańcy Pustek regularnie wędrują tam na zakupy.
Problem jednak w tym ,że od samego początku mieszkańcy dzielnicy podążający na zakupy muszą ślizgać się z "górki na pazurki" ze stromej góry, aby dotrzeć do tego marketu. Najgorzej jest zimą,gdy zejście pokryte jest śniegiem.
Nikomu z włodarzy nie przychodzi do głowy,aby ułatwić mieszkańcom Pustek dotarcie do owego marketu budując schody, nie wspominając już o tym ,że wracając, każdy obładowany jest zakupami(!) i musi wspinać się na ową górę jak ś.p. alpinista Kukuczka.
I tutaj rodzi się pytanie; - czy to wynika z braku dobrej woli właściciela terenu,czy jest to robienie mieszkańcom na złość ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widziałem oficjalną informację od Gdyńskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej w której jest mowa o budowie schodów jak i oświetlenia ze skarpy w stronę Tesco.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jest tam jakaś mowa o przewidywanym terminie realizacji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nic takiego nie widziałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Określenie terminu realizacji jeszcze nie ustalono. Na razie ustalono plan realizacji ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już minęła połowa roku 2016 a schodów na Pustkach Cisowskich w kierunku marketów nie widać. Mieszkańcy Pustek Cisowskich idąc do pobliskich marketów nadal ślizgają się z górki ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłem świadkiem jak jedna pani dosłownie się ślizgała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdaje mi się, że schody wcale nie są taką odległą inwestycją.Wczoraj idąc na zakupy do Tesco widziałam spory kawał skarpy rozgrzebywany koparką.

Wnioskuję z tego,że niedługo będą tak wyczekiwane schody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Aż miło poczytać, że doszłaś do takich logicznych wniosków Natalko. Jednak zmienię chyba o tobie swoje dotychczasowe - nie najlepsze -zdanie. Widzę bowiem, że jako liderka działalności społecznej na naszym pięknym osiedlu, jesteś na bieżąco w tematach wszelkich i zawsze można liczyć na twój wpis (nieważne, że zazwyczaj - delikatnie rzecz ujmując - śmieszny lub kontrowersyjny).
Nie myślałaś żeby zarabiać na tym - np. zostać reporterką Trójmiasto pl w terenie ? Przecież i tak całymi dniami patrolujesz osiedle i natychmiast zdajesz relację na forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przyczepiłeś się do Natalki jak g*wno do okrętu i mówi ; - teraz płyńmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkańcu, jak to mówią - nie rusz g*wna, bo się powalasz ! ;)

Najwyraźniej nasz Doktorek Wiktor Wektor próbuje być moim psychofanem - spójrz jak w którymś wątku twierdzi, że jestem blada. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Natalko,a w którym dokładnie miejscu skarpa jest rozkopywana ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie, Natalko, nie jestem i nie zamierzam być twoim psychofanem - bardzo się przeceniasz się (chociaż rozumiem, że bardzo byś chciała - zawsze lepszy psychofan, niż żaden fan). To twoja naprzemienna upierdliwość z nadgorliwością na forach, spowodowała że zwróciłem na ciebie uwagę.
Zwróć też uwagę, jak odbierają cię ludzie w realu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mamusia, tatuś, ciocia czy wujek Natalki w tak wyjątkowo cięty sposób mnie zripostował ? Tak, czy owak - naprawdę z tym staropolskim, marynarskim powiedzeniem dopiekłeś mi do do żywego, he, he.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak Natalko, widziałem nawet informację o tym, że konkretna firma będzie robiła schody do Tesco dla mieszkańców Pustek Cisowskich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i ok. - Ameryka odkryta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Radziłbym Tobie zajrzeć do przychodni na Pustkach i dokładnie opowiedzieć lekarzowi o sobie ,a on już będzie wiedział do jakiego specjalisty Ciebie skierować. Tam akurat kolejek do lekarzy nie ma ,bo ludzie zaczynają omijać tę przychodnię z wielu względów więc nie będziesz musiał stać w kolejce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak, a ty następny (po Natalce co nie jada marchewek i jest blada), co szuka mankamentów wszelkich na osiedlu - już przychodnia ci się nie podoba ! Zapewne zacząłeś ją omijać, jak sam usłyszałeś diagnozę a teraz próbujesz na siłę wszystkim wkręcać, że przychodnia jest słaba (czułbyś się lepiej, gdybyś zażywał leki przepisane przez specjalistę a nie je wyrzucał) . I po ch*j mi polecasz przychodnię, do której mało kto chodzi ?
Zapewniam cię śmieszna pacynko, że ja lekarza nie potrzebuję (w przeciwieństwie do zakompleksionych, wiecznych poszukiwaczy afer i pseudo społeczników). Amen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Zapewniam Cię, że dwie osoby z lekarskiej świty psują opinię tej przychodni. Nie będę wymieniać nazwisk tych osób, domyślcie się o kogo chodzi. Hi hi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Natalko, tylko potwierdzasz tym swoim kolejnym wpisem, że nie ma możliwości dogodzić ci w jakiejkolwiek kwestii, bo wszystko wokół to spisek i zło wcielone (poza fajnymi roletami, którymi się pochwaliłaś).
Jesteś młodą osobą (bardzo młodą) a zachowujesz się jakbyś wszystko wiedziała najlepiej, na wszystkim się znała, bez najmniejszej refleksji obrażasz ludzi (przypomnę tu panią oraz ochroniarza ze Stokroty), nie pasuje ci dym z komina sąsiadów (według ciebie patologicznych meneli), przeszkadzają ci w końcu pomysły proboszcza, rzekoma nieudolność miejscowej policji, itp., itd. - długo by wymieniać.
Może zwyczajnie zastanów się nad sobą, ogarnij się, wylecz z kompleksów (ale w jakiejś dobrej przychodni, bo przecież nie na PC) a z pewnością nikt nie będzie się ciebie "czepiał". Życzę głębokiej refleksji i dużo zdrowia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skończcie tą g*wnoburze. Schody z kilkuletnim poślizgiem, ale są :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może tak ogarnij się "e38" - skończyliśmy to komentować cztery miesiące temu !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Pustki Cisowskie

Jakie wrażenia po kolędzie? (19 odpowiedzi)

Mieszkańcy Pustek Cisowskich, i jak wrażenia po kolędzie? U kogo był proboszcz?

Wariat w zielonym Mercedesie (136 odpowiedzi)

Co to za wariat w zielonym Mercedesie, który wyprzedza na trzeciego, hamuje przed autami i do...

Cis Park (4 odpowiedzi)

Nazwa inwestycji wynika z jej lokalizacji w dzielnicy Pustki Cisowskie. To miejsce położone na...

do góry