Widok

Droga do nowej szkoły

Witam wszystkich. Martwi mnie przejście dzieci przez ulicę Lotniczą na wysokości Biedronki. Długi prosty odcinek drogi powoduje, że samochody akurat w tym miejscu jadą dość szybko. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do kolizji, czy też wypadków. Czy ktoś posiada wiedzę czy gmina na tym skrzyżowaniu chce poprawić bezpieczeństwo dzieci. Od września czarno to widzę, już teraz dorosły ma problem z przejściem na drugą stronę, a co dopiero dziecko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mnie martwi (oprócz przejścia przez Lotniczą) cała droga do szkoły. Przecież gdy na borowieckiej mijają się auta to nie ma miejsca dla pieszego to samo na Tuchomskiej. Do tego można dopisać dziesiątki aut podwożących dzieci do szkoły i chyba brak możliwości bezpiecznego nawrotu (dokładnie nie wiem). Przepis na dramat gotowy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak to miło że pierwszy dzien dzieci w nowej szkole zbiega się niemal z wyborami samorządowymi

można będzie wspaniałej ekipie rządzącej podziękować za "modernizację" i dostosowanie do potrzeb użytkowników skrzyżowania Borowieckiej z Lotniczą...
Na moje od jesieni będzie tam kosmiczny sajgon, co do dzieci myślę, ze pani stopek zostanie przeniesiona na przejście obok biedry, to wygeneruje taki problem z wyjazdem, że do pracy trzeba będzie się zbierać pół godziny wcześniej...
To skrzyżowanie powinno mieć światła, już w momencie powstania biedry, przy partycypacji Jeronimo Martins, o tym wspominała rada sołecka. A teraz krzyżówka będzie miała sygnalizację niestety szkoda że za naszą kasę jedynie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyłączam się do twojego apelu, proponuje obecnemu burmistrzowi na wyborach powiedzieć "dziękujemy ". Nie wiem czy jest gdzieś UE druga taka miejscowość (prawie 5000 zameldowanych mieszkańców) gdzie nie ma ani jednej asfaltowej drogi a o oświetleniu juz nie wspomnę. Panie Burmistrzu, kończ Waść...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Burmistrz ze swoją świtą jest coraz bardziej oderwany od rzeczywistości, czego dowodem jest relacja z obrad rady spisana tutaj http://radabanino.pl/informacje/207-burmistrz-i-trzecia-prawda-ks-tischnera
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa lektura. Przydałby się burmistrz z Banina ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie też martwi cała ta sytuacja... jak te dzieci będą chodzić, to wszystko jest nieprzemyślane... tylko kto powinien o tym mysleć? my rodzice? czy w kolejności gmina, sołectwo i dyrekcja szkoły... ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko zastanowić się co jeszcze możemy zrobić? moim zdaniem należy wystosować zapytanie w sprawie, jak będzie wyglądał dojazd i dojście do szkoły, tylko do kogo?? może rada sołecka pomoże? z tego co się orientuję to także nikt nie pomyślał, żeby można było dojść do szkoły od drugiej strony, czyli okolic sklepu max xaviera, przecież dzieci tamtędy mogłyby spokojnie chodzić, dalej do chodnika przy Lotniczej, a następnie czy w stronę Dąbrowy Miszewskiej, czy okolic Pszennej itd., także absolutnie nie mówię o dojeździe, tylko o drodze dla pieszych, co chyba nie jest tak skomplikowane ani drogie, co w tej sprawie możemy zrobić? macie jakieś pomysły? może zadzwonię do gminy i spróbuję coś się dowiedzieć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram w 100000% proszę dzwonić i dać znać. Może trzeba ankietę, podpisy mieszkańców? same problemy-ja raczej nie dam córki do 1 klasy w Baninie - mam jeszcze rok do zastanowienia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm... Przy starej szkole jest osoba, która dzieci przeprowadza- myślę, że i tam taka osoba będzie. Nie ma to jak robić z igły widły;) Widać, że pogoda się paskudna zrobiła, bo ludzie na forum pierdoły znowu zaczęli wypisywać. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
A tak na marginesie, to co za różnica, skoro i tak mamy czasy, gdzie dziecko nie potrafi przejść się do szkoły, tylko trzeba mu szofera, który zawiózłby dziecię pod samą furtkę.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
co za bzdury. Albo nigdy tam nie bylas albo nie masz dzieci w wieku szkolnym albo oba ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oleńko, droga dzieci do szkoly to z igly widly

ale jak ekspresowke pod oknem chca zbudowac to wielki raban.
Trzeba byc cwiercmozgiem, aby sprawy z ktorych nalezy dokladnie rozliczyc rzadzacych gmina nazywac tworzeniem problemow. Swoja droga wiecej takich Oleniek chyba mamy bo ktos tych ludkow do rady wybiera, burmistrza tez.
Zapowiadaja na weekend upaly, wysmażysz sie Ola na mahon, to przeciez powazna sprawa a sprawy lokalne to co tam, wazne zeby pogoda byla i aby doopsko mozna bylo opalic :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
A kiedy otwarcie szkoły ? Bo się nie orientuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Burmistrza z Banina juz mieliśmy Pan Bychowski. W kolejnych wyborach ludzie zagłosowali na Żurowicza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale nie z Banina. Gdyby dalej był Bychowski, szkoła by ju z stała o wiele piękniejsza i większa i z gimnazjum i halą widowiskowa - sportową
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Czy ktoś wie kiedy otwarcie nowej szkoły i czy gmina planuje jakąś modernizację skrzyżowania przy Biedronce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
14 października. Tu więcej info http://www.zukowo.pl/aktualnosc-10-2609-Nowoczesna_szkola_w_Baninie_Zobacz_galerie_zdjec.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale się spieszą przed wyborami. Stara dobra propaganda sukcesu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybory 16.11.2014, więc otwarcie szkoły się pewnie w ostatniej chwili przesunie na 09.11.2014 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyczytałam, że oficjalne otwarcie nastąpi w Dzień Nauczyciela czyli 14.10
ale będzie balanga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
.....ale kolo szkole na Tuc asfaltu ne bede......no...za 15 lat....
a jak bede tam ruch?
a dzieci?
a piraci? teraz jest kongo......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
obawiam się, że puki jakieś dziecko nie zginie w drodze do szkoły, problem nie zostanie ani zauważony, ani rozwiązany :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdańsku na Karczemkach też wybudowano nową szkołę, ale różnica jest zasadnicza - z pełną infrastrukturą: asfaltowa droga, spowalniacze, chodnik dla dzieci i strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h. Czyli można wszystko dograć...tylko nie u nas.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i z salą gimnastyczną.
A w tej naszej będzie tylko podstawówka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sale też mają wybudować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzwoniłam do gminy, twierdzą że do otwarcia szkoły będzie w miarę dojazd Tuchomską i Borowiecką, będzie to jednak taki tymczasowy dojazd, czyli poszerzenie, poprawa nawierzchni, wycięcie 4 drzew przy Borowieckiej; chcą przebudować całe to skrzyżowanie przy biedronce, ale mają problem z powiatem (Lotnicza jest powiatowa) i się to ciągnie, dlatego zrobią na razie to co mogą, a w przyszłym roku chcieliby przebudować skrzyżowanie... pieniądze są ponoć na to zabezpieczone;
ma być również przejście w stronę modrzewiowej;
można mieć tylko nadzieję, że dojdzie to wszystko do skutku... :-)
ale co nam pozostało? trzeba wierzyć :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co w starej szkole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gimnazjum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest to pewne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedno jest pewne to wszystko wina Tuska...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry