Widok

Drogi

Wszystkie drogi wyrównane. Może by tak pochwalić włodarzy dla odmiany ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

"O włodarze ! Chwalimy Was,
że do "roboty" się wzięliście.
Choć to już późny czas."
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Grypa jeździła rowniarka a efekt prawie niewidoczny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warszawska aż za bardzo równa , dziś jadąc majora bojana dojechałem do krzyżówki z warszawską mając ja po prawej stronie a gość z warszawskiej mi sie pakuje i trąbi .... mało tego zatrzymał sie i mówi ze mu na zebraniu wiejskim tak powiedziano, ze to skrzyżowanie dróg równorzędnych i prawa strona itd... i płyty nie stanowią o tym ze droga jest utwardzona a co za tym idzie z pierwszeństwem ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg koseksu drogowego: droga twarda - droga z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno- betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

*kodeksu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie jak to jest? Bo fajnie, że znak dróg równorzędnych ustawiony jest na wjeździe do Bojana od strony Wiczlina. a przecież tak na prawdę to jedyne skrzyżowanie równorzędne to to na Majora Bojana i Pawła Hebla na Czarnej Górze, bo tam się krzyżują drogi utwardzone. Tak na logikę. Chyba że zgodnie z prawej droga z płyt jomb nie jest drogą utwardzoną. Trochę powstaje zamieszanie, bo już nie raz ktoś mi ustępował drogę jadąc na wprost Majora Bojana, gdy ja wyjeżdzałem z polnej drogi,oczywiście dłużej niż 20 metrów Św. Józefa. Tylko czekać aż ktoś to wykorzysta aby przycwaniaczyć kasę z OC.

O to cytat ze strony Urzędu Gminy dot. ustanowienia dróg równorzędnych w ciągu M. Bojana i Hebla:

"Urząd Gminy w Szemudzie informuje, że od dnia 01.12.2016 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w ciągu ulic Majora Bojana i ul. Hebla w Bojanie.
Zmiana polegać będzie na ustanowieniu strefy skrzyżowań równorzędnych w ciągu ulic. Hebla i Majora Bojana. Obowiązywać będzie zasada prawej strony.
Na wlotach ulic ustawione zostaną tablice informacyjne D-48 o treści Strefa skrzyżowań równorzędnych a w obrębie skrzyżowania znaki A-5 skrzyżowanie dróg."

Zgłupieć można.:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawa wolna obowiązuje też jadąc od Wiczlina na skrzyżowaniu Majora Bojana z Kruszyńskiego (obie części drogi utwardzone). Niestety brak informacji/oświetlenia tego skrzyżowania, dla nieznających terenu, może wywołać zbyt późne hamowanie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie chwalę bo w Koleczkowie na ul. Sosnowej / Modrzewiowej równarki nie było.
A dziury po zimie olbrzymie.

Ale może do końca lata dojedzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na tym skrzyżowaniu miałem problem z policją. Jechalem od strony wiczlina a oni Kruszyńskiego i tez według przepisów wymusiłem ale po rozmowie przyznali rację że nie widać że to droga utwardzona i dostałem tylko pouczenie :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Bojana:
Od Wiczlina to musisz jeszcze uważać przed ujęciem wody jakieś 100m przed Hebla i potem na skrzyżowaniu z Hebla puszczasz od strony Czarnej Góry.
Do Wiczlina puszczasz z Hebla od strony centrum a potem z Sosnowe Wzgórze (100m przed Gdynią)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za bzdury MaxiKaz
z sosnowego wzgorza maja ustap pierwszenstwa, poza tym przed zadnym skrzyzowaniem poza bojana/hebla nie ma znaku skrzyzowania rownorzednego.
Znak D-48 Zmiana pierwszeństwa nie jest znakiem, ktory powoduje ze automatycznie wszystkie skrzyzowania za nim sa rownorzedne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ten znak mówi o skrzyżowaniu równorzędnym , czyli jednym i pierwszym za znakiem, a to jest skrzyżowanie z ulica Sosnowe Wzgórze która to ma znak ustąp pierwszeństwa wiec jest jeden wielki nieład ........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jaki to mędrzec zdecydował o ułożeniu progów zwalniających na płytach w okolicy Brzozowej ( nieopodal Sportisu). Tam nigdy nie spotkałam pieszego, progi są w odległości kilkunastu metrów i tak wysokie, że przy dozwolonej prędkości 20 km/godz. można oberwać nerki, 5 km/ godz. to tez za wiele. Kierowcy, jak się da omijają drogę i jeżdżą poboczem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

bardzo dobrze że są progi zwalniające, znaczna część jeżdżących tymi drogami to kretyni mających przepisy, bezpieczeństwo w pupie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gościu teraz kupiłem sobie kamerkę następnym razem sąd rozstrzygnie kto miał rację. I nie ja się zatrzymałem tylko ty. Ps. Mieszkaniec Bojana nie ma tablic GA, pozdrawiam pana w Mercedesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DO: Goscia "na blachach GWE " ....przeanalizuj prosze czy droga z piachu czy z plyt ma pierwszenstwo.... I na drugi raz nie uzywaj klaksonu jak nie wiesz o czym mowisz zatrzymalem sie bo trabiles jak popaprany I myslalem ze cos sie stalo..... a tlumaczenie ,ze tak Ci powiedzial policjant na zebraniu to nie tlumaczenie, na poczatek polecam kodeks ruchu drogowego przeczytac ze zrozumieniem a potem wyciagnij wnioski I dopiero za kolko szeryfie....I jeszcze jedno tak mam mercedesa a nawet dwa I kazdy w innym miescie zarejestrowany .... I powiedz mi gdzie ja mieszkam skoro po numerze rejestracyjnym jestes w stanie to ustalic....moze kamerka Ci podpowie...pozdraiam bez uszczypliwosci oczywiscie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ul. Warszawska szczególnie na prostej (powyżej 20 m) w okolicach skrzyżowania z ul. Majora Bojana jest od lat utwardzana kruszywem budowlanym bądź kamiennym zmieszanym z gliną. Są na to dowody w Gminie w postaci faktur za to kruszywo ze wskazanie miejsca jego zużycia. Może się ta informacja komuś kiedyś przyda w dochodzeniu swoich praw przed sądem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale jaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestey,drogi wyrównane wybiórczo. Niektóre w ogóle, a inne jakos kawałkami.Niestety nie ma za co chwalić. Tyle dróg utwardzilismy,wiec teraz boczne powinny być w lepszym stanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Władze gminy wychodzą chyba z założenia, że dużo dróg jest utwardzonych, to teraz mniej boli krótszą drogą po wertepach dojechać do normalnej drogi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No tutaj z tymi pochwałami bym poczekał..nie wszystkie ulice są zrobione..w Bojanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Odpady wielkogabarytowe (18 odpowiedzi)

Witam Nie wiecie, czy będzie w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych? Na stronie gminy...

MBA w Gminie Szemud (18 odpowiedzi)

Wójt z naszych pieniędzy wydał ponad 43 tysiące za swoje studia MBA w Krakowie. Czy ktoś z UG...

Odśnieżanie (4 odpowiedzi)

Gdzie mam zadzwonić, jeśli droga jest nieprzejezdna?

do góry