Widok

Dwadzieścia obietnic Prezydenta Dudy

Przypomnijmy co nas czeka w ciągu najbliższych pięciu lat :

1) obniżenie wieku emerytalnego (będzie to pierwsza decyzja mojej prezydentury - zdanie z debaty)
2) przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia podpisania umowy
3) trzykrotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku,
4) obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
5) dodatek na każde dziecko 500zł
6) VAT na ubranka dla dzieci w wysokości 0 %
7) obniżenie podstawowej stawki VAT do 22%
8) praca dla młodych i mieszkania socjalne na start pod warunkiem założenia rodziny
9) przynajmniej dwukrotna zmiana pensji pielęgniarkom i w służbie zdrowia
10) podniesienie najniższej krajowej do poziomu UE
11) opodatkowanie hipemarketów i banków
12) darmowe przedszkola
13) likwidacja NFZ
14) konstytucyjna ochrona lasów państwowych
15) wycofanie się z pakietu klimatycznego
16) powrót banków w polskie ręce (tych wcześniej opodatkowanych)
17) podwojenie nakładów na polską naukę
18) uniemożliwienie zamknięcia nawet jednej kopalni
19) przywrócenie Stoczni w Szczecinie
20) przesunięcie baz NATO z Niemiec do Polski

Zapamiętajcie te 20 przykazań.
Bo przecież ZMIANA oznacza, że obietnic się dotrzymuje.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6
Choć na ogół (z powodów oczywistych) unikam dyskusji z fanatykami tu wtrącę swoje pięć groszy.
Część z tych obietnic z powodów ekonomicznych jest mało realna. Ale jeżeli nowy Prezydent spełni choć ze trzydzieści procent tego co obiecał zrobi i tak dla obywateli o sto procent więcej niż Prezydent ustępujący.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14
500 afer i przekrętów PO

http://blog----------press.pl/node/7889
usunąć kreseczki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Przyjacielu Cross,

czy znane Ci jest określenie "korupcja polityczna"?
Można osiągać swój cel łapówką w gotówce ale można też łapówką w postaci "oszustwa politycznego" - obiecanką która nigdy nie zostanie zrealizowana.
Jeśli oczekuję realizacji obietnic (też nie glosowałem na aktywistę PIS-u), to nie dlatego że czekam na nie ale dlatego, że nie chcę aby przywódcy mojego Kraju uprawiali korupcję polityczną a "głupi naród" kupowałby to jako dobrą monetę.
Fajerwerk obietnic, to jest cyrk a ci którzy go uprawiają, nie mając zamiaru realizować składanych obietnic , to podrzędni cyrkowcy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
tani demagog
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I Ty oczekujesz spełnienia tych obietnic? Twoim prezydentem był i jest Bronek. Nie głosowałeś na Dudę to i nie wymagaj od niego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 18
z realnych postulatów które faktycznie wpłyną na komfort mieszkańców tego kraju zostaje więc tylko:
3) trzykrotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku
1) obniżenie wieku emerytalnego
7) obniżenie podstawowej stawki VAT do 22%
6) VAT na ubranka dla dzieci w wysokości 0 %

JEŚLI, podkreślam JEŚLI by zmienił to, będzie znacznie lepej.... ale tego nie zmieni ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
30%?
Ok, załóżmy, że zrealizuje nawet co czwartą propozycje, czyli 5 z 20 :

1) obniżenie wieku emerytalnego 72 000 000 000 PLN
2) przewalutowanie kredytów frankowych 40 000 000 000 PLN
3) 500 zł na dziecko : 120 000 000 000 PLN
4) trzykrotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku 80 000 000 000 PLN
5) darmowe przedszkola 20 000 000 000 PLN

Razem przez pięć lat : 332 000 000 000 PLN
Przychody Państwa w 2015 : 297 000 000 000 PLN
Co to oznacza ?
Że przez 14 pełnych miesięcy w ciągu najbliższych pięciu lat ani złotówki nie zobaczą : żołnierze, lekarze, sędziowie, nauczyciele, policjanci, strażacy, urzędnicy..... Czy Duda im o tym powiedział ?
W przeciągu tego czasu Polska będzie w zaklętej pętli czasu i po 14 miesiącach obudzi się w nowej krainie szczęśliwości.

@ I Ty oczekujesz spełnienia tych obietnic?
Nie, nie oczekuję, bo wiem że obietnice te są wyssane z palca, a ich składanie miało na celu wyłącznie uzyskanie fotela prezydenta.
Od początku były oszustwem. Ci, którzy w nie uwierzyli i głosowali na Dudę zostali po prostu wyru**ani.

@ Twoim prezydentem był i jest Bronek.
Polska ma jednego prezydenta. Prezydentem wszystkich Polaków,a więc także i moim jest od wczoraj (a dokładnie będzie od zaprzysiężenia) Andrzej Duda, mimo, że na niego nie głosowałem.

@ Nie głosowałeś na Dudę to i nie wymagaj od niego.
Dla dobra Polski wymagam nawet, aby nigdy tego nie zrealizował.

Tylko po co ludziom kłamać ? Dla fotela ?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5
ups, coś mi się wycięło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhhhh 'przekroczony czas na zmiany' ;)
Long story short.
Obliczenia i wartości wziąłeś z kosmosu, jak zwykle ;)
Policz rzetelnie, albo wklej z wiarygodnego źródła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przecież te zmiany nie leżą w gestii Prezydenta a Parlamentu.
Duda może spokojnie wnieść wszystkie 30 inicjatyw ustawodawczych a i tak w Parlamencie przepadną.
Wówczas stwierdzi: chciałem, ale z tym parlamentem się nie da. Musi być zdominowany przez PiS. Jak na jesieni wybierzecie własciwie to i zmiany będą ;)
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Frank po 4,00.
Oto pierwszy "efekt Dudy".
Narod ci dziękuje
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale przecież cena franka to efekt działania spanikowanych zwolenników Komorowskiego :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ci ludzie sobie jaja chyba robią. Biorą kredyt walutowy i nie biorą pod uwagę wahań kursów. Nigdy w życiu nikt im nie powinien niczego zwracać. Mi za straty na giełdzie nikt niczego nie zwrócił. Dla mnie to frank mógłby nawet dobijac do 5 zł. Zrobiłbym jeszcze na tym
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Alu tu nie mówimy o problemach jakichś ludzi.
Tu mówimy o tym jak szkodliwe dla Państwa i gospodarki jest uprawianie polityki oszustw, którą stosował Duda w kampanii.
To obiektywna niewidzialna ręka rynku oceniła jego pomysły.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skydriver, zioniesz miłościa,
jestes nieobiektywny,
jątrzysz, dzielisz, knujesz.
Do tego kłamiesz i naciagasz fakty.
Kurs franka czy wahania akcji banków przesledź sobie w czasie i POmyśl.
Zresztą, wiem, ze to niemozliwe byś odpuścił.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wasza rola się skończyła. Mieliście oddać głos na Dudę, bo Polska potrzebuje "lepszej zmiany" i to zrobiliście. Boli Was teraz, że ktoś pokazuje Wam, na co głosowaliście.

Jeżeli w którymś momencie kłamię lub jestem nieobiektywny, pokaż swoje wyliczenia.

Rozpoczynanie wyrazów na PO- świadczy o tym, że Twój horyzont umysłowy jest bardzo ciasny. Zarzucając innym szerzenie podziałów, tak naprawdę sam je wyznaczasz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Jeżeli w którymś momencie (...) jestem nieobiektywny..."

To miał być żart? Całe Twoje bicie piany to jeden wielki brak obiektywizmu.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przedstaw wiec konkrety a potem wyciągnij wnioski, jezeli masz coś do powiedzenia.

Widzę ze wpisałeś sie idealnie w grupę ludzi, którzy kupili wnioski na wiarę. mówiąc to samo innymi słowami : niektórzy lubią być r******i.



No, to gdzie stanie pomnik ?

Wobec ogromu zaciągniętych przez Dudę wobec narodu zobowiązań to chyba najmniej ważna rzecz.

Jak widać Pan Prezydent jeszcze na dobre nie rozpoczął urzędowania, ale przystąpił już do spłaty zobowiązań wobec Kaczyńskiego. Nawet ślepi to widzą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niedobrze się robi jak słysze o pomnikach czy wy jesteście ślepi tylko pomniki i pomniki i krzyże i pis i pis
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Cross,
ja bym bardzo chętnie poznał Twoje wyliczenia które by uwaliły Skydivera. Wal bratku.
Jak na razie to mogę przeczytać tylko ogólniki i okrągłe frazesy w twoim wydaniu.
Był w Polsce okres kiedy takie jak Twoje "ogólniki" wystarczały do podjęcia bardzo niecnych czynów. Nie chcę tego nazywać bardziej dokładnie, jeszcze nie czas.
Nie wiem czy Ci starczy Twojego IQ aby myślowo to co mówię przerobić. Za duże moim zdanie masz braki i nie podjąłeś trudu przemyślenia wielu spraw. Mnie wystarczy twój hit z nienawiścią Michnika i osiąganych przez ten fakt kompetencjach.
Bierz zatem kalkulator i licz bracie, licz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
~sam, napisałeś:
"Ci ludzie sobie jaja chyba robią. Biorą kredyt walutowy i nie biorą pod uwagę wahań kursów. Nigdy w życiu nikt im nie powinien niczego zwracać. Mi za straty na giełdzie nikt niczego nie zwrócił. Dla mnie to frank mógłby nawet dobijać do 5 zł. Zrobiłbym jeszcze na tym"

Ale czy pomyślałeś o tym kto by wtedy głosował na kandydata na Prezydenta Polski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Siedzi sobie "człowiek, no nie?" i grzebie... gdzie by tu się wykazać. Co by skomentować, żeby "ośmieszyć" PiS i Prezydenta.
Widać.. stołek pali... może się na nim nie utrzymać, bez znaczącego wzrostu forumowej aktywności ;)

Póki co, dogrzebał się do wypowiedzi z maja br.
Poczekajmy, co będzie dalej :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Najpierw rozlicz Donka i jego ferajnę.
kurk.... jak czytam takich to szlag trafia .
Ekonomiści ,politycy internetowi.
Już jeden przepowiadał przyszłość--ksywa Halewicz.
Mniej pier..... więcej czynów.
Pięć lat czekałem na swojego prezydenta.
Teraz proszę o cierpliwość i na efekty.


Ps.bez odboru...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14
Jak widać dla przeciętnego wyborcy Dudy ekonomia to magia, który da sobie wlepić każdą bajkę.
Budżet Państwa nie jest z takiej gumy jak gacie Waszego Prezesa, które mogą być w dowolnej chwili dwa razy większe.

Ale żeby sobie z tego zdawać sprawę trzeba swój horyzont myślowy przesunąć trochę dalej niż "dajmy Polsce dobrą zmianę" albo "będę bliżej ludzi".

Czeka nas niezła zabawa, bo za chwilę zaczną sie pytania frustratów, którzy poparli oszusta :
- Panie Duda, kiedy mogę spłacać mój kredyt po kursie z 2008 ?
- Panie Duda, co moimi 500 zł, które obiecałeś ? Mam czwórkę dzieci i liczyłem, ze dostanę od ciebie 2000 zł.
- Panie Duda, właśnie skończyłem 65 lat. Dlaczego nie dostałem mojej emerytury ?

A wisienką na torcie będą Amerykanie w popłochu przed Dudą stawiający swoje rozebrane w Niemczech bazy.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
2012-10-11 19:34
89.77.238.*
Re: PIS 38 procent w sondażach, PO 33 - i co ty na to H.?
nowe 9
Moment przełamania? o_O Zostały jeszcze TRZY lata do kolejnych wyborów, także marnie widzę 38% PIS`u. Smoleńsk się znudzi, większość elektoratu z poruczenia Radia Maryja przeniesie się na łono Abrahama, Polen Erwache też się znudzi, szykuje się od 2014 nowy budżet i kasa z UE, a nic tak narodu nie ekscytuje jak świeża gotówka:)

Ruszą znowu inwestycje, bezrobocie zacznie spadać, ludzie skupią się na pracy i zarabianiu, a...wtedy czym tłuszczę będzie karmić PIS? Mitycznym układem, Smoleńskiem, czy może ukrytą opcją niemiecką? :)))))

Ta równia jest pochyła ale dla PIS - za trzy lata, a wspomnisz moje słowa, PIS nie osiągnie więcej niż 15%/18%. Stawiam skrzynkę czarnego Johnny Walkera, że tak właśnie będzie:)

p.s. właśnie wyniuchałem nadchodzące zmiany - a niuch mam dobry^_^
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Grant me(..) the wisdom to hide the bodies of those people I had
killed today because they pissed me off. Amen.

Trzy lata temu skopiowałem wypociny niejakiego Halewicza.
Dzisiaj okazuje się że można sobie tym d*pę podetrzeć.
Przychodzą jego następcy (diwery sky,czy ch..j wie kto i robią wam wodę z mózgu.)
Skopiowałem pismo.
Wkleję za jakiś czas, pokazując że są ludzie bardziej ogarnięci od tych mącicieli,ekonomistów za dychę .
NA jesień PO zostanie trupem politycznym.
Kochani więcej wiary.
W Polsce może być lepiej ,ale usuńmy pasożytów.
Pozdrawiam .
Ps.
Gdzie te butle Johnny Walkera Halewiczu.
Skydiwer zacznij biegać,lepiej na tym wyjdziesz.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
Z tego całego ględzenia niejakiego ~Tomasza zapamiętałem tylko dwie sprawy:
- lubi kopiować (pewnie, co idzie w parze, wklejać też),
- czarny J.W. jest dla niego szczytem.

Reszta to mgła na mózgu i jakiś bełkot. Tomasz, chlałbyś samogon lub co najwyżej Żytniówkę gdyby nie trud i odwaga ludzi którym nawet butów nie jesteś godzien czyścić.

Trochę więcej kontemplacji i radzę wybieraj nieco lepsze trunki. Jeszce można.
Ja na twoim miejscu tak bym się nie wkur...iał na niejakiego H.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
> Z tego całego ględzenia niejakiego ~Tomasza zapamiętałem tylko dwie sprawy

Kurcze.. jeśli nie ogarniasz więcej niż trzy zdania na raz, to dam ci streszczenie:

--
"Trzy lata temu skopiowałem wypociny niejakiego Halewicza.
Dzisiaj okazuje się że można sobie tym d*pę podetrzeć.
Przychodzą jego następcy (diwery sky,czy ch..j wie kto i robią wam wodę z mózgu.)"
---

Teraz prościej, spamiętasz?

Reszta wpisu Tomasza była jedynie dokumentacją meritum + pokpiwaniem z Hydranta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
przecież niektóre z tych postulatów są szkodliwe dla Polski więc lepiej byłoby, gdyby ich nie spełnił
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie minął tydzień a mamy już pierwsze znaki "dobrej zmiany dla Polski"
Oto z niebytu wyszedł niejaki Ziobro.
Stwierdził, że w sprawie lokalizacji pomnika smoleńskiego, należy uchwalić "specustawę", która wbrew woli samorządu Warszawy ustali nowe miejsce pomnika smoleńskiego pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.

"nie umiem powiedzieć co było przyczyną i co wybuchło, ale jestem przekonany, że wybuch był" (A. Duda)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
@nie minął tydzień...

... A ty ciągle nie możesz pogodzić się z przegraną ;]
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Prezydent elekt Andrzej Duda apelował w piątek do większości sejmowej o to, aby do momentu objęcia przez niego urzędu prezydenta wstrzymali się od podejmowania poważnych decyzji, szczególnie ustrojowych.

Czy ktoś umie wytłumaczyć o co chodzi ?
Sejm, podobnie jak Prezydent wybierany jest w wyborach powszechnych przez Naród. Tak wiec Prezydent nie ma mandatu do takich "próśb", bo zwierzchnikiem Sejmu, podobnie jak Prezydenta jest Naród.

Pan Duda powinien zacząć od przeczytania Konstytucji, skoro ma być jej strażnikiem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Powtarzają to we wszystkich wiadomościach aż do porzygu, dziś w ciągu dwóch godzin słyszałam to chyba z 6 razy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
A Prezydentowi chodziło o to, by nie podejmowano ważnych, zwłaszcza ustrojowych decyzji, które mogły by niepotrzebnie wzbudzać w społeczeństwie złe emocje. Co w tym złego? Przecież nie chodziło mu o wstrzymanie prac rządu, jak twierdzili co niektórzy PO-wczycy. Ale teraz będą wszystko wyciągać na wierzch, nawet jak puści bąka to pewnie się o tym dowiemy. Nic innego nie mają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie tłumacz lemingowi.
Przez nadchodzące 5 lat będzie ujadał.
Takie ma zadanie na Trójmiasto pl.. Pan Skydiver vel Halewicz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
@
A Prezydentowi chodziło o to, by nie podejmowano ważnych, zwłaszcza ustrojowych decyzji, które mogły by niepotrzebnie wzbudzać w społeczeństwie złe emocje

Czyżby ?
To po co wywołał temat, który dzieli społeczeństwo, a mianowicie temat pomnika na Krakowskim Przedmieściu ? Naprawdę nie ma ważniejszych spraw ? Czy to nie jest próba celowego wywoływania podziałów ?
A czemu służyło Jedwabne w trakcie kampanii ? Granie emocjami w tak drażliwych kwestiach jest cynicznym budowaniem konfliktów w społeczeństwie.

"nie umiem powiedzieć co było przyczyną i co wybuchło, ale jestem przekonany, że wybuch był" (A. Duda)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
"Bardzo chciałbym, byśmy wreszcie z poziomu dyskusji medialnych czy społecznych na temat śledztwa ws. wyjaśnienia przyczyn, zeszli na rzeczywiste działania. Mniej mówić - więcej robić. Jest takie wrażenie i nie tylko moje, że temat Smoleńska stanowi iskierkę - by doszło do zamieszania i eksplozji nastrojów społecznych. To bardzo mi się nie podoba. Chciałbym, by podstawowe dowody znalazły się w Polsce, by został przeprowadzone ekspertyzy, nie mam nic przeciwko konferencjom naukowców na ten temat, nawet jeśli mają odmienne zdania. Niech weryfikują, porównują Chciałbym, by to się odbywało w atmosferze wzajemnego szacunku i dyskusji"

To jest jego odpowiedź na pytanie o Smoleńsk - ja nie widzę w tej wypowiedzi żadnego grania emocjami ani próby wywołania podziałów w społeczeństwie - wręcz przeciwnie. Podziały i złe emocje w tym temacie wywołują członkowie PO i wszystkie reżimowe media.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
To jest odpowiedź w sprawie interpretacji katastrofy smoleńskiej, a nie w sprawie pomnika na Krakowskim Przedmieściu.

W sprawie pomnika, mimo że władze samorządowe Warszawy podjęły już decyzję, Pan Prezydent forsuje swoje : "powinien ma stanąć przy Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie zbierały się tysiące ludzi". Jest to nic innego jak osobiste spłacenie długu wobec Jarosława. 1000% prywaty i lennopoddaństwa.

Natomiast co do katastrofy to Pan Prezydent ma jasną opinię :

"Niestety, nikt nie udowodnił mi jeszcze, że pan prezydent zginął przypadkowo. Samoloty z prezydentami nie rozbijają się w Europie ani w innych cywilizowanych częściach świata"

"Tylko bardzo potężne ciśnienie może spowodować, że oderwą się drzazgi metalu. Gdy z taką prędkością rozbija się samochód, to nie odpadają z niego drzazgi metalu".

"Konsultowałem się też ze znajomym moich rodziców. Mam to szczęście, że rodzice są profesorami w krakowskiej AG-H. I on mi to potwierdził"

"Informacje zaprezentowane w raportach zespołu Macierewicza to przede wszystkim opinie niezależnych, utytułowanych ekspertów Wiesława Biniendy czy Kazimierza Nowaczyka. To specjaliści o uznanej renomie międzynarodowej, pracujący za granicą, a więc niezależni od nacisków, jakie w kraju stosuje PO, także na uczelniach. Dlatego nie odmawiam słuszności tych ekspertyz i przyjmuje je do wiadomości"

Jak widać Duda wyraził swoją opinię wielokrotnie, tak więc przytoczone przez ciebie okrąglutkie zdanie o jakichś kolejnych teraz ekspertyzach i badaniach jest mydleniem oczu i jest po prostu nieprawdziwe, no chyba że Pan Prezydent, znany z tego, że śpiewa tak jak wieje wiatr, znowu wygiął swój moralny kręgosłup.

Naprawdę, konia z rzędem temu, kto powie co obecny Pan Prezydent sądzi o przyczynach katastrofy smoleńskiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szef delegacji PiS w PE Ryszard Legutko skierował skargę do Europejskiej Rzecznik Praw Obywatelskich na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska za poparcie w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Zdaniem PiS Tusk jako urzędnik nie miał do tego prawa.

Jak widać, popaprańcy z PiS dla władzy sa w stanie zrobić wszystko. Wraca IV RP w swoim najczystszym wydaniu - z zaprzaństwem i Targowicą, z interesem Państwa głęboko w pisiorskich du****. Postępując w ten sam sposob PO powinno poskarżyć sie na Czarneckiego, ktory jako wiceprzewodniczący PE otwarcie popierał Dudę.

Takie sa fakty. Obciążają one wprost Dude, jezeli dzieją sie za jego przyzwoleniem. Jezeli sie dzieją bez jego wiedzy, pokazują jego słabość i marionetkowość.

Przywitajcie IV RP !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niech Żyje IV RP !!
Już czuje się wolny,jest wspaniale.
Ale na jesień odetchnę pełną piersią.
Będę delektował się wolnością Mojej Kochanej Ojczyzny.
Będę sycił się widokiem jak PO tonie w głębinach historii.
A do drzwi złych ludzi (jak skydiver vel halewicz)o godz .5.30 zapukają odpowiednie służby za działalność przeciw Narodowi Polskiemu....
Niech Żyje Wolna POLSKA!!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Możesz mi powiedzieć, czemu nazwałeś mnie złym człowiekiem ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo dobry człowiek życzy drugiemu zawsze dobrze.
A Ty cały czas jedziesz na Pana Dudę ,naszego prezydenta.
Proszę, nie wprowadzaj złej atmosfery na necie .
Tylu młodych ludzi to czyta .
Więcej wiary .
Jeżeli uraziłem to przepraszam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dwadzieścia obietnic Prezydenta Dudy: Dajcie człowiekowi dzialać.
Poprzednik miał swoje "5minut" o pięć lat za dużo, nie zapominajcie że nie został wybrany tylko trafił tam przypadkiem.
Nie musiał starać się o głosy obywateli, stanowisko podane i przygotowane.
Lepszy aktywny niż "bierny ale wierny", dlatego dajcie człowiekowi się wykazać, nie przeszkadzajcie.
Panu prezydentowi Lechowi Wałęsie rzekomo nie dano się wykazać podkładano "kłody pod nogi"- tak tłumaczono ludziom w latach dziewięćdziesiątych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
@Jeżeli uraziłem to przepraszam.
Uraziłeś, przeprosiny przyjęte.

@Więcej wiary
Polityka to nie jest kwestia wiary.
To jest wizja, strategia i umiejętność przekonania do niej. Przekonania poprzez argumentację, charyzmę, ale nie wiarę.

@Bo dobry człowiek życzy drugiemu zawsze dobrze.
Ale ja dobrze życzę Polsce.
A nowemu Panu Prezydentowi życzę po ludzku dobrze, bo domyślam się, że niełatwy kawałek chleba przed nim.
Nie zmienia to jednak mojej krytycznej oceny jego dotychczasowej działalności, a w szczególności nieuczciwości w kampanii.

O ile poprzedni Prezydenci przed objęciem stanowiska byli wcześniej znani, o tyle Duda wyszedł z "niebytu" i tak naprawdę dopiero teraz poznajemy jego prawdziwe poglądy.

Niestety Duda znów błysnął złotą myślą, tym razem o półnagich gejach przechadzających się po jego kancelarii. Myślał chyba, że jest to śmieszne, dowcipne. W istocie jest jednak naturalność takiej konotacji myślowej w głowie Prezydenta pokazuje głęboki prymitywizm myślowy i w istocie wyraża pogardę dla drugiego człowieka.
Jest mi wstyd, że można tak gardzić drugim człowiekiem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Po owocach ich poznacie...
Zobaczymy, ocenimy jego (wybranego przez ludzi) kadencję z kadencją dotychczasowego (który był z "automatu" narzucony). Nie słyszałem jeszcze tego stwierdzenia o biegających gejach.
Może coś wyciągnięte z kontekstu tak jak podstawili śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu kogoś żeby go z równowagi wyprowadzić "spieprzaj dziadu... ", tak to było? Jest gdzieś dowód na to w internecie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
O gejach oczywiście wyciągnięte z kontekstu.Nie tak to leciało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do czerwca przyszlego roku duda ma czas na zrealizowanie swojej obietncy dotyczacej pomocy frankowiczom.. w chwili obecnej sprawa dotyczy 500 tys rodzin, okolo 1,5 mln ludzi ktorym elekt duda obiecal pomoc i nawet jak nie przewalutuje a da jakies odczuwalne rozwiazania to wyborcy beda zadowoleni, w innym wypadku frankowicze znowu uderza do parlamentu ktory jak zapowiedzial elekt duda jest otwarty dla wszystkich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Skydiver a co było nieuczciwe w kampanii Pana Prezydenta Elekta Dudy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Odpowiedź masz np. w poście powyżej.
Nieuczciwe było obiecywanie ludziom rzeczy, na które nie ma pieniędzy oraz o których się nie decyduje. PiS robi to samo, co kiedyś Zagłoba który proponował sprzedaż Niderlandów.
PiS stosuje maksymę, którą najlepiej wyraził pisowski myśliciel Kurski : "Ciemny lud to kupi". Najwyraźniej ciemny lud to kupił.

Nieuczciwe było wysyłanie pisowskich oddziałów, które jeździły za Komorowskim wykrzykując "Komoruski" i "zdrajca". Nieuczciwe było podstawianie pisowców na spotkaniach Komorowskiego z wyborcami. Zupełnie jak w Wilkowyjach w "Ranczu"
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sprzeciw.
Nie chodziło o to kogo Donuś poparł tylko o to kiedy - w którym momencie kampani...
Proszę trzymać się faktów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skydiver,
Aktualny Prezydent powie co sądzi o Smoleńsku kiedy się dowie co trzeba mówić.
A najlepiej aby nie śpiewał pod wiatr, bo może się skończyć tak jak z sikaniem.
J.K. już sobie obsikał nogawki kiedy ogłosił, że wyjaśnienie sprawy Smoleńska to nasza wewnętrzna sprawa.
Dziwne, bardzo dziwne, jeszcze nie tak dawno słyszałem że J.K. i jego bataliony robią z braku umiędzynarodowienia tej katastrofy podstawowy zarzut dla ekipy Tusk/Kopacz. No cóż punkt widzenia zależy od....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.fakt.pl/polityka/po-zatrudnila-hejterow-do-pisania-negatywnych-wpisow-o-dudzie-,artykuly,549880.html

Formuła "Halewicz" się przejadła. Przyszedł czas Skydivera ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Był tu już jeden, który oskarżał mnie o płatne komentarze. Niestety, ów piesek bez honoru gryzący mnie po nogawkach nie miał nic więcej do powiedzenia, więc nie zasługuje na cień respektu i dalszej atencji z mojej strony.

Skoro PiS wysyła agresywne bojówki na spotkania wyborcze, to chyba taka forma obrony przez PO nie powinna nikogo dziwić. PiS, które w oficjalnej doktrynie kieruje się nauką Kościoła katolickiego w istocie ma tę doktrynę głęboko w d...., no chyba że po chrześcijańsku oczekuje od przeciwnika nadstawienia drugiego policzka.

A wszystkim wyznawcom bełkotu Dudy zwanego inaczej "dobrą zmianą dla Polski" dedykuję ten obraz :

image
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5
Oto kolejna złota myśl Dudy :

"Takie telenowele, jak afera taśmowa, której fragmenty ukazują się w mediach, kompromitują polskie państwo, polską klasę polityczną, także prokuraturę i jasno pokazują, że zmiana, której dokonała Platforma w 2009 roku, rozdzielając funkcję prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości przyniosła szkodę, a nie pożytek"

Upieranie sie PiS-u przy podporządkowaniu Prokuratora Generalnego Ministrowi Sprawiedliwisci ma na celu wpływanie na działania prokuratora, ktory z definicji powinien być niezależny. Zupełnie jak za czasów Ziobry, kiedy to prokurator wraz z CBA był narzędziem politycznym.

Jak widać tak ma być i teraz.

Duda zapomina, że oddzielenie PG od MS umożliwiło sądzenie ministrów w czasie rządów PO, jak np. Nowak. Rzecz nie do pomyślenia dla PiSowcow.
Rzecz jest nie w rozdziale PG od MS, ale w słabym prokuratorze Seremecie. Ale o to pisiory moga miec pretensje do L Kaczyńskiego, bo to jest jego człowiek.

A jeszcze kilka dni temu bełkot-Duda apelował o niewprowadzanie zmian ustrojowych. Ten gość jest najwyraźniej sterowany i śpiewa tak jak wieje wiatr.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kościół Katolicki juz wyczuwa nadchodzące w Polsce zmiany.
Skoro koryto zajmą teraz Prawi i Sprawiedliwi to jest to znak że Prawo mozna miec teraz w d*pie, bo Sprawiedliwość nas nie dosięgnie.

Centrum Opatrzności Bożej bezprawnie wycięło około stu krzewów w Miasteczku Wilanów, by na ich miejscu postawić scenę w Święto Dziękczynienia. Na scenie wystąpił zespół Arka Noego, a później pojawił się na niej prezydent elekt Andrzej Duda. Prezydent elekt podczas uroczystości Święta Dziękczynienia nie tylko złapał porwaną przez wiatr hostię - co pokazywały telewizje - ale też śpiewał i tańczył z członkami Arki Noego. Jego umiejętności taneczno-wokalne obserwował stojący obok arcybiskup metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz licznie zgromadzona wokół sceny publiczność.

Wycięcie ozdobnych krzewów zauważyli pracownicy firmy, która na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta opiekuje się zielenią na terenie Wilanowa. - Wysokie na ponad metr irgi i tawuły rosły naprzeciwko Świątyni Opatrzności Bożej w pasie zieleni rozdzielającym aleję Rzeczypospolitej. Dewastacja dotyczy 110 roślin na powierzchni 63 m kw.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Duda dziś przed spotkaniem u Prezydenta :
"Pracowałem z prezydentem Lechem Kaczyńskim przez dwa i pół roku, więc wiedzę na ten temat, jak prezydent działa, jak wygląda praca codzienna prezydenta, mam....."

Dla tych którzy zapomnieli :
Codzienna praca prezydenta Kaczyńskiego polegała na wszczynaniu wojen kompetencyjnych, wyścigach z rządem do samolotu lecącego do Brukseli, udziale w akcjach partyzanckich w Kaukazie, łamaniu procedur bezpieczeństwa obowiazujących w podróżach zagranicznych, ułaskawianiu pospolitych rzezimieszków (nota bene przy wydatnym udziale Dudy)

A wydawalo mi sie, ze miała być "dobra zmiana dla Polski".
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Rozmawiasz tylko z osobami równie inteligentnymi jak Ty. Rozmawiasz tylko z sobą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Duda zapowiedział, ze sprawa obniżenia wieku emerytalnego bedzie "absolutnie pierwszą" inicjatywą prezydencką.

W tym samym czasie Szydło występuje jednak z inicjatywą zapytania Polaków o te sprawę w referendum, poddając w wątpliwość powagę Osoby Pana Prezydenta Elekta.

A kilka tygodni wcześniej kiedy Senat uchwalał treść pytań, senatorzy PiS-u w ogóle nie przyszli na posiedzenie, pokazując Polakom gdzie ich mają.

Nikt w tym wszystkim nie mówi skąd Państwo ma wziąć na to pieniadze, bo i tak "ciemny lud to kupi". W obliczu obrazków z Grecji ta kwestia wydaje sie być jednak najistotniejszą.

Wszystko to wskazuje na szereg przypadkowych, typowo populistycznych działań, obliczonych na "tu i teraz".
Oto "dobra zmiana dla Polski".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
> Był tu już jeden, który oskarżał mnie o płatne komentarze. Niestety, ów piesek bez honoru gryzący mnie po nogawkach nie miał nic więcej do powiedzenia

Trudno nie doszukiwać się analogii do Hydranta, skoro używasz jego języka.

Trudno uwierzyć, że ktoś normalny, ciągnąłby wątek, pisząc samemu do siebie, ZA DARMO.

PiS już rządził. I co? Jakiś armageddon nastapił?

Powiedziane jest: "Po owocach ich poznacie". Owocami ośmioletnich rządów Platfusów większość Polaków już rzyga. Dała temu wyraz w wyborach prezydenckich.

A z oceną pracy Dudy może warto się wstrzymać, aż coś wreszcie zrobi a nie obwąchiwać mu odbyt w oczekiwaniu na choćby najmniejszy piardzik, żeby radośnie o nim rozgłosić urbi et orbi ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sadyl
Gdzieś pisałeś że wobec niektórych użycie sensownych argumentów nie ma sensu. Tak jest i w tym przypadku. Co byś logicznego nie napisał Skydiver i tak dalej będzie ujadał.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sęk w tym, że poza "kruszeniem betonu" i "rozwalaniem układu" nie padają żadne sensowne wyliczenia i argumenty. To są hasła rewolucji, a nie dialogu.
Racjonalne zachowania powinny być kreowane przez polityków, tak aby stanowiły wzorce w dojrzewającej przecież wciąż u nas demokracji. Tymczasem mamy do czynienia z ohydnym dobieraniem się do koryta przez nową władzę, festiwalem bzdur i kłamstw.

@ PiS już rządził. I co? Jakiś armageddon nastapił?
Tak nastąpił. W jego wyniku PiS oddał władzę, bo nie był w stanie rządzić w bagnie, które sam stworzył.

@Trudno nie doszukiwać się analogii do Hydranta, skoro używasz jego języka.
Każdy ma prawo do swoich skojarzeń. Tamta wypowiedź dotyczyła jednego z uczestników forum, którego stać było wyłącznie na g*wniarskie rzucanie niczym nie potwierdzonych oszczerstw.

@aż coś wreszcie zrobi
Ale przecież Duda składając deklaracje "coś robi".

@a nie obwąchiwać mu odbyt w oczekiwaniu na choćby najmniejszy piardzik
Obwąchiwanie odbytów pozostawiam indywidualnym gustom.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie tej kadencji projekty obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej do podatku do 8 tys. złotych - zapowiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Skąd ten pośpiech ? Duda nie liczy chyba, że skompromitowane propozycje, ktorych arytmetyki do dzis nawet on sam nie wytłumaczył społeczeństwu zostaną przez ten parlament przyjęte.

Otóż tu chodzi wyłącznie o populistyczne działanie mające utorować PiS-owi drogę do władzy.
Chodzi o budowanie podziałów w społeczeństwie opartych na emocjach a nie łączenie wokół dobrych pomysłów.

Oto "dobra zmiana dla Polski"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Złe rządy nie upadają bo są złe, tylko dlatego, bo bankrutują. Być może p. Duda chce przyspieszyć upadek obecnego złodziejskiego systemu właśnie przez jego bankructwo. Tylko że: bankructwo należy przeprowadzić kosztem zagranicznych korporacji a nie obywateli tego kraju!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Złe rządy upadają, kiedy stracą pokorę, samokontrolę i kontakt ze światem. Tak się dzieje tym razem. PO utopiła swoje hasła w ośmiorniczkach i obiadkach na które każdy z nas ciężką pracą pracował przynosząc w zębach podatki. PO oddzieliła się od ludzi którzy ją wybrali, nazywając ich idiotami pracującymi za 6 tysięcy złotych.
W chwili obecnej PO nie nadaje się do dalszego rządzenia.

PiS także nie nadaje się, dlatego, że nie ma pomysłu na rządzenie i nie ma odpowiednich kadr.
Wydaje się, że sam PiS ma tego świadomość, bo swoje skompromitowane persony wycofuje w cień : Macierewicza, Kamińskiego, Pawłowicz, Kempę, Agenta Tomka i samego Kaczyńskiego. Wyciszono także Ziobrę. Wszyscy o bardzo negatywnych konotacjach.
Na pierwszy ogień rzucana jest Szydło, która pada już na pierwszym pytaniu o datę wstąpienia Polski do UE.
Na prezydenta Kaczyński wybrał Dudę, bo nie liczył że wygra, więc wolał postawić na pionka niz na figurę.
To władza raczej "sama wchodzi im w ręce", niż PiS po nią sięga.

Natomiast to, co PiS i Duda czynią świadomie, a czego poważnej partii nigdy robić nie wolno, to składać obietnice bez pokrycia. To oszustwo będzie zapamiętane, podobnie jak wałęsowe "100 milionów dla każdego"
I o tym jest ten wątek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Realizacji 20 obietnic dzień pierwszy.

"Jestem człowiekiem niezłomnym"

Czy ktoś umie potwierdzić to, co ten Pan o sobie opowiada ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tego o sobie nie powinien mówić a zostawić to ludziom, którzy po owocach go ocenią.
Tak samo deklaracja o rezygnacji z urzędu na wypadek niezrealizowania obietnic, wcześniej było poddanie się do dymisji a wczoraj "mała korekta"- po 5 latach zrezygnuje w razie nie zrealizowania obietnic.
Poczekamy, zobaczymy, mniej mowy więcej czynów, chyba że chce się wytłumaczyć gdy ktoś go oczernia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Guano warte słowa na swój temat.
Ich wartość to równoważność funta kłaków.
Wypowiadane są bowiem przez kłamcę, na którym ciąży juz w tym państwie wyrok za kłamstwo.

http://www.radiokrakow.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Guano warte słowa na swój temat.
Ich wartość to równoważność funta kłaków.
Wypowiadane są bowiem przez kłamcę, na którym ciąży juz w tym państwie wyrok za kłamstwo.

http://www.radiokrakow.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://m.onet.pl/wiadomosci/krakow,ymkbe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oto pojawiło sie na panteonie PiSowskich myślicieli i filozofów nowe nazwisko. Zapamietajcie je dobrze, bo tą mielonką umysłową w plasterkach będziecie teraz karmieni, aby odwrócić uwagę od obietnic pewnego pana.
Ale niech głos zabierze profesor Uniwersytetu Jagiellonskiego prof. (tfu !!, fuj !!) Maria Dzielska :

"Młodzi ludzie mówią teraz do mnie, że mamy prezydenta, który jest supermanem. Ma niesłychane zdolności: żelazną pamięć, piękną budowę ciała, wielkie siły fizyczne, odporność na niedogodności, którą pokazał podczas wędrówek przedwyborczych. I teraz, po inauguracji, pokazuje swoją siłę, odporność i cielesne męstwo. Na tym cielesnym męstwie sytuuje się męstwo ducha, w którym tkwi światło cnoty męstwa śp. prezydenta Kaczyńskiego"

Właściwą odpowiedzią ludu jest gromki okrzyk : AVE !!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po owocach ich poznacie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wczoraj Niezłomny Prezydent zdecydował, ze zapyta w referendum ludzi o odpowiedz na pytanie czy popierają jego obietnice nr 1 i nr 14 z listy niniejszego wątku.

Przecież Pan Duda został Prezydentem tylko dlatego, ze obiecał rozwiazanie tych kwestii i obywatele wybierając go tym samym właśnie odpowiedzieli w maju twierdząco na te pytania.

Czyżby Niezłomnemu Prezydentowi brakowalo po kilku dnia urzędowania pewności mandatu który otrzymał ? A może sam nie do końca w wierzy w to, ze ludzie dali mu kredyt zaufania i jak spłoszone dziecko musi dwa razy pytać o to samo ?

No i gdzie sie podziało 18 pozostałych pytań ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
powinien jeszcze dodać 2 pytania:
- czy jesteś za przywróceniem kary śmierci dla morderców?
- czy jesteś za likwidacją podatków dochodowych?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Można zadać jeszcze wiele pytań, które są ważne dla państwa i Polaków.
O przywrócenie kary śmierci dla morderców nie ma co pytać, tylko trzeba ją przywrócić i koniec. Takie zdarzenie jak ostatnio w Kamiennej Górze i atakiem debila na dziecko z siekierą po raz kolejny mnie o tym przekonuje.

Po 14 dniach urzędowania Duda jasno się określił jako Prezydent Tylko Swoich Polaków. Ten marionetkowy prezydent nie zada żadnych innych pytań, zada tylko takie pytania jakie podyktuje mu Kościół Katolicki i PiS (Pan Prezes, Pani Premier in spe Szydło, która uważa że Polska weszła do UE w 1993, Pawłowicz, Czarnecki lub też wspomniana kilka postów wyżej kolejna myślicielka PiS Maria Dzielska).

Z listu Dudy do Polaków z 4 maja 2015 :

"To Wasze opinie i uczucia są dla mnie drogowskazem tego, co należy w pierwszej kolejności zmienić w kraju. Wniosę ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny i ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku."

Po 4 miesiącach okazuje się, że "wniosę ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny" oznacza "skieruję do Was pytanie w referendum". No cóż, głupi lud to kupił.

Po co to referendum ?
Ano po to, aby przerzucić odpowiedzialność z siebie na Naród.
Przecież Duda mówiąc "obniżę wiek emerytalny" nigdy nie wskazał źródeł sfinansowania tej obietnicy. Mając za sobą decyzję podjętą w referendum, Duda będzie zaledwie egzekutorem decyzji podjętej przez jego suwerena, czyli Naród.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
No nareszcie Sadyl zaczynasz pisać do rzeczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chłopie, jakie obietnice? Ty myślisz że my tu się cieszymy, ze trzeba było nagadac bzdur żeby wybory wygrac? Wcale nie. My po prostu cieszymy się, że prezydentem nie jest facet, który chronił ludzi odpowiedzialnych za morderstwa. Tak, za morderstwa! I za wykorzystywanie kolegów ze służb do zdobywania tajnych dokumentów. I za wyłudzenia miliardów. No, miliardów, miliardów... I za podejmowanie decyzji w sprawach armii, które to decyzje były całkowicie po myśli pułkownika Władimira.
Zejdź na ziemię, chłopie. Ja tam nie wiem co ty tam masz. Żonę? Dzieci na utrzymaniu? Dzieci już duże, ale alimenty ciągle aktualne? Nie wiem, tak se spekuluje. Tylko, że kiedyś i tak umrzesz. Jak my wszyscy. I wtedy już wszystko będzie cię serdecznie walic. Dowiesz się, czy ci za któych walczyłeś byli faktycznie fajni. I czy niefajni byli ci, których opluwałes. No pomyśl. Czymże jest te 70-80 lat w stosunku do wieczności? A jak odsuwasz tę myśl bo niewygodna ona, to skocz do monopolowego. Siądź przed lustrem, zrób uczciwą flachę i myśl, myśl, myśl. Warto tak robic, jak robisz? Hasta luego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Z dzisiejszego wywiadu Dudy dla TVN :

"Wcześniejsze przejście na emeryturę będzie wiązało się z mniejszymi świadczeniami. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wcześniejsze przejście na emeryturę, to oczywistym jest, że będzie ona niższa"

No niemożliwe !!!!
Czyżby Duda nauczyl sie arytmetyki, wyszydzanej przez niego podczas kampanii prezydenckiej ?
Panie Duda, głupi lud tego od pana nie kupi,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zapamiętajcie dobrze, co Duda i Szydło obiecali Narodowi :

1) obniżenie wieku emerytalnego
2) przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia podpisania umowy
3) trzykrotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku,
4) obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
5) dodatek na każde dziecko 500zł
6) VAT na ubranka dla dzieci w wysokości 0 %
7) obniżenie podstawowej stawki VAT do 22%
8) praca dla młodych i mieszkania socjalne na start pod warunkiem założenia rodziny
9) przynajmniej dwukrotna zmiana pensji pielęgniarkom i w służbie zdrowia
10) podniesienie najniższej krajowej do poziomu UE
11) opodatkowanie hipemarketów i banków
12) darmowe przedszkola
13) likwidacja NFZ
14) konstytucyjna ochrona lasów państwowych
15) wycofanie się z pakietu klimatycznego
16) powrót banków w polskie ręce (tych wcześniej opodatkowanych)
17) podwojenie nakładów na polską naukę
18) uniemożliwienie zamknięcia nawet jednej kopalni
19) przywrócenie Stoczni w Szczecinie
20) przesunięcie baz NATO z Niemiec do Polski

i jeszcze......
Mesdames et Messieurs.... creme de la creme.....

21) Wyjaśnienie, kto posadził brzozę tam gdzie rosła
22) Sprowadzenie wraku TU154M do Polski.

W tej chwili NIKT i NIC już nie przeszkodzi zrealizować tych obietnic.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obietnica nr 5

Jarosław Gowin 2015-10-26 (jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników wyborów) : "500 zł na dziecko i obniżenie wieku emerytalnego? Zobaczymy na co stać polskie państwo i co jest racjonalne do zrobienia."

Ale co mamy zobaczyć?
Głupi lud to już kupił. Niektórzy już nawet wydali.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Skydiver przestań szczekać.
Uszanuj wolę Narodu Polskiego.
My Polacy przez osiem lat znosiliśmy upokorzenie .
Marionetkowy rząd,reprezentowany przez PO nie zrobił nic.Polska nasza Ojczyzna była upokorzona na arenie międzynarodowej.
Koniec kropka,nastaje nowa ,lepsza Polska.
Kochani Polacy, cieszmy się z odsunięcia od władzy wszelakiej maści wykolejeńców,sprzedawczyków,sługusów Niemiec i Rosji.
Nastała nowa jakość.
Niech żyje Polska nasza Ojczyzna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
@Tomasz:

Skydiverowe gnojki przegrały, co nie znaczy, że należy uderzać w patetyzm.
Nadal będzie dennie.
Aczkolwiek się pocieszam tym, że PiS się na tyle angażuje w walkę z "układem" (którego notabene sam jest częścią), że nie ma łba do wpitzielenia się w gospodarkę. Lata 2005-7 były gospodarczo dla Polski niezłe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wartość polityków w dużej mierze zależy od tego, czy potrafią się uczyć i wyciągać wnioski. Widać, ze Kaczyński nauczył się bardzo dużo. Ich sztabowcy również. Spoty PiSu były idealne. Na gazeta.pl ludzie komentowali, że robią to dobrze. Zobaczymy, czy w kwestii rządzenia jakieś wnioski wyciągnęli.
Jedno porównanie będzie bardzo ciekawe. Chodzi o to, jak PO przetrwa porażkę. Bo PiS okazało się mistrzem przetrwania. 8 razy wyborczy łomot. Były też odejścia w wyniku których powstawały jakieś PJNy, SP i może coś jeszcze. Nikt już nie pamięta, że Kurski, Cymański, Mularczyk, Kempa, Ziobro i kilku innych robili rokosze czasem tuż przed wyborami. Natomiast w PO były już łzy a teraz poleje się krew. To była partia wodzowska. Wódz uciekł do Brukseli i partia się skończyła. Schetyna spokojny człowiek niby, często się uśmiecha itd. Ale nie ma ani charyzmy ani prezencji. Taki sobie Shreck. A jest przecież jeszcze cała spółdzielnia Grabarczyka, Kierwiński ksywa dresiarz, młody wilczek Trzaskowski, bufon Sikorski i kilku spadochroniarzy. No i konserwatywne niedobitki jak Biernacki, czy Mężydło, którzy na dniach uciekną do PiSu. To się chyba nie poskleja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
A o gospodarkę nie ma co się bać. Oni tam wstawią Zytę Gilowską, która jako jedyna obok Kołodki obniżyła podatki. Albo spekulanta giełdowego Rybińskiego, co ma łeb jak sklep i wie jak obsłużyć arkusz kalkulacyjny. Nie wiem, jak wykaraskają się z socjalistycznych obietnic, ale wielu im to wybaczy. Bo ludzie będą się cieszyć, że mafia już nie rządzi. Zresztą, są sygnały że w wyniku afer i spekulacji wypływa z Polski kilka, czy kilkanaście miliardów rocznie. To o czym my mówimy? O dentystach w szkołach za niecały miliard, czy dodatkach na dziecko za powiedzmy pół miliarda? Nie wiem, tak sobie strzelam. Dokładnych kwot nie znam, ale myślę że to są takie proporcje mniej więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na górze tematu Skydiver wyliczył 'dokładne kwoty' ;)

120 mld na dzieci ;)
80 mld podatek dochodowy ;)
40 mld kredyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Yerba
> To o czym my mówimy? O dodatkach na dziecko za powiedzmy pół miliarda? Nie wiem, tak sobie strzelam. Dokładnych kwot nie znam, ale myślę że to są takie proporcje mniej więcej

Tak sobie strzelam.... Ku**a, dobre, dobre.

Gdybyś dostał do ręki pistolet, trafiłbyś na czołówki gazet jako szaleniec, który sobie postrzelał na mieście. Dostałeś niestety do ręki jeszcze większą broń jaką jest głos w wyborach.
Niestety, dla demokracji...
Gdybyś wykorzystał ułamkowy potencjał ludzkiego mózgu, pomyślałbyś trochę przed strzelaniem. Choć pewnie w twoim przypadku to oczekiwanie jest grubo na wyrost. Dlatego skłaniam się do twierdzenia, że głosy głupich powinny być pomijane w wyborach.

Pół miliarda.... kwota której nikt z nas nigdy nawet nie dotknie. Dlatego wydaje się abstrakcyjnie duża i wystarczająca, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby, np. wszystkich dzieci w Polsce.

W Polsce dzieci do 15 r.ż. stanowią ok 15% populacji, czyli na grubych liczbach 6 mln. Dzieląc pół miliarda (500 mln) przez 6 mln dostajesz 83 zł, czyli ok 1,5 litra średniej jakości wódki. Ot i cały program....

Dzisiaj Pan Gliński, posiadacz dwóch rekordów (najbardziej niedoszły premier III RP i jednocześnie najbardziej płaski nie-premier - podczas przemówienia w Sejmie miał zaledwie 9.2 mm) wyłamał się z wczorajszej wolty Gowina i zapowiedział, że 500 zł na dziecko (OBIETNICA NR 5) zostanie jednak zrealizowana już w przyszłym roku. Jednocześnie stwierdził, że pieniądze wydane na ten cel wrócą do gospodarki w postaci zwiększonych wydatków beneficjentów "pomocy" na ubranka i pieluchy dla dzieci.
Panie Gliński.... naiwność w polityce nie jest cnotą, a mówiąc wprost świadczy o głupocie. Rozdając rodzinom bez kontroli 500 PLN można mieć pewność, że pieniądze wrócą do Państwa, ale w postaci zwiększonej akcyzy od wódki, a nie z tytułu zwiększonej sprzedaży artykułów dla niemowląt.

Poza tym Gliński przemilcza ile dodatkowo kosztuje nas ta powszechna akcja rozdawnictwa - trzeba przecież zatrudnić sztab ludzi weryfikujących uprawnienia osób, którym przysługuje 500 pln, prowadzących rejestr dzieci nabywających i tracących uprawnienia, itp... i tak w każdej gminie. Innymi słowy - ile Państwo musi wydać, aby 500 PLN trafiło do odbiorcy ?

Wracając jednak do akcyzy z wódki, to jednak PiS dobrze wie co robi - narodem pijanym rządzi się łatwiej, wie o tym każdy, np. taki Putin, guru Orbana, od wczoraj naszego najlepszego w Europie sojusznika.

I stąd ten pośpiech.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skydiver proszę wytłumacz mi, dlaczego w poście na górze napisałeś że na dzieci 120mld

A idąc Twoim tokiem rozumowania z postu tuż powyżej wynika jasno, ze Twoją metodą liczenia wyjdzie 36mld ?

Czy 84 mld to koszt utrzymania urzędników 'rozdających' te pieniądze na dzieci? :)

No sprawdźmy razem, bo może się pomyliłem...

napisał: 120 mld na dzieci
500zł * 6 000 000 dzieci * 12 miesięcy = 36 000 000 000

Cholercia...

AH! już wszystko wiem... on tam na górze pisał, że te 120mld to w ciągu 5 lat... (dlaczego 5 lat? przecież kadencja trwa 4 :| )

no dobrze, 36 mld * 5 lat = 180mld - pisał 120 ? :)
teraz napisał, że to nie jest koszt całkowity, tylko netto ile dostaną rodziny... czyli jego zdaniem będzie jeszcze więcej niż 180mld... a wyżej mowa była o 120 :/

Niestety... no nie mogę się doliczyć :( ktoś pomoże? :(((

Pisał też "o rozdawaniu 500zł bez kontroli" - nie zrozumta mnie źle... ja za 'rozdawaniem' swoich pieniędzy również nie jestem...
Ale program PiS nie przewiduje rozdawania 'bez kontroli' :) skąd więc Skydiver ma taką informację? i dlaczego próbuje wmówić to innym?

Mówiąc krótko: sugeruje nie dyskutować ze Skydiverem, szkoda czasu na trola i oszusta... to tylko jeden przykład, sugeruje poszukać na forum polityki innych jego mądrości co uzmysłowi wszystkim jego 'objawioną inteligencję' i zagrywki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ps. dodam, że to NIE JEST "500zł na każde dziecko" ;))))))

tylko 500zł na każde dziecko żyjące w rodzinie której dochód na osobę nie przekracza 800zł ;)))
a to znaczy, że prawie nikt nie dostanie tego dodatku...

co za tym idzie, dostaną wyłącznie nieroby ze wsi, nie wytwarzające PKB ani nic poza dziećmi licząc na zasiłki i pomoc socjalną ;) bo przecież mają 10-15 dzieci, corok-prorok i te sprawy ;))) więc musi ich ktoś utrzymać... - więc będziecie ich utrzymywali WY :D - celowo piszę WY, bo ja już od stycznia nie :) ew. z tego co zapłacę VAT i za paliwową akcyzę... no trudno... lepsze to niż kradzież 1/4 wypłaty na podatek dochodowy i dodatkowe opłaty na niedziałający NFZ oraz ZUS -> ten ostatni z ZEROWĄ szansą na proporcjonalną do wpłat emeryturę ;)))

pogratulować wyborcom...

ps. miałem się już nie udzielać w tematach dot. polityki... ale ktoś mnie przekonał, że jednak warto uzmysławiać ludziom takie rzeczy... nic mnie to nie kosztuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
> warto uzmysławiać ludziom takie rzeczy

Nie warto. Odsetek ludzi myślących samodzielnie jest poniżej progu wyborczego.
Reszta się ekscytuje igrzyskami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
"Nie warto. Odsetek ludzi myślących samodzielnie jest poniżej progu wyborczego."

ekhm ;) akurat tak się składa, że to Ty mi pisałeś, że chociażby dla tej "jednej osoby" warto ;)

forum.trojmiasto.pl/PiS-jak-NSDAP-t637281,1,130.html
2015-10-23 01:05
> przekonać mało kogo się da
"Mało kogo" jest nieskończenie więcej niz "nikogo".
A kropla drąży skałe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bo jeszcze kilka dni temu tliła się we mnie iskierka wiary.
Niestety.. zgasła :/

Można tłumaczyć, jak Abel krowie.. i niby każdy (a przynajmniej.. znacząca część, jesli nie większość) rozumie i się zgadza, ale jak przyjdzie co do czego, to i tak wiara w telewizor wygrywa.

Jeśli ktoś ma poglądy lewicowe i marzy mu się Państwo opiekuńcze, powinien głosować na "Razem".
Jeśli ma poglądy liberalne i uważa, że Państwo nie powinno się wpie..lać do jego życia, powinien głosować na "Korwin".
Wszystko pomiędzy to jest pijar, bez idei.
Ale wszystko pomiędzy weszło do Parlamentu - czyli ludzie nie chcą idei, tylko gładkich słówek i obietnic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jest jeszcze coś takiego jak wartość pieniądza w czasie. Milion do wydania za 3 lata jest dziś mniej warty niż milion do wydania teraz. Przy szacowaniu budżetu na przyszłe okresy bierze się to pod uwagę. Podobnie jak dzisiejszy przychód za 3 lata będzie więcej warty niż obecnie.

Ale... ok, podziel to nawet sobie przez 2.
To wciąż są dziesiątki miliardów, którym bliżej do setki, a nie do pół miliarda.
Koszty utrzymania w skali Polski w samych wynagrodzeniach (zakładam, że w każdej gminie należy zatrudnić dodatkowo 4 osoby za 2500 PLN/mc, w gminach miejskich to na pewno grubo za mało) wynoszą :
2500 gmin x 2500 PLN x 4 osoby x 12 mcy = 0,3 mld/rok
Pomijam już koszty sieci, oprogramowania, stworzenia stanowisk pracy, wynajmu pokoi do pracy itd.

Duda podczas spotkania na Pomorzu (7 maja 2015) : "Ja dotrzymam słowa, bo jestem człowiekiem, który ma słowo za świętość. Ten program, 500 zł na każde dziecko, musi być zrealizowany"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Sadyl:
"Ale wszystko pomiędzy weszło do Parlamentu - czyli ludzie nie chcą idei, tylko gładkich słówek i obietnic."

chcą "500zł na każde dziecko" i "mieszkania dla młodych" ;D:D:D

hmm... wait... what?....

500 zł na "każde" dziecko
oraz
marginalne nieistotne dopłaty do "g^wnianych małych mieszkań których nikt nie chce kupić" dla młodych po spełnieniu 100 dodatkowych kryteriów

o... teraz dobrze...

a to tylko dwa przykłady ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
"Jest jeszcze coś takiego jak wartość pieniądza w czasie. Milion do wydania za 3 lata jest dziś mniej warty niż milion do wydania teraz. Przy szacowaniu budżetu na przyszłe okresy bierze się to pod uwagę. Podobnie jak dzisiejszy przychód za 3 lata będzie więcej warty niż obecnie. "

widzę 3 zaprzeczenia samemu sobie w tak tylko małym fragmencie wypowiedzi... (w tym jedno tyczy się jego 120, do moich 180mld, czyli podał mniej, a teraz twierdzi, że powinno być więcej ;)))))))) )

co Ty stary porównujesz brakujące TOBIE 60mld do 0.3mld czyli 1,5mld / 5 lat...

wow, znalazłeś dodatkowe 1.5mld którego TOBIE brakowało, nie mi brakowało, tylko Tobie brakowało :D:D:D

to znajdź jeszcze 40x tyle, żeby udowodnić wszystkim że jest 180mld a nie 120, czyli 1. że kłamałeś; 2. że sam nie rozumiesz własnego toku rozumowania :D ; 3. że ta kwota nie jest nawet zbliżona ani do 120 ani do 180 mld, bo przypadki rozdawania kasy to jakieś pojedyncze marginesy społeczne w miastach, i nieroby na wsiach... :D

przestań gadać głupoty -> albo dawaj źródło skąd wziąłeś informację, że 6mln dzieci dostanie 500zł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Obietnicami bez pokrycia nacechowana jest cała nasza pomagdalenkowa historia.
Zapomniałeś o 3x15 Rudego? Ze spełnienia tej deklaracji bym się cieszył.
Z 500 zł/dziecko już nie. Chyba, że na każde, z automatu - z opcją zwrotu z odsetkami przy zmianie kraju zamieszkania :D
Bo póki co, finansujemy swoimi podatkami nie tylko tanią siłę roboczą na zmywakach w Anglii, ale i wysoko (a zatem i kosztownie) wykształconych inżynierów, lekarzy itd, pracujących za niebotycznie wyższe pieniądze, za granicą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
od stycznia finansujeCIE ;) nie finansujeMY ;))) i będę to powtarzał do znudzenia :)
wyjeżdżać nie miałem nigdy zamiaru, lubię gdańsk... w życiu bym się stąd nie wyprowadził...
ale płacić podatków tu po prostu nie będę...

ba... mało tego :D jeszcze prawdopodobnie wycyganie jakoś te "500zł na ubogie dziecko" i wiele innych które wprowadzą ;D bo dochód postaram się mieć 0 :D dodatkowo dom/auto przepiszę na rodziców :D

mało tego... to jest w ogóle fenomenalne ;)))

500zł na dziecko gdy dochód/os mniejszy od 800zł

to ja się pytam... na te dzieci jak długo rodzice mają dostawać kasę? do 15 roku życia? do 18?

a co będzie, jak ktoś sobie zrobi trójkę/czwórkę dzieci, i będzie liczył na dotacje, a za 4 lata zacznie rządzić ktoś inny - A ZACZNIE NA 100% bo nic się nie zmieni, i będzie gorzej! - i cofnie tą 'darowiznę'? :D:D:D:D:D:D
3-4 dzieciaczki, w wieku powiedzmy 1-4 lat licząc od chwili wprowadzenia "500zł na dziecko" :)
po 4 latach 500zł znika - obecni biedaki lądują w rynsztokach :)))))))))))))

TAKI pomysł... TAKIE przemyślane :D TAKIE dobre :D:D:D

musieli by to jakoś konstytucyjnie zagwarantować, a do tego nei mają 66 (chyba?) % ;)))))

wiek emerytalny też mieli ludzie 'obiecany' ;))))))

taki piękny kraj, tylko ludzie nie myślą....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No co ten Skydiver? Ja pisałem o jakichś programach pomocy dla urodzonych dzieci. Ile dzieci może się rocznie rodzić? Nie sprawdzałem, to strzeliłem. Nie wiem nawet, czy są takie programy. Tak jak nie wiem czy będą chcieli przywrócić dentystów do szkół i ile to by kosztowało. Coś tam mi dzwoni i nawet myślę, że to byłby dobry pomysł. A ty zdaje się piszesz o programie 500+. Tu trzeba na konkrety poczekać. Na pierwszy rzut oka widać, że twoje wyliczenia są całkiem z d...y. Wczoraj jadąc samochodem słyszałem, że nie chodzi o wszystkie dzieci tylko o drugie dziecko w rodzinie i że to ma być uzależnione od dochodów. Więcej nie wiem, bo nie interesuje się tym. Popieram PiS nie dlatego że są socjalistami, ale dlatego że są konserwatystami. Ostatni polski skuteczny mąż stanu, Piłsudski (też socjalista) stwierdził, ze jego program to "bić k...y i złodziei". I taką motywację miało wielu ludzi, którzy poszli głosować. A nie jakaś tam kiełbasa wyborcza. Uda się to dobrze. Nie uda się, też dobrze.
Wiem tylko, że my daliśmy sobie wmówić, że na nic nie ma pieniędzy. Nie ma bo były regularnie rozkradane. Wiem, że koleżanka pracując w Irlandii dostała 12 tys. zł na dziecko mieszkające u babci w Polsce. I ktoś krzyczał, ze Irlandią rządzą szaleńcy? To by dopiero było, gdyby Polska zaczęła płacić 12 tys Ukrainkom za to, ze ich dzieci mieszkają sobie w Kijowie. A jaki socjal mają Czesi, co startowali z podobnego miejsca w 1989.
A przegrywać też trzeba umieć. Przegrywać bez obrażania innych. Bo dla kogoś bezmózgowymi debilami mogą być ci, co poparli PO albo Nowoczesną. I to akurat umiałbym uzasadnić, ale mi się nie chce. Prosił Kaczyński, by nie kopać leżących, to niech mu będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
" A ty zdaje się piszesz o programie 500+. Tu trzeba na konkrety poczekać." - konkrety są od dawna w programie PiS, ew. były wyjaśniane przy różnych okazjach czego zapiski są wciąż w necie... gdybyś owy program czytał, wiedział byś o tym... i tu w zasadzie powinienem skończyć dyskusję... jak bowiem dyskutować z osobą oddającą swój CENNY głos na partię, której programu nie zna... :/

lewactwo właśnie ma to do siebie... zapytajcie rodzin, ci co głosują na po/pis/psl/sld/z-lewice i pochodne ;) zapytajcie rodzin, JAKIE punkty programu partii na której głosowali znają :))))))))) mnie to niszczy... to jest największy problem "wyborców"...

"twoje wyliczenia są całkiem z d...y" - OCZYWIŚCIE że są... ale to nie są MOJE wyliczenia, tylko wyliczenia zgodne z tokiem rozumowania Skydivera... - czy niektórym wszystko trzeba tłumaczyć prostymi słowami po kilka razy jak dzieciom?

"Wczoraj jadąc samochodem słyszałem, że nie chodzi o wszystkie dzieci " - oczywiście, że nie... przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem jeszcze ze 2x... widzisz jaki wniosek napisałem do Skydivera? celowo pisałem w ten sposób, żeby np. Tobie uzmysłowić, jak DURNE jest jego rozumowanie... widzę że podziałało :) tylko dodatkowo nie strybiłeś, że ja robię to celowo żeby ukazać jego brak wiedzy i spójności 'zeznań'...

" tylko o drugie dziecko w rodzinie" - no to źle mówili w tym radiu...

"to ma być uzależnione od dochodów" - prawda

"Popieram PiS nie dlatego że są socjalistami, ale dlatego że są konserwatystami" - popierasz więc konserwatywnych-socjalistów zamiast konserwatywnych-liberałów ;)
Twoja wola, masz pełne prawo...
A ja mam prawo twierdzić, że nie masz ZUPEŁNIE racji i udowadniać to na każdym kroku...

"Wiem tylko, że my daliśmy sobie wmówić, że na nic nie ma pieniędzy." - nie wiem o kim mówisz 'my'...

"Bo dla kogoś bezmózgowymi debilami mogą być ci, co poparli PO albo Nowoczesną. I to akurat umiałbym uzasadnić, ale mi się nie chce. " - święte słowa, ja również mogę to udowodnić... mogę również udowodnić, że PiS można śmiało dorzucić do wymienionej przez Ciebie 'listy' i udowodnić, że proponują TE SAME rozwiązania co partie które wymieniłeś Ty...

to Ty tego nie rozumiesz... i to Twój problem... bo gdy kiedyś może zrozumiesz uzmysłowisz sobie jak duży błąd popełniałeś pół życia ;D a do tej pory zarabiaj sobie ~średnią krajową i płać skandalicznie wysokie podatki na rzeczy, których nigdy nie zobaczysz, które zobaczą cwaniaczki co całe życie kombinują i jadą na lewiźnie i najróżniejszych zasiłkach i cuda wyprawiają, żeby tylko pracować na lewo i doić państwo :)))))))))) płać płać.... większość wybrała pis, ja np nie... niech teraz większość sobie płaci podatki i dalej biednieje z dnia na dzień jak od 12 lat... :)

tak tak!
wartość nabywcza złotówki od 12 (chyba nawet ponad) lat sukcesywnie spada :)))
Są nowe samochody, nowe telefony, ale pracować na każdy z nich musimy dłużej niż kiedyś :D (biorąc pod uwagę średnią i minimalną pensję)

Jak to tak? 25 lat socjalizmu, a Polacy biednieją z dnia na dzień ;))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
@ sadyl:
>Bo jeszcze kilka dni temu tliła się we mnie iskierka wiary.
Niestety.. zgasła :/

Mam nadzieję, że tylko nieco przygasła na jakiś czas i jeszcze rozbłyśnie. Aradash się nie poddaje z tego co widzę i dobrze ;) Nawet jeśli ktoś się z Wami nie zgadza to nie znaczy, że wszystkie argumenty uzna za nietrafione i nie wyciągnie żadnych wniosków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Chmureczko:

Dzięki za słowa otuchy :*

DLa mnie idee konserwatywno-liberalne są proste, jak konstrukcja cepa.
Kolega mi je zaszczepił w 1990r, zupełnie mimochodem, przy okazji jakiejś suto zakrapianej imprezy. Do dziś nie ma bladego pojęcia, co zrobił mi w głowie. Po prostu: poukładał świat tak, jak POWINIEN wyglądać.
Bo to raptem kilka prostych haseł - cała reszta rzeczywistości wynika jedynie z żelaznej logiki.
Każdy, kto w te hasła wierzy i myśli logicznie, dochodzi do identycznych wniosków na dowolny temat. Bo innej drogi po prostu nie ma. Czysta implikacja.
Dlatego szlag mnie trafia, jeśli ludzie zgadzają się z hasłami.. a myślą zupełnie inaczej.
Ludzi, przeżartych na wskroś komuną, jestem w stanie zrozumieć. Musieli by się sami przed sobą przyznać, że wszystko w co wierzyli całe życie to stek bzdur. Syndrom wyparcia :/
Ludzi młodych, w miarę inteligentnych, nie rozumiem. Dlatego zrzucam to na "wiarę w telewizor" czyli niechęć do myślenia samodzielnego. Bo a nuż jego wnioski okażą się "mało trendy" i głupio będzie się konfrontować (albo i wręcz konfliktować) ze znajomymi, nadal myślącymi "telewizyjnie"?
Większość społeczeństwa jest jednak konformistyczna i woli "się nie wychylać". No i działa prawo skali powszechności opinii - skoro N ludzi tak sądzi, to coś w tym musi być.
Kopernik też miał(a) z tym problem ;)
"Jedzmy g*no. Miliony much nie mogą się mylić" :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Juz wszystko jasne. 500 zł rusza od 1 stycznia.

Ale, ale...... tę niezwykłą łaskę mozna łatwo stracić. Projekt ustawy mówi, ze świadczenie będzie wstrzymywane gdy rodzice będą "marnotrawić lub wydatkować je niezgodnie z przeznaczeniem".
Nie wiadomo jednak, czego nie wolno z tymi pieniędzmi robić.
Powstaje też pytanie w jaki sposób państwo dowie się, na co idzie kasa ?Projekt ustawy mówi, że takie informacje będzie przekazywać "ośrodek pomocy społecznej lub inny organ publiczny". Co oznacza, że osoby pobierające świadczenia mogą spodziewać się kontroli w domu. W projekcie ustawy znalazł się jeszcze zapis, że finansowa pomoc może zostać zastąpiona przez "świadczenia w formie rzeczowej". Czyli np co drugi miesiąc kocyk albo kostka mydła.

Nie wierzę, ze ktos przy zdrowych zmysłach to naPISał.
K****a, co oni tam palą ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedziem od tyłu ;)

"Czyli np co drugi miesiąc kocyk albo kostka mydła." - już co najmniej raz udowodniłeś, że nie umiesz liczyć... tam jest jak byk napisane 500zł, kostka mydła czy kocyk kosztuje troszkę mniej :)

"W projekcie ustawy znalazł się jeszcze zapis, że finansowa pomoc może zostać zastąpiona przez "świadczenia w formie rzeczowej"." - BARDZO DOBRZE! to momentalnie eliminuje część ludzi sępiącą na kasę na fajki/wódkę, czy dopłatę do nowego auta bądź inne marnotrawstwo podatków

"Co oznacza, że osoby pobierające świadczenia mogą spodziewać się kontroli w domu." - BARDZO DOBRZE 2
oczywiście jestem W PEŁNI przeciwny rozdawaniu 500zł na jakiekolwiek dzieci... ale jeśli już, to ŚWIETNIE że ktoś będzie kontrolował, na co przepieprzane są Wasze podatki! co prawda to wymaga paru urzędasów więcej... ale pewnie straty będą mniejsze niż w przypadku rozdawania 500zł jak leci każdemu...

"500 zł rusza od 1 stycznia. Ale tę (chyba TĄ) niezwykłą łaskę mozna łatwo stracić." - I BARDZO DOBRZE 3!
skoro można łatwo stracić, to dostaną tylko najbardziej potrzebujący którzy faktycznie nie będą tej kasy marnować!

"świadczenie będzie wstrzymywane gdy rodzice będą "marnotrawić lub wydatkować je niezgodnie z przeznaczeniem"" - i CHWAŁA PANU CIEMNOŚCI za to!

"co oni tam palą ?" - bardzo dobrze, że zabezpieczyli ten DEBILNY projekt ustawy takimi ograniczeniami... jak wiadomo demokracja (socjalizm) to ustrój w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju :)))))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
> demokracja (socjalizm) to ustrój w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju :)

Mnie dzisiaj rozwaliła wypowiedź bodaj rzecznika któregoś z trójmiejskich zbiorkomów. Nie zrobią darmowych przejazdów we Wszystkich Świętych, bo koszty, jakie tego dnia ponosi przewoźnik to ok. 500 kzł a wpływy z biletów to 100-200 kzł. Większość ludzi i tak jeździ na gapę, bo w ścisku panującym w zbiorkomach tego dnia nie da się zrobić kontroli biletów ;)
Każdy NORMALNIE myślący człowiek, będąc zarządcą zbiorkomu, w ten dzień w takim razie nie wypuszczałby w ogóle środków transportu (300-400 kzł piechotą nie chodzi) albo wypuściłby tyle (wynajętych) pojazdów, że przychody z biletów (skrupulatnie sprawdzanych) by mu zwróciły koszty z godziwym zyskiem.

Myślenie socjalistyczne vs. myślenie logiczne ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
w teorii tak...

w praktyce większość ludzi jeżdżących busami to uczniowie/studenci płacący 50% stawki
oraz emeryci/renciści płacący zwykle zero...

żeby znów ktoś mógł się czepić mojego szowinizmu dodam, że zdecydowana większość to kobiety ;)
(tak, ktoś robił statystyki, znajdę w wolnej chwili)

autobusy co prawda są zapchane, ale większość to babcie jadące na cmentarz które z racji wieku płacić nie muszą

nie będę się odnosił do busów, i tego co im się opłaca a co nie ;)

moim skromnym zdaniem chodzenie na cmentarz w okolicy "wszystkich świętych" to głupota ;D
widzę 3 opcje:
-albo odwiedzać groby bliskich często, żeby ogarnąć etc etc.
-albo nie odwiedzać wcale - znajdą się random-babcie które raz w roku to zrobią z litości...

odwiedzanie grobów w JEDEN DZIEŃ w roku w czasie największego ścisku, tłoku, obecności rozwydrzonych biegających krzyczących dzieci w dniu w którym szybki dojazd na cmentarz jest zwyczajnie NIEMOŻLIWY - uważam za oznakę debilizmu...

oczywiście nie przeszkadzają mi (toleruję) ludzie którzy chcą uszanować tradycję...
i oczywiście jestem hipokrytą, bo sam również chodzę w tym okresie... tylko, że moje powody oscylują WYŁĄCZNIE w granicach nie sprawiania przykrości dziadkom (tym żyjącym :> )

są to coraz częściej ci sami ludzie, którzy w boga nie wierzą ;)
tak samo jak Ci, którzy obchodzą wigilię bożego narodzenia :D - chociaż to akurat rozumiem, bo ja sam traktuje to jak 'święto rodzinne' a nie kościelne...
albo tacy którzy do kościoła muszą się wystroić żeby popisać się przed sąsiadami :D a potem wracają do domu i drą mordy na dzieci czy tam żony...

TAKIE to katolickie :D

tak więc uważam, że znaczna część ludzi na cmentarz chodzi wyłącznie dlatego, bo 'co powiedzą sąsiedzi z grobu obok' ;)

jak ktoś faktycznie czuje taką potrzebę, to chodzi cały rok...

pójście w tym 1 dniu w roku na cmentarz jest równie debilne jak stanie w markecie w kasie z kolejką na 10 osób jak obok wszystkie kasy są otwarte, i puste + dodatkowo obok samoobsługowe ;)

a teraz disować! bo przecież szkaluje katoli, zmarłych, babcie, i kij tam jeszcze wie kogo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja właśnie pisałem do Skydivera o tych złych wyliczeniach, a nie do Ardasha. Właściwie to cały post był do niego. Tak się po prostu podpięło bo wątek się rozrósł. Ale jak coś jest poniżej, to nie znaczy że jest adresowane bezpośrednio do osoby powyżej. No nic, za duża abstrakcja się z tego robi. To na razie się wycofam.
Dodam tylko, i to już właśnie do Ardasha, że od jedynego polityka, który określa się jako konserwatywny liberał bardzo zajeżdża sympatią do ludobójcy ze wschodu. A konserwatysta powinien przedkładać pewne wartości ponad czysty interes. Widać trzeba czarno na białym punktować kim jest ten ludobójca. A zatem (w uproszczeniu, wiadomo, ze czasem chodzi o jego środwoisko a nie o niego samego):
- zamordował 200 tys. Czeczeńsców
- zamordował Litwinienkę
- zamordował Politkowską
- zamordował Niemcowa
- zamordował klikudziesięciu dziennikarzy
- wbrew prawu międzynarodowemu zajął Krym
- napadł na Gruzję
- napadł na Ukrainę
- strącił samolot malezyjski
- i tu jeszcze można dopisać kilkanaście poszlak, niektórych tak na 90% pewnych
Trzeba wyciągać wnioski z historii. Pytanie, co dla kogo ważne. Niższe podatki czy nieubabranie rąk po łokcie w g...nie współpracą z wrogim Polsce bandytą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Yerba
"Ale jak coś jest poniżej, to nie znaczy że jest adresowane bezpośrednio do osoby powyżej." - no właśnie mi ktoś niedawno uzmysłowił, że właśnie tak jest ;) to przepraszam w takim razie... chociaż początek postu był pośrednio adresowany do Skydivera, to reszta wyglądała jak by było do mnie, biorąc pod uwagę że trochę cyferek wklepałem....

"bardzo zajeżdża sympatią do ludobójcy ze wschodu" - być może dlatego, że ten ludobójca ze wschodu również każe wyp.... imigrantom i mniejszościom jeśli mają jakiś problem? ludobójca czy nie - ma jaja, i ma w nosie poprawność polityczną, która kiedyś doprowadzi nas do ruiny lub zagłady... czy go lubię czy nie - takie są fakty.... że dba o interesy swojego państwa i swojego narodu... polski rząd nie dba o moje interesy... wręcz przeciwnie...

"Niższe podatki czy nieubabranie rąk po łokcie w g...nie współpracą z wrogim Polsce bandytą" - wyjaśnisz mi proszę, co ma jedno z drugim wspólnego?

To co mówisz, ze Mikke sympatyzuje z Putinem zalatuje troszkę... niezrozumieniem wypowiedzi prezesa...

podam nawet przykład, prezes mówi:
-za Hitlera były niższe podatki
prezes ma na myśli:
-mimo że Hitler był psychopatą i mordercą (tego nie mówi, bo to wszyscy wiedzą, moim zdaniem robi błąd że nie mówi pełnym wyczerpującym zdaniem :) ale jakiś telewizyjny kur**szon na pewno by mu przerwał), mimo powyższego: w III Rzeszy były niższe podatki przez co również zarąbiście się rozwijali... ergo Hitler-morderca-i-psychol lepiej zarządzał państwem niż obecny rząd u nas....
oczywiście o to można się sprzeczać... MERYTORYCZNIE...

dyskusji NIE podlega natomiast to, co rozumie większość tępego przed telewizorami bydła z IQ 100 albo niżej... to, czego prezes NIE powiedział, i co jest nieprawdą, co wciskają mu dziennikarze i przeciwnicy polityczni - którzy nota bene również mają IQ w granicach setki i dlatego nie mają pomysłu ani wiedzy, ani charyzmy i umiejętności prowadzenia dyskusji żeby wygrać z prezesem w sposób logiczny i merytoryczny... co zresztą było by niewykonalne, bo przykłady z całego świata pokazują, że socjalizm prowadzi do ruiny...

problem więc w tym, że słowa prezesa ludzie odbierają:
-Hitler był spoko
-Korwin lubi Hitlera
-Korwin sympatyzuje z Hitlerem
-Korwin = Hitler ?!

i tego typu brednie...

niepodważalnym faktem natomiast jest, że za Hitlera były niższe podatki niż są teraz w Polsce - jest na to historyczna dokumentacja...

analogicznie na granicy polsko-rosyjskiej na północy NIE MA żadnych spin kwasów i problemów... Putin NIE MA żadnych roszczeń terytorialnych czy majątkowych w stosunku do Polski... to są FAKTY... a Ty wyciągasz dość daleko idący wniosek: 'Korwin lubi/popiera Putina' -> no bo idziesz w tą stronę, to jest niepodważalne biorąc pod uwagę Twoją wypowiedź.... "od polityka, bardzo zajeżdża sympatią do ludobójcy" (skróciłem cytat)

przytocz mi wypowiedź prezesa, w której mówi, że sympatyzuje z Putinem i że popiera jego działania - nie, że to było oczywiste, że taka sytuacja np. z Krymem kiedyś nastąpi - tylko że go popiera i usprawiedliwia :)
NIE MA takiej wypowiedzi... to są imputacje i wnioski wyciągane przez przeciwników politycznych, nie mające żadnego poparcia w wypowiedziach prezesa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
OBIETNICA NR 7 "obniżenie podstawowej stawki VAT do 22%"

Modzelewski, autor pisowskiej ustawy o VAT, wypowiedź z dnia 2015-11-04 (10 dni po wyborach) :
"Obniżenie podstawowej stawki VAT z 23 proc. do 22 proc. jest bez sensu, ponieważ skorzystają na tym sprzedawcy, a nie konsumenci i budżet państwa"

Mamy kolejne rakiem wycofywanie się z tego, co już GŁUPI LUD KUPIŁ ?
Ciśnie się na usta wyświechtane powiedzenie o punkcie widzenia.....
Ale przecież DOBRA ZMIANA, to taka w której obietnic się dotrzymuje.

Obniżenie stawki VAT ma taki sens, Państwo Modzelewski, Duda i Szydło, że zostaliście wybrani wyłącznie dlatego, że taką obietnicę złożyliście i podobno wiedzieliście jak pozyskać dla budżetu pieniądze wynikające z mniejszych wpływów z VAT.

Dla Dudy i Szydło wprowadzenie 22% VAT to sprawa honoru.
Chyba, że ich honor wart jest tyle co psia kupa.

Na marginesie : w zdaniu Modzelewskiego "skorzystają na tym sprzedawcy, a nie konsumenci i budżet państwa" brakuje mi jeszcze tylko słowa "spekulanci". Ten przygłupi pisowski ekonomista o mentalności psa ogrodnika, ma zryty mózg peerelowską ekonomią. To jest kolejny przykład niby-kadr, którymi dysponuje PIS. "Skoro nie zarobi budżet Państwa i konsumenci, to niech sprzedawcy też nie zarobią".
Sprzedawcy jak zarobią, to wprowadzą te pieniądze do gospodarki, Panie Modzelewski.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Rudy obiecywał 15%. Słowa nie dotrzymał Z PEWNOŚCIĄ!
A czy rząd PiS-u dotrzyma, to się dopiero okaże.
Jeszcze się nie zebrał nowy Parlament, jeszcze nie został utworzony nowy rząd, a ty już beczysz o niedotrzymywaniu obietnic.
Nieco falstartem (żeby nie powiedzieć: nadgorliwością) pośmiardywa ;)
Rozumiem, że nic innego nie wynalazłeś, żeby "ośmieszyć" PiS, a wierszówkę odbębnić trzeba ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale to przeciez Tusk wg PiS-u był kłamcą i oszustem ktory nie dotrzymywał obietnic. Oni mieli być lepsi, tacy prawdziwi, tacy jeżdżący autobusem by słuchać ludzi...... i czerpać z tego siłe do lepszej zmiany.

Ja nie ośmieszam PiS. Oni sami sie ośmieszają.
Falstart ? To fakt. Narodowi socjaliści z PiS nie czekają nawet na rząd ani na Sejm ani na powołanie premiera przez marionetkowego prezydenta. Normalnie przeciez prezydent powołuje na premiera szefa zwycięskiej partii, ktory dopiero w exposè potwierdza złożone Narodowi obietnice.
A tak to niemal codziennie mamy wystąpienie kogoś z "drużyny", ktory oświadcza Narodowi w 10 dni po wyborach, ze chyba glupi był, ze wierzył w obietnice. Bełkot szmaciarzy trwa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
> Ale to przeciez Tusk wg PiS-u był kłamcą i oszustem ktory nie dotrzymywał obietnic

Czyżby umarł???
Jeśli nie, to nie "był" a "jest".
I nie tylko wg. PiS-u.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
> I nie tylko wg PiS-u

A wg kogo jeszcze ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
> A wg kogo jeszcze ?

Jajcarz z ciebie.
Odpowiedz raczej na pytanie: wg kogo nie jest (oprócz ciebie rzecz jasna) ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c

> Narodowi socjaliści z PiS

No wreszcie się doczekałem!
PiS już nie jest "prawicą" a socjalistami.
Oj.. narażasz się oficerowi prowadzącemu :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
"A wg kogo jeszcze ?"

co za bezmyślne podejście ;)

nie chodzi o to "wg kogo" - tylko "CZY FAKTYCZNIE TAK JEST" ;))

filmiki jego obietnic + co faktycznie zrobił i do czego doprowadził są w internecie panie hipokryto bez wiedzy i wciskający ludziom kit Skydiver
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dwie wypowiedzi, zero konkretów.
No wg kogo ? Śmiało ! Nie poddawać sie !

W międzyczasie rzucę wam troche cyferek do przetrawienia ;
Produkt krajowy brutto 2014 1728 mld
Produkt krajowy brutto 2007 1167 mld
Po drodze kryzys finansowy.
Slabo, jak na rasowych oszustów, którymi straszy się głupi lud.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Produkt krajowy brutto 2007 1167 mld"
"Produkt krajowy brutto 2014 1728 mld"

cena chleba 2007 - 1,50zł
cena chleba 2014 - 2,40zł

srednie wynagrodzenie 2007 (2691,03zł x 12)
srednie wynagrodzenie 2014 (3783,46zł x 12)

w 2007 mogles kupic 1794 chleby za 1 wypłatę
w 2014 mogłeś kupić 1576 chlebów za 1 wypłatę

porównaj DOWOLNY produkt (poza przestarzałą elektroniką z tamtych lat ;) no chyba że znajdziesz odpowiedniki z tego roku... - a zapewniam, że proporcjonalnie są droższe :D )
najlepiej porównaj wszystkie produkty jakie znajdziesz w googlach, zanim znów coś napiszesz na forum :)))))))
potem wyciągnij średnią o ile % jestesmy biedniejsi niż 8 lat temu :)

Skydiver błagam Cię idź sobie na spacer, zobac czy nie ma Cię za blokiem...

"Dwie wypowiedzi, zero konkretów. No wg kogo ?"
wg historii i ustaw wprowadzanych przez rząd Rudego Gnoma...
(przepraszam, że obrażam wszystkich rudych gnomów...)
...w porównaniu do tego co Rudy Gnom obiecywał bijąc się w pierś przed wyborami.

Skydiver, jesteś nikim... przyzwyczajaj się...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
> Skydiver błagam Cię idź sobie na spacer, zobac czy nie ma Cię za blokiem

Boi się :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Bez urazy : Ty jestes głupi, czy tylko głupka strugasz ?

Idac dalej tropem twojej teorii wskaźnika chleba : w takiej biedującej Danii średnie wynagrodzenie wynosi 20000 DKK, a chleb kosztuje 15 DKK, co oznacza, ze przeciętny Duńczyk kupi tylko 1290 bochenków, czyli jeszcze mniej niż u nas 8 lat temu. W związku z tym Duńczycy jako naród powszechnie od 8 lat emigrują do Polski za chlebem.

Policz sobie to samo dla benzyny (1l w 2007 = 4,32 PLN czyli mniej wiecej tyle samo co dzis). Jakie wnioski ?

Do badania poziomu życia bierze sie tzw. koszyk.
Poucz sie troche, bo sie kompromitujesz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ty się kompromitujesz coraz bardziej z każdym nastepnym wpisem...

faktycznie mały błąd polegał na tym, że sam nie spojrzałem jakie to zarobki...
nic to nie zmienia -> PROPORCJE pozostają bez zmian... zarabiamy MNIEJ niż kiedyś...

"Średnia pensja w Danii to ok 20-30 tys. koron duńskich netto"
liczmy więc 25000, a nie 20 jak napisałeś

mało tego, to są zarobki netto, ja podałem oczywiście zarobki brutto...
czyli moje 3783 to de facto 2702zł

w PL dziś kupisz za 'średnią' 1126 chlebów
w Danii natomiast 1666

co do koszyka - prawdopodobnie dlatego kazałem Ci sprawdzić ceny innych produktów, ale bystrością nie grzeszysz, więc nie załapałeś :D
sugerowałem Ci porównać "dowolny produkt" bo cena niemalże wszystkiego proporcjonalnie do wypłaty W Z R O S Ł A...

kompa kupisz taniej - bo kompy WYSTARCZAJĄCE do użytku domowego potaniały, jako, że nie potrzebujesz do domu RAKIETY...
ale ODPOWIEDNIK sprzętowy, znaczy NOWOŚĆ w chwili pojawienia się na rynku jest prawie 3x droższa niż w 2007 :DDD
sprawdź sobie archiwalne ceny (NA PRZYKŁAD) dysków i topowych kart graficznych w 2007 a teraz :D :D :D

nie... nie Ty Skydiver, Ty jesteś w pracy...
niech każdy sobie sprawdzi, i zobaczy ile Skydivera wypociny i teorie :D

co do benzyny:
staniała dosłownie 'pare' dni temu z uwagi na to co się dzieje na rynku międzynarodowym :D
przez ostatnie 8 lat cena rosła do 5.80zł :D
rozumiem, że podajesz taki przykład, bo żaden inny sprawdzony w googlach nie pasuje? :))))))))))))))

na prawdę, przestań pisać, wróć do szkoły, przestań wmawiać ludziom nieprawdę...
przestań się kompromitować... niby żadna praca nie hańbi, ale to co Ty chłopie robisz to już jest żenada po całości...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
GF 9800GTX, w momencie premiery rakieta jakich mało...
http://www.gram.pl/news/2008/03/14/geforce-9800-gtx-specyfikacja-cena-i-data-premiery-ujawnione.shtml
wypłata w 2008r ~2000zł netto
koszt karty 350$ ~850zł wówczas

2008r to na przykład GTA IV :)
pamiętam chodziło również nieźle na 8800GT... :D

karta tej klasy (ówczesne 9800GTX) kosztuje dziś około 2500+zł... nie będę porównywał, precyzyjniej - bo to niewykonalne...

2,35 - tyle kart tej klasy kupiłeś w 2008
1,12 - tyle w 2014

jak widać ze wzrostem ceny 3x w przypadku modeli z najwyższych półek minimalnie przesadziłem... ale modele dostępne dla 'normalnych' użytkowników PCtów są nawet 3-5x droższe... (wiem, bo 8800GT - nota bene chyba każdy miał kiedyś 8800GT ;D - wtedy kosztował mnie około 250zł , a obecnie 660Ti jak widzę kosztuje ok 1000zł)

rozumiem, że sprawę elektroniki mamy jednoznacznie z głowy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie zdaze edytowac ;/ zapomnialem, ze nie mozna wstawiac znakow mniejszosci ;/ no to bedzie mały spam....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skydiver jesteś najgorszym typem człowieka...

który ALBO robi to co robi w celu własnej korzyści majątkowej...

tj. okłamujesz WSZYSTKICH innych na ich szkodę, żeby samemu się wzbogacić...

albo robisz to, bo się uparłeś... - co również jest złe, bo możesz tym kogoś zarazić...
bo widzisz... nie chodzi o to, zeby mieć rację na forum...
tylko o to, żeby rozwiązania i przesłania które propagujesz były dobre tudzież prawdziwe...
żadna inteligentna osoba nie powie Ci, ze jej rozwiązanie jest najlepsze lub w 100% słuszne...
może być najwyżej 'najlepsze z możliwych do wyboru'...

tu masz przykład osoby, która postępuje - niezależnie od Twoich pobudek - dokładnie tak jak TY Skydiver
http://www.youtube.com/watch?v=8TYSoJfg9kU

i celowo daje z komentarzami, żeby wszyscy zrozumieli...
Ty Skydiver jesteś dziennikarzem rozmawiającym z prof. Cieszewskim ;)))

---

95% ludzi rozumem nie grzeszy...
więc szansa że komuś wmówisz Skydiver swoje brednie jest spora...
dlatego trzeba z tym walczyć...

nikogo nie obrażam ;) powyższe twierdzenie jest prawdziwe...
zakładając, że średnie IQ wg wikipedii to 100 w skali wechslera, i że większość około tyle właśnie ma (patrz: rozkład normalny)

oznacza to nie mniej - nie więcej, że:
-połowa jest głupsza od 100
-a druga połowa mądrzejsza od 100

przy czym najważniejszym faktem jest to, że 100 WCALE NIE OZNACZA, że ktoś jest inteligentny...
to po prostu ŚRODEK... NIC więcej... 100 to TROSZKĘ więcej od debila, i dużo więcej od idioty... - wg wikipedii...

Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim (debil) - IQ 55-69
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym (imbecyl) - IQ 35-54
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu znacznym (idiota) - IQ 20-34

jak więc widać, 'debile' to całkiem SPORA grupa ludzi na świecie :)
zazwyczaj wydaje się im, że wiedzą lepiej - tak jak np. ja :)
ALE nie podają przykładów i nie znają faktów - a ja np. tak :)

teraz ja trochę naciągnę...
biorąc pod uwagę powyższą skalę, znaczy to, że ludzie:
TROSZKĘ powyżej przeciętnej mają - IQ 131-145
Ludzie ponadprzeciętni, całkiem-inteligentni - IQ 146-165
Ludzie o wysokim ilorazie inteligencji (mniej niż 0.01% ludzi) - IQ 166+

i to by się w sumie zgadzało bo do mensy biorą od 150 i mowią, że to 2% ludzi ;)
co jest totalnym bullshitem, bo osoby 166+ mają mense w głębokim poważaniu robiąc np. to co Bill Gates i jemu podobni ;)

jak wspomniałem... 95% ludzi rozumem nie grzeszy...
tam, gdzie zaczyna się moje 'całkiem inteligentni' jest już prawie końcówka krzywej gaussa
wszystko na lewo, to przeciętniacy albo niżej...

dlatego właśnie demokracja jest zła...
dlatego właśnie często sensowne pomysły dostają dużo 'disów' ;)
i dlatego właśnie chwała Cthgughulu za internet, gdzie WSZYSTKO można sprawdzić, zweryfikować, udowodnić w kilka sekund... po pierwsze, żeby nie wyjść na "osobę niepełnosprawną intelektualnie w różnym stopniu", a po drugie, żeby SAMEMU SOBIE NIE SZKODZIĆ...

Skydiver pisząc takie herezje szkodzisz sobie, a co gorsza innym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czy ty sie kiedyś przeczytałeś ? Nie ? Spróbuj. Twój potok świadomości jest idealnym materiałem dla studentów psychiatrii...

> Skydiver jesteś najgorszym typem człowieka...
Komuniści tak mówili o tzw. "wywrotowcach".
PiS za swoich czasów takze kategoryzował i stygmatyzował ludzi.
Widzę ze pisowski narodowy socjalizm pana Rydzyka przerył ci łeb.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Dwie wypowiedzi, zero konkretów. No wg kogo ? Śmiało ! Nie poddawać sie !"

dostań masę konkretów, faktów i przykładów -> odpisz: "Czy ty sie kiedyś przeczytałeś ? Nie ? Spróbuj." :D:D:D:D

no jeśli nie rozumiesz co czytasz, i najwyraźniej co wypisujesz, to ja się nie dziwie skąd takie masz pomysły :D:D:D

"Widzę ze pisowski socjalizm przerył ci łeb." - pis = po = psl = sld
wbij to sobie w końcu do tego pustego móżdżka ;)

jak zwykle... zero polemiki... pozostaje się tylko usiąść przed monitorem i się z Ciebie gościu śmiać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
@ Aradash:
>bo widzisz... nie chodzi o to, zeby mieć rację na forum...
tylko o to, żeby rozwiązania i przesłania które propagujesz były dobre tudzież prawdziwe...
żadna inteligentna osoba nie powie Ci, ze jej rozwiązanie jest najlepsze lub w 100% słuszne...
może być najwyżej 'najlepsze z możliwych do wyboru'...

Ładnie napisane :)
Dodam tylko, że warto uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość, żeby tych dobrych rozwiązań nie propagować za pomocą młotka ;) Nawet wobec odpornych na argumenty rozmówców :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
OBIETNICA 11

OPODATKOWANIE BANKÓW I HIPERMARKETÓW
Marionetka Duda tak sie rozpędziła w okłamywaniu ludzi, ze nie zauważyła, ze na oficjalnej stronie PiS projekt został skrytykowany.

Punkt 4.4. Podsumowania
Pozytywne skutki wprowadzenia FTT nie zostały udowodnione.

http://wybierzpis.org.pl/media/download/43be7c712e99ac08f050f32499c544c6ae4929c7.pdf

Buractwo i szmaciarstwo
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
OBIETNICA NR 5 (500 zł na dziecko)

Szałamach, minister finansów, 9 listopada, tuz po ogłoszeniu składu rządu Kaczyńskiego : "Technicznie niemożliwe jest wejście propozycji od 1 stycznia".

Oj no niemożliwe, Gliński i Gowin mówili coś innego.
Widocznie po prostu pierd...lili, dlatego zostali wicepremierami.
A teraz, drogie każde drugie i kolejne dziecko "Pocałujcie misia w d*pę".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zapomniałeś dodać: Buractwo i szmaciarstwo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
27 października napisałem: "A o gospodarkę nie ma co się bać. Oni tam wstawią Zytę Gilowską, która jako jedyna obok Kołodki obniżyła podatki. Albo spekulanta giełdowego Rybińskiego, co ma łeb jak sklep i wie jak obsłużyć arkusz kalkulacyjny."
No i pomyliłem się w kwestii nazwisk, ale nie w kwestii meritum. Ministrem finansów będzie Szałamacha. Czyli człowiek, który do polityki dostał się przez Unię Polityki Realnej, czyli przez ultraliberałów Korwina. No Kaczyński taki już jest. W kampanii wyborczej akcentują wątki socjalne, obiecują trochę gruszek na wierzbie, a potem bach! I wsadzają rzeczowego liberała na ministra od pieniędzy. Jeden powie, ze to cyznizm, drugi, że makiawelizm i polityczny geniusz. Sam nie wiem. Może wielu ludzi jest zatrutych przez propagandę i nie można do nich w sprawach ekonomii przemawiać Korwinem, bo się przestraszą i uciekną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
@Yerba
> W kampanii wyborczej akcentują wątki socjalne, obiecują trochę gruszek na wierzbie, a potem bach! I wsadzają rzeczowego liberała na ministra od pieniędzy. Jeden powie, ze to cyznizm, drugi, że makiawelizm i polityczny geniusz. Sam nie wiem.

Yerba, oszukano was w klasyczny sposób. Szukasz w tym głębszego sensu, którego nie ma. Zachwyty nad makiawelizmem czy geniuszem politycznym są tu raczej nie na miejscu, bo nie ma ani geniuszu, ani przenikliwości.
Koreańczycy z Północy też szukają na próżno geniuszu u swojego wodza. Zmanipulowani przez nazistów Niemcy też wierzyli ślepo w geniusz Hitlera. O przenikliwości umysłu Stalina pionierzy śpiewali piosenki. Dziś o Dudzie peany śpiewa Pani Maria Dzielska ("Młodzi ludzie mówią teraz do mnie, że mamy prezydenta, który jest supermanem. Ma niesłychane zdolności: żelazną pamięć, piękną budowę ciała, wielkie siły fizyczne, odporność na niedogodności, którą pokazał podczas wędrówek przedwyborczych. I teraz, po inauguracji, pokazuje swoją siłę, odporność i cielesne męstwo. Na tym cielesnym męstwie sytuuje się męstwo ducha, w którym tkwi światło cnoty męstwa śp. prezydenta Kaczyńskiego"). Żałosne to.

Co jest genialne : że większość Polaków dała się wyruchać (z żelem czy bez) na nierealne obietnice ?
Potrzebne były wasze głosy przy urnach, stąd obietnice o obniżce VAT, opodatkowaniu banków i inne bzdury.
Dziś możecie drodzy wyborcy PIS co najwyżej pocałować misia w d*pę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
>Dziś możecie drodzy wyborcy PIS co najwyżej pocałować misia w d*pę.

Chyba mamy nowe hasło przewodnie.

Skydiver, jaki jest cel Twojej pisaniny? Poza wyrzuceniem z siebie wszystkiego co Cię boli i obrażaniem innych nie widzę żadnego :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
> jest cel Twojej pisaniny?

Ośmieszac Pis i Dudę.
Przekaz płynący od niebonurka (i jego klona) nic więcej nie zawiea

Człowiek rozsądny myśli. Rozważa. Nawet jeśli jest pewien w 100% swej racji, nie sekuje oponentów. Tłumaczy.. dlaczego... tak a nie inaczej.
Neagacją powyższego jest tlozizm za kasę. jaki robi niebonurek i jego klony
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
>Ośmieszac Pis i Dudę.

To się mieści w tym, co ujęłam jako "obrażanie innych". Ale masz rację. Cel jest jeden. Reszta to tylko środki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
@Chmureczko:

Młodziutka (forumowo) jesteś, zatem z pewnością nie pamiętasz Hydranta.
Identyczny styl pisania, identyczne sformułowania.
Ciągnące się miesiącami monologowe wątki o PiS-ie.
Różnica: Hydrant, poza nieustannym wieszaniem psów na PiS-ie, jednocześnie wychwalał pod niebiosa Rudego i jego formację.
Niebonurek tego nie robi (obawa przed skrajną śmiesznością?).
No i podobne zagrania z "klonami", żeby sobie samemu przyklaskiwać i dawać łapki w górę ;)
Przez dłuższy czas zastanawiałem się, czy to nie ta sama osoba.. ale chyba jednak nie.
Znając próżność Hydranta, nie umiałby się powstrzymać przed tekstami "pozapolitycznymi". A Skydiver jeszcze (póki co) np. castingu na towarzystwo do kotleta na forum nie robi ;)

Obecnie sądzę, że osoby mogą być różne, a jedynie czerpią "inspirację" (i wynagrodzenie) z tego samego źródła :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
To chyba nie jest zbiegiem okoliczności, ze prawactwo musi miec wciąż podsycane obsesje, by moc funkcjonować. Juz któryś raz porównujesz mnie z hydrantem. Ciagle przypisywanie mi "inspiracji" i "wynagrodzenia" jest słabe. Bez spiskowej obsesji podobnie jak Macierewicz nie jestes w stanie, Sadylu jako typowy prawak normalnie i samodzielnie myślec.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
>Ośmieszac Pis i Dudę.

PiSu i Dudy nawet nie trzeba ośmieszać, bo oni ośmieszają sie sami. Wczoraj np. Duda stwierdził, ze do kancelarii prezydenta nie dotarła informacja o szczycie na Malcie.

Buraczany ciasny łepek marionetkowego prezydenta, nie wie nawet, ze stracił po drodze co najmniej kilka okazji by sie o tym szczycie dowiedzieć. Wystarczyło spotkać sie z Panią Premier.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
> Ciagle przypisywanie mi "inspiracji" i "wynagrodzenia" jest słabe.

Już kiedyś wklejałem tę informację: http://tiny.pl/ggtjb
To nie spiskowa obsesja, a logika.;
1. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma aż tak monotematycznego toku myślenia. Nawet ortodoksyjny PiS-owiec Zetjot ma znacznie szersze horyzonty myślowe.
2. Jak już kiedyś pisałem: nikt nie będzie z siebie robił aż takiego idioty za darmo ;]
3. Trudno oczekiwać, żeby PO, wynajmując sieciowych hejterów, pominęła portal trojmiasto.pl. A widzisz kogokolwiek innego, kto by taką funkcję na tym portalu spełniał?

Porównanie z Hydrantem nasuwa się samo. Identyczne słownictwo, składnia, używanie tych samych zwrotów. Identyczne zacietrzewienie i atak ad personam przy braku argumentów merytorycznych. Nie sądzę, abym był jedyną osobą na Forum, która to zauważa. Wniosek jest prosty: albo jest to ta sama osoba, albo dwie różne, czerpiące inspirację (lub wręcz gotowe teksty) z tego samego źródła.

A ponieważ jakoś mało kto chce jeszcze z tobą dyskutować (a przede wszystkim: popierać cię), a ciągnięcie monologów jest słabe, zaistniała potrzeba na byt, który taką rolę będzie spełniał. I ni stąd, ni zowąd. niczym królik z kapelusza, pojawił się na forum "człowiek, no nie?", piszący w ten sam sposób, co ty.

Przypadek?
Ja wątpię - a inni forumowicze sami wyrobią sobie zdanie na ten temat ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
@ Skydiver:
>PiSu i Dudy nawet nie trzeba ośmieszać, bo oni ośmieszają sie sami.

Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego tracisz na to swój czas i energię zamiast spożytkować je w jakiś pozytywny sposób.
Jeśli chcesz coś osiągnąć, to działaj albo bądź motywacją/inspiracją dla innych.
Pluciem tylko zniechęcasz. Takie jest moje zdanie. Dlatego pytałam o cel Twojego pisania. Ale jak widzę nie masz ochoty niczego tłumaczyć. Wolisz tracić czas na dalsze plucie. Zastanów się, czy warto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pytasz powtórnie o cel mojego pisania, więc powtórnie odpowiadam.

Kupa, kiedy ją wyperfumujesz pozostanie wciąż wyperfumowaną kupą, mimo, że wszyscy będą podziwiać jej zapach.

Buraka i szmaciarza u władzy trzeba nazywać po imieniu, kiedy jak burak i szmaciarz się zachowuje właśnie dlatego, że ma władzę. Pozostałe buraki mnie nie interesują.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przyjacielu, można powiedzieć tak: "Koń jaki jest każdy widzi" i przejść do swoich zajęć.
Ale czy nazywanie rzeczy takimi jakie one są to jest plucie.
Jak można kogoś nazwać uczciwym jeśli nie jest takim?
Jak kogoś nie nazywać oszustem jeśli on wiedząc że decyzje nie leżą w jego gestii obiecuje i wprowadza ludzi w błąd. Nawet na tym forum są tacy co twierdzą, że złoży wniosek do Parlamentu - Parlament odrzuci i sprawa załatwiona. Sumienie będzie czyste.
Jak takie postępowanie nazwiesz? Dobierać będziesz specjalnie okrągłe słowa aby nie urazić?
Jak nazwałbyś wtedy siebie?
Pytania moim zdaniem dość ważkie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pojawienie się "człowieka no nie" to jest podejrzana sprawa. Trzeba to zbadać, prawda?
Otóż dla twojej wiadomości - "człowiek no nie" myśli podobnie jak Skydiver. To prawda. I to ciebie dziwi? Twoim zdaniem tak nie powinno być, nieprawdaż. Nie możesz tego strawić.
No cóż myślenie oryginalne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
> Przyjacielu

Zwracanie się w ten sposób do osób obcych jest nieco nie na miejscu.
Jak się zwracasz do przyjaciół (zakładając, że ich masz)?

> czy nazywanie rzeczy takimi jakie one są to jest plucie

Jeśli widzi się wyłącznie błędy jednej osoby/partii i na nich skupia, to tak.
Jak to było ze źdźbłem i belką?? ;)

> "człowiek no nie" myśli podobnie jak Skydiver. To prawda. I to ciebie dziwi?

Zupełnie mnie nie dziwi, że PISZE to samo.
To, że myśli (jakkolwiek), już tak ;]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
@Sadyl

Pamięć mnie nie myli, pamiętam, że proponowałeś mi (jako osobie obcej) "z żelem czy bez".
Jako typowy prawak-prawaczek możesz mieć uchybienia umysłowe w tym kierunku, to cię tłumaczy. Ale jednocześnie wyklucza dopuszczalność zwracania przez ciebie uwagi innym w tym zakresie - masz rację, jak to jest ze źdźbłem i belką ?

> Zupełnie mnie nie dziwi, że PISZE to samo.To, że myśli (jakkolwiek), już tak.

Świat nie składa się z samych podobnych tobie prawaków, są też ludzie myślący, wiesz ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
> Pamięć mnie nie myli, pamiętam, że proponowałeś mi (jako osobie obcej) "z żelem czy bez".

Tak było. Do dzisiaj mi nie odpowiedziałeś, jak wolisz ;)
"Propozycja" seksu analnego skierowana do osoby obcej.
Cel "propozycji" znany chyba wszystkim forumowiczom :D

Mimo "propozycji" nie zwracałem się do ciebie per "Przyjacielu" czy nawet "Kolego". Nie przeszłoby to mi przez palce.

Symptomatyczne, że komentujesz tekst, jaki napisałem do "człowiek, no nie?"
Czyżbyś się nieco zagalopował? ;>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przyjacielu,
obrzydliwe, nawet jak post jest o Polsce to sprowadzasz go do seksu. Ja już ci proponowałem, uaktywnij się na innym forum, tu jak widzę amatorów dla twoich propozycji nie znajdziesz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
@ człowiek, no nie? :
>Przyjacielu, można powiedzieć tak: "Koń jaki jest każdy widzi" i przejść do swoich zajęć.
Ale czy nazywanie rzeczy takimi jakie one są to jest plucie.
Jak można kogoś nazwać uczciwym jeśli nie jest takim?
Jak kogoś nie nazywać oszustem jeśli on wiedząc że decyzje nie leżą w jego gestii obiecuje i wprowadza ludzi w błąd. Nawet na tym forum są tacy co twierdzą, że złoży wniosek do Parlamentu - Parlament odrzuci i sprawa załatwiona. Sumienie będzie czyste.
Jak takie postępowanie nazwiesz? Dobierać będziesz specjalnie okrągłe słowa aby nie urazić?
Jak nazwałbyś wtedy siebie?
Pytania moim zdaniem dość ważkie.

Teksty o buractwie, szmaciarstwie i całowaniu misia w d*pę nie są dla mnie nazywaniem rzeczy po imieniu, a okazywaniem braku szacunku i kultury. Takie mam odczucia wobec wpisów Skydivera, przez co przekaz merytoryczny schodzi na dalszy plan. Używanie takich sformułowań mnie drażni i zniechęca do podejmowania dyskusji. Nie ma znaczenia w jakim kontekście i wobec kogo są używane. Czy naprawdę bez tego się nie da? Oczywiście nie zmuszę Skydivera do zmiany stylu, ale może chociaż się nad tym zastanowi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Chmurka:
interesujące... bo DOPIERO po tym wpisie - chociaż wielokrotnie zwracano uwagę mi personalnie - zacząłem się zastanawiać nad swoim przekazem ;)

być może wynika to z lat frustracji spowodowanej tym, że przekazu kulturalnego wielu ludzi nie rozumie... a skoro i tak nie rozumieją, to chociaż można im dosadnie uświadomić jak bardzo tępi są w dziedzinie w której toczy się dyskusja ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
@ Aradash:
Zastanawiaj się ;)
Uświadamianie komuś, że jest tępy niczemu dobremu nie służy. Frustracja też nie. To, że ktoś nie wie na dany temat tyle co Ty, czy czegoś nie rozumie nie oznacza, że dyskusja jest bezowocna. Może za jakiś czas podrąży temat i zrozumie, a może i Ty się czegoś przy okazji dowiesz ;) Jeśli masz dobry pomysł, a ktoś się z nim nie zgadza, to warto dowiedzieć się i zrozumieć dlaczego. Dzięki temu można wymyślić coś jeszcze lepszego. Gdyby wszyscy się ze sobą zgadzali, to pewnie do niczego by nie doszli ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
"dobry pomysł, a ktoś się z nim nie zgadza, to warto dowiedzieć się i zrozumieć dlaczego"
Już dawno temu zrozumiałem dlaczego... bo ludzie są głupi... kolektywnie głupi... tylko jednostki są inteligentne, to nie jest teza, tylko fakt - oczywiście z tym też wiele osób może się nie zgadzać, mogą disować ten post, mogą mieć inną OPINIĘ... faktów zmienić się nie da ;) najwyżej można dyskutować gdzie jest granica między osobą inteligentną a Kowalskim...

"Dzięki temu można wymyślić coś jeszcze lepszego"
dzięki dyskusji MOŻNA wymyślić coś lepszego JEŚLI w dyskusji uczestniczą osoby rozumiejące się wzajemnie oraz rozumiejące jaki jest CEL proponowanego rozwiązania, wtedy można coś faktycznie ulepszyć... jeśli osoby biorące udział w rozmowie są na zbliżonym poziomie percepcji i inteligencji - lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć :)
dyskusje z jednostkami, które nic sobą nie reprezentują, nie podają merytorycznych argumentów tylko warczą i szczekają nie prowadzi do żadnej z powyższych rzeczy....
śmiem twierdzić, że dyskutowanie z osobami znacznie mniej rozwiniętymi, zapatrzonymi w czubek własnego nosa nie prowadzi w zasadzie do niczego... poza ew. kłótnią ;) zwiększeniem aktywności na forum, etc...

"Gdyby wszyscy się ze sobą zgadzali, to pewnie do niczego by nie doszli"
nie zgodzę się... dla mnie oczywiste jest DLACZEGO się z tym nie zgodzę... sam fakt, że muszę to tłumaczyć jest delikatnie frustrujący ;)
no chyba, że to Twoja opinia... ja nie dyskutuje o OPINIACH bo jajco mnie one obchodzą ;)
Ty lubisz niebieski, ja lubię czerwony - to jest opinia... o czym tu dyskutować? mam Cie przekonywać, że czerwo jest lepszy? lol...
napisałaś "to PEWNIE do ..." - słowo 'pewnie' sugeruje, że to niesprawdzona teza lub właśnie Twoja opinia, i nie mam nic do dodania - bez złośliwości, bez ironii :)

JEŚLI natomiast uważasz to za fakt, to trzeba zaznaczyć, że to totalna bzdura... bo w przypadku Nieborurka jesteśmy na etapie gdy on twierdzi, że nasze aktualne słońce świeci najjaśniej... zapomina jednak dodać, że większość gwiazd świeci, lub świeciło znacznie bardziej, tylko są tak daleko, że on tego nie widzi... (a przynajmniej udaje, że nie widzi...)
w sumie trafniej będzie powiedzieć, że Skydiver pośrednio twierdzi, że słońce nie świeci w nocy :) natomiast pora dnia jak wszyscy wiemy nie ma wpływu na to, czy słońce świeci czy też nie... nie oświetla nas w nocy, ale samo w sobie świeci zawsze... Skydiver uparcie udaje, że o tym nie wie, i uparcie twierdzi, że słońce świeci tylko w dzień ;))))

tak więc, Chmurko, ciężko z czymś takim dyskutować, bo ON NIE CHCE dyskutować... on tylko chce przekonać wszystkich czytelników, że słońce nie świeci w nocy... :)

edit: mało tego...
dorzucę jeszcze, że on nie ma pojęcia dlaczego słońce w ogóle świeci... i nie wie co można zrobić, żeby słońce przestało świecić... (to akurat zły przykład, bo tego nikt nie wie... chociaż za jakieś 6mld lat samo wygaśnie)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
> dobry pomysł, a ktoś się z nim nie zgadza, to warto dowiedzieć się i zrozumieć dlaczego

Nie zgodzę się z Tobą Aradash. Chmurka ma rację.
Bardzo często ludzie się nie zgadzają z jakąś tezą, ze względu na wyniesione z dzieciństwa i podtrzymywane przez całe życie przekonanie, że tak właśnie jest, bo to oczywiste. Rozmawiając z taką osobą, łatwo się dowiemy, czy na poparcie tego przekonania ma jakieś argumenty, czy po prostu od zawsze tak uważała, bo wszyscy wokół tak uważają, też od zawsze.

Przykład:
Kiedy mówię, że obowiązek szkolny powinien zostać zniesiony, ludzie się zastanawiają, z jakiej choinki się urwałem?
Przez całe życie zostali zindoktrynowani, że likwidacja analfabetyzmu to jedna z największych zdobyczy socjalizmu.
Można zastosować Twoją metodę, Aradash, i uznać, że są za głupi, żeby zrozumieć. A można z nimi porozmawiać i po kolei wytrącać im z ręki argumenty. Jeśli ktoś jest myślący logicznie, daje się go przekonać.
Natomiast przekonywanie osób uważających, że "nie, bo nie" to oczywiście strata czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
trochę nie do końca rozumiem w czym konkretnie ze mną się nie zgadzasz ;)

podejrzewam, ze ~kilka moich postów przeczytałeś, więc wiesz, że moją metodą właśnie jest przekonywanie tej drugiej strony do swoich racji, a nie uważanie, że jest ZBYT głupi

nie miałem na myśli, że są "za głupi żeby zrozumieć", tylko "za głupi żeby mieć wiedzę/informacje" - ja nie wiem jak reszta, ale ja nic nie robię w ciemno... większość rzeczy sprawdzam zanim zrobię/powiem/napiszę/kupię - większość ludzi natomiast (i mowa o 90-95%) robi / mówi / kupuje to co 'gdzieś tam słyszała' i kupując w sklepie to, co poleca sprzedawca ;)
tym ludziom faktycznie da się wytłumaczyć... i może nawet zrozumieją... nie zmienia to jednak tego, że są głupi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
> nie do końca rozumiem w czym konkretnie ze mną się nie zgadzasz

Nie zgadzam się z poniższym:

> "dobry pomysł, a ktoś się z nim nie zgadza, to warto dowiedzieć się i zrozumieć dlaczego"
> Już dawno temu zrozumiałem dlaczego... bo ludzie są głupi... kolektywnie głupi...

Ludzi głupich jest oczywiście sporo, ale znaczna część społeczeństwa, to ludzie inteligentni, "potencjalnie mądrzy", którzy zarzucili zdolności myślowe na rzecz wiary w telewizor.
I tych ludzi warto "budzić" z umysłowego letargu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jakiś czas tu nie zaglądałam,ale Sadyl dla ciebie i twoich kolegów ntg, Ale)- dajcie sobie na luz -przestańcie obrażać , zachowujecie się jak trolle.
PS. Te teksty przychodzące do mnie na priv-nie robią wrażenia.Lepsze pogróżki już słyszałam- ale do nich akurat jeszcze wam daleko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Aradash:
>dzięki dyskusji MOŻNA wymyślić coś lepszego JEŚLI w dyskusji uczestniczą osoby rozumiejące się wzajemnie oraz rozumiejące jaki jest CEL proponowanego rozwiązania, wtedy można coś faktycznie ulepszyć... jeśli osoby biorące udział w rozmowie są na zbliżonym poziomie percepcji i inteligencji - lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć :)
dyskusje z jednostkami, które nic sobą nie reprezentują, nie podają merytorycznych argumentów tylko warczą i szczekają nie prowadzi do żadnej z powyższych rzeczy....

A co z jednostkami, które w Twojej ocenie nie mieszczą się w żadnej z powyższych kategorii? Będziesz z nimi dyskutował, czy uznasz to za stratę czasu? ;) Może się okazać, że jednak coś pominąłeś i Twój rozmówca Ci to uświadomi. Nawet jeśli wie na dany temat dużo mniej niż Ty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Lucyna.Gdynia:

WTF????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie bardzo rozumiem, masz problem z pamięcią -czy o co chodzi?
(Do Sadyla )
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
> masz problem z pamięcią -czy o co chodzi?

Owszem, miewam. Ale nie aż taki, żeby nie pamiętać, że od 25/10 nie napisałem do ciebie ani słowa na priv.

Poza tym.. chyba nie ten wątek :/
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
@Chmurko:
"Będziesz z nimi dyskutował, czy uznasz to za stratę czasu? ;)"
przecież cały czas dyskutuje, NAWET z tymi - w mojej ocenie - głupimi ;)

"A co z jednostkami, które w Twojej ocenie nie mieszczą się w żadnej z powyższych kategorii? Może się okazać, że jednak coś pominąłeś i Twój rozmówca Ci to uświadomi. Nawet jeśli wie na dany temat dużo mniej niż Ty."
niezależnie od kategorii w jakiej w moim mniemaniu dana osoba się znajduje, nawet głupiec może wnieść świadomie lub nieświadomie coś nowego do przedmiotu sporu/dyskusji
napisałem, że MOŻE...
ale zazwyczaj tego nie robi...
tacy zazwyczaj tylko szczekają...
na przykład Skydiver :)
widzisz... to tak, jak by on był robotem, a w zasadzie mechaniczną ręką, którą zaprogramowano wyłącznie do trzepania dywanów (znaczy obrażanie PiS i PiS WYŁĄCZNIE)
a Ty byś chciała tą rękę przeprogramować, żeby przy okazji zrobiła obiad, wyprała, posprzątała i podała piwo...
no niestety nie da się tego zrobić... bo do ręki trzeba by było dołożyć tułów i nogi...
tak samo - o ile Skydiver tak bardzo fanatycznie wierzy w to co wypisuje - nie da się rozmawiać z osobami jak on

---

Mimo, że w paru nieistotnych miejscach zdarzało mu się mieć rację, i nawet sporadycznie i punktowo jego wypowiedzi miały minimalny sens, to cała reszta, manipulacje, kłamstwa i strzelanie cyferkami z pupy dyskredytuje taką osobę z jakiejkolwiek polemiki ;)

znasz określenie lamer? dawno temu wyszło z mody.. a dziwne, bo chwytliwe ;)
lamer to gracz, który na lewo i prawo chwali się co to on nie umie zrobić w grze
a faktycznie jest cienkim bolkiem, który ledwo potrafi cokolwiek ugrać na 'easy' :)

takim właśnie lamerem jest Skydiver, bo jakakolwiek próba dyskusji, lub argumentacji spotyka się z pionową, betonową ścianą ;)

są cztery opcje:
-albo mu płacą - nie wiem... wątpię ;)
-albo jest fanatycznym przeciwnikiem partii o której się wypowiada... jego posty dotyczą wyłącznie tego politycznego ugrupowania i jego członków... jego zachowanie można porównać do krucjat lub polowań na czarownice i kapłanów grzmiących z ambony jakie to herezje biedna chora (opętana!) dziewczyna głosiła ;)
-albo jest trollem
-albo jest głupi...

osobiście obstawiam opcję 2 albo 3 albo jednocześnie... bynajmniej nie dlatego, że używa trudnych skomplikowanych słów i złożonych zdań ;) 2 i 3 drogą eliminacji... po prostu zakładam, że opcją 4 obdarzony jest każdy poza mną :P :D a nie wyobrażam sobie jakim zerem trzeba było by być, żeby płacić komuś (albo brać kasę) za oczernianie kogoś w mediach... (tak, internet to też media... jest ogólnodostępny dla ogromnej ilości osób) a mam za mało informacji, żeby aż tak posądzać Skydivera o taką rzecz ;)

Nikt chyba nie zaprzecza, że jakiś tam x, z, macierewski czy inny szmuda jest idiotą, coś tam nakradł, czy obiecał i nie dotrzymał słowa ;) wystarczy zajrzeć na googla wpisując "niespełnione obietnice partii X" ;)

de facto Skydiver robi mi zarąbistą robotę... bo mimo, że ignoruje wszystkie inne ugrupowania polityczne, to jednak udowadniając jak ZŁY jest obecny rząd udowadnia jednocześnie, że większość ludzi (WYBORCÓW) jest głupia... tępa jak cepy... bo:
-albo nie sprawdzili na kogo głosują i znają tylko nazwę i nazwisko prezesa (jednego lub drugiego)
-albo glosowali na X żeby nie wygrało Y lub odwrotnie...
-albo wiedzieli że głosują na zdrajców i złodziei + to co tam Skydiver pisze... i im (wyborcom) to nie przeszkadzało ;)
-albo głosowali na (ich zdaniem) 'mniejsze zło' ;)
każde z powyższych zachowań jest oznaką tęgiej GŁUPOTY... (* jeśli komuś trzeba wyjaśniać "DLACZEGO jest oznaką głupoty" - to odsyłam na początek na kanał 'podziemna TV' na youtube, przejrzyjta cały i wtedy możemy rozmawiać :D )

- - -

w każdym razie...
jeśli mu płacą, to współczuję braku umiejętności robienia czegokolwiek innego ;)
jeśli jest fanatykiem, to wyjaśnia czemu nie dostrzega niemalże lustrzanych podobieństw między bandą czworga ;)
jeśli jest trollem to dyskusja ma najmniejszy sens ;)
jeśli jest głupi, i jeśli już to stwierdzimy wykluczając powyższe, to dyskusja również nie będzie miała sensu...

- - -

jeśli natomiast mówimy - tak jak napisałem wyżej - o jakichś PRZYPADKOWYCH rozmówcach...
to tak, jest sens dyskutować...

co prawda nikt (mało kto) nie przyzna się do porażki w tłumie, lub publicznie na forum...
ale mimo wszystko może zrozumieć swój błąd...

tak więc - jak pisałem wyżej - często i gęsto dyskutuje z ludźmi mającymi odmienne zdanie - przynajmniej do momentu w którym okazuje się, że gadam z mechaniczną ręką ;)

przykład...
wejdź na dział kobiet, czy tam moda i uroda (nie wiem czy zaglądasz)
co parę dni-tygodni jest temat "pomocy chce schudnąć" ;)
albo "mąż/żona mnie zdradza co robić"
albo "mam depresję cośtam cośtam nikt mnie nie kocha"

to wszystko są słabe i smutne próby żałosnego naśladowania tematu, który pojawił się z 10 lat temu na forum CHYBA cosmopolitan (nie wiem jak się to pisze) o tym, jak to państwo użyli wazeliny technicznej jako nawilżacza w wiadomym celu, lub jak to podczas sprawiania oralnie przyjemności dziewczynie zdarzyło jej się puścić purozaura ;) do dziś pamiętam, że komentarze były nie z tej ziemi ;) zapewne tak jak bączur ;)

w każdym razie... wystarczy wejść do tego działu i poczytać tego typu tematy, żeby zobaczyć z czym mamy do czynienia:
temat: pomocy
rozmówca1: zrób A
rozmówca2: B
rozmówca1: AAAA
rozmówca2: BBbbBBB111!!!! (zapętlić z powyższym, na końcu bluzgi)
rozmówca3: ja to kiedyś miałem A....
rozmówca4: ja też, ale B tez miałem i B lepsze...

;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Powiedz mi Tomasz, czy Grupa Trzymająca Władzę już się odrodziła. Kto Twoim zdaniem wchodzi w jej skład.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
20 obietnic poczeka.
Są sprawy ważne i sprawy ważniejsze nawet od obietnic.

Duda, który nie ma czasu na zaprzysiężenie nowowybranych Sędziów Trybunału Konstytucyjnego (czyż nie ma piękniejszej daty na tę uroczystość niż 11 listopada ?) znalazł dziś jednak czas aby odznaczyć ob. Henryka Hoser Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski ''za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej''

Ja bym jeszcze do "zasług" Pana Hoser dorzucił :
1) Wkład we współczesną myśl filozoficzną i badania nad różnicami, jakie występują między kobietami i mężczyznami w ich sposobie myślenia. (cyt. z wypowiedzi ob. Hoser : "Przykładem tego jest chociażby myślenie globalne, przez co często umykają mu (mężczyźnie) szczegóły, w przeciwieństwie do kobiety, która charakteryzuje się niezwykłą podzielnością uwagi ")

2) Analiza porównawcza miłości i rynku mieszkaniowego ("Różnicę między zakochaniem a miłością można porównać odpowiednio do najmu i kupna mieszkania. Dziś ludzie są ze sobą coraz częściej na próbę. Jeśli coś się nie uda, można zmienić partnera, jak wynajęte mieszkanie")

3) Publiczne wzywanie do podpisywania przez lekarzy "deklaracji wiary"

Panie Hoser, a jak to było z ewakuacją z Rwandy duchownych, którzy mieli być ścigani za popełnienie zbrodni ?

Medal się należy, nie ma co.
Za prawość i sprawiedliwość.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
10 kwietnia 2015 w Krakowie Duda modlił sie o wolną Polskę wołając "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie"
Jak widać Niezłomny został wysłuchany, bo Ojczyzna w międzyczasie juz wolna i dlatego wczoraj Kaczyński mógł se pośpiewać "Ojczyznę wolną poblogoslaw Panie"

Przypominam wam, obłudnicy Duda i Kaczyński, ze jest to modlitwa, którą Polacy śpiewali będąc mordowani przez zaborców, hitlerowcow czy w czasach PRL. Tym wszystkim Polakom plujcie teraz chamsko w twarz.
To nie bibliotekarz Kaczyński podkładał w latach 80-tych kark za wolną Polskę.
Nikt nie dał wam prawa do tego, by w rytm waszych klęsk i zwycięstw zmieniać jej słowa. Jeżeli to robicie, zniewazacie Polaków.

A moze, Duda zawarł transakcję wiązaną ? Za medal dla pana Hosera ?

Mt 6,5-8 "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie."
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skydiver, nic dodać nic ująć. Święta prawda co mówisz ale myślę, że zbyt wysoko podnosisz intelektualną poprzeczkę . Człowiek, jeśli nie rozumie tego co do niego jest kierowane, wpada w stan wewnętrznego rozstroju, staje się nerwowy i wściekły. Wali na oślep. Poziom Twoich oponentów znajduje się o wiele pięter niżej. Argumenty które są w stanie zrozumieć to ( cytat z niejakiego Sadyla): " Ale Wy możecie gnoja udupić".
To jest argument, bardzo ich zdaniem, ważki i zasadniczy i co najtragiczniejsze - jedyny. Jeśli pewnych słów nie rozumieją to autor takich słów, ich zdaniem, musi być orędownikiem Platformy Obywatelskiej. Jest to jedyna opcja którą są w stanie przyjąć.
Z nimi jest tak jak z psem, który zjadając znalezione odchody nie jest w stanie zrozumieć dlaczego dla innych jest to obrzydliwe.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Obietnica 11. Opodatkowanie handlu wielkopowierzchniowego.

Są już szczegóły opodatkowania sieci handlowych.
Podatek zapłacą wszystkie sieci handlowe ze sklepami powyżej 250 m2. Jest to podatek płacony od obrotu, a nie zysku (!!!)

Wielkie sieci (Jeronimo, Auchan, Tesco) nie poczują tego wcale. Trochę obniży się transfer zysków za granicę, ale za chwilę solidarnie podniosą ceny.

Przyjrzyjmy się jednak sektorowi półkę niżej, są tam głównie polskie firmy, które bardzo rozwinęły się w ciągu ostatnich 8 lat.

Polskie delikatesy Alma, należące do Jerzego Mazgaja, wciąż są na stracie ze względu na inwestycje. Ze względu na duży obrót zostaną obciążone podatkiem w wysokości rocznej ok. 20 mln zł.
Na miejscu właściciela już bym myślał o likwidacji biznesu.

Polskie sklepy Stokrotka, (właściciel Artur Kawa), wypracowany zysk za 2014 : 30 mln zł. Nowy podatek to 40 mln zł.

W kolejce do likwidacji stoją rozwijające się drobne sieci spółdzielcze.

Brawo. Jak ciąć to najlepiej na oślep i równo z trawą.
Niech żyje "dobra zmiana".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obietnica 5. dodatek na każde dziecko 500zł

W związku z uruchomieniem programu "500 zł na dziecko" ci najbiedniejsi staną się teraz bogatsi, w związku z czym na około 1.200.000 rodzin pobierających w Polsce zasiłek, 340.000 rodzin straci częściowo lub całkowicie prawo do jego pobierania.

Kosztem najbiedniejszych rząd w ten sposób oszczędzi ok 1 mld złotych i PIS za chwilę odtrąbi poprawę statystyk, ponieważ "ubędzie" im w papierach rodzin najuboższych.

PIS-lemingi (czyt : GŁUPI LUD) kupiły w ciemno za 500 zł obietnicę, która okazała się daniem z g*wnem w roli głównej.
PIS dając 500 złotych jedną ręką nie powiedział tym najbiedniejszym, że drugą złodziejską ręką te pieniądze im zabierze.

Dobra zmiana !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niebonurku.. ty jeszcze żyjesz?
A już myślałem, że wam się kontrakt skończył. Taka cisza przez chwilę była ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
"sadyl" napisał:
"Niebonurku.. ty jeszcze żyjesz?
A już myślałem, że wam się kontrakt skończył. Taka cisza przez chwilę była ;]"

Czytam twoje komentarze i poza złośiwościami nigdy nie znajduję treści merytorycznych.
Chyba nie jesteś w stanie z siebie wydać czegokolwiek mądrego i sensownego.
Już kiedyś proponowałem ci, po twoich wpisach i żarcikach, abyś zalogowął sie na forum dla homoseksualistów.
Po co tutaj tracisz czas i ze zniecierpliwieniem oczekujesz co napisze Skydiver. Odpuść i spływaj albo wnieś coś sensownego, poza "drżeniem łydek".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
OBIETNICA 14 "Konstytucyjna ochrona Lasów Państwowych"

"W imieniu prawa i sprawiedliwości zwalniam Pana za wojnę z Lasami Państwowymi.
Tak wg relacji dotychczasowego dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego - Mirosława Stepaniuka - brzmiała jego ostatnia rozmowa z Ministrem Środowiska - Janem "Chemtrails" Szyszko.

O co poszło ?
O to, że Pan "Chemtrails" uznał, że obszar Białowieskiego Parku Narodowego, to idealne miejsce na pozyskanie surowca i "sanitarnych cięć" gnijących drzew. W ten sposób Pan Szyszko pozyskuje dla siebie leśno-drzewiarskie lobby.

"Chemtrails" wsławił się już kiedyś puszczeniem drogi ekspresowej przez Dollinę Rospudy.

W tej chwili ostatecznie postanowił się rozprawić z białowieskimi żubrami, wilkami, bocianami, bagnami i resztkami unikalnej w skali Europy Puszczy, z której dumny jest każdy Polak.

Puszcza Białowieska, która przetrwała dzięki zapobiegliwości polskich królów i rosyjskich carów jest teraz ostatnim małym skrawkiem prawdziwych lasów, które kiedyś porastały Polskę i Europę.

Zamach na Puszczę to barbarzyński atak szaleńca z maczetą na przyrodniczy narodowy skarb Polski

Trwająca do niedawna ochrona Puszczy to kompromis wypracowany przez zespół przy Lechu Kaczyńskim, a wprowadzony w życie przez trzech ministrów rządu PO-PSL.

Duda, gdzie twoje obietnice ochrony Lasów ?
Aby być prezydentem trzeba znać więcej słów niż "łapa", "waruj" i "aport".
Ale co mi tam Puszcza ?
Za chwilę prezes zawoła, a ja w jakiejś Białowieży ?

image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Szydło, Polka Najlpszego Sortu podczas kampanii wyborczej wachlowala sie niebieską teczką z ustawami.
Co w niej było, wiadomo dzis, po tym jak PiS-lemingi uwierzyły ze tam rzeczywiście sa ustawy.

Czemu w sprawie 500+ i obniżenia wieku emerytalnego nie ma nocnych głosowań i prezydenta, ktory o północy czeka z długopisem w ręku ?

Bo nie ma pieniedzy na "dobra zmianę".
Koszty tych zmian podałem w maju, na początku tego wątku.

Pan Bartosz Marczuk, dzis wice-minister Rzadu II PRL, w maju 2014 r. pisał w serwisie Salon24:
"Powiem wprost. Wszystkich, którzy uważają, że wydłużenie wieku emerytalnego jest złe, uważam albo za głupków, albo za cyników. Jest jasne jak słońce, że jeśli żyjemy dłużej, powinniśmy dłużej pracować. Dobrobyt i rozwój bierze się z pracy, a nie ze świadczeń. Ktoś, kto tego nie rozumie, jest głupkiem, ktoś, kto rozumie, ale wykorzystuje w debacie lęki ludzi, jest cynikiem".

No dobra. Zmiana !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obietnica 11. Opodatkowanie banków i hipermarketów.

Po wprowadzeniu podatku bankowego, banki natychmiast podwyższyły marże kredytowe.
Rekordowego wzrostu dokonał Deutsche Bank, gdzie marże wzrosły o 0,65 p.p., mBank podwyższył oprocentowanie o 0,40 p.p. W grudniu i styczniu podwyżki nastąpiły m.in. w Eurobanku, Pekao SA, BPH, Raiffeisen Polbank czy BGŻ BNP Paribas. W bankach tych marże wzrosły o 0,14 p.p. do 0,50 p.p. w zależności od kwoty kredytu i wielkości wkładu własnego.
Przykładowo, osoba zaciągająca kredyt w wysokości 300 tys. złotych na 30 lat, z racji podwyższenia marży o 0,40 p.p. zapłaci ratę wyższą o około 80 złotych.

Dobra, zmiana !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
w czyich rekach jest wiekszosc banków i kapitału???
zasadnicze pytanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A jakie to ma znaczenie ?
Chyba, ze polskie banki działają charytatywnie, a te zachodnie dla zysku ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
OBIETNICA NR 3
Trzykrotne zwiększenie kwoty wolnej od podatku,

W dniu dzisiejszym Sejm, głosami PIS odrzucił projekt ustawy przewidującej podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8.000 PLN.

Informacja dla pis-lemingów : Pani Szydło w expose obiecała, że kwota wolna od podatku będzie podniesiona do 8.000 PLN w ciągu pierwszych 100 dni.

Pani Szydło sto dni temu w expose kłamliwie bełkotała z wyrachowania czy z niewiedzy ?

Dobra zmiana !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
OBIETNICA NR 3.
Wypowiedz pana Du*y z 2015 roku

"W trybie natychmiastowym chciałbym, żeby została podniesiona kwota wolna od podatku"

Kwota wolna od podatku miała zostać przez nowego Prezydenta podniesiona przed końcem listopada 2015, tak aby obowiązywała od stycznia 2016.
Mamy listopad 2016...... i z kwoty wolnej na 2017 nici, czyli d*pa.

Czyzby bolszewikom nie domykał sie budżet ?
A moze ktos po prostu nie zna sie na sprawach, w ktorych sie wypowiada ?
No chyba, że świadomie kłamał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiesz co---nie przepadam za Komorowskim
ale tak ochrzcic
nazwisko obecnego prezydenta
to jak
napluc na polskie godło

nie czujesz tego..sa pewne granice --wszyscy posuwacie sie coraz dalej

oboje po przeciwległych stronach osi
łowca i ty

skrajnosci..jak wiadomo nie sa dobre

powiedz mi w czym poprzedni prezydenci byli tak wspaniali ,ze ich nazwisk nie przekrecasz
Komorowskize swoimi gafami ,nawet jesli idzie o jezyk polski,o wiedze,o trzezwosc ,o nieumiejetnosc godnego zachowania sie zagranica,jezyk cokolwiek.kultura jakkolwiek!....pomijam te najwazniejsze powiazania mafijne i ..ech --to wyjdzie

Kwasniewski--trzezwosc..to były czasy kiedy nie trzeba było wiel przy sowietach...
Wałesa--glupota,wygadywanie bzdur,buta arogancja,zaero jezyka,manipulanctwo złodziejstwo,słoma ,zdrada i plucie na robotników ,którzy to włąsnie za niego walczyli..itd ---czasu nie starcza

Jaruzelski--zobaczycie z,e przy tych dwóch poprzednich ,ten bedzie jeszcze choc troszke usprawiedliwiony jakims przymusem
nawet wyimaginowanym!
a ci dwaj--przez nich zgineli ludzie--przez Kmorowskiego-tak--to on maczał palce w "katastrofie".Tusk" tylko" wiedział i trzasł sie...

oni nie sa nazywani zbrodniarzami!

a ty człowieka ,który w miare przyzwoicie reprezentuje nasz kraj
porównujesz do d..!!!!!!!!!!

nie rozumiem slepoty twojej, bo Zetjot -juz pisałam jaki ma problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Isztar : przeczytaj czasami swoje teksty i zastanów się kto poza tobą je zrozumie.
Przykład poniżej :
Jaruzelski--zobaczycie z,e przy tych dwóch poprzednich ,ten bedzie jeszcze choc troszke usprawiedliwiony jakims przymusem
nawet wyimaginowanym!
a ci dwaj--przez nich zgineli ludzie--przez Kmorowskiego-tak--to on maczał palce w "katastrofie".Tusk" tylko" wiedział i trzasł sie...

Nawet najbardziej absurdalne tezy wymagają czytelnego ich przedstawienia. A tak, ni pies ni wydra. Poprzedni wobec Jaruzelskiego ???
Wypiłem drinka przed snem, i też nie mogę zrozumieć .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
> Poprzedni wobec Jaruzelskiego ???

Z myśleniem ciężko?
- Kwasniewski...
- Wałesa...
- Jaruzelski ... przy tych dwóch poprzednich ...
Nie chodzi o chronologię prezydentury ale o kolejność, w jakiej Iśka ich wymieniła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie czepiaj sie, wypił drinka wiec jest usprawiedliwiony.

Na trzeźwo pewnie by wyłapał kolejność, ale jaq chciał zrozumieć sens, a to na trzeźwo już nie wychodzi tak łatwo..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu nie trzeba duzo rozumiec-wystarczy myslacemu nazwisko
i wie czym to pachnie,pamieta afery

wy zas nie widzicie wielkich belek u jednych
zas drzazgi u innych was draznia

zdrajca wam nie przeszkadza.
ani morderca
ani herszt bandy oszustów

notaben wiekszosc z nich tez wywodzi sie z komuny i gorliwie słuzyła partii,zyjac w dostatku
to nie przeszkadza

jakos tak dzielicie --komunistów,postkomunistów,zyjacych w komunie--bo niestety albo stety tak sie im,nam urodziło

na tych przydatnych wam--zdrajców tak naprawde
i prosiaki--to takie ,które smia wam sie sprzeciwiac i mówic co innego

nie przebieracie w słowach--ale Pawłowicz to jest szm..!
wy nie! niczym sie nie róznice od tej sfrustrowanej brakiem faceta

inteligentnemu nie trzeba wiele

człowiekowi z ograniczona swiadomoscia,chocby po fakultetach mozna pisac ładnie--a i tak bedzie gadał,ze zdrajca rzadził dobrze ,morderca wspaniale,a zignorantem i niukiem do tego uwazajacym sie za mistrza swiata w polityce--bedzie ukłądał

notabene ten mistrzu-bedzie teraz ukąłdał sie z po--po co on im?
oni jemu!pewnie po to,zeby nastepni ludzie zgineli wraz z ekspertyza teczek...........

ile mam razy pisac --nie jestesmy zadnymi bolszewikami,skoro pisze zle o syjonistach
i o tym,ze to oni stoja za rewolucja--to o jakim moim bolszewizmie kkk tu mowa
jakim innym?
moze francuski?

komuchy,postkomuchy--masz do mnie pretensje ,ze sie urodziłam w tym czasie???
to po kiego ty,wy sie urodziliscie w czasie zniewolenia kapitalistów?
tez mi to nie pasi

szkoda gadac.pisac cokolwiek i jakkolwiek
dla Polski najwiekszym zagrozeniem sa sami Polacy,juz to kiedys ktos mówił Bismarck zdaje sie--dajcie im samym sie rzadzic...

-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie to żebym się czepiał, ale nawet "trzeźwo" myślący rozumie że :poprzedni
oznacza będący przed.
Czyli przed Jaruzelskim to chyba był Bierut ?
Isztar : wymagasz szacunku wobec głowy państwa, prawda ?
Jednocześnie walisz z armaty : zdrajcy, kłamca, morderca.
Weź że się ogarnij kobito....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz wziąć (wziońć, wziąść ? Pani Krysia pewnie wie dokładnie) poprawkę na autora.
Do czytania isztar musisz przyłożyć troche inny potok świadomości.

Ale dobrze kombinujesz z tym alkoholem, mniej wiecej o to chodzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na razie testuję dawki przy których "pokryje" się amplituda mojej percepcji z tokiem myślenia autorki. Na razie brak synchronizacji. Obawiam się jednak że doprowadzi to wprost do alkoholizmu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Na razie brak synchronizacji

Zero zdziwka.
Musiałaby ci inna głowa urosnąć w miejsce stelaża na beret.

Masz tę samą przypadłość, co bęcwałek:
Albo jesteście obaj niemożebnie wręcz głupi, albo tok myślenia macie wąziutko wytyczony jasną (i cudzą) krechą.

Schlebię wam nieco: w aż taką głupotę nie wierzę.
Trza by was karmić i przewijać.

Edit: Iśka: nie tłumacz się z rzeczy oczywistych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co za swołocz. ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
psubrat:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Iśka:

Nie wiem, do kogo to było.
Jeśli do mnie, to radio Erewań się kłania: nie psu tylko suce i nie brat tylko Pan.
Jeśli do tych dwóch powyżej, to miejżesz szacunek dla psów. Nie bratają się z kim popadnie ;]

Przynajmniej te mądre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie dziś przypada druga rocznica, kiedy pan Duda złożył do Sejmu swój projekt ustawy o spreadach walutowych.
I co ?
I g***no !!!

PiS : kłamaliśmy wczoraj, kłamiemy dziś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

.....ja wam pakażi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Czy Donald Tusk to faszysta? (70 odpowiedzi)

Witam szanownych forumowiczów, rozważam kto jest kto na scenie politycznej. Zaczynam się...

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

do góry